Šta je novo?

Microsoft Lumia 532

Скупи ћу ја паре некако Него имам још једно питање тј. проблем. Видим да нема српске ћириличне тастатуре, а видим да ни неможе да инсталира друга тастатура. Јел се зна да ли ћемо добити ћириличну тастатуру са ажурирањем на десетку? највећи ми је проблем са мејлом јер морам да их пишем на ћирилици сад то никако не могу.
Samo da se oglasim malo vezano za ovo... Nedavno sam instalirao Windows 10 na telefon, lepo radi, a sto se tastature tice - ima cirilicna tastatura, sto se i meni svidja.
 
I ja sam juče stavio 10-ku na 532. Do sada koliko sam mogao da primetim sve ide glatko, ništa gore nego sa 8.1. Naravno, vizuelno sve je dosta lepše..
 
Kako ste stavili Win10 na 532? Preko Windows Insider-a? Kakvi su utisci?
 
Kod mene je sve super sad. Baterija mi drzi ceo dan uz moje cesto jahanje telefona, drug instalirao kod sebe, traje mu baterija dva dana kako kaze. Ja ga punim svako vece. WP8.1 je brzi, ali W10M mi je dovoljno bolji da radije koristim njega i takvog, mada trebalo i jos da ga ubrzaju ipak.

I jeste, preko Insajdera. Instaliras ga, uzmes neki od prstena, moze Prerelease Preview, restartuje se telefon, prveris da li ima azuriranje za telefon, i onda pronadje W10M.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko problema sa internetom posle prelaska na Win 10... Problem je i kod WiFi i kod GPRS-a. Naime, kad je telefonu iskljucen ekran tad ne stizu uopste poruke na viber/telegram, dok kad se udje u neku od aplikacija onda ide relativno kako treba. Nisam nasao nikakvo podesvanje vezano za iskljucivnje neta kad je iskljucen ekran i sl.
 
Jel si nedavno instalirao w10m? Mozda ti bude sve ok kad instaliras najnovija azuriranja za svaku od aplikacija, i kad stavis najnoviji buildl. Bivali su problemi, ako se ne varam, sa aplikacijama koje nisu radile u pozadini, ili tako nesto valjda, ali je to sredjivano.

Doduse, ovo je sad taj novi vajber, moguce da bas on ima problema, a za telegram ne znam, ne koristim ga.
 
Ubacen je pre par meseci, ali izgleda da su problemi postali ucestaliji sa poslednjim apdejtom... prvo je pravio problem samo viber, pa je supruga presla na telegram, pa sad i on pravi problem...
 
Reinstaliranje aplikacije probali? Ili, ako ti neće, onda možda soft reset.

Inače nisam imao problem sa gprsom i wifijem.
 
Poslednja izmena:
Probali i reinstal vibera (i telegram ce posle) ali ne pomaze.... Soft reset pomogne ali se ali se opet zaglupi jako brzo...

Sto se tice samog interneta i pretrabe preko browsera, to radi ok...problem su samo ove pozadinske aplikacije...
 
Izeš ga, nije neki inventivan savet, ali valjda bi hard reset rešio stvar...
 
A cak kontam da ga vratim na 8.1 pa da vidimo da li ce da se popravi stanje....Ne nosi mi se u gigatron na reklamaciju jer ce verovatno da urade to isto...
 
Obojica znamo da je problem zbog w10m. :) Možda bi pomogao i hard reset, ali ko zna, možda se posle opet pojavi isti problem.

Valjda će Redstone biti bolji sad kad nam izađe, trebalo bi valjda to da bude već za 3 nedelje... A možeš probati i redstone odmah, maga ja ne znam kako radi on na 532.

No dobro, svako mela za sebe odluči u zavisnosti od toga koliko želi da eksperimentiše, i koliko mu je bitnije da sve radi kako treba. :)
 
Ma da nije zenin telefon vec bi ja nesto izmajmunisao :) Ovako malo teze... Pa ako ce za 3 nedelje Redstone onda moze i da saceka :)
 
Da, ja se nadam da ce biti na sledeci Patch Tuesday, a to bi bilo 12. jula.
 
Ne verujem da će biti na Patch Tuesday, kada su puštali November Update za PC bilo je dva dana posle Patch Tuesday-a, možda bude i ovaj put tako, ako ne onda će biti tačno na godišnjicu 29.7.
 
Aha, da, to nisam znao, a sto kazes mogli bi namerno ostaviti onda to i za 29.7...

Ja ga cepam na Insider Slow, pa nek ide zivot, i tako mi ni ovaj ne radi savrseno. :D Javljam kasnije kakvi su utisci. Sad skida, trenutno je 16%.
 
Sestru počeo u zadnje vreme da zeza ovaj telefon. Već 2 puta ga nosimo u servis i ponovo se problem javlja.
Kada ga stavi na punjač telefon se sporo puni, nekada ga uveče stavi na punjač sa 70% i ujutru telefon sa 25% baterije. Menjali smo punjač,ali se problem javlja i dalje.
Jel zna neko u čemu je problem?
 
Izvadi bateriju i pogledaj dali je počela da se naduvava, drugo, dali ima prekide u punjenju, čuje se zvuk, kao kad je spojiš na punjenje, treće.. Dali ste koristili isti kable za novi punjač?
 
Izvadi bateriju i pogledaj dali je počela da se naduvava, drugo, dali ima prekide u punjenju, čuje se zvuk, kao kad je spojiš na punjenje, treće.. Dali ste koristili isti kable za novi punjač?

Nismo koristili isti kabl, skroz novi punjač smo koristili, baterija se nije naduvala, a koliko sam primetio nema ni prekida u punjenju. Primetio sam da stalno iskače ona poruka za Sporo punjenje gde mi savetuju korišćenje originalnog punjača, a ja već koristim originalni punjač.
 
Vidi koliko je mAh, naime 750mAh (ako je to taj) je slaba snaga punjaca, po meni je 1000mAh minimum.
 
Mora da je software. Čak i da je sporo punjenje opet bi se punio. Mada može.da bude i prekid i punjenju pa onda stalno kad prekine i ponovo se konektuje on izbaci poruku sporo punjenje. Teško će to servis da reši, čim su ga vraćali do sada verovatno su mu radili HR.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Mora da je software. Čak i da je sporo punjenje opet bi se punio. Mada može.da bude i prekid i punjenju pa onda stalno kad prekine i ponovo se konektuje on izbaci poruku sporo punjenje. Teško će to servis da reši, čim su ga vraćali do sada verovatno su mu radili HR.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface

Da radili su mu kompletno vraćanje na WP8.1, međutim i tamo se dešava isto što i na WM10.
 
Nazad
Vrh Dno