Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

^ nisi se zahebo komso,a ti sto su pricali ili su fanbojevi ili veze nemaju :D
 
Koliko para toliko muzike... Za zahtevne igre bolje imati i5/i7... Za normalno koriscenje je ok i fx. Meni fx 6300 na 4.2 ghz zavrsava posao... Solidan procesor... Uz ssd sve radi fluidno i brzo... Ali nemam vremena za zahtevne igre, pes nba i manager ponekad igram... Do zena ili leta(finansij€) mi stoji u kucistu pa ce na oglase .. :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Meni su pricali da sam ****** sto sam sa 8350 presao na i7 4770k pre 2 godine, ja i dalje tvrdim da je razlika ogromna.

Verovatno je razlika ogromna pogotovo u ceni :d
Shalu na stranu, danas opet zapalim komp :) pobrisem Asus Gpu tweak, startujem BF3, stavim sve na Ultra, ukljucim vsync i savrseno radi zakucan na 60fps-a. Odem u WOT, sve klizace stavim na najvecu vrednost, ukljucim vsync i tripple buffer kao i FSAA (koji je vecito bio iskljucen) i opet sve klizi zakucano na 60fps-a.
Napretka definitivno ima u odnosu na gtx 660 (krivo mi je sto nisam opleo ta podesavanja sa njom) i definitivno se moram navici da igram sa ukljucenim vsync.
 
Verovatno je razlika ogromna pogotovo u ceni :d
Shalu na stranu, danas opet zapalim komp :) pobrisem Asus Gpu tweak, startujem BF3, stavim sve na Ultra, ukljucim vsync i savrseno radi zakucan na 60fps-a. Odem u WOT, sve klizace stavim na najvecu vrednost, ukljucim vsync i tripple buffer kao i FSAA (koji je vecito bio iskljucen) i opet sve klizi zakucano na 60fps-a.
Napretka definitivno ima u odnosu na gtx 660 (krivo mi je sto nisam opleo ta podesavanja sa njom) i definitivno se moram navici da igram sa ukljucenim vsync.

Pa generalno nekih 100e ako se uzme kasvetna ploca za fx i jak overklok. Trecinu platis vise, ali mislim i da dobijes u odredjenim situacijama. Sta znam. Za malo da sada predjem na 6700k ali nisam hteo ovog puta a kontam po benchovima da bih dobio dosta samo me jos kopka cinjenica sto smo na quad-ovima.. Nego prica za drugu temu.
 
Nema nikakve potrebe za skylake-om... Ništa ne bi dobio u odnosu na i7 4770k..
 
Coilwhine razbija na ovoj 960-ici, cak i u idle dok sam na destkopu. Necujno dok se ne priblizis ali onda ima ga dosta. Nema grafike vec 6 godine bez cw-a..
 
Coilwhine razbija na ovoj 960-ici, cak i u idle dok sam na destkopu. Necujno dok se ne priblizis ali onda ima ga dosta. Nema grafike vec 6 godine bez cw-a..

MSI iz profila... ništa. Osim ventilatora za cpu i hardove, drugo ništa se ni ne čuje. Grafika svoje ventove pali samo kad igram nešto i to kad temp pređe 60C.
 
Takodje...nisi imao srece, zapal ti ta "raspevana" :D
 
Ma ventovi I na 70% su necujni. Sta je tu je. Probao par igara u 1440x900 drze 60ak fpsa sa skoro max podesavanjima. Deluje solidno sàmo eto nisam imao srece. I moja druga 980ti ima cw al samo na 1000+ fpsa, ovo je na 60
 
Moja 960 je apsolutno necujna. Ne cujem je ni kada bi hteo. 7 x 12cm ventova u kucistu toliko huce da graficku prakticno ne cujem :d
 
Moja 960 je apsolutno necujna. Ne cujem je ni kada bi hteo. 7 x 12cm ventova u kucistu toliko huce da graficku prakticno ne cujem :d

A dobro realno ni ja ne cujem sada ovu, ali kad pridjem grafi cujem i sustanje i zujanje. Nije mi tako bilo do sad. Performanse su na mestu za ovu rez, doduse stavio EVGA 750w G2 u eco mode i sada je malo bolje. Neverica da se ova kolje sa ovakvim napajanjem, znam da je random. Ne pada mi na pamet da testiram 850w iz mog kucista tako da sta je tu je.
 
Ne.

Nego je moguce da pod razlicitim napajanjima bude jace ili slabije izrazen coil whine. Pa i bez obzira na kvalitet napajanja.
 
Graficka 960 se prakticno i ne cuje izuzev pri paljenju kada zavrti na max ventove radi presine...
MSI Pe660Ti je vrtila kontra ventove na pocetku pri paljenju, da li ove sadasnje vrte unazad ili normalno ventove pri paljenju?
 
Stavio napajanje na eco switch iza i resen problem. Kad je vec "safe" feature od strane EVGA onda barem na tom kompu da ga iskoristim.
 
Evo sad cekam GV-N960XTREME-4GD da stigne, iskreno ne znam sta da ocekujem, nema nekih testova i reviewa tek je izasla. Uzeh je jer mi je naletela u procesu jurenja G1 isto 4gb. Stavlja se na I7 3930K i Gigabyte x79 plocu valjda ce se osetiti razlika u odnosu na masinu iz potpisa. :)
 
Evo sad cekam GV-N960XTREME-4GD da stigne, iskreno ne znam sta da ocekujem, nema nekih testova i reviewa tek je izasla. Uzeh je jer mi je naletela u procesu jurenja G1 isto 4gb. Stavlja se na I7 3930K i Gigabyte x79 plocu valjda ce se osetiti razlika u odnosu na masinu iz potpisa. :)

Debelu razliku ne brini.
 
Evo sad cekam GV-N960XTREME-4GD da stigne, iskreno ne znam sta da ocekujem, nema nekih testova i reviewa tek je izasla. Uzeh je jer mi je naletela u procesu jurenja G1 isto 4gb. Stavlja se na I7 3930K i Gigabyte x79 plocu valjda ce se osetiti razlika u odnosu na masinu iz potpisa. :)

Evo, pogledaj ovde, imas gtx650Ti i gtx 960 :
http://www.legionhardware.com/articles_pages/gainward_gtx_960_phantom_4gb,3.html
S obzirom da ces imati i jaci procesor, mozes da ocekujes i duplo bolje perfomanse, cak i vise, jer se gtx960 zestoko overklokuje itd..
 
Ne verujem da cu klokovati, nikad to nisam radio. Jedino ako nekog zanima testa radi, ali tu sam totalni laik.
Da budem iskren ne znam sta stvarno da ocekujem, jer ovaj procesor koji imam poslednjih 7 godina je terao bukvalno sve, i tera jos uvek, DA:I igram bez problema, na nizim srednjim podesavanjima, GTA V. A jos je i ova 650ti sa 1 gb. Mozda zato sto je monitor 1680x1050. Nadam se da sa ovom kartom necu imati kao sa starom (nvidia 7800 gtx) problem da zbog adaptera imam "senku" na slovima, kao da su dupla, iz tog razloga su zadnjih par grafickih bile sa VGA konektorom.
 
Ne verujem da cu klokovati, nikad to nisam radio. Jedino ako nekog zanima testa radi, ali tu sam totalni laik.
Da budem iskren ne znam sta stvarno da ocekujem, jer ovaj procesor koji imam poslednjih 7 godina je terao bukvalno sve, i tera jos uvek, DA:I igram bez problema, na nizim srednjim podesavanjima, GTA V. A jos je i ova 650ti sa 1 gb. Mozda zato sto je monitor 1680x1050. Nadam se da sa ovom kartom necu imati kao sa starom (nvidia 7800 gtx) problem da zbog adaptera imam "senku" na slovima, kao da su dupla, iz tog razloga su zadnjih par grafickih bile sa VGA konektorom.

Imam puno prijatelja koji ne klokaju grafe, ja sam svojevremeno bio u tom fazonu, jer ono cemu rizik. Stvar je u tome da pogotovo sa 9xx serijama ne mozes nista da pokvaris, a pri reklamaciji kartici se resetuje overklok jer je ona klokovana samo na tvom kompu i to samo dok ti je softver za overklok startovan (MSI AFterburner recimo). Dobijas 10-ak fps-a prosecno sa prosecnim cipom u AAA igrama na 1080p rezoluciji. Besplatne performanse a nista te ne kosta niti rizikujes. Vremenom ces zaci u te vode, cak sta vise postane zabavno sa testovima ;)
 
Hahaha, ako je zabavno zasto da ne. Ali kad vreme dozvoli.
Nego, gde mogu da kupim kabl za napajanje, moje je modularno i naravno da sam "visak" stavio negde logicno i sad ne mogu da nadjem. Je li to dodatni 8pinski ili jedan koji se grana na 8 i 6 pinova?
 
Hahaha, ako je zabavno zasto da ne. Ali kad vreme dozvoli.
Nego, gde mogu da kupim kabl za napajanje, moje je modularno i naravno da sam "visak" stavio negde logicno i sad ne mogu da nadjem. Je li to dodatni 8pinski ili jedan koji se grana na 8 i 6 pinova?

Jedan koji se grana, bar je kod mene tako na oba EVGA napajanja. Garant po radnjama :) Mislim imam ja visak ako bas nigde ne nadjes da ti posaljem, ali verujem da mozes u bilo koju radnju caskom to za sicu.
 
U bukletu za toughpower 750 kaze da u slucajevima 8 + 6 idu dva kabla, nasao sam ih, povezacu tako. Hvala za pomoc. :)
 
Poslednja izmena:
Naravno, problem. Ubacena ploca, ubacen procesor, memorija i nova grafa. I cvrc, nema boota nema biosa, nista, sve se vrti ali nista. Vratim staru graficku i radi, instalira se sistem, sad treba da proverim da li je do graficke ili napajanje ne daje dovoljno napona jeste 750 snage, ali je bilo na servisu dok je bilo u garanciji. Godinama je sljakalo kako treba. ****na spanska serija.
 
Ni ne stigne u onoj konfiguraciji do biosa, a drugar kojem sam dao grafiku da proba kod sebe na racunaru mi je malopr javio da sve radi ok. Vrlo moguce da je napajanje, kod popravke je izgubilo izlaznu snagu, i ovo mu je preveliki zalogaj sa q9400 i 650ti na i73960X i 960 Gtx
 
Nazad
Vrh Dno