Šta je novo?

VMware backup - free :-)

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Veeam lepo radi, mi ga već neko vreme koristrimo i prodali smo ga klijentima. Pričam o Enterprise Plus licencama.

Sa Veeam free sam se malo igrao, radi odlično za free rešenje, ali kad već imam Enterprise licence nisam ga nešto previše testirao.

U svakom slučaju poigraj se sa Veeam-om, jako se lako podešava i ne treba previše vremena da sve namestiš.
 
Hvala na odgovorima. Sutra cu probati da instaliram vSphere Data Protection s obzirom da imaju Enterprise licencu koja ukljucuje i to. Skinucu i veeam cisto da ga evaluiram. Problem je sto su klijenti u USA i nismo imali info sta su uopste kupili. Palo mi je na pamet da ih pitam tek kada sam video Igorov odgovor.

Nije skroz free. Postoje licence koje ga ukljucuju u paketu.
 
Poslednja izmena:
Problem resen instalacijom vSphere Data Protection-a. 5 servera se backupovalo a jedan nece, zbog problema sa orphaned snapshotovima koji gledamo kako da resimo.

Hvala na savetima.
 
Skinucu i veeam cisto da ga evaluiram.
Ako skineš Veeam i daš legitimne podatke. Spremi se na neverovatnu količinu smaranja od njihovih telemarketera. Zvaće te na svakih mesec dana, iako im ti lepo objasniš na fala bogu tečnom engleskom jeziku da si samo skinuo da isprobaš i da trenutno nisi u procument fazi. Samo prijateljski savet.
 
Damn. Good to know.
 
Vmware vSphere Data Protection ima svrhe koristit za okruzenje koje si naveo.
Za veca okruzenja je preporuka koristiti naprednija resenja.
 
Ako skineš Veeam i daš legitimne podatke. Spremi se na neverovatnu količinu smaranja od njihovih telemarketera. Zvaće te na svakih mesec dana, iako im ti lepo objasniš na fala bogu tečnom engleskom jeziku da si samo skinuo da isprobaš i da trenutno nisi u procument fazi. Samo prijateljski savet.

Jedan tip za ovakve smarace: Vec drugi put kada zovu kazete im da ste razmisljali, ali da posto su vas cimali da se odlucite namerno necete kupiti i da prestajete da uzimate njihov proizvod u obzir. Spustate slusalicu.
Interesantno je na pocetku mozda nekome, kada izgleda da neko brine ;) Ali ubrzo shvatite da mora na ovakve nacine da se resava korov.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno