Šta je novo?

Homeworld Remastered

Ja jos nisam stigao da instaliram i igram usled obaveza, ali planirah za vikend... Koliko mi se cini ima poprilican broj ljudi koji se zale ali uglavnom su veterani... Izgleda je mozda bolje da se saceka na neki patch (ako je iole moguce da pokrpi sra**a koja su napravili), no nisam nesto bas optimistican... U svakom slucaju meni se ne zuri, cekacu a u medjuvremenu tu je Fandango...

Evoj jedne detaljnije liste gde je Gearbox *sro motku: http://forums.gearboxsoftware.com/t/homeworld-1-remastered-bug-improvement-list/97687/2
 
Poslednja izmena:
pre nekoliko dana pisao sam o tome da ne volim remastered verzije koje nisu 1:1.
prvo neka naprave igru 1:1 (ako su sposobni) pa tek onda neka razmisljaju o nekim poboljsanjima a ne da sakate vec postojecu igru i zamazuju sve to grafikom.
znaci nista ne treba da izmisljaju i lupaju glavu nego samo da nasminkaju staru igru i uspeh je zagarantovan.
ako nisu bili u stanju da dodaju neku korisnu sitnicu u igru ne treba ni da izbacuju stvari iz igre stare 15 godina.
 
Poslednja izmena:
Slazem se potpuno, i sam sam licno ocekivao da ce biti 1:1 samo sa ispeglanim teksturama na osnovu onogo sto su pricali na PAX-u... Uzeci u obzir da su imali originalnu ekipu koja je radila na igri+ originalni source kod i glavnog lika koji je radio na Complexu Modu... Ni u ludilu mi nije palo da ce da koriste endzin dvojke za kec, niti su oni spomenuli bilo sta o tome ili mozda i jesu ali je velika vecina ljudi vec izbalavila da nije stigla da procita "fine print"...

Nisam bas pratio temu ovde, u guzvi sam i da ne ispada da ponavljam kao papagaj ako se vec spomenulo... Hbg, nadam se da se da ovo ispraviti patchom, mada cisto sumnjam znajuci da je AI dvojke "uproscen" da ne kazem limitiran u odnosu na keca i pitanje je da li se to da ispraviti...

U svakom slucaju ne znam kakva je i da li je igriva, probacu je uskoro, ako nista makar classic verziju sa complex modom... Nadao sam se da ce ovo biti izuzetak i ignorisao rantove ka Gearboxu i ocigledno da nisu bili uzalud... U svakom slucaju definitivno, naucio sam lekciju: pre-order nikada vise za bilo koju igru, bilo kojem studiju ma koliko god bili "pouzdani"...
 
Poslednja izmena:
Igra nije neigiriva, daleko od toga, ali nije to to. Mogao bi obuhvatiti dobar deo problema sa ovih nekoliko situacija. Koliko vremena je potrebno 30 Interceptora + 30 Heavy Corvetta da uniste 15 Interceptora (nezavisno od formacije)? Koliko dugo vremena tri resursora mogu da traju protiv 30 Attack Bombera u claw formaciji sa taktikom na Aggresive? U oba slucaja odgovor je neprijatno dugo, i sve to zbog pokvarenog sistema formacija. Takodje je ocigledno je da su buffovali anti strike craft oruzije na kapitalnim brodovima. U vanila HW mogao si prozujati pored citavog eskadrona assault fregata sa scoutima bez ogrebotine, evasive taktika + speed boost, a sada jedna fregata ti ubije dva od tri scouta. Destroyer iz dva hica ubije salvage corvettu. Ok mogao bih preci preko buffovanja jedinica, ali formacije moraju resiti.
 
Ni u ludilu mi nije palo da ce da koriste endzin dvojke za kec, niti su oni spomenuli bilo sta o tome ili mozda i jesu ali je velika vecina ljudi vec izbalavila da nije stigla da procita "fine print"...

Jasno i glasno, pred dvoranom punom ljudi i na snimku toga koji stoji na YouTubu su rekli da je HW1 prebačen u engine HW2.

Takodje je ocigledno je da su buffovali anti strike craft oruzije na kapitalnim brodovima. U vanila HW mogao si prozujati pored citavog eskadrona assault fregata sa scoutima bez ogrebotine, evasive taktika + speed boost, a sada jedna fregata ti ubije dva od tri scouta.

Na tool tipu za Assault frigete lepo piše je protiv fighters.

Ne znam koliko iskustva imaš sa igrom, ali klase brodova nisu isključivo ono što govori o borbenom potencijalu broda već njegovo oružje. Assault frigete imaju fast tracking turets koji gadjaju brze brodove dok heavy missle frigete imaju missle launchere koji samo mogu spore i velike mete da pogode, kao što su frigete i veće.

Jedna stvar u MP-u koja meni smeta je da kod scouta nepostoji način da se vidi cooldown od njihovog EMP specijalnog napada. Nikad ne mogu da procenim kad će opet da iskoriste, a da držim pojedinačne scoute u grupama da bih znao sa kim sam iskoristio a sa kim nisam nije praktično.

Takođe su defeat i victory ekrani na kraju bitke baš bezveze odrađeni, jedan prozor i jedan red teksta. Kao da bi trebalo više od sat vremena nekom artistu da napravi lep battle end screen i da ga programer ubaci.
 
Poslednja izmena:
Ono sto sam napisao vazi za HW1 RM. U vanila HW1 assault fregate su bile bolje protiv korveta nego lovaca. 5 fregata vs 30 interceptora rezultuje grupnim silovanjem fregata, naravno pod uslovm da se koristi claw + agressive taktika.
 
Osim formacija, veliki problem je u tome što HW2 engine ne računa balistiku projektila, već se unapred zna da li je on pogodio ili ne na osnovu algoritma i RNG-a.
U HW1 je granata mogla bez problema da promaši brod koji se brzo kreće, zato i jesu imale smisla evasive taktike.
 
Mora da se razume jedna stvar.

HW1 je prenet i ponovo izgrađen u HW2. Nije HW1 napravljen ponovo niti je urađen upgrade. Nego je uzeta HW2 igra i MODOVANA da postane HW1 i onda spakovana i napisano HW1 remastered.

Dok je HW2 remastered upgradeovani originalni HW2.

Zato u HW1 remasteredu nema ili ne funkcioniše : Fuel, support frigete, formacije, balsitika, kolektori se drugačije ponašaju tj. to su skinovani HW2 kolekotori itd.

Što se mene tiče ja cu HW1 kampanju odgirati u remastred opciji ali necu očekivati istu igru, za to ću otići u HW1 staru verziju.

I da se pojasnimo, nisu lepo objasnili posledice prebacivanja HW1 u HW2. I ja sam očekivao da će jedino grafika da se promeni i sve da bude 100% funkcionalno kao u HW1.
 
Poslednja izmena:
I da se pojasnimo, nisu lepo objasnili posledice prebacivanja HW1 u HW2. I ja sam očekivao da će jedino grafika da se promeni i sve da bude 100% funkcionalno kao u HW1.

Upravo... Verovatno cu HW1 odigrati remastered, cisto zbog grafike a onda obrnuti original...

Kakva je situacija sa originalima na novijim sistemima, jesu li makar to ispeglali kako treba- da li radi u FHD na W7?
 
Poslednja izmena:
Ja nisam još probao. Ali, mislim da mora da se petlja čak sa registery da se dobije custom rezolucija u HW1.
 
HW1 (i Cata) se baguje ko blesav sa widescreen rezolucijama. Igra ce se pokrenuti sa registry tweakom ali komande i klikovi ce se shiftovati na levo, tj. ako hocete da kliknete na dugme moras kliknuti na prostor malo levo od dugmeta. Najbolje sto sam mozete da uradite je da odaberete najblizu 4:3 rezoluciju gde se koristi puna horizontalna rezolucija, znaci 1400x1050, 1440x1080, 1600x1200, 1920x1440... i videti da li radi. 1600x1200 funkcionise zato sto je podrzana rezolucija, za ostale ne znam da li bi radile.
 
Ili sam ja lud ili jedinice ne postuju idle taktiku, da ne napadaju ono sto zarobim!
I support frigate baguje cini mi se samo na resource collectoru.

Formacije su totalni sou, kad krenu destroyeri da se vrte, pa dok se nameste u polozaj za napad...
 
Poslednja izmena:
Mislim da realno može da se naprave formacije koje bi radile kao što su radile u HW1 u HW2 enginu. Samo je pitanje da li imaju nekoga ko bi to umeo i znao da uradi.

Možda je mali problem kod "krila" izviđača, lovaca, korveta itd. ali bar za veće brodove bi mogli da srede.
 
ma tu je poenta bila da se uzme kes na nostalgiju i nista vise.pa jel realno da posle 15 godiana remasteruju igru i ne naprave je bar kakva je bila nego je unazade.
 
Yep... Ali nemoj sada i ti da nas hebes i trljas na nos za fakat bacenu kintu, ako me razumeš... :) dovoljno se i ovako veliki deo nas nervira...

Stoji da se danas sve to radi za keš i nema tu ljubavi za nas mušterije ali niko mi nije držao pištolj nad glavom da pljunem 27e jer me je pucala nostalgija gledajući trejlere i najavu... Za to plaćanje pre izlaska smo mi sami gejmeri krivi a industriji je to već kao dobar dan da nas posmatraju kao ovce za šišanje i biće tako dok ne odlučimo da povučemo sami ručnu...
Meni je ovo zajedno sa Grim Fandangom prvi i poslednji pre-order koji sam napravio-lekcija je naučena... Makar nisam pukao kao oni jadnici 60+ evra za Unity koji je opšti raspad bio prvih mesec-dva...

Bagovi narušavaju gameplay ali sam remaster nije toliki poluproizvod kao da su ga radili preko one stvari-barem koliko sam pročitao... Nadam se (potajno) da će se većina stvari ispraviti koliko-toliko kroz par sledećih patcheva i da to bude iole ispeglano kako je i zamišljeno (donekle) . U krajnjem slučaju barem sigurno radi original a verovatno će moći da voze complex mod...
 
Meni je ovo zajedno sa Grim Fandangom prvi i poslednji pre-order koji sam napravio-lekcija je naučena... Makar nisam pukao kao oni jadnici 60+ evra za Unity koji je opšti raspad bio prvih mesec-dva...

Pa dobro i ti jadnici su dobili gratis AAA igru + vremenom se sredila. Tako da je ok kada sve sumiras.
 
Pa dobro i ti jadnici su dobili gratis AAA igru + vremenom se sredila. Tako da je ok kada sve sumiras.

Nije tacno. Imali su pravo na free igru oni koji su kupili season pass. Ali je i taj potez uradjen da se smanji broj osoba koja je trebala tužiti ubi za prevaru preko unity. Osnova free igre je bila, ako primis free igru, nemas pravo tuziti ubi. Guglaj malo.

Sa druge strane, gluplju stvar nisam cuo. Platim jedno dobijem drugo. Kupis felericno auto a oni u kompenzaciju daju tv i fotelju.
 
Yep... Ali nemoj sada i ti da nas hebes i trljas na nos za fakat bacenu kintu, ako me razumeš... :) dovoljno se i ovako veliki deo nas nervira...

Stoji da se danas sve to radi za keš i nema tu ljubavi za nas mušterije ali niko mi nije držao pištolj nad glavom da pljunem 27e jer me je pucala nostalgija gledajući trejlere i najavu... Za to plaćanje pre izlaska smo mi sami gejmeri krivi a industriji je to već kao dobar dan da nas posmatraju kao ovce za šišanje i biće tako dok ne odlučimo da povučemo sami ručnu...
Meni je ovo zajedno sa Grim Fandangom prvi i poslednji pre-order koji sam napravio-lekcija je naucena

+1, slazem se u potpunosti. Kao da sam ja napisao. Puno sam razmisljao da li da uzmem posto ce sigurno biti na opasnom snizenju za pola godine. Toliko sam lepih uspomena imao na Homeworld, toliko je bilo zanimljivo, drugacije i graficki extra da sam rekao, je*es novac, ova igra je zasluzila da se kupi. I sad evo opet, gorak ukus u ustima.
Zadnji preorder. Witcher sam vec uzeo, ali cu sacekati da izadje EE verzija..
 
Probao sam malopre registry tweak sa HW1 Classic verzijom sto je dosla sa paketom, widescreen rezolucija radi normalno!

Registry unosi se nalaze na ovoj lokaciji:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Sierra On-Line\Homeworld

Stavio sam rezoluciju 1920 x 1200 i nema nikakvih problema. Dugmici i komande nisu siftovani i za divno cudo objekti ne izgledaju razvuceno, pa bih mogao reci da je ova verzija HW ipak malo cacnuta od strane gearboxa da podrzi widescreen monitore.

Ja cu se zadrzati na HW1 classic dok ne zakrpe remaster verziju.
 
Koliko sam procitao na netu to je valjda zbog nacina na koji je napravljen engine. Na čemu ti radi? Open GL, Diskretnom GPU ili Softveru? U grafickim opcijama.
 
Ova classic verzija ima samo opengl, obične su imale i d3d i softverski render.
 
Ja bih rekao da trazite dlaku u jajetu. Igra je i dalje jako dobra, da, postoje bagovi ali ce se resiti kroz par zakrpa i to je to.
Alternative nema, ako niste primetili strategije kao zanr su mrtve, a ovaj podzanr je u jos gorem stanju. Tako da ja sam srecan sto mogu da igram i ovo.
 
Sad sam namestio Classic na 1920x1080, poceo prvu misiju i vratio se u detinjstvo brzinom svetlosti... neopisiv osećaj. Znam da svi mi što pišemo o tome počinjemo da zvučimo kao neki hipsteri, ali tek danas ustvari znam koliko da cenim to iskustvo.

Što se mene tiče ništa mi nema draže od mogućnosti da ponovo igram ovu igru i kao classic i da uzivam u grafici kao remastered i da igram sa drugim ljudima MP.

Sigurno nije savršeno, ali i kao takvo je neprevaziđeno.
 
Mene muci crashovanje kada radim save game u HW1 classic... kad te nece onda te nece...
 
@perafilozof

Da li je moguce da nalecem na tvoje komentare i na SK forumu i medju TB komentarima...

Odgovor na jedan tvoj komentar:

Nah man that is Hyperspace, hiperspace is used by roaming bands of Space Hipsters hoping to take the scraps of battle and turn it into a typewriter. :-devil-: Izdominirao te covek patrijarhalno :whip:
 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas ali ja ne mogu da predjem Diamond Shoals. Prosto ne mogu da pobijem sve asteroide - unistim veliki asteroid, on nestane i onda sekund kasnije se pretvori u dva mala. Stavio sam i 2 repair korvete da opravljaju MS, ma kakvi nema sanse da prezivim, probao sam 6x. Imam 10tak Ion topova i dosta heavy frigeta i attack bombera.
 
Koristi ctrl + select box, tako mnogo brže izdaješ napad. Ja sam tako prešao bez problema. Pre toga sam se mučio kao ludak.
Zar ne bi trebao da imaš i neki destroyer u toj misiji?
 
Ja nemam nijedan.
 
Ne znam za vas ali ja ne mogu da predjem Diamond Shoals. Prosto ne mogu da pobijem sve asteroide - unistim veliki asteroid, on nestane i onda sekund kasnije se pretvori u dva mala. Stavio sam i 2 repair korvete da opravljaju MS, ma kakvi nema sanse da prezivim, probao sam 6x. Imam 10tak Ion topova i dosta heavy frigeta i attack bombera.

Ja sam misiju prešao sa 6 support i 10 ion fregata. Support fregatama naredis da popravljaju MS, dok jonske staviš u wall i trudis se da sve velike asteroide rasparcas makar na tri dela. Sve ostale brodove pošalješ na poziciju gde nema asteroida. Interesantno je da nisam izgubio ni jednu support i jonske fregatu. U vanila verziji bile su dovoljne samo 5 support fregate, bez uništavanja asteroida.

Inace što više asteroida rasparcas do sitnijih komada (više od tri dela) imaćeš više RU za harvest.
 
Nazad
Vrh Dno