Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao sam ja jedan paket preko njih i nisu bili bas brzi...Morao sam da produzim vreme za posiljku za 10 dana. Ovo je bio broj moje posiljke pa mozes videti koliko je trebalo: WD018946645CN (WeDo China Time consuming:44 days 1 hours)
 
Poslednja izmena:
Nesto se ne vidi post, ali ne secam se koliko je trebalo da se pojavi...
 
Sijalice (LED nekoliko komada za razne probe da vidim koje nam najvise odgovaraju) sa DX-a:
Poslate 21. (tj. KUPLJENE 21.) stigle u Nis, veceras mogu da ih preuzmem (tj. cale ce ih preuzeti)
Javljam posle redosled izmena, izgleda da se ne carini, a za sada nisam naisao ni na jedan indikator kada se carine u Nisu posiljke.
 
Sijalice (LED nekoliko komada za razne probe da vidim koje nam najvise odgovaraju) sa DX-a:
Poslate 21. (tj. KUPLJENE 21.) stigle u Nis, veceras mogu da ih preuzmem (tj. cale ce ih preuzeti)
Javljam posle redosled izmena, izgleda da se ne carini, a za sada nisam naisao ni na jedan indikator kada se carine u Nisu posiljke.

E ajde javi sta su ti carinili ako jesu, i sta si uzeo i od koliko vati i kako si zadovoljan, posto i mene zanima ovo, uzimah neke ali tesko je ubosti dobru boju svetlosti a pri tome da bude jaka recimo kao normalna od 100w...

Pre neki dan sam narucio 3, dve tople i jednu hladnu belu od 18 i 20w, kao probu... Nisam hteo vise ni zbog carine...
 
Ja sam uzeo sve tri od istog proizvodjaca, ali dve su iste sijalice a razlicitih boja, jedna je jaca (12W 1000lm prve dve, 18W 1400lm ova zasebna). Gledao sam po slikama barem da budu prave SIJALICE, a ne ona pcelinja saca sa 1000 rupica :D
Doslo je pisamce da se sutra pokupe, pisalo je 300+200 za dve posiljke (prve 2 su zasebno od trece poslali sa DXa jer su prve dve MVP). Posto je u Nis poslato (tamo mi i treba za moje, jer me zabole oci od onih "sijalica" koje oni koriste), verovatno je to samo otvaranje i postarina ;) Ne verujem da su 100RSD PDV naplatili:)
 
Javljam posle redosled izmena, izgleda da se ne carini, a za sada nisam naisao ni na jedan indikator kada se carine u Nisu posiljke.

Meni stigle danas patike iz UK. Naručene 13. poslate 16. i juče me zove gđica sa carine da pita koliko sam ih platio pošto nikakav račun nema. Ja kažem pravu cenu, ona kaže da pošaljem na mejl izvod iz banke i sa sajta gde su kupljene a onda se posle par sekundi predomisli i kaže ma ne mora da šalješ. :D To se zove poverenje na relaciji carinik-građanin.
 
Imas tracking? Aj baci ovde deo za Nis.
 
E nema tracking. Možda da iskopam neke starije porudžbine ako ti znači nešto?
 
Aew ako su zadnjih godinu dana.
ja kao imam dve sa trackingom iz prosle godine ali je ceo tracking do Nisa se sveo na "on route to destination":)
 
Evo pa si proberi šta te interesuje :D

track1.jpg


track2.jpg


track3.jpg


track4.jpg
 
Hehehe, ista posta :D
Koji od ovih je carinjen a koji nije?
 
Prvo je nešto za druga bilo, mislim da nije platio ništa. Na ostala 3 sam plaćao pdv.
 
Hmmm ispada da je 40200 bez a 18200 sa carinjenjem...
 
Sad sam našao još jedan od sredine prošle godine i carinjeno je i na 40200. Mislim da su jednostavno u jednom trenutku (što se i vidi hronološki u ovom nizu) iz nekog razloga prekrstili 18200 u 40200 i da je sve ostalo isto.
 
I meni je carinjeno na 40200. Da li je neko imao skoro iskustvo sa SG postom? Da li su se malo ubrzali?
 
Meni je putovao 11 dana paket preko SG a kolegi gorgiliju isti paket poslat kasnije putovao 6 dana. Nema pravila.
 
Meni je prosli put putovao 25 dana, tj 27.11. registorvan, 4.12. kreuno a stigo 29.12., ali kontam da je bila guzva zbog praznika.
 
Kakva je situacija sa paketima Srbija > Kosovo preko postexpressa, da li idu na carinu, da li se naplacuje carina itd? Poslao sam pre 4 dana paket postexpressom sa otkupninom 1900 posto je valjda 2000max, za Kosovsku Mitrovicu, isao Kraljevo > Raska, pa iz Raske u Kos. Mitrovicu i tu se zavrsava tracking, i 3 dana nikakav info...
 
31.01.2015 12:55:17 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine

Jel ovo znaci da mi je ocarinjen?:dPo objasnjenju sa prve strane,ispada tako,i trebalo bi da mi sutra stigne na kucnu adresu.A naravno sutra je nedelja!:mad:
 
Vrlo cudno, ako si imao otpremu i ocarinili ga tako brzo. Pogotovo ako je stigao dan posle mog. Nista mi nije jasno, ajde iskopiraj ceo status sa poste sto ti izbacuje i okaci ovde, ako ti nije tesko.
 
Evo:

27.01.2015 09:00:34 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
28.01.2015 11:24:07 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
29.01.2015 17:25:24 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
30.01.2015 15:25:14 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
31.01.2015 12:55:17 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine

Uvek sam za predhodni dan dobijao obavestenje,a danas je stiglo i za juce,a malopre i za danas!
 
Који сајт бре прати ову кинеску пошту онај са руским доменом је конфузан?!
 
Evo:

27.01.2015 09:00:3411003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu
28.01.2015 11:24:07- 10200 GPC BEOGRADOtprema
29.01.2015 17:25:24- 10200 GPC BEOGRADOtprema
30.01.2015 15:25:14- 10200 GPC BEOGRADOtprema
31.01.2015 12:55:1761200 CARINA GPC BEOGRADOd carine

Uvek sam za predhodni dan dobijao obavestenje,a danas je stiglo i za juce,a malopre i za danas!
Deluje da je vec ocarinjen. Gorgilije pravi si srecnik, da ne koristim onu drugu rec, mada ni ona ne bi bila u negativnom kontekstu :D Sta da ti kazem, ocekuj telefon u ponedeljak i javi kako si prosao sa carinom. Mada meni i dalje nije jasno kako tako brzo da prodje i to preko reda, da nemas neku tetku tamo? :p
 
Ili su ubrzali carinu ili je mnogo manje posiljki posle NG, pa se stiglo... evo, Axel je 3-4. dec. porucio sa iHerba stiglo koji dan pre meni, a ja sam 15-16. dec. porucio.
 
Ha,ha!Pa da imam tetku vec bi telefon bio kod mene u rukama!

Mislis-pocetnicka sreca?Posto mi je ovo prva on-line porudzbina.Moguce.Mada ja bi vise voleo da telefon bude Ok,pa makar ga i cekao dugo.Videcemo,a ako ga dobijem u ponedeljak,sigurno cu nesto napisati oko utisaka,tamo u drugoj temi.
 
Da ali isti telefon smo pazarili gorgilije i ja, moj je stigao dan ranije a carinu i prva otprema je dan ranije registrovana a meni nisu ocarinili, skroz cudno. Nadam se ponedeljku.
 
Pozdrav.

Ima li neko iskustva sa NL postom?
Posle sedmice sam porucio nesto iz Kine i vec pet dana mi stoji status "The item is pre -adviced SERBIA". Sta to znaci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno