Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam dve UA HU posiljke,
jedna je prema pracenju usla u Srbiju 7.
(Aug 07, 2023, 17:15
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center)
a druga 2. avgusta
(Aug 02, 2023, 17:44
Aliexpress-Cainiao
Arrived at local delivery center)
Jos uvek ni jedna nije dostavljena. Nikad mi toliko nije proslo od ulaska u srbiju do dostave. Da li mozda ici u postu da provere tamo da nije nekim slucajem "ostavljen izvestaj" ili cekati jos?
Imam i ja gomilu pa nema, kod mene nije problem moja posta jer znamo se , gde zatajilo nezna niko u zadnje vreme nesto usporilo
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    66.2 KB · Pregleda: 54
Pa dobro, onda kontam da nije jos alarmantno, verovatno su samo godisnji odmori. Sacekacu jos pa cu posle eventualno ici u Postu.
 
LA049...HU - polako se pojavljuju statusi

17.08.2023 HU-HU1005
22.08.2023 11003 IZMENIČNA POŠTA

stigle su / stizu i UA...HU posiljke ( ista je situacija i u komsiluku )

Received by local delivery company
2023-08-16 16:05:00 GMT+8

Arrived at local delivery center
2023-08-21
 
Iz iskustva kazes? Ili?
LA.... HU od pojavljivanja statusa u nasoj posti, poslednjih 2-3 meseca, bude mi na dostavi u roku 5-7 dana, sa sve carinom.
 
Kakva je trenutna situacija sa Holanđanima? Nikad mi ništa nije stizalo preko njih, znam da je bilo aktivno pre korone. Je li isporučuje pošta ili DHL/FedEx/bex?
LS...NL je oznaka.
 
ja sam imao par LS…NL sve ide preko nase Poste, ali nije mi brzo stizalo, mada to bese onaj najgori period NS carine
 
U ovoj temi ima dovoljno informacija da sam protumacis te statuse . Uz malo pretrage.
Pozdrav
Nema ja sta da ih tumacim... Dovoljno mi je pošiljki proslo kroz ruke, da nema potrebe da pretražujem temu i tumacim... Upravo dostavljena dva UA... HU paketa, sa zadnjim statusom 15.08. Araived at local delivery center.

Ali po tvom tumacenju to jos nije videlo "Srbistana"
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne mogu da verujem sta citam o_O o_O o_O

Zar je moguce da pored tolikih primera i stalnog prisustva na temi jos uvek ne umete da tumacite statuse ???
 
UA.HU 22 dana do paketomata. Dobio SMS od pošte da preuzmem.
 
Priority shipping iz Japana, posiljka po ovim podacima stoji idalje u posti u Japanu, na sajtu na kom sam narucio su mi rekli da je posiljka napustila Japan do sad... Nikad mi se nije desilo da nema updatea sa registrovanim posiljkama ali opet prvi put narucujem iz Japana pa reko da pitam je l zna neko je l normalno da stoji ovako dugo u Tokiu ili se jednostavno nije jos updateovalo ?
{34B3B174-B814-42E9-921E-CB2317C2F1A9}.png.jpg{368CCBA1-FEE0-4DA8-9734-34ED9F1DB5C9}.png.jpg
 
@Bogdan299: Japan je prošle nedelje pogodio tajfun tako da je verovatno zbog toga. Ja sam čekao 4 dana da njihov Fedex samo preuzme pošiljku.
 
E to sam hteo da pitam, ipak je posilka idalje u Japanu, posto su mi rekli sa sajta da je otisla iz Japana pa me zacudilo da registrovana posiljka nema update, hvala vam puno na odgovorima <3
 
Kada se status promeni u Dispatch from outward office of exchange, Japan znači da je krenulo iz Japana.
Moguće je da će da ide preko Holandije pa nemoj da se iznenadiš kada vidiš da je otišlo na carinu u NL. Posle toga za 7-10 dana stigne kod nas (i eventualno našu carinu).
 
Evo i jedne RB..SG posiljke... ( videcemo da li ce je tokom noci nasa posta evidentirati u sistemu )
Vecina posiljki iz iste serije je tokom prosle nedelje isporucena u okolnim zemljama.

sg08.jpg
 
Posiljke za ovim zadnji statusom da li su vam dostavljene?
Arrived at local delivery center (RS) Jul 11, 2023, 3:26

Imam 5 posiljke ovog istog datuma i nista mi nije stiglo i dalje. Jedino posiljke tog dana mi do sada nisu stigle.
 
Jel vam se desavalo da imate 2 neregistrovane koje ceo put imaju iste statuse u sekundu iste, jedino se onaj [RS] status razlikuje za 2 minuta, i da vam jedna stigne u paketomat, a da druge nema ni nekoliko dana kasnije? Desavalo mi se da iz istog dana sa nekom razlikom, ali ne kada su ovako isti statusi.


Za one koji cekaju svoje i zanima ih kada su pristigle, u [RS] su stigle 15.08.
Madjarska posta UA
 
Poslednja izmena:
@jocar96

Verovatno stoje negde zaturene u LPC-u ili lokalnoj posti :(
ili ako je bio neki postar na zameni mozda ih je ubacio u pogresno sanduce


@markomix

Desava se da i one koje imaju isti [RS] status stignu na adresu sa par dana razlike
 
Upravo stigla posiljka koja je 07.08.og usla u Srbiju

Animated GIF

jedino sto je cudno je sto ova koja je usla 2.og jos nije stigla
 
И моје већ 5 дана се киселе у Мађарској, никако да добију РС додатак.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno