Šta je novo?

Microsoft Lumia 532

Super telefon za te pare...
Nego da li će uopšte kod nas da dođe...
Evo je Lumia 535 još nije stigla zvanično u Srbiju... ;/
 
Sad tek vidim da ima i GLANCE SCREEN!
To bi trebalo da bude dostupno samo ze skuplje modele ali Microsoft baš forsira Low-end telefone...
 
Ne razumem šta piše, to preorder za februar verovatno ?
 
Pa nisam baš siguran, moguće.
 
Evo neki prvi test , ako neko razume :)


http://wparea.de/2015/01/microsoft-lumia-435-532-hands-on-und-erste-eindruecke/#!


Evo i bing prevoda :D


Both devices have a 4-inch display and are compared to many other current smartphones relatively small and very handy. On the front is at the top of the Microsoft logo, and in the handset and right beside the front camera. The capacitive touch buttons can be found directly below the display.


The back of the two smartphones consists of a slightly softer soft-touch like polycarbonate and arches on the sides up to the edges inward, so they are very well in hand. The pages, however, consist of the usual harder material that gives the Lumias a rugged feel. Overall the devices seem extremely well processed, the keys stuck to their seats, what especially considering the prices of 89 and 99 Euro very surprised.

The Lumia 435 differs from the Lumia 532 its mainly through the cover, otherwise they are identical with regard to the mass. The Microsoft Lumia 435 has a matte cover and comes in black, white, Orange and green.


The mat back is slightly more prone to fingerprints, however relatively quickly back away to get due to the finish

The Lumia 532, however, has a shiny appearance in the form that the edge of a kind of transparent cover is surrounded. When the design has based clearly on the second generation Nokia X and even then, the exterior was not to everyone's taste. Fortunately you are cover but interchangeable, so you can change this at any time. The back is like also at the Lumia 435 from the same matte and soft material and therefore, the device is just as comfortable in the hand

Who used the Nokia Lumia 530, which is know that cheap smartphones can disappoint with their display despite the price. The Lumia 530 the viewing angle stability is indeed scarce and generally could not inspire the appearance of images.


The Lumia 535 Microsoft has corrected this error and continues this way for the Lumia 532 and 435. Both devices have a screen resolution of 800 x 480. Of course, not a great Panel can be expected at this price, but it exceeds at least all expectations in terms of viewing angles, colors and sharpness on a Smartphone in this price class.

The camera of the Lumia 532 solves with 5 megapixels, while in the more favourable Lumia 435 a 2 megapixel sensor is installed. We could of course still not thoroughly test the device, the first impression is expected however. A noise was evident on all images that we shot inside the well exposed, and the images of Lumia 435 look a total slightly grainier. In good light conditions, the quality at least for the one or the other snapshot should be sufficient, otherwise the respective main camera meets its purpose: it exists.


The same goes for the front camera, because the devices ever possess such, is inherently notable and therefore puts something in the background of the actual quality. Recordings with the Selfie camera are shot with a VGA resolution and were relatively dark and noisy, but otherwise well visible in the Interior, where we tested them. Also here is that in good light conditions most likely something more out of the camera can be taken out.


Performance


The performance we can say currently still quite little, would especially exciting to know how DualCore processor the Snapdragon 200 long-term compatible with Windows phone 8.1. The system and the preloaded apps running even the Lumia 435 liquid, no problems with browsing through the menu, the settings and the browser.


The only noticeable difference was the time of the institution of the system that lasted much longer than at the Lumia 532 at the Lumia 435. At the last step, install apps, the Lumia 435 fell about two minutes behind the more expensive model.



Of course, many aspects of the two low-end smartphones remain untested, however, the first impression is positive. The hardware itself is surprisingly high-quality and is solidly built, offers therefore a touch which belies about the purchase price.


Overall therefore seems very alright to be price-performance ratio and if no serious trouble is the performance and battery life, Microsoft has let 435 and the Lumia 532 created two very good smartphones, their prices on the is with the Lumia


Meni baš fino deluju ovi telefoni .
 
Poslednja izmena:
Da, baš su super... Milsim da ću da uzmem lumiju 532 čim bude stigo... Cena kod nas ne bi trebalo da je veća od 12.000 RSD... ALi videćemo...
:'D
 
Ja sam se lomio između 535, 630, 530 (svi dual sim). Zamalo da kupim 630, ali bolje što nisam :) Sad sam siguran da ću čekati 532 i nju kupujem sigurno. Poslužiće odlično za drugu i treću karticu i wifi hotspot. Čak mi više odgovara manji displej, da ne nosim dva velika telefona (prvi je G2).
 
Evo cene kod Švaba .

http://view.email.microsoftemail.co...mc-et.crm.10822948.113083.3260988.WebCopy&r=0


Lumia 532 dual sim 99 e , obična verzija verovatno jeftinija za koji evrić. Lumia 435 je 89 e . Solidne cene , možda su mogli još agresivnije bar za 10 e manje.

Ne sećam se koliko je lumia 535 koštala kada se pojavila u Evropi , 130 ? Ako je toliko onda je 100 e za 532 super cena .


Znači kod nas lumia 532 oko 120 e a lumia 435 oko 100 , toliko ga bar ja cenim.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se pricalo malo o ovom telefonu pre nego sto se pojavio kod nas, ali niko posle nije napisao svoje utiske ili nesto slicno, pa sam mislio ja da kazem svoje misljenje posto imam ovaj telefon mesec dana.

Telefon je odlican, ono sto me je prvo privuklo: malko je manjih dimenzija pa ga je lakse nositi u dzepu mada nije mnogo manji od nekih koji su sa ekranom od 5 inca - mozda vise zbog toga sto ipak ima na dnu tri ta standardna tastera van displeja (strelica za nazad, prozor za home, i lupa za pretragu). Sve na njemu radi bez problema, ali ja cu samo skrenuti paznju na par detalja koje bi potencijalni kupci trebali imati u vidu:
- Povremeno nakon restartovanja telefona pojavi se na dnu ekrana tacno na sredini bela tackica, i ona se pojavljuje tako na random, a nakon nekog vremena (jedan dan) prestane da se pojavljuje. Odlucio sam zbog toga da ne vracam telefon, cini mi se da je to nesto do softwarea i uopste ne smeta. Mozda to cak i nije nesto za pominjanje, ali eto...
- Druga stvar koju zelim da pomenim moze biti vaznija ucenicima ili studentima koji imaju naviku da cesto slikaju stranicu neke knjige, pa onda posle kod kuce da prepisu to nesto (ili ne). Kamera nema autofocus pa je zbog toga nezgodnije slikati stranicu iz knjige sa sitnijim slovima... Sa sveskama necete imati problema kao i sa slikanjem necega napisanog na table, ali biste sa onakvim knjigama morali da se snalazite: slikati stranicu iz knjige tako da telefon bude udaljen oko 60cm od knjige i trudite se da stranicu koju slikate uhvatite sa gornjim delom kamere, tako rezultujuca slika bude citljiva. Samo nemojte previse priblizavati kameru listu iz knjige jer nema autofocus.
- Nekad nece telefon iz prve da se otkljuca. Cini mi se da mu se ovo desava i prilikom otkljucavanja duplim tapkanjem po ekranu, pa i za ovo pretpostavljam da je do softvera, ali nisam siguran.

Ja sam naveo jedan mali detalj koji nekome moze smetati, ali je krajnje nebitan po mom misljenju, drugi vam nije bitan ako ne slikate listove iz knjige sa sitnim slovima, a treci je isto manje bitan i moguce da ce se resiti sa nekim updejtom.

Pozdrav!

Pored ovoga telefon je odlican. Prilicno je jeftin, ima 1GB RAMa i quad core procesor, lepo ce raditi i na Windows Phone 10 - on je medju prvim telefonima najavljenim za dobijanje ove verzije sistema.
 
Izgleda da ne mogu da izmenim prethodnu poruku, pa cu da dodam ovako samo. Ovo trece za otkljucavanje mi nije problem od kako sam kupio drugu (zastitnu) masku za njega. Izgleda da je bilo zbog maske il sta ja znam cega vec, al u svakom slucaju sa novom maskom mi se to ne desava.

Dakle, jedina bitna stvar je to da kamera nema autofokus.
 
- Povremeno nakon restartovanja telefona pojavi se na dnu ekrana tacno na sredini bela tackica, i ona se pojavljuje tako na random, a nakon nekog vremena (jedan dan) prestane da se pojavljuje. Odlucio sam zbog toga da ne vracam telefon, cini mi se da je to nesto do softwarea i uopste ne smeta. Mozda to cak i nije nesto za pominjanje, ali eto...

Ajde da se nadovežem na ovaj tvoj posto pošto nema tema za Lumiu 435, a to su u suštini isti telefoni. Kupio sam pre par dana lumiu 435 i dešava mi se da se nakon par sati korišćenja na vrhu i dnu sredine ekrana pojavljuje bela tačkica ali kod mene je problem što se ona vremenom pretvori u crnu vertikalnu liniju koju ne mogu da sklonim dok ne restartujem fon. Vratio sam telefon, ali se sada plašim da uzmem novi, jer im je, i po tvom iskustvu i po par postova na forumima, to izgleda mana.
 
Nislim da ne treba da se brines. Bas sam pre par dana razgovarao sa kolegom koji isto ima lumiu 532, on ovih problema uopste nema. Pretpostavljam da treba imati u vidu i to da kad neko nema problema najverovatnije nece ni doci ovde da nam kaze kako nema problema. :) Zato najvise citamo poruke onih sto imaju neki problem.

Mislim da nema potrebe da se ustrucavas, samo ti uzmi drugu l435 ili l532 ako ti on odgovara po specifikacijama. Najverovatnije nece biti problema, al ako bude nemoj se ustrucavati da ga vratis. Inace, bas sam ta dva poredio kad sam ja uzimao ovaj svoj, mislim da je bolje dodati 1000 dinara i uzeti l532, ipak ima malo bolju kameru i 1GB RAMa sto moze dobro doci kad izadje Windows Phone 10.

Inace, za taj novac ako ova dva poredimo sa bilo kojim drugim pametnim telefonom, ovi su ubedljivo bolji. I isto, po meni, vazi za Windows telefone sto su do oko 20-30 hiljada... Za dalje ne znam, ja sam gledao samo ono sto mogu sevi da priustim. :)
 
Hvala na savetu i optimizmu. Ja koliko sam video jedina razlika između 532 i 435 je u kameri, sve ostalo im je isto. 435 isto ima 1 gb rama i meni je extra radila i mislim da je extra telefon. I ja bih ga koristio ka sekundarni ali bez obzira na to primetio sam da HERE mape ssvim korektno rade i muzika se dosta kvalitetno čuje tako da ova dva telelefona za ove pare su sasvim sasvim ok.
E sad pošto su mi vratili pare jer nisu imali da mi zamene, dvoumim se da li da uzmem od ovih što donose iz Mađarske sa njihovom garancijom i prodaju je 75 eura ili da uzmem u winwin sa full garancijom za 110 eura. Da li ima neko iskustva sa ovim telefonima iz Mađarske?
 
Ja sam mislio da ima 512MB RAMa. To je onda super!

A to za telefone iz Madjarske, ne znam kako oni funkcionisu sa garancijom, ali meni to ne uliva poverenje... Al mozda gresim. :) Moj brat se jednom opeko sa telefonom na pijaci, a koga zmija ujede gustera se boji. :)
 
Hvala na savetu i optimizmu. Ja koliko sam video jedina razlika između 532 i 435 je u kameri, sve ostalo im je isto. 435 isto ima 1 gb rama i meni je extra radila i mislim da je extra telefon. I ja bih ga koristio ka sekundarni ali bez obzira na to primetio sam da HERE mape ssvim korektno rade i muzika se dosta kvalitetno čuje tako da ova dva telelefona za ove pare su sasvim sasvim ok.
E sad pošto su mi vratili pare jer nisu imali da mi zamene, dvoumim se da li da uzmem od ovih što donose iz Mađarske sa njihovom garancijom i prodaju je 75 eura ili da uzmem u winwin sa full garancijom za 110 eura. Da li ima neko iskustva sa ovim telefonima iz Mađarske?

Pa ne znam u sustini nije mala razlika celih 35e, bukvalno 50% vrednosti telefona u Madjarskoj. U sustini raspitaj se ako pstoji tema za telefone iz madjarske da vidis ko je proveren prodavac i sve i ako su ti telefoni stvarno novi, onda mi se cini da bi tako se isplatilo uzeti.

Druga razlika izmedju L435 i L532 jeste u procesoru. L435 ima dvojezgranu verziju Snapdragon 200 procesora, dok L532 ima standardnu verziju istog sa 4 jezgra.
 
Hvala za dodatni info. Ja predlažem da se naziv teme promeni i doda i lumia 435 jer ove razlike što smo nabrojali su male a i na skoro svim forumima i testovima 532 i 435 su predstavljene zajedno.
Elelm kupio sam je preko ovih što donose iz mađarske i zadovoljan sam, dođe uz mađarsku garanciju, kupuju u segedinu u ovoj prodavnici edigital.hu. Telefon za ove pare radi extra. Iako je dual sim varijanta baterija 2 dana bez problema drži.
 
Pozdrav ljudi,

Uzeo sam ovaj telefon pre par dana u mts i mogu reci da sam zadovoljan, mislim da za ove pare nema bolji tel. E mene interesuje da li moze negde da se nabavi zadnja maska posebno? u mts su imali samo crnu, a ja bi zelenu :) Ne mislim na one zastitne silikone, vec na original masku.
Hvala
 
Mislim da su mi u ProMobi servisu rekli da moze da se naruci to kod njih.
 
Cisto iz radoznalosti, koja im je cena kod njih?
 
Pretpostavljam da ima, mada sto se tih maski tice, rekao bi da bilo sta jeftinije moze lako biti loseg kvaliteta... Tako sam za klasicne telefone kupovao maske i tastature, uvek mi je na kraju originalna ofucana u roku od mesec dana il malo vise bolje izgledala od te nove... Ne kazem da je tako i sa ovim poklopcima, al ne bi se iznenadio da cujem da se nekome izlize boja. Naravno, isto tako ne mogu reci nista ni o kvalitetu ove u ProMobi, al valjda daju kvalitetnije... Koliko znam oni su ovlascen servis, al mozda ni to nista narocito ne znaci. Neka me neko ispravi ako je drugacije.:)
 
Ako ti se ne zuri mozes naruciti preko ali-ja ili e-bay -a. Malo su jeftinije
 
Скупи ћу ја паре некако :) Него имам још једно питање тј. проблем. Видим да нема српске ћириличне тастатуре, а видим да ни неможе да инсталира друга тастатура. Јел се зна да ли ћемо добити ћириличну тастатуру са ажурирањем на десетку? највећи ми је проблем са мејлом јер морам да их пишем на ћирилици сад то никако не могу.
 
Mislim da ce na W10 biti cilicne tastature ali to tek i decembru
 
Pretpostavljam da ima, mada sto se tih maski tice, rekao bi da bilo sta jeftinije moze lako biti loseg kvaliteta... Tako sam za klasicne telefone kupovao maske i tastature, uvek mi je na kraju originalna ofucana u roku od mesec dana il malo vise bolje izgledala od te nove... Ne kazem da je tako i sa ovim poklopcima, al ne bi se iznenadio da cujem da se nekome izlize boja. Naravno, isto tako ne mogu reci nista ni o kvalitetu ove u ProMobi, al valjda daju kvalitetnije... Koliko znam oni su ovlascen servis, al mozda ni to nista narocito ne znaci. Neka me neko ispravi ako je drugacije.:)

Ja sam kupio poklopac baterije za Lumiu640 i kod njih je original, a ne kopije (A, AA...).
 
Nazad
Vrh Dno