Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Jesi probao da ukljucis "force constant voltage" i vidis da li se desava isto?
 
Cisto zbog testiranja, da vidis je li do napona ili ne.
 
Cisto zbog testiranja, da vidis je li do napona ili ne.

Probao sam ovo i nije pomoglo. Ono sto je IZGLEDA pomoglo je povecanje obrtaja ventilatora tako da mi je karta konstantno na ~50 stepeni celzijusa. Cim je ista na 55 ili vise, pojavljuju se anomalije na ekranu u TR benchu. Mozes li mi objasniti kako je moguce da je 62-3 stepena pretoplo za kartu i da takva temperatura izaziva probleme? Na 50 sam izvrteo jedno 6-7 TR benchova i igrao AC Syndicate bez problema (klok 1513/8003, iliti +159 i +500), dok na AUTO podesavanjima ventilatora sve preko +121 pravi probleme s poslednjim drajverom. Napravio sam SS custom fan profila, pa mi reci da li je ok:

bFgvLPi.png


Za to vreme ventilator nije prelazio 65%, dok je maksimalna temperatura u Syndicateu pri ovim podesavanjima bila 48 stepeni. Mislim da mogu i jos vise da izvucem ako odrzim temperaturu na ovom nivou. Reci mi, da li je 70 ili eventualno 80% ok za brzinu ventilatora u igri? Preko 80 ne bih sigurno isao zbog buke (cak i sa 70 osetim razliku u odnosu na auto podesavanje, iako je TF V u pitanju). Kontam da ventilatoru ne moze da skodi veci broj obrtaja, ali bolje da pitam. :)

I da, znam da svaki dodatni mhz koji izvucem sada vec mizerno doprinosi (neprimetno u realnom radu), ali brate, koliko je zadovoljstvo probiti ovih sugavih 1500mhz ako je sve ok, nisi ni svestan :D Sad preko je sve bonus i zabava :D
 
Ima li smisla da promenim stranu sa mojim krsom?
4Gb model.
 
Ako mene pitas, ima. Nije toliko los taj Athlon na 3.5Ghz, ne zaostaje mnogo za FM2 Athlonima. A i usput ne moras menjati napajanje.
 
Poslednja izmena:
Najvise me i privukla potrosnja, Athlon jos ima dosta lufta do 1.55v.
Ovako je za svaki dan na 1.4v...
 
Evo da okacimo i mi sa 960...:)

Screenshot (639).png
 
E sad. Sve sam iscitao od 1 do 10 strane. Uzeh od madjara asus strix 960 2gb OC za 190e novu. Kod nas je ista 31000. S'obzirom da sam imao R7 370 i da nisam bio zadovoljan, kad se upale oba ventilatora bila je bucna. Plus slaba snaga, da li mislite da sam ok prosao sad sa ovom 960. Ne patim od 1080 i sve na ultra.
 
Poslednja izmena:
Nisi pogresio...karte su odlicne, klokuju se kao lude.
Evo malo za prvi put...

Screenshot (664).jpg Screenshot (665).png

Malo vise...ne pokazuje znake da posustaje...:)

Screenshot (666).jpg Screenshot (667).png
 
Poslednja izmena:
Zeznuo se samo sto nije uzeo neki 4GB model, bez obzira sto ne pati od 1080p i sve na ultra.
 
Znam. Ali bio sam ogranicen sa novcem i valjda nema tolike razlike u 2 i 4 na 960??!!
 
Nemoj me bacas u rebus[emoji6] sutra ce dace bog biti i vise para pa ce se imati[emoji6]
 
Ja sam zadovoljan 1560/4011 bez dizanja napona i to na 30% ventova, 67 stepeni...
Zao mi je da je dalje maltretiram sa dizanjem napona...meni dosta.
 
Evo testa... shadowplay mozda nije zahtevan ali sa SSD.

 
E sad. Sve sam iscitao od 1 do 10 strane. Uzeh od madjara asus strix 960 2gb OC za 190e novu. Kod nas je ista 31000. S'obzirom da sam imao R7 370 i da nisam bio zadovoljan, kad se upale oba ventilatora bila je bucna. Plus slaba snaga, da li mislite da sam ok prosao sad sa ovom 960. Ne patim od 1080 i sve na ultra.
Imao si 960 4gb gigabyte za 200e kod madjara...
 
pa i ne bas,kod nas su am2+ x4 fenomi zlo i naopako skupi.2xxx i5 i neka h67 plojkica mu je najmudriji apgrejd.ako se nema para more i sad i3 dok se ne skrpi lovica.
 
Ljudi traže za 120€ za 2500K, kad dodaš još i ploču na to, ne isplati se nikako. A GTX 960 će sasvim lepo da radi i sa 860K koji sa sve A68H pločom može da se uzme za 120€.

Ne diraj ništa zasad, nego se nadaj da će Zen i Kaby lake bar oboriti cene polovnih i3/i5 procesora, ako ništa drugo
 
Ljudi traže za 120€ za 2500K, kad dodaš još i ploču na to, ne isplati se nikako. A GTX 960 će sasvim lepo da radi i sa 860K koji sa sve A68H pločom može da se uzme za 120€.

Ne diraj ništa zasad, nego se nadaj da će Zen i Kaby lake bar oboriti cene polovnih i3/i5 procesora, ako ništa drugo
Cekacu nego sta drugo, jedino ako uspem da prodam ovog mog "frankenstajna" :D
Jesam malo zacenio, ali to je zbog cenkanja ;)...ipak ne moze svaki na 3.6-3.7Ghz.
Onda bi se otvorio za jos 100e, da skrpim za i5 i neku plojku + 8gb ram.
 
Ja ne znam gde nalazite te 2500k za 120e. Izleti jedan u 3 meseca i ode odma'. :)

Jeste mu to iole realna cena, ali opet svi traže podosta za njega. Npr. moj Phenom 960T vidim da prodaju po 80e. Jeste on ok, lepo se klokuje (čak i na ovoj mojoj lošijoj ploči), plus mogućnost otključavanja jezgra, ali brate, skoro 10k za Phenom je previše. 7-8k u vr' glave je prilično realnije.
 
space beer:

stoji da bi to sasvim lepo radilo (ja se jos razmisljam dal' da sklapam takav komplet ili da idem na apu) ali nije sad bas neki apgrejd da se razumemo.sendisa je vec znacajan apgrejd.
 
pa i ne bas,kod nas su am2+ x4 fenomi zlo i naopako skupi.2xxx i5 i neka h67 plojkica mu je najmudriji apgrejd.ako se nema para more i sad i3 dok se ne skrpi lovica.

Moj burazer je juce dao X2 560 koji ide na X3 i 4GHz 1.4v za 30€..drugo su preprodavci,treba samo pratiti oglase.
 
Izbegavati H67/P67 ako se planira GTX9xx. Ne mirisu se.

@Vuk40
i5 2400 + H61 + 8GB = 150 evra
 
Nazad
Vrh Dno