Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

FAIL je jedino ponovo na snazi dogovor AMD i NV da cenovno ne ratuju pogoto ne u low/mid pa segmentu...
 
Imas neki info da prodaja ide lose ili ... ?

Ne moze da se kaze da je karta fail. Svakako je manji fail od R9 285 koji je lansiran pre par meseci sa slicnim performansama i cenom od 250$.
Slazem se, nije donela nista revolucionarno po performance/price odnosu..

Da imam info o prodaji karte lose se skroz prodaje, a za R9 285 ja sam davno rekao da je fail, isto kao i ova GTX960, ako cemo realno GTX960 je manji fail, bar ima manju potrosnju, a performance/price uzasan za pomenute karte.
 
Pa dobro jeste R9 285 fail, ali realno izbacivanje te kartice je bio jedini pametan biznis potez za AMD. Nisu imali sta drugo da ponude u tom sektoru performansi, a proizvodnja HD7950 nije jeftina pa su nasli nacin da ustede bez da zrtvuju previse performansi(ionako je jezgro preslabo za taj memorijski protok).
 
Narode jedno pitanje, jel bi mogo CRT Monitor Samsung SyncMaster 795DF (maksimalana rezolucija 1600/1200) da radi sa Asus GeForce GTX 960 Strix
 
Uz kartu dobijas DVI-VGA adapter, tako da nema brige.
 
GTx960 sa 4GB izgleda super karta, ali problem cjene jednostavno utice na cinjenicu da ta karta postane totalno losa kupovina.
 
Јача је 960-ка, не знам откуд ти то..?
Али да, бесмислено је дати толико пара, пошто има за 150 евра половна 280х која је јача.
 
Poslednja izmena:
treba videti gtaV bench,i sta i koliko moze da se otpanji.koliko rekoste da ce biti skuplja od obicne verzije?
 
GTX 960 G1 sa 4GB moze biti vasa za neverovatnih 315 jedinica valute evropske zajednice. Tako kaze itsvet. Celih 50e skuplja od 2GB verzije koja opet kosta 265e. Pogledao sam i cene napolju, nisu ovoliko naduvane ali je apsurdna razlika u ceni izmedju 2GB i 4GB modela i kod njih. Da se zakljuciti samo jedno a to je da je nV derikoza. Posmatrajuci nase trziste/uslove/mogucnosti zaista je 280x polovnjaca kao Bogom dana, naravno uz garanciju i tu za nekih 150-180e shodno starosti karte.
 
Nadamo se da ce AMD pogurati cene dole. Taman da GTX960 cenovno i kod nas bude kako treba.
 
Lol, ja za te pare uzeo mesec dana staru gtx 970 gaming. Neko tu nije u vinkli...
 
Ne bojte se,prodat` je nece za te pare. Odavno su cak i ovde ljudi prestali da padaju s kruske za pare.
 
Da su realni sa cenom i da su bar delom kao AMD ovo je mogla da bude nova TNT2 :D Cak i sli radi lepo i u vecini slucajeva je tu negde oko 970 +/- koji procenat a ponekad cak radi kao 980. Za nekoga ko ima mali budzet ovo je moglo da bude super, pogotovu zbog male potrosnje. Ali, tu smo gde smo.
 
Ma kakvi, u prakticno svim igrama je GTX960 bolja...jos sada, nakon par meseci, uz nove drajvere.
 
Jb. onda.. ova ima vise svega. Ako samo zbog drivera.. onda ispadne da moras da menjas hardver svake godine.
 
Nije samo zbog drajvera, ipak je u pitanju Maxwell cip. :)
Steta sto joj je cena "neadekvatna", pa nikako nije isplativa kupovina.
 
Poslednja izmena:
Jel merio neko ko ima GTX 960 skor u 3D mark 2011 ili Vantage-u ? Posedujem Gigabyte GeForce GTX 960 G1 Gaming i u 3dmark 2011 skor je oko 9400 sto je koliko vidim rezultate ostalihi GTX 960 premalo, ostale se krecu oko 10400. Ostatak konfiguracije je i5 4670k, 2x8 Kingston HyperX RAM, ploca je GA-Z87-D3HP. I u Vantage testu mu je skror manji nego sto bi trebalo ali u 3D Mark 11 je posebno velika razlika? Ima li neko ideju sta bi to moglo da bude, kartica je nova, stara par dana i inace radi, prosla je sve stres testove bez problema i pregrevanja.
 
Poslednja izmena:
@rinsvind, ja bi pre uradio bench u recimo tomb raider i slicno gde ima in-game bench i uporedio sa rezultatima sa sajtova (Ja uglavnom uporedjujem sa guru3d posto su mi uglavnom najblizi rezultati)

Sramota da jos uvek traze ovoliko para za te performanse, pogotovo kad znam da sam pre vise od godinu i po uzeo 270x hawk za ~200 evra, a daje gotovo iste rezultate kao ova referentna...
A taman pomislio da pokazem drugu gigabyte sff 960 posto se lozi na na gigabyte i plavu boju :)
 
Avgust, cene i dalje oko 29.000rsd, 960Ti nema ni u najavi ... Sta ciniti?
 
Nazad
Vrh Dno