Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Da daleko je bolji nego FRAPS, samo i on zahteva malo procesora i SSD.
Kod mene zana da uzme 20% performansi, FRAPS odmah 50%.
 
Nesto mi je tu sumnjivo ? FPS mora debelo bolji da bude.. Jedino ako si snimao Frapsom dok si radio test. Ovako retko kad treba da padne ispod 60. Ili neka od opcija toliko bode fps. Ali generalno priblizno max podesavanjima je konstantno 60.
Sve opcije, bukvalno sve, su nasvirane na max. Namerno sam tako probao da vidim da li je igrivo.

I jeste, barem meni. Izgleda da nisam previše osetljiv na fps u rasponu od 24-30 fps-a.

Kada idem na recommended settings preko nVidia softvera, tada je prosečan fps na 50+

Drugim rečima, korektna karta, mada bi za mene 970-ka tek bila pun pogodak.
 
Ko bre uzima 20% performansi ? :) Bez ssd-a, Shadowplay ne skine vise od 1-2fps-a. Pouzdano tvrdim na ok sistemu, uradio sam pregrst klipova i benchmarkova igara. Frapsu treba SSD i procesor pa cak i tada pravi probleme. Bio je nekad okej za 720p30fps klipove pre par godina cak i na slabijim kompovima, sada no no.

Sve opcije, bukvalno sve, su nasvirane na max. Namerno sam tako probao da vidim da li je igrivo.

I jeste, barem meni. Izgleda da nisam previše osetljiv na fps u rasponu od 24-30 fps-a.

Kada idem na recommended settings preko nVidia softvera, tada je prosečan fps na 50+

Drugim rečima, korektna karta, mada bi za mene 970-ka tek bila pun pogodak.


970 je ok za 60fps u novijim i starijim AAA igrama, samo sto sada i to postaje klimava brojka polako kada se sve popali pa mora da se tweakuje. Btw scene su lockovane na 30 fps-a ako se secam dobro pa mozda to pokvari prosek, ovako gledam sada klipove 960-ica gura na 60fps-a i u fajtovima, doduse sa nekim tweakom oko senki na slabijim detaljima ali generalno je ok za tu cenu.
 
Poslednja izmena:
Kako?...evo ovako...:)

 
Otvoreno uvek...nema dodatnih ventova, kuciste u stilu ostatka masine...krs.
Po meni se isplati Dying Light The Following uzeo svih 4Gb...
 
Poslednja izmena:
Nije isto kada snimas gameplay uz Haswell i7 i uz Athlon X4. :D
 
Poslednje...:)



@Mazi7 daj neki svet za klip, u sta da konvrtujem video napravljen sa ShadowPlay?
Za 5min napravi 2 gb klip, sta da radim sa njim? nije mi za kacenje...mali uload...2mb.
Ovako ga propustim kroz windows movie maker i to svede na nekih 400-500mb.
Ali je zato slika kao...G. mutna i nikakva.
 
Poslednja izmena:
Poslednje...:)



@Mazi7 daj neki svet za klip, u sta da konvrtujem video napravljen sa ShadowPlay?
Za 5min napravi 2 gb klip, sta da radim sa njim? nije mi za kacenje...mali uload...2mb.
Ovako ga propustim kroz windows movie maker i to svede na nekih 400-500mb.
Ali je zato slika kao...G. mutna i nikakva.


I dalje ne verujem da ti toliko jede performanse jer grafika sama radi record mimo hardvera koji se koristi za igru. Jesi stavio manual recording, recimo 1080p60fps 30,000 bitrate ? Bar ja to koristim nemam ni fps-a manje jer prvo odigram deo bez, pa onda sa shadowplay-om bas iz razloga sto je ranije u nekim beta igrama znao da zeza ili da mi ne daje record u fullscreen ili izbaguje.

Ja bar koristim Adobe Premiere, iako je ShadowPlay file vec kompresovan, ne gubis uopste na kvalitetu ako ga re-renderujes u AP, h264 1080p60fps, bitrate nekih recimo 16,000 (za dobar 1080p kvalitet na youtubeu mada zavisi od igre, Dying Light definitivno 16k), ali zato snimas u bar 30k bitrate zbog tog re-renderovanja. Tim putem dobijem sta znam recimo oko 2.5gb fajl za 30 minuta gameplay-a. Mozes u Sony Vegas isto ali nisam siguran da moze h264, mora da se dodatno ubacuju codeci a i po mojim testovima na i7-ici sa ht 20min klipa se renderuje 1h45min dok AP to uradi skoro u realnom vremenu.

