Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

1. Uzeti polovno
2. Uzeti kod madjara
3. Sesti u cosak i plakati
 
Uzeti najjeftiniju za 26 hiljada ili preko madjara 4GB model za 29 hiljada.

GTX960Ti ili tako neka karta verovatno nece skoro. Sada se ceka GTX950(Ti).
 
Pa nece 950Ti biti bolja od 960 ?
 
R9 380 i GTX960 su prakticno iste.

Ako se koristi slabiji procesor, isplativije je uzeti GTX960.
 
Da li vredi menjati Asus rog striker platinum gtx 760 4gb za gigabyte g1 gtx 960 4gb bez doplate?
 
Pa i u Srbiji ima za 29000 4GB model, nov naravno sa 3g garancije. Stvarno ste dosadni sa tim mađarskim fetišom.
 
Jel kupio neko taj novi model ? jedino ga vidjam u Emmi nigde drugde za oko 29k . ( zanima me jel vredi uzimati )
 
A da li je neko kupio?
Kakva je ta gigabyte u odnosu na asus-ove?
Sto je toliko jeftinija?
Sta je ono receno, da li moze iskoristiti tih 4GB mamorije i gde ili je to "bacanje" para?
 
Koja je ovo fora sa memorijom (memory usage)?



GPU-Z prijavljuje redovno 2048MB VRAM-a.
 
^^^
Casti envidija i MSI sa dodatnom hidden memorijom, driver unlocked (na racun zakinutih 512mb na gtx 970) :d:d:p

Salamala, stavi noviji Afterburner, 4.1.1, mozda ocita bolje...koji softver trosi toliko VRAM-a ?
 
Hehe...

Stavih 4.1.1, isto je.



Inače, radi se o igri Assassin's Creed: Unity.
 
~5 meseci nakon izlaska su je sredili. Kontam da koristi patchovano pakovanje, normalno.
 
Kupio juče

gtv960.jpg

heaven.jpg

test-1.jpg
 
Ekipa, da li je napon od 1.24v ok za svakodnevnu upotrebu? MSI GTX 960 2GB Gaming je u pitanju. Default je 1.21.
 
Do 10% bonusa u svim segmentima (napon, frekvencija itd) se prema Intelu uopste ne smatra za overklok. Tako da je tih 1.24 nista u poredjenju sa 1.21. Tacnije, to je malo preko 1% sto se u elektrotehnici smatra za dozvoljenu gresku. Ako si radio overklok i stavio taj napon, zapravo nista nisi uradio :)
 
To sam pitao pre nego sto sam uopste zapoceo OC sa dizanjem napona. Ispostavilo se da MSI AB uopste ne slusa sta mu kazem, zato sto napon primenjuje samo nakon odredjene granice (tipa +40mv), i tada umesto 1.216 ide na 1.237 (koliko god da dodam ovo je jedina veca vrednost na koju AB menja napon) sto mi je pomoglo da izvucem na Core clocku izvucem nesto zanemarivo... Ne znam u cemu je problem i sta lose radim, je l' moguce da je kartica zakljucana za overvoltovanje?

Probacu sutra jos jednom i sa nekom igrom, mozda Heaven buguje. Uz sve to mi je napon par puta pao na 1.18, a nijednog trenutka nisam udario u Power limit (bio je max. 90%). Je l' cip jednostavno nije za veci OC ili ja radim nesto pogresno? Trenutno je na +121 i + 480.

A tek sto su me ljudi iscimali da ce mi temperature otici do neba kad dignem malo napon, kad ono kuler na istom broju obrtaja na 1.21 i 1.237, a isti slucaj i sa temperaturama...
 
Poslednja izmena:
meni misrise da AB te laze da mozes da manipulises naponom,jer nemoguce je da karta ma koliki potrosac bila ne reaguje temperaturama na napon,pa bilo to i stepen.
 
Poslednji i pretposlednji drajveri 358.91 i 358.87 mi prave problem sa MPC-HC. Problem je sto malo laguje samo pokretanje plejera, kao da transition zabode pri pokretanju bilo kog videa, znaci ne pusta insta. Drajveri 358.50 nemaju taj problem, provereno :) Imam utisak da malo i Chrome sporije otvara...Ima li neko ovih problema i da li da vracam na starije drajvere s obzirom da igram Fallout 4 :)
 
Probao sam danas da se igram s naponom i u TR benchu. Dignem za +30mV, opet napon ode na 1.237, i naizgled sve bude super na 1527/8000. Temperatura 63-64 stepena, nema artifakta, sve ok... Kad odjednom karta obori napon na default vrednost od 1.216 i naravno tu krecu odmah problemi u vidi nestabilnosti. Pokusam da forsiram u NV Control Panelu "Prefer Maximum Performance" - opet isto. Karta spusta voltazu, bez obzira sto je Power limit na 108% i sto karta u benchmarku vuce oko 90% power limita. Temperature su isto OK, kao sto sam vec rekao.

Probam jos malo da dignem napon, na +40mV, i jedina razlika bude u tome koliko dugo karta uspeva da odrzi napon. Sa +40 bude malo duze. E sad ide ono najinteresantnije... Dokurcilo mi vec bilo, uzmem i odvrnem voltazu u MSI AB na maksimalnih +100mV. Napon ostao isti (1.237), ali su se zato artifakti jos intenzivirali. Kako je moguce da je karta "stabilna" na +30 i +40, a na +100 pri identicnim klokovima puca iste skunde, a pri tome se napon uopste nije promenio, tj. AB prikazuje isti kao i pre?

Mislim da bih mogao da drzim konstantno na 1517-1527/8000, ako postoji neki nacin podesim da mi ne obara voltazu. Ima li resenje za to? Razumeo bih da ga obara zbog temperatura, ali one nisu problem. Jedino sto ne mogu da vidim su temperature VRM-a posto ova graficka nema softverski prikaz za njih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno