Šta je novo?

RoG G751xx

Uzeo ga u Gigatronu, drugar tamo radi pa sam imao popust 10000 :) nisam nista, ni sa ovim ni sa proslim :) te tako fabricke sitnice sto svi imaju (rog forum). Ovako je brutalan :)
 
vlasnik sam G751 JY, mogu samo da kazem da je lap top VRHUNSKIII
odavno bolje nisam potrosio pare

ono sto je moje pitanje za vas vlasnike istog
da li nam vrijedi da prelazimo na G752 seriju sa 1080 grafikom i novijim cpu
vidio sam g752 seriju prije neki dan u Gigatronu i ne znam dal je vrijeme da predjem na nju
sto se para tice i imam i nemam za tu akrobaciju, vise me zanima vase misljenje dal se ispalati
 
Ne isplati se. Za razliku koju ces morati da doplatis mozes da napravis desktop sa 1080.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
jok se ne isplati. laptopovi sa 1080 su jedini koje vredi kupiti od kad postoje laptopovi. do sad su graficke performanse bile uzas, od kad su poceli da guraju dekstop graficke kartice u njih mnogo je bolje stanje. naravno ko ima novac i potrebu za tim. ubacivati desktop u pricu je suludo, posto uvek je bilo i bice da za isti novac moze da se kupi mnogo dobar desktop. ali ima ljudi koji insistiraju na laptopu, cak i ako ga ne iznose iz kuce, cisto da mogu jednom u par meseci da ga premeste. imam primer coveka koji je dao 1500 evra za laptop, koji je po performansama jednak kao 500 e desktop.
 
771 ali ne zanima me laptop toliko kao all in 1, meni su interesantne mašine sa minimum 2x6c12t+minimum 64gb ram za rad.
 
Poslednja izmena:
Bilo je i laptopova sa 980 full gforce grafikama, ne mobile verzija. Jos jednom da kazem da se po meni ne isplati. Da nema nikakav laptop, rekao bih da uzme bez razmisljanja, ovako nema poente. Vec ima dovoljno dobar laptop za danasnje vreme, i da bi presao na taj novi, morao bi da doplati verovatno bar jos 2x vrednost koju sada moze da dobije za trenutni.

Posebno sto mi je ova nova serija roga nekako kao igracka (cast ovima sto imaju vodeno hladjenje)...isli su da maksimalno olaksaju tezinu, sistem hladjenja je otprilike kao na toshiba qosmio serijama zadnjih generacija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ja sam rasprodao destop i vratio se na lap top
imam viska para i sad ni sam ne znam da li da idem na upgrade
to benchmarku je ovaj novi sa 6xxx i sa 1080 grafikom kao duplo bolji
ali odavno sam prestao da vjerujem u benchmark testove koji navlace sa kupovinom
po asus rog forumima sam nasao da realno nema ama bas nikave promjene osim onog wow osjecaja da je lap top najnovija generacija
po gejmingu kazu forumasi da se ne ispalti prelaziti na 1080 ako imate 980m (kao sto ja imam)
pa rekoh cisto da vidim sa vama ...
 
ja sam rasprodao destop i vratio se na lap top
imam viska para i sad ni sam ne znam da li da idem na upgrade
to benchmarku je ovaj novi sa 6xxx i sa 1080 grafikom kao duplo bolji
ali odavno sam prestao da vjerujem u benchmark testove koji navlace sa kupovinom
po asus rog forumima sam nasao da realno nema ama bas nikave promjene osim onog wow osjecaja da je lap top najnovija generacija
po gejmingu kazu forumasi da se ne ispalti prelaziti na 1080 ako imate 980m (kao sto ja imam)
pa rekoh cisto da vidim sa vama ...

Imam GL502 sa 1070-kom i mogu ti reci da je od 980m podosta jaca i baca skoro 50 posto vise fps u igrama, koje god da sam probao_O 1080 mogu tek da mislim kakva je u njemu.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
ma pusti mi frejmove...=)
daj mi iskreno misljenje o poboljsanju u grafici ... daj mi tvoje misljenje
nista sto u skorije vrijeme nisam uzeo nije po papiru bilo duplo bolje od predhodnika
ali kad krenem da koristim vidim da je razlika mozda 5%
 
Pa frejmovi su tu najbitniji, kakvo bi drugo poboljsanje u grafici?!
Nema tu sta da je nejasno, 1080 full je daleko bolja od 980m...sa tim da ja stvarno ne znam sta tebi na 1080p ne radi dobro pa bi menjao!?

Kad te vec ocigledno svrbe pare, menjaj!


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa frejmovi su tu najbitniji, kakvo bi drugo poboljsanje u grafici?!
Nema tu sta da je nejasno, 1080 full je daleko bolja od 980m...sa tim da ja stvarno ne znam sta tebi na 1080p ne radi dobro pa bi menjao!?

Kad te vec ocigledno svrbe pare, menjaj!


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

E bas to :) Mislim na 1080p da je cak i previse,za sada ova 1070, a ne jos 1080.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Pa frejmovi su tu najbitniji, kakvo bi drugo poboljsanje u grafici?!
Nema tu sta da je nejasno, 1080 full je daleko bolja od 980m...sa tim da ja stvarno ne znam sta tebi na 1080p ne radi dobro pa bi menjao!?

Kad te vec ocigledno svrbe pare, menjaj!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ne shvatas me ...
koristio sam Acer predator full hd monitor sa 144hz odzivom
onda sam uzeo najnoviji Aces predator 2k sa 160hz odzivom ...
stavio ih jedan pored drugog i upalio par igrica ...
razlika u cijeni za nekih 350-400e ...
razlika u stvarnosti, na 2k ikonice su toliko male da bole oci od rezolucije
u igricama skoro pa identicni monitori
da napomenem bili su mi na jednom stolu jedan pored drugog ...
razlika je bila ta sto u pojedinim igricama dje sam mogao da povecam rezoluciju deformisala mi se sama igrica ...
nikako nisam mogao da se naviknem na igrice koje nisu optimizovane za vecu rezoluciju od 1080p ... ne koristim vise ni jedan ni drugi monitor ...
komp sam skoro rasprodao i presao 101% na lap top ... (sve sam to uradio radi manjka prostora da se razumijemo, ne zbog nezadovoljstva gejmingom)

moze da pici koliko hoces frejmova vise na gtx 1080 ali je pitanje da li su igrice kao sto su lol, dota2, kanter optimizovane za 2k ili 4k rezoluciju ?
ja recimo igram samo dotu i kanter i po nekad se desi da odigram neki dobar naslov
u tim igricama mislim da ako uzme g752 seriju i ne vidim nikakvu razliku da cu bas da se pokajem sto sam prelazio i dao pare asusu na izvolte
 
Odmah u startu sam ti rekao da se ne isplati menjati...posebno ne zbog tih igara koje si naveo. Ince su ikonice najmanji probelm na velikoj rezoluciji...mozes ih povecati; sve ostalo je problematika ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
shavtio si me sta sam htio da kazem...ikonice sam i povecao odmah naravno...=))
 
Nazad
Vrh Dno