Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Ugusila se u 1080p na Ultra setovanjima u AC Unity.
 
Izmedju GTX-a 960 koji ima 1024 shejdera i 128 bita i GTX 970 sa 1664 shejdera i 256 bita je ogromna razlika i savrseno ima mesta za kartu sa recimo 1280 shejdera i 192 bita, i cenovno i po performansama da se uklopi izmedju.

+1 tu kartu i ja cekam ;) ocekivao sam da ce za mene biti GTX960, ali za 1080p vec se gusi nista samo zaobici u sirokom luku.
 
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_960_g1_gaming_review,1.html
http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-gtx-960-gaming-oc-review,1.html

http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-geforce-gtx-960-strix-2-way-sli-review,1.html
SLI

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_960_Gaming/

Sasvim dovoljna karta za 1080p. Kolje se sa R9 285, ima manju potrosnju, hladnija je, veci OC potencijak, drajveri...

Sve u svemu, cekamo cenu. Preko ce biti nama dobavljiva za ~150 EUR, sad da vidimo koliko ce je nasi zaceniti.
 
Karta ima vrlo dobre performanse u odnosu na specifikacije a po price/performance-u ne pomera stvari, malo sporija i malo jeftinija od R9 285.
Dobra stvar moze da bude ukoliko se oc varijante prodaju po istoj ceni kao referentna sto je slucaj sa MSI Gaming kartom.
Potrosnja odlicna kao i kod svih Maxwell karti, mada opet performance/watt slabiji od GTX 970/980.
 
Svaka im cast, bolja od GTX760 i R9 280 a slabija od R9 285, uz finu preporucenu cenu.

Samo u Srbiji, nazalost, itekako neisplativa kupovina.
 
Sad ovako gledajuci testove tacno je na nivou R9 280, imaju slican OC potencijal cjena ce biti veca vjerovatno na domacem trzistu, manje rama, prednost potrosnja, sve u svemu nista novo.
Performance/price ne donosi nista novo, jedino potronja i dosta dobri modela sa 0 db i niskim temperaturama.
Po istoj ili slicnoj cjeni prija bi uzeo R9 280 zbog vise bez obzira na potrosnju.
 
Sad ovako gledajuci testove tacno je na nivou R9 280, imaju slican OC potencijal cjena ce biti veca vjerovatno na domacem trzistu, manje rama, prednost potrosnja, sve u svemu nista novo.
Performance/price ne donosi nista novo, jedino potronja i dosta dobri modela sa 0 db i niskim temperaturama.
Po istoj ili slicnoj cjeni prija bi uzeo R9 280 zbog vise bez obzira na potrosnju.
 
Eno, u domacim maloprodajama preterano, ide od 240 evra (28.599din) pa navise. :d
 
Poslednja izmena:
Kad su najavljivali ovu kartu, ja sam najiskrenije ocekivao kartu izmedju gtx 770 i 780 po performansama, naravno dosta blize gtx 770 po ceni od 30.000, kartu sa magistralom od 192 bit-a i 3gb vrama.Na kraju dobijemo ovo cudo.Nemam reci.Verovatno ce gtx 960ti koji smo ustvari svi ocekivali biti oko 40.000, mozda malo manje.Nebuloza od 2gb-a vrama.
 
Nije nebuloza. Cena u Srbiji je nebuloza.

Ali slazem se, svi smo ocekivali nesto sa 192bit i vise vrama. Napravice i to, siguran sam. Da li ce se zvati GTX960Ti, nebitno.
 
MSI GTX960 28.599 samo nez koja ce ****** da iskesira tu lovu :D isto ko i za ovu R9 285 slicna cjena, prosle sedmice za 28k din uzimala se R9 280X koja pomenute 2 karte sprasi uzduz i poprjeko plus 3GB rama.
GTX960 treba da ide ispod 25k bez obzira na model jednostavno sve preko je mnogo za ovu kartu, ali ja sam to vec navikao od Nvidie precjenjeni proizvodi.
 
Možda su zato izostavili SLI iz 750Ti modela - dve bi koštale k'o 960, a performanse bi bile 20-30 posto bolje :D

Za 1080p, sasvim dobra karta. Ko ne planira monitor veće rezolucije u narednih 2-3 godine, ovo i nije tako loš izbor (doduše, cene su malo veće, ali srediće se i to). A kad je u pitanju nešto malo bolje http://wccftech.com/nvidia-gm206-analyzed-power-gtx-960-ti/
 
haha 2-3naredne god? nemoj da nas zezas pa ni sada se ne moze sve igrati sa njom na 1080p pr. AC za 2-3god bice smece od karte za 1080p moce mozda da gura na 720p:d, a s obzirom na prve cjene moze se reci i da je sada smece ne vidim sta bi nekoga moglo privuci da pljune 28.5k din za ovu kartu.
 
Cekamo amd 370x, bespotrebno je trositi reci na ovo precenjeno parce hardvera.
 
Dobra karta, ali za samo 10E moze da se uzme 280x, cena mora da joj padne.
p.s. Ova Msi Gaming ima neki smek ;)
 
eh,da je 28.5k dinara cena,pa i nekako...
 
U win*in-u je Sapphire Tri-x 280x 31.0k dinara dok je Msi Gaming 29.6k... Sta znam, dobra je karta, posebno mi se svidja veoma mala potrosnja i semi pasivan mod :)
 
sori,nisam ni gledao cenu u ostalim shopovima za 960gtx,jer sam racunao mozda 30-40e manje u odnosu na strix,ne 100e.u svakom slucaju,treba izbeci bilo koju kupovinu dok se ne opamete svi,ovo se spiralno otrglo kontroli...
 
Ja bi rekao da zbog performance/price karta uopste ne zasluzuje posebnu temu, preskupo za ono sto nudi i sa cim raspolaze jednostavno blamaza.
 
Sletice ona vrlo brzo na 25k pogotovo na nekim akcijama trenutno je preskupa s obzirom sta nudi.
 
g0vnjav4c ponovo jase...

let the nvidia hate begin. again.

hoces da nam pokazes na ovoj lutki gde te je zla nvidia dodirivala?
replatformOverlays
 
Nije nVidia kriva za ovakve cene kod nas.

Evo u Madjarskoj je vec sada 160e kada se povrati AFA, a to ce biti jos jeftinije. Ja sam ciljao oko 150-160e ali to ce biti i nize.

E to je prava cena, jeftinija od R9 285 a bolja.
 
Malo da trolujem :p sreća pa su puni oglasi polovnih 270x i 280x za male pare. Osim male potrošnje nevidim ništa više sa ovom gtx 960 grafom šta ima da se priča. U svakom trenutku bi pre ugurao polovni 7950 ili 7870 za 100eu +- nego da dam tolke pare OMG skoro 29K din jesu oni ludi ??!!
Realna cena je izmedju 150 do 200eu za ovu grafu sada.

Edit. Ako je istina ovo za cenu u madjarskoj e pa to je onda skroz ok priča i bravo totalni sweat spot al onda naše cene nisu normalne.:mad:
 
Poslednja izmena:
i pored svega,ja bih opet pre uzeo tahiti xt cip koji broji svoju trecu godinu...tuga i opomena.
 
Realno, karta je promašaj. Uživam u mojoj GTX 970. :)
 
Zivio tahiti :d preporucena cjena je 200 dolara za gtx 960 cisto sumnjam da ce ikad moci da se uzme za 200e a kamoli 150 koliko kolega spominje ( govorim o trzistu u Srbiji) a sad kod madjara ili na zapadu tamo vaze druga pravila mada je opet 200 dolara mnogo za ovu kartu.
Sad s obzirom da je slicni performansi kao tonga R9 285 ja bi rekao da su i jedna i druga krs s obzirom na performance/price i na cinjenicu da imaju 2gb rama.
Nikome ne bi prepporucio ni gtx960 ni R9 285 pored tahiti pro ili xt kartica.
Davno sam jos govorio o cinjenicama da je bolje imati 3gb nego 2gb rama jos ako se sjecate u onim temama HD7970GHz vs GTX 680 tada se ubjedjivalo da je GTX680 bolja karta danas slika izgleda ovako sa svjezim zadnjim testom
http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_960_Super_JetStream/29.html

HD 7970GHZ doslovno razbija GTX680 na 1080p razlika je oko 10% dok na 1440p razlika se primice 20% to je klasa iznad, sada bi bas volio da vidim one sto su ovde trubili 2 god kako je GTX680 bolja karta i tada i za buducnost, bolja kad bi se slagale ledo kockice a ne igrale igre :d

Sta sam ovde htio da kazem- to da je vec danas malo 2GB rama za 1080p, a kamoli za 1440p i da ce u buducnosti jos gore biti, tako da pomenutu GTX 960 a i R9 285 treba preskakati ko se igra u 1080p.
 
i pored svega,ja bih opet pre uzeo tahiti xt cip koji broji svoju trecu godinu...tuga i opomena.

+1.

Osim premalo Vrama na 960, sama brzina karte (gigabyte G1 kao najbrze) je u nivou sa referentnom 280x koja ima jako nizak GPU clock.
Ogromne su razlike cak i tu u igrama poput BF4. Da ne pricamo o OC 280X-ovima koji imaju i po 20% veci fps.

Mislim da komentarisanje cena nakon povracaja AFA nije ni malo realno. To je kao da kazes u Americi je 100e nakon rebate-a. Moraju da se uracunaju putni troskovi, a tu je uvek sansa da ti na carini lupe PDV za to sto si kupio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno