Šta je novo?

Homeworld Remastered

Da se uclanim u klub, pre-order pao danas... :party::banana::banana::banana:cheers
 
daj neki video :)
 
Ne pikam MP betu (ako si na to mislio za neki video), sacekacu da izadje u februaru kako bih obrnuo ponovo SP pa tek onda MP... :)

Postedecu sebe muka jer MP betu verovatno sada igraju samo HC Homeworldovci koji se nisu ni skidali sa 1 i 2... Za takve sam boranija i nemam sta da trazim... :)
 
Odakle ste uzeli preorder? Sa steama predpostavljam?

Inace kad vidim sve ovo dodje mi da zaplacem jer Cataclysm nikada nece dobiti ovakav tretman i toliko ljubavi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo na Steam-u, mada je tamo skuplje, koliko sam shvatio.
Za Cataclysm je valjda glavni problem u tome što su izgubljeni source fajlovi... šteta :(
 
Ja sam uzeo na Steam-u, mada je tamo skuplje, koliko sam shvatio.
Za Cataclysm je valjda glavni problem u tome što su izgubljeni source fajlovi... šteta :(

Takodje uzeo na Steam-u ali nisam na drugim mestima video jeftinije, doduse nisam se ni preterano trudio da trazim. Realno kada su ulozili ovoliko truda zaista im skidam kapu i ne zalim par evra vise. A MP beta izlazi zajedno s igrom 25-og, steta, ko ce docekati :)
 
Pao preorder i kod mene! Sad treba podneti ljudski sledece tri nedelje... :S:

Eh kad se samo setim kako sam bio opcinjen sa prvim HW. Nisam silazio sa njega. Jedanput sam se tako bio udubio u igru da sam zaboravio da se na sporetu kuva pekmez od belih sljiva koje je moj maotori obrao u sljiviku kod njega na selu... Tada sam izbegao batine za dlaku :d
 
[YOUTUBE]KRtqy0CGur4[/YOUTUBE]

"This is the Garden of Kadesh ... For 13 generations we have protected it from the.. unclean.
Turanic raiders who came before you refuse to join and were ... punished , for the trespass.
Like theirs , your ship has already defiled this holly place. If you`ve come to join me, we welcome you.
We`ll spare your ship until all disambark. If you`ve come to consume the garden, you will be removed, at once...
What are your intentions?..."

fap fap fap fap... :d

zasto vise ne prave tako dobre igre , glupa industrija!
 
Poslednja izmena:
Kolko sam skapirao igra izlazi ovog meseca ? :D
 
Prva igra na PC-u. Pentium 2, 128 ram, geforce 2 32mb, 400mhz cpu intel, 2gb hdd :d
 
@Markomanix: zasto vise glupa industrija ne pravi nikakve igre nego samo remasteruju je mozda bolje pitanje.
 
Auh kad se samo setim. Ja sam keca obrnuo na Voodoo 2-ci, Pentium 2 300MHz, 128MB RAM i 5.1 GB Quantum EL. Super je igra radila, samo je bilo malo mucno igrati poslednje misije sa gomilom (selvidzovanih) brodova :D, Voodoo 2 krenuo da se gusi, grca i krklja samo tako.
 
Evo plejtrua druge misije prvog HW (na poljskom je). Kampanja definitivno nece biti kopija 1:1, cene brodova se razlikuju, istrazivanje ce kostati, ali koliko vidim to ce biti kompenzovano sa vise RU-a u mapi. Jedva cekam sredu uvece! :banana:

Iskreno se nadam da ce pustiti preload, 20GB je prilicno mnogo.

[YOUTUBE]HYIWgW1tZ80[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
meni se ne svidjaju remastered verzije koje nisu 1:1 makar promene bile i na bolje.pa valjda je poenta da stari igraci vide kako bi stara igra izgledala sa savremenom tehnologijom, da mladji igraci bez trauma vide sta se nekad igralo sa uzivanjem.prihvatam samo poboljsanje grafike i zvuka(bez dodavanja novih ili uklanjanja starih).u svim ostalim slucajevima smatram da to vise nije ta igra.sta im treba da menjaju cene brodova,kolicine resursa,balansiranje MP itd. pa jbt igra vec postoji ne treba izmisljati toplu vodu.
 
Pa valjda će biti i stara verzija uključena u remaster, pa možeš da biraš koju ćeš da igraš.
 
Jel neko primetio da nema fuel sistema za H1?
 
Pa valjda će biti i stara verzija uključena u remaster, pa možeš da biraš koju ćeš da igraš.

ako ce biti stara verzija ukljucena onda je za mene ok a oni neka prave budzevine kakve hoce.
jel ce biti stara sa starom grafikom ili stara sa novom grafikom?
 
Biće stara stara.
 
Jel neko primetio da nema fuel sistema za H1?

Taj fuel sistem je bio jedna velika glavobolja, a nije baš imao neku poentu. U nastavcima je ionako izbačen.
Po mom mišljenju, dobro je što ga nema.

ako ce biti stara verzija ukljucena onda je za mene ok a oni neka prave budzevine kakve hoce.
jel ce biti stara sa starom grafikom ili stara sa novom grafikom?

Ako sam dobro shvatio, sa starom grafikom.
U svakom slučaju, ne znam detalje, tako da nemoj da me držiš za reč. Sećam se samo da su negde pomenuli da će moći da se igra i stara verzija, ako neko to želi.
 
Poslednja izmena:
Taj fuel sistem je bio jedna velika glavobolja, a nije baš imao neku poentu. U nastavcima je ionako izbačen.
Po mom mišljenju, dobro je što ga nema.

Iz prakticnih razloga bi bilo lose da ima fuel sistem u MP-u, to stoji. Sto se tice kampanje lepo je bilo integrisano u H1. Ali, sobzirom da je H1 novi u H2 enginu razumljivo mi je da nisu preveli i fuel sistem u remastered izdanju.

I razumem ih. Da se ne lazemo PC igrac iz 2000 i 2015 nije isti tako da nema poente nametati mu gameplay mehaniku koja nije za njega.

Npr. I meni bi bilo glupo da u Homeworld 1 ostane mehanika da moras da cekas da ti kolektori resursa pokupe rucno svaki resurs sa mape pre nego sto krenes u sledecu misiju. Secam se da sam provodio po sat vremena u H1 cekajuci na to. Sad ce biti kao u H2, na kraju misije ti izadje prompt i samo kazes collect all resources and go into hyperspace.
 
Nadam se da ce HW1 zadrzati prompt za odlazak u hyperspace, a HW2 ga dobiti. Taj "ficer" me je zestoko nervirao u HW2. Koliko samo puta mi se desilo da sam imao hrpu tesko ostecenih/unistenih brodova u trenutku kada je igra odlucila da okonca misiju i ode u HS. Zavrsio predzadnju misiju, jedan BC mi je u crvenom, drugi debelo u zutom a treci jedva zelen, dva destroyera unistena, jonske fregate desetkovane, i onda sa tako izlupanom flotom zapocnem poslednju misiju u kojoj me izmasakriraju.

Cataclysm je tu bio najbolji, automatsko skupljanje resursa + rucni hyperspace, gde je na vecim tezinama auto dock bio iskljucen.
 
Poslednja izmena:
meni je hw2 najlosiji u celoj seriji, sto se tice mehanike, sa pricom na drgom mestu

kec i cata su mi ubeljivo ispred dvojke

ovaj multiplayer ne mogu da skontam sa svim izmesanim, ne vidim kako ce se izpetljati iz toga
 
Nazad
Vrh Dno