Eto kako izgleda u istoj igri, mada mislim da sam i ja ovde stavio 15k bitrate jer sam nedavno smanjio paket



P.S Jedina mana sa ShadowPlay-om i Adobe Premierom je ta sto ShadowPlay snima u variable bitrate dok je AP profesionalni program pa koristi constant bitrate. Tako da bih ti savetovao da seces snimanje svakih 10 minuta ne bi li izbegao manje od 60fps-a prosek (osim ako ne radis u 30), jer Premiere ce da ti uradi desync kada ga postavis na traku pa moras pre toga (po treci put, iliti drugi u celoj proceduri) da ga renderujes u Handbrake programu sa constant bitrate.. Sony vegas radi i variable ali je render mozda cak i duzi nego celo ova procedura :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam MAGIX Movie Edit Pro 2016 Premium samo i on renderuje vecnost sa Athlonom.
Probacu sa Adobe Premiere.
 
Za youtube 1080p vam ne treba bolji kvalitet od 10Mbps. Ionako se gubi kada oni kompresuju.


Vuce, probaj da snimas sa MSI Afterburner. Stavis kvalitet recimo na 65-70 i u .mkv a ne .avi. Ako ti treba .mp4, onda taj dobijeni fajl provuces kroz Handbrake.


Mazi7, pa neces dobiti bolji kvalitet kroz Premiere/Handbrake ako je izvorni fajl u variable bitrate. :D
 
Poslednja izmena:
Za youtube 1080p vam ne treba bolji kvalitet od 10Mbps. Ionako se gubi kada oni kompresuju.

Jeste da je offtopic ali treba. Imas youtubere koji rade i uploaduju sa 30mbita bitrate i kvalitet je daleko bolji nego moj sa 16. Na Twitchu postoji limit za bitrate, youtube je to malo unapredio i vidi se kvalitet.

Ali kao sto rekoh da ne idemo dalje.
 
Znaci 8mbs max za 1080p? tako cu i da podesim.

Testiraj sa 8 i sa 16 (lupam 16), ako neces ti ovih dana cu ja. I meni bi znacilo da smanjim upload mada slabo se time bavim ove godine. Ali u principu @DeRadicci ove nove capture kartice i rade constant, a i nakon shadowplay-eveog variable bitrate-a, radim render u constant pa je mozda i to razlog zasto postoji razlika. Svakako postoje ljudi koji okace u drasticno boljem kvalitetu, a cak i fraps-ov uncompressed sa najboljim editom napravi razliku izmedju tih brojki.

Sve u svemu h264 way to go.
 
Odradio sa 10, nema 8...sledeca vrednost je 20.
Dosta manje zauzece i kvalitet je bolji od onog sto ja kacim.
Skidam PowerDirector 14 on ima podrsku za GTX960 za rendering i HEVC, tako malo da experimentisem.

Lepo radi i brzo...:)

Screenshot (769).png
 

Prilozi

  • Screenshot (768).png
    Screenshot (768).png
    683 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:
Evo i Heaven, sa ovim podešavanjima (defaultne postavke):

Podesavanja.jpg

Ovaj skor:

heaven 2016-02-22 20-31-37-21.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo, postavke:

Podesavanja2.jpg

I skorovi:

heaven 2016-02-22 20-52-27-01.jpg

mada sam ja ručno sve postavio na max, na automatskim postavkama mi je stavljao nižu rezoluciju od nativne.
 
Poslednja izmena:
Evo i od mene sa FX-8350 :
OJO6tdY.png
 
To je to...slican skor je i kod mene, nema uticaj CPU.
 
Samo što je kod mene min FPS, u odnosu na @sdejan rezultat, duplo manji.
 
Nije mjerodavan min fps... naravno cpu nema uticaj u ovome testu.
 
Ja sam zadovoljan. Znam da nije 980Ti, pa ni 970, ali za moje casual potrebe više nego OK.
 
Odlicna karta igre, video, video editing, rendering...dosta muzike za ove pare.;)
 
1.Imam MSI TF gaming gtx 750 Ti, da li vredi prelazak na gtx 960 ili bolje da sacekam neke Pascal kartice. Koliko sam video nije nesto preterana razlika u FPS ( ono da je 50 i vise), zavisi od igre do igre. Igram na 24'' monitoru...
2.Kada se klokne npr. memorija do kraja, da li ona ogranicava koliko ce core clock da se klokuje i obrnuto?
 
Bolje cekaj Pascal one ce verovatno podrzavati DX12.
Bice skupe poznajuci nvidiu, mozda je sad trenutno najbolja kupovina 380x...
Ne vidim koje napajanje imas?
 
Poslednja izmena:
1. Vredi itekako, ali ako mozes cekaj septembar-oktobar jer se tada ocekuju nove karte i od AMD-a i od nVidie
2. Ne bi trebalo
 
Nazad
Vrh Dno