Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Po mom misljenju tonga je smece, a ovaj Gm 206 blizu toga, vec sada u crysisu 3 min. fps ispod 30 sta se moze ocekivati u buducnosti kad ce sve zahtjevnije igre izlaziti, vec sada se i jedna i druga tesko bore na 1080p a tu je i cinjenica da je 2GB sada na granici prihvatljivog, a ubrzo pojavom sve zahtjevniji igri bice malo.
S obzirom koliko kostaju i GTX960 i R9 285 ne bi ih nikome apsolutno preporucio.
 
Ali sta cemo kada nova ce AMD R9 270 serija verovatno biti R9 285 rebrand, prosto njima odgovara da nam performance serviraju na kasicicu.
 
rece da se slazes da se preteruje sa nagadjanjima,a onda izjavis ovo. :d
 
Ma daj, safe bet je da ce R9 270 biti Tonga jezgro. :D
 
a 380x tacno dve tonge i sa minimum 40 posto boljim performansama.
 
960 cak i nema toliko losu cenu. Danas da 770 ima u prodaji kod nas po normalnoj ceni ona bi bila barem 35k din, 760 je oko 29-30k regularna cena ako se izuzme akcijska cena u E firmi za 26k koja nece trajati doveka. Dakle ovde se za 28, 29k dobije karta po performansama bliza 770 nego 760, pritom manje trosi, bolje se klokuje a jeftinija je od 760. E sada, postoje i 280 i 280X ali generalno gledano sve je manje vise pozicionirano kako i treba ako se uzme u obzir da je AMD uvek bio nesto isplativiji u tom segmentu generacijama unazad.
Ko voli nVidiu, nema razloga da je ne kupi. Ko je gledao bang 4 buck taj nije razmatrao ni 760 ni 770 jer je uvek bio Radeon nesto isplativiji, pa nece ni 960.
 
Ko voli nVidiu je u nezgodnom polozaju, pre svega zato sto postoji preveliki gep izmedju GTX750Ti i GTX960 kao i GTX960 i GTX970. :/
 
Poslednja izmena:
Ko voli bilo koji brend, nije normalan.
 
960 cak i nema toliko losu cenu. Danas da 770 ima u prodaji kod nas po normalnoj ceni ona bi bila barem 35k din, 760 je oko 29-30k regularna cena ako se izuzme akcijska cena u E firmi za 26k koja nece trajati doveka. Dakle ovde se za 28, 29k dobije karta po performansama bliza 770 nego 760, pritom manje trosi, bolje se klokuje a jeftinija je od 760. E sada, postoje i 280 i 280X ali generalno gledano sve je manje vise pozicionirano kako i treba ako se uzme u obzir da je AMD uvek bio nesto isplativiji u tom segmentu generacijama unazad.
Ko voli nVidiu, nema razloga da je ne kupi. Ko je gledao bang 4 buck taj nije razmatrao ni 760 ni 770 jer je uvek bio Radeon nesto isplativiji, pa nece ni 960.

Ma daj, R9 280 je 25500 u istoj firmi, sto je jeftinije i od te gtx760 i gtx660ti, koje su obe na popustu, ali i od gtx960, a od sve 3 je brza kad se razmatra overklok, a to nije ni najjeftinija r9 280 u srbiji. Kada pored toga uzmemo u obzir i nedostatak odredjenih modela nVidia-inog lineup-a, dolazimo na ocigledni zakljucak da nesto ne stima sa nVidia ponudom u nasoj drzavi.
 
ja bas mislim da je sve ok. 280 i 760 su tu negde, 960 je 10% brza od njih i toliko je i skuplja i to je to. ko sta voli nek' izvoli...uopste nije fail kupiti 960 danas po tih 28-29k. ali isto tako nije ni donela neku revoluciju u fps/$ ali je mnogo naprednija arhitektura svakako...
 
fail je to sto cene nisu pale generalno... ali to je vec druga prica
 
760 nemere ni da pridje tahitiju,imao sam i 760 i 760sli,potpuno drugi univerzum.
 
mda.

760 je tezak kripl od karte,svaki ozbiljniji endzin obori minimume do besmisla.280 i bez x je mnogo,mnogo ozbiljnija karta.
 
Ja prosto ne mogu da verujem da NVidia vec trecu generaciju za redom izbacuje svoju srednju klasu sa 2Gb vRama. Pre 3 godine kada se pojavila GTX 660 reetko koja igra je mogla da iskoristi cela 2GB rama u 1080p rezoluciji. Danas gotovo svaka igra koja izadje zahteva vise, a oni i dalje stavljaju samo 2gb?
 
slaba je to karta za vise od 2GB. ja recimo ne bih doplatio ni centa za 4GB na GTX960.
 
Nije slaba, nego moze dobro da joj dodje gigabajt-dva vise. Slicno kao sa 7950, koja je sada u 2015. godini srednja niza klasa sa prosecnim performansama u igrama.

GTX960 bi bila odlicna kupovina da su je napravili sa 3GB, za ovu cenu. Performanse skoro kao 280X uz dvaput manju potrosnju.
 
Poslednja izmena:
mislis da moze da radi dobro tamo gde se trazi vise od 2GB? dakle, kada sve odvrnes na max da bi popunio bafer, mislis da bi imala igriv fps da ima jos kilo rama?
 
Verovatno. Samo iskljuciti razne gluposti, tipa naprednih anti-aliasinga, kao kod 280X sto je normalno.

Ne mora da popunjava bafer...? Cak dovoljno samo malo da predje preko 2GB. :D
 
sta znam, mislim da joj to nije neka veca mana. kada joj obore cenu na 180-200e ima da ide kao alva.
 
Mislim da je 2GB vise nego dovoljno za kartu snage GTX 960.
Ova karta cilja HD rezoluciju bez AA, i sa nekim zahtevnim detaljima iskljucenim.

Da je situacija normalna, tj. da dolar nije toliko ojacao u odnosu na evro a evro u odnosu na dinar ova karta bi kostala ~180 evra tj. ~21000 i bila odlicna kupovina. Ovako..sta je tu je.
 
A jeeeste, 720p za 200+ evra...

Ali slazem se za cenu. Mada toliko kod nas kostaju skuplji modeli GTX750Ti. xD
 
Poslednja izmena:
Mislim da je prodaja karte ocajna, a to govori o samom proizvodu, lose je ovo Nv odradila lose pored cirkusa sa GTX970 bar su ovo trebali da izbace sa 192 bita i 3GB tada bi karta bila extra, prvo imala bi bolje performanse drugo 3GB rama bi bilo idealno za ovaj segment.
S obzirom na cjenu po meni cisti fail!!!
 
Polako, izbacice i tako neku kartu. A ocekujem da nas pre toga AMD prijatno iznenadi sa 360/370.
 
Izgleda da ce 370x doci sa 2048 stream procesora i 256bit. Za 360 se jos uvek nista ne zna.
 
Mislim da je prodaja karte ocajna, a to govori o samom proizvodu, lose je ovo Nv odradila lose pored cirkusa sa GTX970 bar su ovo trebali da izbace sa 192 bita i 3GB tada bi karta bila extra, prvo imala bi bolje performanse drugo 3GB rama bi bilo idealno za ovaj segment.
S obzirom na cjenu po meni cisti fail!!!

Imas neki info da prodaja ide lose ili ... ?

Ne moze da se kaze da je karta fail. Svakako je manji fail od R9 285 koji je lansiran pre par meseci sa slicnim performansama i cenom od 250$.
Slazem se, nije donela nista revolucionarno po performance/price odnosu..
 
Nazad
Vrh Dno