Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

1.Imam MSI TF gaming gtx 750 Ti, da li vredi prelazak na gtx 960 ili bolje da sacekam neke Pascal kartice. Koliko sam video nije nesto preterana razlika u FPS ( ono da je 50 i vise), zavisi od igre do igre. Igram na 24'' monitoru...
2.Kada se klokne npr. memorija do kraja, da li ona ogranicava koliko ce core clock da se klokuje i obrnuto?

Postoji odredjena medjuzavisnost izmedju kloka memorije i core clocka.
U principu, prvo nadjes stabilan core clock, pa onda klokujes memoriju dokle moze. Primer, ova moja grafa, recimo, moze da radi na 1.550ghz i 8.100mhz za memoriju, i drugom slucaju, 1.540ghz i 8.200mhz, za memoriju..itd..
 
Vuk40 Napajanje: Blueberry PSB 520 znam da nije nesto, al' sta je tu je...
 
Poslednja izmena:
Postoji odredjena medjuzavisnost izmedju kloka memorije i core clocka.
U principu, prvo nadjes stabilan core clock, pa onda klokujes memoriju dokle moze. Primer, ova moja grafa, recimo, moze da radi na 1.550ghz i 8.100mhz za memoriju, i drugom slucaju, 1.540ghz i 8.200mhz, za memoriju..itd..

Ali posto je bitniji core clock bolje je da smanjim memoriju a povecam core?
 
Ali posto je bitniji core clock bolje je da smanjim memoriju a povecam core?

Pa, u sustini, vise se dobija sa core clockom,
tako da prvo trazis, maximalno stabilan Gpu klok, pa posle klok memorije. Ali, neke igre, mogu da profitiraju dosta i od memoriskog kloka, tako da je najbolje naci zlatnu sredinu, recimo, klokovi :
1.550 - 8.100 VS 1.530 - 8.300 ,
ja bi izabrao ovu drugu varijantu..itd.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice snimanja frapsom a da vam ne zakida na fps-u mozete uraditi jednostavnuu stvar! Samo staviti da vam se klip snima na disku koji nije sistemski i automacki je fps onakav kakva bi i trebao da bude
 
Poslednja izmena:
Sto se tice snimanja frapsom a da vam ne zakida na fps-u mozete uraditi jednostavnuu stvar! Samo staviti da vam se klip snima na disku koji nije sistemski i automacki je fps onakav kakva bi i trebao da bude

Odlicno,
posto se nisam bavio snimanjem, pa sam nesto probo sa Frapsom i deluje mi okey, samo pravi velike fajlove,...jel mogu da se kompresuju sa onim, jel bese neki Sony program..
 
Snimaj sa MSI Afterburnerom (kvalitet na 70 u .mkv pa bude ok kvalitet i velicina), ShadowPlay ili Dxtory. Kakav bre fraps...
 
Aha, okey,
hvala na savetu....
Jel dobro ovako postaviti:
7777777777777777.png
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro secam, tako je. Cini mi se da je islo 2min ~1GB.
 
Dobro tu mi je mesto :d

Posto sam odlucio da ne pucam na 970, a drugu 980ti uradim u sli, sa i5 6600k/8gb ddr4/Z180-A ide ova grafa. Nedoumica je izmedju Asus Strix, Gigabyte i Gigabyte WindForce.. Nije bitna razlika u ceni posto vidim da je 230e Strix a 195e recimo Giga dok je WF negde izmedju. 4gb verziju uzimam. Vidim da je Strix najbrzi po base clocku, da li hladi isto tako dobro kao WF ? Uvek sam do sada bio za MSI i Giga tako da mi je Asus uvek bio malo.. :trust: jos od plojke koje su terale FX-ove pa eto malo loseg iskustva.
 
Vidim da sve 3 imaju backplate, tako da je to meni ok i veoma bitno iz vise razloga. Vidim da Asus Strix dolazi sa jacim base klokom, ali kontam to je sve podjednako sa nekim slicnim +100mhz core clockom. E sada why Zotac 270e i zasto toliki napredak u performansama ? Necu uzeti njega sigurno jer ako idem na tu varijantu onda cu bolje da pucam na 970. Tako da je meni trenutno Asus Strix izbor, ali eto ako neko ima iskustva savetujte me jer moram danas da odradim narudzbinu.

