Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je bilo prvih mesec dana zanimljivo da gledam i pratim status,posle toga sam odustao,cekam 20 tak dana pa tek onda pocnem da provevaram u sanducetu da li ima sta. Cekanje mi nije uopste problem,i sam odlazem po nekoliko meseci kupovinu,pa mi dostava i ne pretstavlja problem,ali proslo je duplo vise vremena nego sto treba pa sam se malo zabrinuo. Nista ili cu morati da proverim ili da sacekam da me pozovu.
 
Meni je bilo prvih mesec dana zanimljivo da gledam i pratim status,posle toga sam odustao,cekam 20 tak dana pa tek onda pocnem da provevaram u sanducetu da li ima sta. Cekanje mi nije uopste problem,i sam odlazem po nekoliko meseci kupovinu,pa mi dostava i ne pretstavlja problem,ali proslo je duplo vise vremena nego sto treba pa sam se malo zabrinuo. Nista ili cu morati da proverim ili da sacekam da me pozovu.
cekaj dok ne istekne
 

Prilozi

  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    24 KB · Pregleda: 54
Meni je bilo prvih mesec dana zanimljivo da gledam i pratim status,posle toga sam odustao,cekam 20 tak dana pa tek onda pocnem da provevaram u sanducetu da li ima sta. Cekanje mi nije uopste problem,i sam odlazem po nekoliko meseci kupovinu,pa mi dostava i ne pretstavlja problem,ali proslo je duplo vise vremena nego sto treba pa sam se malo zabrinuo. Nista ili cu morati da proverim ili da sacekam da me pozovu.
Besmisleno je "pratiti posiljku" kad jeftine posiljke nemaju pracenje. Ljudi to nikako da shvate. Meni neke posiljke stignu brzo i nakon toga i dalje posle dobijaju neke local delivery post office, on delivery, arrival at place of delivery statuse i kojekakve gluposti. A statusi sve u sekund tacni fazon 21.09.2023 12:42:49pm a posiljka kod mene u rukama vec 5 dana
 
@vladafkv Ja zato i vise ne pratim dokle je stigao paket.
Samo brojim dane.
Inace stigli su neki paketi,42 dana je proslo. Prolazno vreme oboreno.
Pre sam cekao samo jedan paket 36 dana,sve ostale oko 23 u proseku.
 
Meni stigli svi paketi sem jednog, među njima i jedan UB ako nekog zanima. Datum od 24-og avgusta.
 
Da javim, juce je stigao jedan od 7 koji su stigli 5. i 6. u Srbiju, stiglo na na paketomat.

@vladafkv Mislim da te netacne statuse ima samo janven(eventualno jos neko), dok Madjari, Belgijanci i ostali imaju tacne statuse i tacno se zna kada udje u Srbiju, ali posle toga ne znamo sta se desava.
 
Ни у мађарске статусе не можеш више да се поуздаш, не наводе децидно да су предали српској пошти.
Можемо само да претпоставимо да су прешли у Србију.
 
UPU ti prespaja taj deo, vidi se tacno kad posalju i slaze se sa Cainiao statusom
 
Meni juče stiglao jedan UA---HU (zatekao ga u sandučiću) i jedan LA---HU (zatekao papirić u sandučiću).

Jel' moguće da poštar nije ostavio taj paketić LA---HU kad je već bio?

Moja pretpostavka da to nije uradio jer nikog nije bilo kući pa zbog potpisa kao potvrde uručenja registrovane pošiljke, ali od kad to je poštarima problem da se potpisuju umesto primaoca pošiljke? 😁
 
Мора да су им некако припретили да не злоупотребљавају потписивање.
 
Moja pretpostavka da to nije uradio jer nikog nije bilo kući pa zbog potpisa kao potvrde uručenja registrovane pošiljke, ali od kad to je poštarima problem da se potpisuju umesto primaoca pošiljke? 😁
Mene uredno postar(ka) zove kad imam LA...HU (ili bilo koji drugi registrovan paket). Samo uz moju saglasnost i molbu ga ostavi u cvecu ispred stana i ona zvrljne verovatno, njoj je lakse da ga ne vuklja nazad u postu a i meni da ne idem tamo :D
 
Ja kako sam pisso posti reklamaciju na postara da mi ne donosi LA posiljke vec ostavi u postu da preuzmem,juce me zove postar da pita da li sam kod kuce ds mi donese,i to na vrata. Ipak ima pomaka kada se pise reklamacija.
p.s. jutros mi stigla poruka da u paketomat imam posiljku od 06.09.
 
Meni je juce postar sam potpisao i ubacio registrovanu SG u sanduce, a bio sam kod kuce. Mada, meni je svejedno da li mi oni dostave ili ja idem u postu da pokupim, vazno mi je samo da mi posiljka stigne(prvenstveno mislim na neregistrovane, jer ove druge ce sigurno stici).
 
Ја сам пре пар година (не у време блокаута) полудео кад сам затекао папирић у сандучету а био сам у стану. Писао сам пошти, одговорили су ми да су од поштара узели изјаву, бла бла...
Не знам шта је било са тим поштаром, не знам ни који је био (никад га нисам видео), овај сада је и више него коректан.
 
Meni to nije problem,jer su me istrenirali da sam srecan kada mi uopste stigne posiljka, posto sam od onog strajka 2018. ili 2019. godine. kada mi je ujedno stari postar presao na drugo radno mesto, bio u situaciji da mi nestaju posiljke kao dobar dan, sto je postao veliki problem sada kada Ali vise ne refundira. U posti su se pravili ludi, kao - to su neregistrovane, ne prate se u nasem sistemu. A za registrovane sa imao problem gde ne samo da mi postar nije donosio, vec mi covek ostavi obavestenje par dana nakon sto sam pokupio posiljku iz poste. Srecom u poslednjih 6 meseci je konacno pocelo sve da stize kao nekada. Cisto da napomenem da mi se pre tog strajka nikada nije desilo da mi neka posiljka ne stigne, a to je period od preko 10 godina narucivanja do tog trenutka
 
Poslednja izmena:
Ma da se razumemo ja nemam nikakav prigovor na rad poštara u ovom konkretnom slučaju (iako bi mi odgovaralo da nije radio po propisima i ostavio mi pošiljku u sandučetu).
Čovek bio, nije zatekao mene ili nekog od ukućana na adresi i ostavio obaveštenje, jer ne može da registrovanu pošiljku uruči bez potpisa.
 
Ali ovaj moj postar samo napise da sam izvesten ali ne dodje na adresu i ne ostavi kartonce,tako da ja pratim posiljku na sajtu poste i kada to vidim popodne odem po posiljku.trpeo sam nekoliko puta ali od sada necu,ako se desi ponovo opet cu podneti reklamaciju sve dok se ne dozovu pameti i pocnu da rade svoj posao kako treba.
 
Poslednja izmena:
Пиши приговор, имаш на сајту поште, ти си оштећен, шта тебе брига ако неко неће да ради посао који је прихватио, исто тако и плату коју је прихватио.
 
Pa šta se dešava sa tom carinom,poštom ili sa kime već očekujem dva koverta (u principu kao pisma,ali su neki sitni predmeti unutra) da mi stignu jedan poslat iz Nemačke drugi iz Kanade,oba 12 septembra,i još uvek ništa posle dve nedelje?........sećam se da su mi takve koverte ranije stizale,naročito iz nemačke za po 7-10 dana max,što su sad ovako usporili?

Jesu zaista još uvek odmori u toj glupoj carini?
 
Pa šta se dešava sa tom carinom,poštom ili sa kime već očekujem dva koverta (u principu kao pisma,ali su neki sitni predmeti unutra) da mi stignu jedan poslat iz Nemačke drugi iz Kanade,oba 12 septembra,i još uvek ništa posle dve nedelje?........sećam se da su mi takve koverte ranije stizale,naročito iz nemačke za po 7-10 dana max,što su sad ovako usporili?

Jesu zaista još uvek odmori u toj glupoj carini?
Meni su prethodna 2 paketa prošla za 1 dan, ali ovi pre njih su svi stajali po 20-25 dana na carini, koliko sam video i ostalima stoje po 15-20 dana
 
Kod mene je i dalje neki zastoj u odnosu na period pre 01.09
( LPC S.Pazova )
Danas su isporucene UA..HU posiljke koje su od 6-12.9 dobile status
Arrived at local delivery center



Porudzbine oko 10.09 - posiljke UA i UB...HU uveliko pristizu u Madjarsku ,
a deo UA...HU je stigao i u Srbiju
25.09 - Arrived at local delivery center
( UA249...HU )

Deo UB...HU koje idu u Slovacku vec imaju status da su isporucene.
( UB5724...HU )
 
Da li je moguce da neke LA****HU posiljke nemaju pracenje? Dobio sam broj posiljke i to je to, nema nikakvih informacija. Ili je mozda zaglavila vec na prvom koraku?
Takodje, prodavac je stavio da je slanje preko Standard Shipping-a, a poslao je preko Cainiao Standard For Special Goods...
 
Ako si dobio kod u subotu a nemas nikakvih informacija o posiljci to znaci da jos nije preuzeta a kod se dobije cim se prijavi posiljka za slanje.informaciju ces dobiti cim preuzmu posiljku i posalju u sortirni centar.
 
  • Like
Reagovanja: ale


LA...HU ( 100 kodova )

Received by logistics company
2023-09-25

neke jos uvek nisu krenule iz magacina - distributeri su samo rezervisali
kod za pracenje
( No tracking updates yet ili Shipment information received by warehouse electronically )
primerlahu.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: ale
Poštovanje svima,
Sto godina pratim ovu temu pa da podelim i moja iskustva.
Pošiljke su poslednjih mesec dana počele da stižu sa malim zakašnjenjem. Pošiljkama bez praćenja (UA i UB), sada, bar kod mene (Leskovac), od onog statusa "local delivery center" treba dobrih 16-25 dana do isporuke. 4 od 5 budu u paketomatu. Praćene LA, oko 25 dana u proseku od naručivanja. Na sve LA mi je, i zadnjih par meseci, naplaćen PDV. 20% + nekih misterioznih oko 160rsd za ne znam šta. Nije navedeno nigde. Verovatno otvaranje pošiljke. Trenutno 2 UA vode na listi. Prva 31 i druga 20 dana od "local delivery center".
I jedna čudna stvar. Praćena LA danas prosleđena iz mađarske sa statusom: procenjena isporuka 02 oktobar 00:00??!??
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-09-26-17-37-51-945_com.brightstripe.parcels.jpg
    Screenshot_2023-09-26-17-37-51-945_com.brightstripe.parcels.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 27
Тај кусур од 160 динара је за провизију уплатнице. Деру где стигну.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno