Šta je novo?

Kubuntu 14.04 i Pes 2013

MilanBre

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2015
Poruke
540
Poena
95
Pozdrav ljudi. Video na netu da se moze instalirati pes 2013 na linux pa vas molim da mi neko objasni ovde slikama ako nije problem.
Imam iso fail od narodne verzije ali prosto ne razumem kako da pokrenem instalaciju. Kasnije bih hteo da uradim i pec na tu instalaciju pa vas molim za upute :D
 
Potreban ti je Wine program da pokrenes bilo sta sa Win-a. Iz Software Manager-a nadji i instaliraj Wine. Onda ces moci da pokrenes Setup fajl igre. Kad otvoris, Wine ce traziti da se ubace dodaci za njega, to sve prihvati. Za otvaranje ISO fajlova ja koristim gCDEmu (najbolji je za igre), mozes i njega da ubacis, mada mislim da nije neophodno za PES. Pes bi trebalo da mozes da mount-ujes samo i instaliras. U meniju ces imati Wine sekciju sa Browse C:\ drive, odakle moze da upravljas fajlovima Win programa iz Wine-a.
 
Imam samo Kubuntu kao jedan OS. Preko delfina sam unpack iso fajl u home folderu pod imenom hdd1. Otpakovalo je i dobio se Setup.exe Onda sam misem presao preko te ikonice i pritisnuo opet za delfin, ctrl+f4. Tu kucao "wine Setup.exe" i instalirao je bez problema. Onda sam dodao petch, odnosno psedit i on je uspesno zavrsen. Kada pokrecem igricu nece da otvori u celom prozoru, da prekrije ceo ekran ni nakon podesavanja u settings mada to nije veliki problem. Problem pravi sledece. Sve lepo udje u igricu, ide se na obican mec a onda igrica zakove, cuje se muzika u pozadinu ali nista se vise ne desava pa sam prinudjen da je zaustavim preko wine.
 
Jesi instalirao drajvere za graficku kartu, i koje? Mozes jednostavno iz Additional drivers da instaliras. Takodje, ispisi u profilu koji racunar imas.

BTW, pod ,,bilo sta sa Win-a", mislim na programe za Windows.
 
Jesi instalirao drajvere za graficku kartu, i koje? Mozes jednostavno iz Additional drivers da instaliras. Takodje, ispisi u profilu koji racunar imas.

BTW, pod ,,bilo sta sa Win-a", mislim na programe za Windows.

Eee druze, ja sam zaboravio za update graficke xD E muke. Imam pristojnu masinu. Cak sam skinuo Kubuntu 32 bita.
Nvidia GT 9600, Intel Quad Core q6600 2.4 ghz sa 8 mb kesa, gigabajt ploca, ram od 2 gb.

Nema veze, morao sam hitno da se prebacim na osmicu I da resavam neke problem. Zakove mi racunar s vremena na vreme I sa windows I sa linuxom pa sam resio da formatiram particije, ne quick vec normal, jednu po jednu I za sada nema stucanja.

Verovatno cu veceras opet ubacivati kubuntu ali sa dualbotom zajedno sa Windowsom. Imam particiju od 35 gb. Jel bi mogla tu da sleti kubuntu?
Zelim da uskoro predjem skroz na Linux, windows 8.1 je privlacan ali ranjiv. Steam radi a pes 2013 je jedina igra koju jos igram sa drustvom pa da je osposobim.
 
Dovoljno je 35GB-a. Pa trebalo bi da na toj masini radi PES kako treba. Kada instaliras Kubuntu, instaliraj i vlasnicki drajver za graficku kartu. Mozes onaj iz Additional drivers, mada je bolje skinuti poslednji sa nVidia sajta. Tada bi trebalo da radi kako treba, moguce je da si ranije imao otvoreni drajver koji nije bas za igre.
 
Using Nvidia binary driver -version 331.113 from nvidia-331 (Recommended Driver) ---- Ovaj koristim. Isaoo sam preko additional driversa i skinuo.
Sad cim mi se wine update cu da odradim ponovo preko delfin terminala sudo mount -o loop pes.iso ~/hdd1 Pa javljam.
 
Nazad
Vrh Dno