Šta je novo?

Homeworld Remastered

Ja se tek nedavno uključio, malo ispao iz fazona pa sam prekasno saznao. Utisak je fenomenalan. Zaista uživam. Sa max setovanjima radi ko san. I opet raskrčujem put ka homeworld-u natenane. Prvi deo inače obrnem svake godine. To mi je tradicija :)
 
Lepe vesti...

A major Homeworld: Remastered update is on the way

The update will address one of the biggest player complaints by completely reworking formations to allow them to be more “intelligent,” especially in large groups.
Projectile weapons are also being changed to use “true ballistic behavior” rather than relying on the vagaries of RNG. Weapons will sometimes (presumably very rarely) misfire, and missed shots will continue along their path and could even strike other ships, both enemy and friendly...
Targeting behavior is being overhauled and will better prioritize targets, and tactics settings will have a much more visible impact on combat.
there will be plenty of bug fixes and tweaks, major changes to gameplay balance, and even some graphical improvements. There's no indication of a release date, but the Fist of Heaven report says it appears to be “just about there.”
 
Lepa vest za koga? Tema mrtva vec 6 meseci :)
 
pa naravno da je mrtva kad ljudi nece da igraju verziju igre iz 2016 koja je losija od one koja je izasla 1999 :) znaci ipak moze da se napravi da valja i nije problem do engine-a nego je lenja guzica zinula na pare.
 
Upravo tako. Smorilo me bilo i kampanju da zavrsim.
 
i ja odigrao nekoliko misija i resio da sacekam da se ispegla kako treba :)
 
Fantastične vesti, pošto ja nisam ni hteo da igram HW1 remastered bez pravih formacija.
 
Ne znam kakvo je stanje sa MP, jel se igra uopšte? Ja nisam ni probao posle obe kampanje.
 
MP je bio aktivan prvih mesec dana. Malo neizbalansiran, pa sređen. Poslednji put što sam čuo pre par nedelja je da ima par otvorenih partija uveče radnim danima, vikednom malo više.
 
Izasao patch.
Ako neko proba MP nek javi utiske ovde.
Moze i iz SP oko formacija
 
tesko mogu da im oprostim sto su na brzinu hteli da pokupe lovu od stare slave :( bilo je ako prodje,prodje....
 
+1

Sto znaci da (konacno) posle godinu dana tek dobijamo remaster onako kako je i trebao da bude u samom startu. Tesko da moze da im se progleda kroz prste za cash grab, ali su ipak ispali korektni i ispostovali fanove na kraju sa krstenim patchom i igrom kakva je trebala da bude. Mislim da je ovo mozda komotno cak i najveci patch u istoriji rts igara, fakat je nova igra...

Igru sam, verovatno kao i velika vecina, pre-orderovao iz ciste sete ali sam digao ruke odmah posle 4 ili 5 misija jer mi nekako nije stimala.

Ocigledno je vreme za novu instalaciju i povratak na Hiigaru. :smoke:
 
Planirao sam ovo da kupim u startu, ali sam onda procitao za formacije i debelo se razocarao.
Sad kad se cini da su to ispeglali uzeo sam i ovo a naleteo sam i na Nexus: The Jupiter Incident na GMG-u za 2.5$, ko nije probao neka pojuri, igra je vise nego fenomenalna (igrao sam je 'onomad' pre toliko godina :))
 
@kartelusm

Moj tip: baci pogled i na haegemoniu i conquest: frontier wars, iz tog perioda su takodje i u relativno lepom secanju su mi ostale...
 
kako vam se cini igra posle ovih update-ova?
 
@mushmular

Hvala :). Haegemoniu sam izvrteo tada, i meni se jako svidela, ali mi je Conquest promakao, bacicu pogled.
 
Da li je neko stigao obrne koju misiju? Jesu li konacno "doneli na astal" sa poslednjim patchom ono sto su obecali ili igra i dalje nije to to?

Btw ima li kakvih vesti za Cataclysm?
 
Ladies and Gents....

Homeworld:Emergence tj Homeworld: Cataclysm "rezurektovan" na GOG-u. bang.gif
 
Ono što mene više zanima je kako je Blizzard uspeo da uradi trademark nad reči : Cataclysm. Najobičnija imenica u engleskom jeziku, i oni im dozvole da stave ™

"About: Homeworld: Emergence was originally released as "Homeworld: Cataclysm". "Cataclysm" is now a registered trademark of Blizzard Entertainment, Inc., and the game has been renamed to avoid confusion. Other than the subtitle change, the game is identical to the game released in 2000."
 
^ Zar nije bilo dosta sporova oko HW: Cataclysm - cak u toj meri da se nije znalo vise ko ima prava na IP i da je 0% sansa bila da je vidimo u bilo kom obliku?

Verovatno je Blizzard marnuo i kesirao tm kada je Sierra geknula...

fun fact

Sierra On-Line, Inc. http://www.sierra.com/ is one of the original developers and largest worldwide publishers of interactive entertainment and productivity software. Sierra is a division of Havas Interactive, a global leader in interactive content, and is one of the world's largest publishers of education, entertainment and home productivity software. Its divisions, Blizzard Entertainment(r), Coktel, Knowledge Adventure(r), Sierra(tm) and Flipside.com(tm) are famous for releasing critically acclaimed and award winning titles. Havas has operations in the US and in Europe and is a subsidiary of the French publishing house Havas, part of Vivendi Communications.


Ja sam iskreno mislio da ce naslov biti zauvek izgubljen, a ovo reizdanje je bilo grom iz vedra neba jer je legitmno najbolja igra od sva tri "originalna" naslova... :)

Izgleda da im ne radi na widescreen rezolucijama ali nadam se da ce i to da zakrpe
 
Poslednja izmena:
+ oko licence

Gearbox owns Homeworld today
Rockstar owns Barking Dog today (who created HW Cataclysm)
Activision owns Sierra the original publisher and, you guessed it, World of Warcraft : Cataclysm

For starters, Sierra/ Vivendi the original publisher of the title; basically relinquished the trademark when they did not attempt to dispute Blizzards use of it. what remains of Sierra was actually purchased from Vivendi by Activision-Blizzard. And while Gearbox did acquire the rights to the Homeworld IP from THQ, I do not believe that indcluded existing trademarks if any, as they would have to be re-filed with Gearbox as the owner.
 
Poslednja izmena:


Pokrenut crowdfunding, izdavac Gearbox, nisu se izjasnili da li ce biti Epic ekskluziva...

Sacekati izlazak za ~2-3 godine pa onda naruciti...
 
developerima ne treba crowdfunding, igra je vec izfinansirana, vise im fig sluzi kao hub za kontakt sa investitorima i fanovima, pa sad ako neko hoce da da 500$ za igru koja ce izaci za 3-4 godine zasto bi ih sprecavali u tome :D

kao veliki fan, odusevljen sam najavom, ali i razocaran sto se mora toliko cekati, naravno ne pada mi napamet da finansiram ovako nesto niti da kupujem igru, to kolo sam prosto odigrao previse puta :D
 
Nazad
Vrh Dno