Šta je novo?

GeForce GTX 960 Thread

Moze se reci da je GTX970 zvjer za ovu kartu.
 
Iskukaj pare od matoraca, kupi i saznaj sam. :)
 
200€ u DE. U principu sam bio napržen da naručim neku jeftiniju verziju, ali sad kad videh da je dolidno sporija od R9 280x - mislim da ću ipak uštekovati još 100€ i kupiti gtx970.
 
Zato kod naših Mađara 300€ jeftinije verzije...
 
a cena 970 skace li skace kod nas, nema ispod 44.5k... sad ispade 38k kolko sam ja platio premium premiuma cena :D
Skacu cjene svi kartica, a i uopsteno hardwera na domacem trzistu
https://geizhals.de/eu/?cat=gra16_5...=&dist=&mail=&sort=p&xf=132_1024~1439_GTX+960

I na zapadu GTX960 ima visoko cjenu od 195€ do 230 koliko kosta gigabyte verzija izgleda da je opet gigabyte napravio najbolju verziju gtx 960 karte kao sto je slucaj i sa gtx 970 pa i 980.
Dobar posao gigabyte radi sa GTX 9xx serijom.
 
Karta je smehotresna...
 

Jednom u 10 godine. Da nemam 970 i da mi treba nesto u tom rangu isao bi da im cestitam sa kitom cveca. Zbog njihovih cena od po 2-3k dinara pa na gore prinudjen sam da radim narudzbine iz emmi iz Nisa dok u Leskovcu imamo samo WinWin od vecih firmi. Samo mi je zbog garancije problem jer nemam kola, pa ili putovanje ili slanje.
 
U WinWinu mozes uzeti komponente po cenama iz Emmija (posto ALTI stoji iza njih), ali samo ako placas u gotovini. ;)
 
Kad nvidia ima ionako standardno vise mem klokove od AMD-a, cak i sa 192-bitnom magistralom bi situacija bila znatno zanimljivija i 3GB VRAM bi bio mogucnost, ovako se ne isplati ni SLI da se pravi.
 
Napravice i to, nadam se, kad ih AMD pritisne.
 
U WinWinu mozes uzeti komponente po cenama iz Emmija (posto ALTI stoji iza njih), ali samo ako placas u gotovini. ;)

Skuplje je i u gotovini odnosno po maloprodajnim cenama. Znam da im je isti dobavljac Alti Cacak ali je uvek skuplje. Imaju onu politiku ako nadjes jeftinije plati jeftinije ali to ne vazi u Leskovcu, barem do sada. A i sve sto sam uzeo u WW je bilo tipa losije (cip, manji radni vek i sl), mozda slucajnost mozda ne. Nego necu offtopic sry.
 
Cene u Emmiju i Winwinu se razlikuju uglavnom i po par hiljada. Emmi prima jedino gotovinu, a u WinWinu moze svasta, i cekovi, krediti...
Dakle, udjes u WinWin, i kazes uzeo bih tu komponentu po ceni iz Emmija. Ne bi smeli da te odbiju, posto je ista firma u pitanju (ALTI = Emmi = WinWin), nevezano za to "nadjes jeftinije plati jeftinije".
Tako je u Beogradu.
 
Evo malo sintetike jer je standardizovana.

3D mark 2011 extreme graphics score:
MSI gaming 960 - 3374 (izvor guru3d)
Asus DC2T 280X - 4349

Unigine Heaven 4.0
Asus Strix 960 - 1131 (44.9 fps) (test je sa 4790k) (izvor kitguru.net)
Asus Dc2T 280X - 1477 (58.6 fps) (na mom 4690k)


S obzirom da se dosta 280X-eva moze naci jeftinije za 20-ak evra nego 960 strix/G1 gaming, mislim da je kupovina 960 dok ne padne cena za barem 50e-70e besmislena.
 
Nema sta da pada, po cenama van Srbije ima smisla kupiti. :D

Ali da, za tih 240 evra (najjeftinija MSI Gaming) se uzima novo napajanje (ako treba) i polovna 280X sa garancijom, a ne GTX960. Apsolutno ne.
 
Poslednja izmena:
Ma to kad uracunas cene polovnih 280x, tu tek nema racunice :D
Mislim da su i preko cene previsoke (ne racunam US), 230e je previse za tu kartu. 180e plafon. Znam da ima nekih od malo preko 200e, ali su one jos sporije nego ove sa testa...
 
R9 285 je jos besmislenija kupovina, gotovo dvaput veci potrosac pa je neophodno i jace napajanje.




Ma to kad uracunas cene polovnih 280x, tu tek nema racunice :D
Mislim da su i preko cene previsoke (ne racunam US), 230e je previse za tu kartu. 180e plafon. Znam da ima nekih od malo preko 200e, ali su one jos sporije nego ove sa testa...

Ma sve je to isto, dva frejma gore-dole. :d
 
285 je fail na nivou cyrex procesora.
 
Deru jer mogu, ATI ne zeli a ni ne moze da odgovori, obe kompanije sretne jer rata cenama nema... klepaj dok moze
 
280x nova je 30000, nova 960 GTX je 28500 i to svi vidimo da ce ici dole za nedelju-dve dok kao i uvek prodje alavljanje domacih uvoznika. Verujem da ce ubrzo ici na 25000. GTX 960 je sporiji od 280x, ali i jeftiniji. Koliko para toliko muzike. Poredjenje nove GTX 960 i polovne 280x ima smisla samo za one koji zele da kupe polovno, ima onih koji to nece, a za njih su relevantne samo cene novih karti, dzaba i 2,5 godine garancije na polovnu, kutija, sve, ima kupaca koji nece polovno, takvih je ocigledno dosta cim se prodaju nove 280x. U svakom slucaju 280x je zaokruzeniji proizvod sa nekim prednostima, ali i manama. Prednosti su da je nesto brzi i da ima 3GB memorije, a mane su mu da je generalno veci potrosac, da ima ATI 280x "bubica" (ASUS artifaktuje, MSI 280x poskoci slika tu i tamo u 2D u 2014/2015 godina, Sapphire Dual-X/Vapor-X otkazuju ventovi itd, a sve generalno od cat 14.11 lose rade sa Chroma subsampling 4:4:4.), takodje nema Physx (makar iz za 4-5-6 naslova), trazi nesto bolje napajanje.

Sve ima svoje kupce.
 
Poslednja izmena:
Kako su je fino docekali moze dozivjeti poprilican fijasko sa prodajom, ali mislim da do toga ipak nece doci, pretpostavljam da cijena ide osjetno dole a po njenoj sadasnjoj cijeni ili neznatno visoj (250e) dolazi 960ti, to je jedino realno jer ovako kako je sad nece moci.
 
Ne mozes tako da gledas jer GTX960Ti nije potvrdjen. Prvo AMD da izbaci neke nove karte, pa onda sve ovo ostalo.
Eventualno u medjuvremenu da se kod nas spusti cena kao u Evropi. :d
 
Nazad
Vrh Dno