Coilwhine kontam je sansa na svim kartama podjednako.
 
Uzmi obican gb ili g1 verziju ako moze da ti stane u kućište 30cm je duga. Nema potrebe za asus strix.
 
Uzmi obican gb ili g1 verziju ako moze da ti stane u kućište 30cm je duga. Nema potrebe za asus strix.
Moze da stane u kuciste, samo pitam da li Strix opravdava 30e vise, da li je hladnija i da li je generalno bolja karta. Imao sam i MSI 970 i sada g1 980ti, izbegavao sam Asus ali kako vidim ovu svi hvale.

http://techreport.com/review/27806/five-geforce-gtx-960-cards-overclocked

Po ovome Asus Strix je daleko hladnija i necujna, ima jaci base clock, dosta bolje klokuje (znam da je relativno ali generalno), a na kraju krajeva dobijaju ste iste performanse i na g1 samo po vecoj temperaturi (ne znam kako). Zato sam u nedoumici. Bilo bi mi od pomoci da dam samo 200/210e na g1 windforce i kupim joj ssd od 128gb EVO850 nego da dam 230 za Strix i onda krpim za ssd jedva. Ali da ne napravim gresku, recimo da budzet nije problem..

http://www.kupujemprodajem.com/Gigabyte-GTX960-4GB-GDDR5-23090612-oglas.htm?filter_id=68608233

Kontam uzecu ovo jer windforce je toplija i slabije klokuje generalno, a Asus Strix je dostizna u performansama sa g1. Kontam ovo je ok ? Potvrda i radim.

Nmvz, narucio g1 jer vidim da je u vrhu sa performansama i klokom, buka mi nije problem.
 
Poslednja izmena:
Dobar izbor si napravio.. Strix ne opravdava veću cenu.
 
@Mazi7 ajde kad ti stigne G1 izbaci nekve testove, zanima me posto sam prodao 980ti pa da premostim neku karticu do izlaska pascala.
 
@Mazi7 ajde kad ti stigne G1 izbaci nekve testove, zanima me posto sam prodao 980ti pa da premostim neku karticu do izlaska pascala.

U subotu za 7 dana ali bice benchova sigurno. Ne dam ja svoju 980ti ni za pascala jos God dve sig
 
Poslednja izmena:
Hehe, ja sam prodao iz razloga da ne izgubim preterano puno para. Kartica je placena 670evra a prodana za 600. Kod mene je bila 9meseci i mislim da nisam izgubio mnogo. Trenutno sam na intergisanoj pa razmisljam da uzmem 960G1 cisto dok pascal ne bude u prodaji kod nas ili madjara.
 
Hehe, ja sam prodao iz razloga da ne izgubim preterano puno para. Kartica je placena 670evra a prodana za 600. Kod mene je bila 9meseci i mislim da nisam izgubio mnogo. Trenutno sam na intergisanoj pa razmisljam da uzmem 960G1 cisto dok pascal ne bude u prodaji kod nas ili madjara.

Samo sto Pascal koji ce da "jede" 980ti ima da se nacekamo, ako ne bude sa nekom manom jer ipak nece oni tek tako da odrade marketing. Idu prvo slabije klase pa tek onda dok docekamo poslednje 2 da vrede preko 980ti. A iz nekog razloga sa losim optimizacijama u poslednje vreme i gameworks shitovima ako budem imao srece i para mislim da cu radije 980ti sli nego Pascal. Javljam cim stigne obavezno ;) Doduse testovi ce biti uglavnom na 1440x900 jer to je native monitor kod zene. Jedino ako kacim na TV pa onda mozemo i 1080p sto cu verovatno morati.
 
Samo cu reci da imam barem 80% veci fps u wotu nego sa 660ti, koliko mogu da vidim kad igram, inace ne merim i ne bencujem graficke...
Hladnija, tisa, stedljivija, manja (cini mi se) od 660ti
 
U ponedeljak oko 12 mi stize g1 sa ssd-om. Reinstaliram sistem, vec imam spremno 600gb steam igre na hdd-u za testiranje. Witcher 3, The Division, Rise of the Tomb Raider, GTA5 i jos par komada od ovih vecih. Crysis 3 ce biti isto. Pa cu uporedo da vidim razliku sa mojom starom 970-icom i 980-ti sada, kao i gde bolje rade obe izmedju i7 4770k i i5 6600k. Malo bezveze testiranja.
 
Samo cu reci da imam barem 80% veci fps u wotu nego sa 660ti, koliko mogu da vidim kad igram, inace ne merim i ne bencujem graficke...
Hladnija, tisa, stedljivija, manja (cini mi se) od 660ti

Wooooooohoohoho 80% ????

Dok sam imao i5-2500k na 4.6ghz i 660 obicnu ne Ti, u wotu sam imao 70-80 fps-a sa medium podesavanjima (pa vecinu stvari stavim na low, jedino ukljucim motion blur). Pricamo za 1080p.
Sad sa AMD-om imam nekih 50-60-70 fps-a sa istim podesavanjima.
Jos nisam probao wot ali mi se nesto cudno cini tih 80% ? Pa da je i 50% bilo bi super.
Aj, bas cu da probam, pa da vidim...

PS.
Bljak....fps i dalje 50-60-70. Bem ti lebac, ko da nisam ni menjao karticu :)

PS2.
Kad stavi sve na max zakuca se na 50fps-a

Sad skidam i HD klijent pa da vidim sa njim, mada generalno sam nesto nezadovoljan rezultatima.
 
Poslednja izmena:
Za WoT je intel mnooogoo bolji zato imaš takve rezultate.
 
Jel moze neko da oplete 1440x900 bench u Witcheru ili Divisionu, ili mozda Rise of the Tomb Raideru ? Takav mi native monitor koji koristi zena, zbog toga uzimam 960 a ne 970, ne mogu da nadjem rezultate jer je rezolucija ispod standarda za ove dane.. A nestrpljiv sam da vidim :(
 
Nemam pojma sta se desava ali ova moja 960 mi se cini kao tesko sranj€. Odradio reinstalaciju Win10, wot katastrofa (isto kao i sa gtx660), battlefield3 isto radi kao i sa gtx660, mozda koji frejm brze ali definitivno se nije isplatila ova menjaza. Ocekivao sam 30% dobitka u performansama a dobio kitu.
 
fps izmedju 50 i 60 bio sa starom konfom a sad je sa novom konfom 100-110 a skakuce u mirnim scenama i na 120
 
Nemam pojma sta se desava ali ova moja 960 mi se cini kao tesko sranj€. Odradio reinstalaciju Win10, wot katastrofa (isto kao i sa gtx660), battlefield3 isto radi kao i sa gtx660, mozda koji frejm brze ali definitivno se nije isplatila ova menjaza. Ocekivao sam 30% dobitka u performansama a dobio kitu.

Pa, po ovome testu sa ovog sajta ( dosta su pouzdani ), razlika izmedju 960 i 660 je oko 30%,...... ako se uzme i overklok, gde Maxvell gtx 960 'razbija' gtx 660, onda bi razlika u jacini bila i veca. Mozda je u ovim igrama nesto manja razlika ili je neki gremlincic uso u komp...:type:
http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_960_OC/27.html
 
Nemam pojma sta se desava ali ova moja 960 mi se cini kao tesko sranj€. Odradio reinstalaciju Win10, wot katastrofa (isto kao i sa gtx660), battlefield3 isto radi kao i sa gtx660, mozda koji frejm brze ali definitivno se nije isplatila ova menjaza. Ocekivao sam 30% dobitka u performansama a dobio kitu.

Nista cudno. Kada je gaming u pitanju, ti si presao sa konja na magarca. (i5 > FX)
 
Nista cudno. Kada je gaming u pitanju, ti si presao sa konja na magarca. (i5 > FX)

Mnogi ljudi ne skapiraju to iz nabijene logike vise jezgra i budzetni komp (sl). Eto drugar oce da igra H1Z1, igrao ga na dual core-u sa 40-fps-a, kupio fx8300 sada ga gura na 60-80, dropuje na 30 u gradovima, a grafiku prvo uzeo 960 pa kad video da nije do grafike trazio 750ti i opet iste performanse. Nije FX za gaming i to ti je.. Jeste moze da postigne rezultate ali uz high end grafiku i ne u ovakvim igrama :(

Meni su pricali da sam ****** sto sam sa 8350 presao na i7 4770k pre 2 godine, ja i dalje tvrdim da je razlika ogromna.
 
Nazad
Vrh Dno