Šta je novo?

Homeworld Remastered

Počev od 29:30 možete saznati sve o planovima za remastered verziju.

[YOUTUBE]ibn3_dmZ4WE[/YOUTUBE]

Elem, šta se dešava sa onim duhovnim naslednikom Homeworlda...mislim da se zove Hardware?

sada se zove Homeworld shipbreakers, i radi ga stara HW ekipa koja je sada pod gearbox-om
 
Homeworld (i sada Shipbreakers) je to što jeste najviše zbog Chris Foss-ovske sci-fi estetike i Ruskayevih soundscapeova. Haegemoniae, Nexusi i ostali Sinsi blede u poređenju baš zbog toga.
 
Nexus je totalno drugaciji tip igre i nije bas fer uporedjivati ga sa HW. Ono sto radi po mom misljenju radi vrhunski.

Haegemonia mi je bila bas legla svojevremeno, ali u pravu si, HW je ipak prvi medju malobrojnim space rts igrama.

Sins-e iz nekog razloga uopste nisam mogao da svarim.
 
Nisam odigrao original tako da se nadam da će ovaj remaster biti dobro odrađen.
 
Hell... it's about time!

"Homeworld Remastered Collection, the bundled remakes of real-time strategy games Homeworld and Homeworld 2, will hit PC on February 25, Gearbox Software announced today during a panel at PAX South."

"The collection goes beyond a simple twosome of remakes: within the collection are not only the Homeworld and Homeworld 2 remastered versions, but the original classic versions of both games as well. Additionally, the developers have merged all playable races from both games and added an online multiplayer component called the Homeworld Remastered Steam Multiplayer Beta, a service in live development designed to bring those once played Homeworld online, well, back home."

"Homeworld Remastered Collection will be available for $34.99, and pre-orders through Steam will knock an addition 15 percent off the final price."

Ja sam moj već naručio.

Screens:
2789154-hw1_remastered_07.jpg

2789155-hw2_remastered_04.jpg

2789156-hw2_remastered_05.jpg
 
Poslednja izmena:
Wow ovo bolje izgleda nego sto sam mislio da ce, jedva cekam. Hype is here !! xD
 
Damn you... :)

b6x9hq.jpg

Ja Grim Fandanga juce rezervisao za 14e... 27e za ovo je meni must buy... :)

Gledah juce onaj novi RTS Grey Goo (bivsi Westwood-ovci), deluje old school i interesantno ali 45e mi je previse za jedan RTS naslov...No opet, ne bi me cudilo da puknem 30ak evra za Legacy of the Void
 
Poslednja izmena:
Ovo je ozbiljan remaster, kvalitet tekstura je na jako visokom nivou. Zaista nisam ocekivao da ce ovako da upicane grafiku.
 
Meni je sada sinulo... Ne vidim nigde HW:Cataclysm- da li je ukljuceno u sklopu keca ili uopste nisu odradili remasterizaciju za istu? Na Steamu se ekspanzija uopste i ne pominje...

The Homeworld Remastered Collection includes:
• Homeworld Remastered Edition
• Homeworld 2 Remastered Edition

EDIT:

Lolnuo sam sada kada sam video sys req... Nikako mi nisu jasni kada bapnu ovako neku nebulozu... I jos 20gb za instalaciju...

RECOMMENDED:
OS: Windows 7
Processor: 2.3 GHz Quad Core Processor
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 560 / ATI Radeon HD 5850 (1GB VRAM)
Hard Drive: 20 GB available space
 
Poslednja izmena:
ne samo texture , vide se i efekti (pogledajte nebule i particles). ne sumnjam da je i unit count dodatno povecan kao i detalji na brodovima.

i to sto gledas je recommended a ne minimum sys requirements.
 
Znam u sta gledam i sta sam okacio... Kazem, opet nema veze sa mozgom da ovako nesto okace... :)
 
Teksture, bump maps, šejderi,...odlično!

[YOUTUBE]pJuwRFH7w2c[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]UDrEqBmYLoU[/YOUTUBE]

I danas se ježim kada čujem OST.
 
1:03 u prvom videu.glas je da se najezis.uopste zvucni efekti u HW su extra uradjeni.mislim da su oni najvise zasluzni za tako dobru atmosferu u igri.
 
@time

Yep!

Jos jedan...

[YOUTUBE]wt1f-871z9k[/YOUTUBE]
 
Ovo već zaslužuje da se zove remaster :)
 
Odlicno izgleda.
 
Resident Evil HD, Homeworld Collection Re, Grim Fandango Re, Oddworld: New 'n' Tasty...vise im se radujem nego ovim nahajpovanim AAA naslovima. :)
 
Resident Evil HD, Homeworld Collection Re, Grim Fandango Re, Oddworld: New 'n' Tasty...vise im se radujem nego ovim nahajpovanim AAA naslovima. :)

I slazem se, sve sto si nabrojao vredi svakog centa za razliku od danasnjih napucanih naslova, zaboravljenih ubrzo nakon prelaska.

:zgran: Wow, kako dobro izgleda! Stvarno su se maksimalno potrudili, svaka cast!
 
to je to, uzeto :D

i danas me podilaze zmarci kada pustim OST

steta sto nece biti kataklizme :(
 
Jeste zainteresovani za grupu na Steamu da napravimo da možemo da se okupljamo za MP kad počne da funkcioniše?
 



43min gameplaya (skirmish)
 
Ovo je MOD sto si ti linkovao video nema veze sa ovim Remasterom...
 
Poslednja izmena:
Uh sunce ti sada videh... Neka admin obriše... Dešava se kada se blene u monitor do 3h ujutru... :)
 
Kakav je bre ovo DOF? Kao da gledam brodove kroz mikroskop.

Kupljena. krastavac. Homeworld mi je bila prva igra koju sam kupio u box pakovanju.

Nadam se samo da nisu zamenili uvodnu muziku sa ovom gluposti koja svira u pozadini na teaser-u posto ne moze da se meri sa Samuel Barber-ovim "Adagio for strings" remek delom.
 
Kakva kul ekipa radi na igri...kako covek da im ne da pare. :)

[YOUTUBE]KRtqy0CGur4[/YOUTUBE]
 
^

pedobear_drool-s350x282-56449.jpg


Usaftah se... Jos cekam da mi legnu pare na paypal i pada pre-order... Rekao sam sebi necu nikada da uradim isti, ali pokleknuh za Fandanga a sada i ovo... Ah mladosti, prokleta si! :)
 
upravo odgledah ovaj IGN snimak, izbalavio sam :)

tacno nisam igrao homeworld ima bar 3 godine... fenomenalna ekipa fenomenalne price (sjajno mi je kako su nasli voice over za mothership za kec)

ko ce docekati shipbreakers
 
Nazad
Vrh Dno