Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SunYou LBxxLT gresi sa arived Airport

DatumMestoStatusPotpisnik
27.07.2023 12:37:00LT-NLHFDYPrispela
27.07.2023 08:37:00LT-2132NMPrijem



Screenshot 2023-07-29 124350.png
 
E aj odmori malo,ne sekiraj se

Ne citaju svi 24h ovu temu,nekom je mozda korisno
Reagovao si sa lol, a sada se ljutiš bespotrebno..
A pravi savet za one koji ne prate 24h ovu temu, je da koriste pretragu. Npr odgovor na tvoje pitanje se nađe mnogo brže pretragom reči Litvanija, nego što je tebi bilo potrebno da napišeš samo pitanje.
 
Kako da razlikujem registrovane od neregistrovanih?

Konkretno ova ispod je šta?

Pogledajte prilog 398339

U principu je tačan odgovor koji si več dobio da ako je "tracking available" onda je registrovana. Problem je međutim što često piše, pretpostavljam greškom, i za registrovane da je "tracking unavailble", tako da to nije sasvim pouzdan način. Bolje gledaj način slanja - ako je Standard u bilo kojoj varijanti, onda je registrovana, a ako umesto toga piše Economy ili Saver onda je neregistrovana (ovo se sve odnosi na Srbiju, ima zemalja gde skoro sve vrste pošiljki imaju tracking do primaoca).
 
ako je Standard u bilo kojoj varijanti, onda je registrovana
Ovo nisam znao, jesili siguran da ako je standard iako piše da nema praćenje ustvari ima.
 
Imam 4 odvojena paketica koji su vec trebali da mi stignu iz Kine. Po onom njihovom trackingu (u okviru aliexpressa) oni su stigli krajem maja i sredinom juna u postu. U medjuvremenu meni je stiglo par drugih paketa koje su mi dostavili u paketomatu ali ovih i dalje nema. Kada sam otisao da se raspitam, navodno su pregledali iza pulta, i kazu da nema nista. Od prodavaca sam trazio da mi produze vreme, jedni su 10 dana (sto ce brzo isteci) ostali su za 30 dana. Sta raditi? I gde je se zaista paketi nalaze kada se evidentira da su stigli u lokalnu postu? Da li je to GPC?
 
Imam 4 odvojena paketica koji su vec trebali da mi stignu iz Kine. Po onom njihovom trackingu (u okviru aliexpressa) oni su stigli krajem maja i sredinom juna u postu. U medjuvremenu meni je stiglo par drugih paketa koje su mi dostavili u paketomatu ali ovih i dalje nema. Kada sam otisao da se raspitam, navodno su pregledali iza pulta, i kazu da nema nista. Od prodavaca sam trazio da mi produze vreme, jedni su 10 dana (sto ce brzo isteci) ostali su za 30 dana. Sta raditi? I gde je se zaista paketi nalaze kada se evidentira da su stigli u lokalnu postu? Da li je to GPC?
To je u Srbiji,gde to niko ne zna,ako dodju dodju ako ne dodju desava se,ovo govorim ako su u pitanju neregistrovane posiljke.Na ovom sajtu mozes da vidis trenutak kad su poslate u Srbiju iz Madjarske i to je to.

 
Imam 4 odvojena paketica koji su vec trebali da mi stignu iz Kine. Po onom njihovom trackingu (u okviru aliexpressa) oni su stigli krajem maja i sredinom juna u postu. U medjuvremenu meni je stiglo par drugih paketa koje su mi dostavili u paketomatu ali ovih i dalje nema. Kada sam otisao da se raspitam, navodno su pregledali iza pulta, i kazu da nema nista. Od prodavaca sam trazio da mi produze vreme, jedni su 10 dana (sto ce brzo isteci) ostali su za 30 dana. Sta raditi? I gde je se zaista paketi nalaze kada se evidentira da su stigli u lokalnu postu? Da li je to GPC?
Ja mislim ako pise , Arrived at local delivery center RS
Od Refunda nema nista samo cekaj ako stigne dobroje
 
