Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Pa pozajmi onda napajanje od drugara, da probas.

Ili odradi update BIOS-a dok ti je druga graficka u kompu.
 
Grafa radi, provereno kod druga. Kad zumem napajanje i ispovezujem sve videcemo, a oko biosa, to nikako ne smem sam :D
 
Chieftec CTG-750C PSU 750W A80 da li bi ovo napajanje trebalo da radi posao za i73960x Gigabyte; x79ud3 MoBo; 16 gb ram; 3 hdd-a i GV-N960XTREME-4GD karticu?

Smorilo me ovo moje napajanje TT toughpower750, sve vreme mislim da imam ok napajanje a ono popravili ga sio mi ga Djura, pun mi je vise nasih radnji i servisa.
 
Hvala, skroz neplaniran trosak, i samim tim jako ogranicavajuc po budzet, vidim da je napajanje cenovnog ranga nekih slabijih, ali kontam da je stariji model i shodno tome i cena. Ali, dugo vremena nisam gledao napajanja i njihove cene, ovo je ludilo, napajanja 250e... bolest uzela maha. Sta, sad treba da mislim da ovo od 11,5K RSD je bulja ili sta?
 
Poslednja izmena:
Jbs mi mater ja sam gurao i7 4770k i 970 na bronzi LC napajanju bez problema. Jeste nije preporucljivo ali kazem sta je meni radilo posao, cak je i 980ti prosla benchmarkove.. Ja sada pukom srecom sto sam stigao do love pucao sam na EVGA 750 i 850 G2 modele, ovako bih sigurno uzimao nesto oko 8-10k dinara jer znam kako je radilo LC.

Btw coilwhine nestao.. Stavio sam zeni 1080p monitor i povezao HDMI kablom. Vece pre toga prebacio iz njenog 1440x900 monitora vga kabl u moj monitor i zavarnicilo malo iza, ne verujem da je kabl izazvao coil whine ali eto nestalo..
 
@Koprian

Ne, nego za taj novac uzmes Antec TP-550C ili TP-650C.
(Seasonic ispod haube, garancija 5 godina)
 
Poslednja izmena:
Probacu prvo sa fleshovanjem bios-a. Video sam da su ljudi na toj ploci imali slicne probleme koje su resili fleshovanjem biosa, ali totalni sam laik, apsolutno me strah da ne s****m nesto.
Bilo bi dobro da je to po sredi, pa da mogu polako da skupim za neko krsteno napajanje.
 
Za korisnike koji imaju 960 G1 4GB model.

Da li moze neko da uradi Heaven Benchmark na max podesavanjima, 1080p 8xAA, Tessalation EXTREME itd ? Samo sam jedan yt klip nasao od lika koji i nije tolko iliti uopste pouzdan s obzirom na druge klipove i jedan na stranom sajtu ali bez FPS-a.

Kolko se secam ram i ostalo ne utice.. Eto ss-a ako moze check i potvrda da je to to pa da se bacim malo na klok sa max voltazom i power limitom mozda i razbijem coilwhine.

13022296_1146113285439206_333007395_n.jpg
 
Ty ne vidim G1 ali kontam tu je negde, core clock je priblizno isti. E sad uzeo onako napucao +100mV +135% Power Limit, +100 core i +300 memory, dobio 1530 core clock i 8000 memory clock. Samo 3 FPS-a vise, a skor 917.. No kapisko.
 
Ty ne vidim G1 ali kontam tu je negde, core clock je priblizno isti. E sad uzeo onako napucao +100mV +135% Power Limit, +100 core i +300 memory, dobio 1530 core clock i 8000 memory clock. Samo 3 FPS-a vise, a skor 917.. No kapisko.

Pa, koliko ja vidim, tih 3fps-a vise je na 33f. oko 10% bolji skor...
Drugo, Heaven 4.0 je memorijski mnogo zavistan, a gtx960 sa tom slabom memorijskom sabirnicom vrlo slabo skalira sa overklokom memorije, narocito u memorijski 'gladnim' testovima itd....
 
Da..vidim cak sa jednim likom od tomshardware da imam sa stockom vs njegovih +50mhz veci fps i skor za tih 3fps-a.. Tako da no logic.

Asic 73.8% sto i nije tako dobro. Malo razocaran u 1080p jer Rise of the tomb Raideru se muci sa 50-ak fps-a, pa se zapitam zasto sam uzeo 200e 960-icu kad sam mogao moju 970-icu koju sam prodao za 280e da pricuvam i guram na max sa 60fps-a konstantno pu !

1.png
2.jpg

Kontam uzaludno klokovati kartu onda, nema crasheva barem da se ne cimam oko toga, sta je tu je. Radi posao za njene igre ovo je bilo iz znatizelje.
 
Po meni je 960-ica za igre kao sto su wow, wot... mozes wow da pokrenes u 1080p na ultra detaljima i da zakljucas na 60fps. Da bi pokretao kao sto si naveo tomb rider treba minimum 970. Ja sam prodao 980ti najvise iz razloga sto igram wow od igara, a na kraju samo mi pare propadnu a ne iskoristim joj snagu do kraja. Po meni je 960-ka neki max sto meni treba. Ali kad je covek entuzijasta ili okoreli gamer onda kupi 980ti.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, cekam da se nadje malo vremena i posvetim sredjivanju problema sa grafickom, tek kada to uradim videcu ima li, tj. koliko razlike stvarno ima. Igram igre 34-35 godina, nije mi problem da "istrpim" manje detalja. Jos uvek se igram na 650ti, GTA V, DA:Inquisition, i gomila prethodnih naslova, pa i Wot, WoWs, LoL, i sve je radilo sasvim zadovoljavajuce, zato sma i mislio da je 960 extrene 4gb sasvim ok upgrade. Ali videcemo.
 
Sasvim je ok, pogotovo u odnosu na tvoju 650ti.
Ja sam zamenio 660ti za 960(4GB).
Istina zamenih ja tada jos stosta...:D
 
Pozdrav,
Malo je off topic pitanje, nadam se da nije veliki problem.
Može li neka preporuka za matičnu ploču jer nisam neki ekspert, ni e od eksperta (budžet oko 80-90€)

- EVGA 500W 80+ B
- Intel Core i3 6100
- EVGA GTX960 SSC 4gb DDR5 ACX 2.0
- Kingston HyperX Fury 2x4gb DDR4 2133 Mhz
- HDD WD Blue 1TB SATA 3 7200 rpm
- SSD Kingston HyperX Fury 120gb


- Da li je možda MSI Bazooka B150M dobro rješenje?
 
Poslednja izmena:
Sve te ploce su iste, sustinska razlika je u konektorima/slotovima.

Dobra je, ali bih za taj novac isao na MSI B150M MORTAR. (ima hladnjake i malo bolju zvucnu)
 
Poslednja izmena:
Mozda mi kapne koja para pre ili posle nove godine, pa razmisljam da konacno promenim graficku. Razmisljam se da uzmem nesto oko GTX 950/960/1050 Ti. Mislio sam da kada dodje vreme (skupim para za novu graficku) uzmem GTX 1050 Ti, medjutim nesto me je kolega nalozio na pricu da sklopim Hackintosh konfiguraciju i kako sam video, od podrzanosti grafickih za tako nesto GTX9x0 serija je najsvezija. Sto se tice neke primene, koristio bih ga u Adobe softverima (Lightroom/Photoshop/Premiere Pro) i eventualno nekad da ukljucim neku igru.

Da li neko koristi od vas svoju GTX 960 u svom Hackintosh-u i kako se pokazala? Gledam da uzmem model od 4GB, ali ako bude bila slaba ponuda, onda cu uzeti 950 ili 960 sa 2GB.

Koliko je realno dati novca za polovnu GTX 960 sa garancijom? Video sam da je najjeftiniji model na kupujemprodajem sa 2GB 125€ sa 1,5 godinom garancije.
 
Poslednja izmena:
Mozda mi kapne koja para pre ili posle nove godine, pa razmisljam da konacno promenim graficku. Razmisljam se da uzmem nesto oko GTX 950/960/1050 Ti. Mislio sam da kada dodje vreme (skupim para za novu graficku) uzmem GTX 1050 Ti, medjutim nesto me je kolega nalozio na pricu da sklopim Hackintosh konfiguraciju i kako sam video, od podrzanosti grafickih za tako nesto GTX9x0 serija je najsvezija. Sto se tice neke primene, koristio bih ga u Adobe softverima (Lightroom/Photoshop/Premiere Pro) i eventualno nekad da ukljucim neku igru.

Da li neko koristi od vas svoju GTX 960 u svom Hackintosh-u i kako se pokazala? Gledam da uzmem model od 4GB, ali ako bude bila slaba ponuda, onda cu uzeti 950 ili 960 sa 2GB.

Koliko je realno dati novca za polovnu GTX 960 sa garancijom? Video sam da je najjeftiniji model na kupujemprodajem sa 2GB 125€ sa 1,5 godinom garancije.

Vredi 125evrica ali model sa 4gb.
 
Imam napajanje lc power 6600 v2.2 od 600w i grafičku gtx 960 sa 2gb rama.
Napajanje proizvodi dodatan zvuk sličan cvilenju i pištanju kada uđem u neku igru. Čim uradim alt tab iz igre nema više tog zvuka.
Pretpostavljam da je uzrok to što napajanje nije dovoljno za ovu grafičku?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Napajanje je dovoljno, ako je ispravno.

To što čuješ su verovatno zavojnice tj. vibracija istih na određenoj frekvenciji, pa ih čuješ kako pište pod opterećenjem. Generalno ta stvar ne potpada pod kvarove, već iritantnu osobinu. :)

Ako te ne mrzi da otvaraš napajanje, takvi problemi se obično rešavaju nedozvoljavanjem da zavojnice vibriraju, sa nekim tečnim lepkom i slično. Ne smeš preterivati sa lepljenjem (staviti taman dovoljno da prestanu vibracije), jer se zavojnice greju i ne bi bilo pametno uskratiti im hlađenje.

PS: Ako si 100% siguran da je do napajanja, onda je do napajanja, ali znaj da ima i grafičkih karti sa istim simptomom tj. problemom.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na brzom odgovoru. Nisam vičan tome ali odneću u neki servis možda uspeju da srede.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Isto napajanje, isti problem i zove se coil whine, mislio sam prvo da mi je do graficke. ali sam ih 3 promenio dok nisam shvatio da PSU cvili... Nista sto jedne slusalice ne resavaju :)
 
Kada instaliram zadnji nvidia drajver za moju grafu, slika na monitoru se totalno s*mjau**mjau**mjau**mjau* tj contrast je mnogo low, i sve je praktično crno i žućkasto. Mislio sam da mi je otišao monitor, dok nisam uradio uninstall sa DDU drajvera, i instalirao sa zvaničnog gigabyte sajta i odma se vratila podešavanja koja sam imao memorisana na monitoru. Takođe, i ventovi su uvek bili na 10-30% i ako grafa nije prelazila 30c, a inače uopšte ne treba da rade do 58c.


Ovo je definitivno bag do drajvera? Inače kartica mi je u garanciji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno