Šta je novo?

Kako ostvariti Internacionalnu garanciju u Srbiji?

mickk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
2,965
Poena
230
Dakle zanima me da li neko zna na koji način se može ostvariti legalna garancija za Samsung S5 koji je kupljen u Nemačkoj?

Info iz Samsung Srbija je:''Zahvaljujemo Vam na kupovini Samsung proiizvoda''...''telefon možete servisirati u svakom Samsung servisu...u bilo kojoj ZEMLJI EVROPSKE UNIJE'' :shock:

Zbog čega nije ostvariva garancija kod nas,ako Samsung ima legalno poslovanje ovde???

Dajte neki info i moožda moguće rešenje ako je neko uspeo da ostvari garanciju za uređaj koji nije kupljen u Srbiji...
 
Verovatno ta garancija važi samo u zemljama EU, pa zato može da se servisira samo tamo. Da li piše nešto o tome na garantnom listu?
 
:) rekoh u prvom postu da su mi rekli samo u zemljama EU...ali nije mi jasno po čemu se Samsung Srbija razlikuje od ostalih zemalja kad imaju zajednički sajt sa zvaničnim informacijama Samsunga
 
razlikuje se po tome sto je ovo lazna drzava

moj drug je kupio samsung galaxy grand 2 u moskvi i kada je pokusao da ga odnese na servis ovde,receno mu je da garancija ne vazi,jer jelte rusija nije u evropi -.-
onda je probao da odnese na drugu lokaciju u isto njihov servis i receno mu je da samsung uopste ne daje internacionalnu garanciju

a inace internacionalna garancija bi trebalo da obuhvata ceo svet,a ne samo evropu
 
To sve zavisi od stava kompanije, često i od vrste proizvoda. Ne znam da li Samsung za svoje uređaje ima i "worldwide warranty"; za takve uređaje bi trebalo da važi garancija svugde.
Evo jedan primer:
Link
Samsung Electronics (UK) Ltd. support a product purchased in Europe if it has an EU Bloc Warranty. This warranty is present where the top of the product warranty card clearly states 'European Bloc.'
If a product is purchased in another part of the globe then Samsung may attempt a repair. Samsung Electronics (UK) Ltd. cannot guarantee the outcome.
Zato sam pitao šta piše u garantnom listu.

Ima i ovde nešto o načinu ostvarivanja prava na "Samsung International warranty"
 
:) rekoh u prvom postu da su mi rekli samo u zemljama EU...ali nije mi jasno po čemu se Samsung Srbija razlikuje od ostalih zemalja kad imaju zajednički sajt sa zvaničnim informacijama Samsunga

Razlikuje se po tome što mi nismo u Evropskoj Uniji...

Geografski se samo nalazimo u Evropi..
 
Sve firme u EU su u zakonskoj obavezi da postuju garanciju za proizvod kupljen bilo gde u EU. To nije uopste njihova dobra volja, vec zakon to trazi.

I "medjunarodne" garancije nisu "worldwide" (to su dva razlicita pojma). Ovaj prvi je specificno definisan u ugovoru (kada se kupuje telefon, u jednoj od onih milion papira koje niko ne cita sem advokata :D).
Worldwide pokrive vise, ali ni ona ne znaci svugde u svetu.
 
moze firma da bude u zakonskoj obavezi kolko hoce,kad on kaze zao mi je vas telefon je kupljen u rusiji,a rusija nije evropa
a onda na drugoj lokaciji iste firme,kaze da samsung nema medjunarodnu garanciju

i ne mozes im nista,na tuzbu bi potrosio vise para nego na popravku telefona,evo moj komsija vucara taj telefon po svakakvim servisima,jer nece da mu ostvare garanciju
 
Unutar EU je jedna stvar. Za medjunarodnu je drugo - to je problem losih sudova kod nas.
Ali da vidis kako bi popravljali u Rumuniji, Bugarskoj i Hrvatskoj telefon iz Koreje ili Amerike ili cak i Srbije ako ima medjunarodnu garanciju.
 
Kod mobilnih telefona, tableta i sl., najčešće daju garanciju za određeni region. Evo recimo primer gde čoveku u UK prave problem za uređaj kupljen u US. Zavisi mnogo od kompanije. Možda je kod npr. Apple drugačije.
Na garanciji mog (Samsung) telefona piše Australian warranty i ne verujem baš da bi mogao tek tako da ga popravim van Australije.
 
Apple daju svoju drugaciju garanciju, ali oni ne prodaju uredjaje koliko prodaju content preko tih uredjaja (njima se isplati da budu i na gubitku za uredjaj, samo da se prodaje content). Zato je Apple i popularan u USA, sve mreze i provideri imaju udela u tome.

Ostali proizvodjaci nemaju takvo trziste.

Mada ako odnesete Samsung aparat na popravku u Koreji, nece ni pogledati verovatno odakle je (cak ni da koristi engleski, ako odnesete kao stranac, jer je logicno da je na engleskom), i poraviti ga besplatno.
To ce uraditi jer im je drago da se koristi njihov proizvod, a ne jer imaju ikakvu obavezu.
 
U svakom slučaju meni ostaje da odem do Temišvara i predam uredno tel na servis...Tek sam sad počeo da kapiram sistem A i Š kategorije uređaja....tužno ali istinito.
 
Da li se nesto promenilo od 2015. godine do sada?
Da li garancija iz Nemacke moze da se ostvari u Srbiji?
 
Verovatno ne.. ali da bi bila sigurna kontaktiraj ovlašćenog prodavca tog brenda u Srbiji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li se je nešto promenilo za samsung garanciju, telefon je kupljen u Nemačkoj da li važi garancija u Srbiji?
 
Da li se je nešto promenilo za samsung garanciju, telefon je kupljen u Nemačkoj da li važi garancija u Srbiji?
Ne vazi, nista se nije promenilo. Isto je i za Huawei, ne vazi kod nas i ne mogu ni za pare da se servisiraju jer valjda delovi nisu isti za EU i za Srbiju, tako rekose u servisu.
Ali svakako ti to i nije neki problem, EU zemlje su ti na sve strane pa skokni do najblizeg ovlascenog servisa i idi malo na neki izlet. Promobi ovde resava uglavnom za jedan dan (zamena ekrana), sve zavisi koji je mobilni i koja boja.
 
Nazad
Vrh Dno