ako je Standard u bilo kojoj varijanti, onda je registrovana
Ovo nisam znao, jesili siguran da ako je standard iako piše da nema praćenje ustvari ima.
Siguran sam. Naravno, pod uslovom da je stvarno Standard (tj. da nije tu greška, a to ćeš lako proveriti po tome kako je cena tog shippinga pozicionirana prema ostalim cenama shippinga za isti proizvod, ako ih ima). Ali do sad nisam imao takav slučaj da pogrešno navedu način shippinga.
I opet ponavljam, ovo je za Srbiju, druge zemlje mogu da imaju drugačije servise a pod istim ili sličnim nazivom kao za nas.
 
Siguran sam. Naravno, pod uslovom da je stvarno Standard (tj. da nije tu greška, a to ćeš lako proveriti po tome kako je cena tog shippinga pozicionirana prema ostalim cenama shippinga za isti proizvod, ako ih ima). Ali do sad nisam imao takav slučaj da pogrešno navedu način shippinga.
I opet ponavljam, ovo je za Srbiju, druge zemlje mogu da imaju drugačije servise a pod istim ili sličnim nazivom kao za nas.
I staje ovde sa pracenje
 

Prilozi

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    81.5 KB · Pregleda: 42
Treća opcija, AliExpress Standard Shipping
 
Narucio sam nesto preko Aliexpressa i vrednost je dosta velika.

Vec 20 dana pise status Arrived at local delivery center. Pokusao da odem u postu na Limanu u Novom Sadu gde treba i da stigne posiljka, medjutim otkacili su me sa recima, ako je to stiglo, nalazi se na Klisi, Novi Sad i da oni nemaju uvid u to. Da li neko ima neki kontakt ili predlog koga da kontaktiram da proverim gde je zapelo...

Pozdrav svima
 
@zoki_ns
Red je malo i da se pročita nešta u ovoj temi, bar 5-6 strana unazad. Postoje pojmovi registrovana i neregistrovana pošiljka a nadje se i dosta korisnih saveta.

Danas napokon stigao UBxxHU, od 05.07. bio u HUBu.
 
Poslednja izmena:
Ako je pošiljka sa praćenjem onda idi na sajt pošte i ubaci broj pošiljke i vidi gde se nalazi.
 
Hvala na pomoci. Izvinjavam se na ishitrenom pitanju bez detaljnog izučavanja foruma.

Pošiljka je registrovana.
Prvo sam poručio 2 kom od istog pošiljalaca da vidim kako funkcioniše slanje i stiglo je za 2 nedelje.
Sada isto sve samo 12 kom i traje znatno duže...

Čudno mi je sto nakon ns, pa bg pa sad pise hu... Sad shvatam da ststusi nisu bas reprezentativni

Screenshot_20230801_111714_Chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
@zoki_ns
U celom postupku postoji i carina a da ne bude da moraš da čitaš i temu carina na pošiljke kao i ovu što si pročitao. Fizička lica mogu da uvoze samo za sopstvene potrebe u odredjenoj količini, sam znaš šta si kupovao pa razmisli da možda carina nije dozvolila uvoz i pošiljka je vraćena. To može biti ali ne mora da znači da se to desilo ali je pošiljka vraćena u HU.
 
Hvala na pomoci. Izvinjavam se na ishitrenom pitanju bez detaljnog izučavanja foruma.

Pošiljka je registrovana.
Prvo sam poručio 2 kom od istog pošiljalaca da vidim kako funkcioniše slanje i stiglo je za 2 nedelje.
Sada isto sve samo 12 kom i traje znatno duže...

Čudno mi je sto nakon ns, pa bg pa sad pise hu... Sad shvatam da ststusi nisu bas reprezentativni

Pogledajte prilog 398796
HU-HUBUDA je sortirni centar u Madjarskoj,to je vraceno.....kao fizicko lice tesko da mozes da kupis 12 komada,pametnije ti je bilo da narucis iz vise paketa po 3-4.
 
Jeste za sopstvene potrebe, vrednost nije bog zna koliko velika al sta je je tu je. Nisam o tome razmisljao prilikom narudzbine
Njihova procena je takva i to je to.
Moram videti sa prodavcem da li ce vratiti novac pa probati na drugi nacin...
Nadam se da necemo zaraditi jos neki prekrsaj...
 
Ako je dobar prodavac i racuna da ces opet kod njega pazariti ,vratice ti ono sto ostane kad plati povratnu postarinu . Mada mislim da nije u obavezi formalno. Jer problemi sa carinom idu na racun kupca.
 
HU-HUBUDA je sortirni centar u Madjarskoj,to je vraceno.....kao fizicko lice tesko da mozes da kupis 12 komada,pametnije ti je bilo da narucis iz vise paketa po 3-4.
A šta misliš da nije možda i nešta što nije dozvoljen uvoz pošto vidim da si upućen za broj komada koji može da se uveze, čovek zna šta je kupovao. Saveti su ti na mestu do m...

@zoki_ns
Postoje stvari koje nisu dozvoljene za uvoz (lekovi, medicinska pomagala itd). Što se tiče povrata novca to možeš da se dogovaraš sa prodavcem ali tek kad mu se vrati pošiljka i trebalo bi da vrati umanjeno za poštarinu ka nama i poštarinu za povrat pošiljke osim ako nije drukčije navedeno u uslovima kupovine.
 
A šta misliš da nije možda i nešta što nije dozvoljen uvoz pošto vidim da si upućen za broj komada koji može da se uveze, čovek zna šta je kupovao. Saveti su ti na mestu do m...

@zoki_ns
Postoje stvari koje nisu dozvoljene za uvoz (lekovi, medicinska pomagala itd). Što se tiče povrata novca to možeš da se dogovaraš sa prodavcem ali tek kad mu se vrati pošiljka i trebalo bi da vrati umanjeno za poštarinu ka nama i poštarinu za povrat pošiljke osim ako nije drukčije navedeno u uslovima kupovine.
Mozda sto su i meni vratili kad sam narucio 10 komada,posle sam narucio iz vise paketa.....ali ti verovatno bolje znas,vidi se po nacinu izrazavanja.I ocigledno nije zabranjeno posto je vec kupio dva komada pre kupovine 12,i ta 2 su stigla normalno.
 
U pitanju su obične led lampe 12 V za brod...
Hvala svima na pomoći.
Sad se plašim i da poručim iz vise manjih pošiljki pa cu verovatno naručiti preko nekoliko prijatelja po 2-3 kom
 
Ja mislim ako pise , Arrived at local delivery center RS
Od Refunda nema nista samo cekaj ako stigne dobroje
Da, nema nista. Ranije sam probao da refunditam pa su me odbili jer kaze da je u lokalnoj posti. Ali je stiglo posle 10 dana, ovo vec previse dugo cekam.

[RS]Arrived at local delivery center
2023-05-23 12:25 [GMT+1]
 
Od toga se oprosti slobodno,meni na desetine nije stiglo nikada,tako da sam se oprostio i od paketa i od para.nego naruci ponovo,onda ce stici.tako sam ja uradio par puta jer su mi trebali ti predmeti i stigli su drugi put.
 
Hvala na pomoci. Izvinjavam se na ishitrenom pitanju bez detaljnog izučavanja foruma.

Pošiljka je registrovana.
Prvo sam poručio 2 kom od istog pošiljalaca da vidim kako funkcioniše slanje i stiglo je za 2 nedelje.
Sada isto sve samo 12 kom i traje znatno duže...

Čudno mi je sto nakon ns, pa bg pa sad pise hu... Sad shvatam da ststusi nisu bas reprezentativni

Pogledajte prilog 398796
Dva komada i da prodju ali 12 nece nikako. To se automatski racuna kao da nije za licnu upotrebu i ide nazad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno