Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@sasa022
U pitanju je LA..HU pošiljka, imao sam dve sa istim statusima i istog su dana prošle carinu. Ova druga isporučena tek juče, ali su adresa i ostali podaci bili jedva čitljivi, ne znam kako su je uopšte dostavili, tako da pretpostavljam da je i kod ove druge to bio problem. Pratio sam ih do momenta kada su otpremljene sa carine i posle toga nisam, očekivao sam da uredno stignu najkasnije posle vikenda. Moja je bila greška jer je ih nisam pratio i nisam odreagovao na vreme, sada je već kasno. Proveriću i kod kontrolora ali mislim da ću samo gubiti vreme. Ne znam da li da čekam da istekne vreme ili da odmah pokrećem spor. Imao sam sličnu situaciju pre oko dve godine slične vrednosti,LB LT pošiljka, vraćena odmah sa izmenične, pokrenuo spor, odbili su me, pisao podršci, slao sve što je potrebno i odobrili, ali samo polovinu iznosa. Tada su pošiljke imale malo drugačije statuse, sa ovima sada teško da ću išta uraditi.
 
Kupio sam na nemačkom Ebay nekih 5 polovnih stripova (veličine A4 i ne mnogo teških) poslato je običnom nemačkom Standardversand (Standard International) poštom u običnom,možda malo jačem kovertu........pretpostavljam da bi tako poslali i neku običnu poštu iz Nemačke za Srbiju,neko pismo itd...

E sad,to je poslato preprošle subote (3 juna) i još uvek nije stiglo do mene,nemam nikakv broj za praćenje pošiljke pošto je najobičnija opošta u pitanju.....da li možda neko ima iskustva koliko takvoj pošiljci treba da stigne u Srbiju?....da li je moguće da će polovne stripove da zadržavaju na našoj budjavoj carini?
 
Bump-ujem temu relativno smešnim pitanjem, izvinjavam se. Jel i dalje važi da registrovane pošiljke "leže" 20 dana u pošti od dana isporuke, tj. izveštavanja?
 
E sad,to je poslato preprošle subote (3 juna) i još uvek nije stiglo do mene,nemam nikakv broj za praćenje pošiljke pošto je najobičnija opošta u pitanju.....da li možda neko ima iskustva koliko takvoj pošiljci treba da stigne u Srbiju?....da li je moguće da će polovne stripove da zadržavaju na našoj budjavoj carini?
Pošiljke iz Nemačke mogu da putuju dugo. Retko manje od 2 nedelje a često i 3.
 
Da preformulišem, mislio sam na to da li imam fore 20 dana da preuzmem pošiljku ako nisam na adresi taj dan kad je isporuka?
 
@olimpik
Ako možeš da dobiješ potvrdu da nije tvoja krivica odnosno razlog vraćanja pošiljke ne tvojom krivicom pokreći spor odmah pa neka se AE raspravlja sa svojom logistikom i samo full refund, neka oni raspravljaju sa Madjarima koji toner ili kertridž treba da se koristi. Delimičan povraćaj može da bude u slučaju da je tvoja krivica (odbio prijem ili vraćeno sa carine jer nije dozvoljen uvoz zbog vrste ili količine robe)
 
Imam posiljku UA-HU koja je 23.5 stigla kod nas od tad nije status updejtovan. Prodavcu sam pisao pre 4 dana tj 10tog da ako moze pogleda sta se desava sa posiljkom.
On mi odgovara da je na carini i da treba da je posalju i daje mi novi tracking number. Medjutim kada unesem novi tracking number pise da je poruka isporucena 9tog juna.
Estimeted delivery stoji do 22 juna ali vise paketa koje sam narucio u isto vreme kad i ovaj UA-HU su odavno stigli

Screenshot_2023-06-14-10-36-38-672_com.android.chrome.jpg
 
@Droel

Da li si procitao bar 5 strana ove teme ?

Da jesi , sve bi ti bilo jasno.

Ux..xx posiljke nemaju pracenje u Srbiji !!!

Za UA...HU poslednji status je
[RS]Arrived at local delivery center

i to znaci da je Posta Srbije potvrdila prijem transportnog
pakovanja u kom je i odredjena UA...HU posiljka.

Isporuka na pojedinim mestima ide veoma lose.
 
Mozda ima jos statusa, UA...HU i Postal Ninja ne saradjuju dobro.

Gledaj na Parcelsapp, Ship24, Universal Postal Union...
 
@Droel

Da li si procitao bar 5 strana ove teme ?

Da jesi , sve bi ti bilo jasno.

Ux..xx posiljke nemaju pracenje u Srbiji !!!

Za UA...HU poslednji status je
[RS]Arrived at local delivery center

i to znaci da je Posta Srbije potvrdila prijem transportnog
pakovanja u kom je i odredjena UA...HU posiljka.

Isporuka na pojedinim mestima ide veoma lose.
Razumem to nego me buni ovaj novi tracking number koji mi je prodavac dao koji pocinje na CNESP... Itd.. Ima dosta brojeva bas, kad njega pratim na stranom sajtu izadje mi ovo kao na slici, da je paket dostavljen
 
@Droel
CNESP je CN Express logistička kompanija a u tom praćenju pogledaj u koju zemlju je upućena pošiljka.
@Droel
CNESP je CN Express logistička kompanija a u tom praćenju pogledaj u koju zemlju je upućena pošiljka.
 
Taj prodavac nesto mulja

Posto je neregistrovana posiljka , ona nema pracenje u Srbiji.
Poslednji status za UA...HU je [RS]Arrived at local delivery center.
 
Imam prijatelja u POSTI SRBIJA u administraciji koji kaze da se radi na tome da se ubuduce sve posiljke prebacuju u paketomate. I registrovane sa potipisom i one koje to nisu. Tjs postari vise nece nositi te pakete po kucama jer Posta nema nista od zarade tu. Tacnije oni smatraju da postari trebaju nositi samo pakete iz domaceg saobracaja gde je placena dostava. Ima tu i dobrih stvari a to je sto hoce da sve posilljke koje udju u Srbiju nekako dobiju dalji tok pracenja. A registrovane za koje i inace treba potpis da vam je urucen paket, onog trenutka kada je podignete na paketomatu i potvrdite da je uruceno da se to racuna kao vas digitalni potpis.

Ne znam kako ce sve to izgledati u praksi ali nesto mora da se uradi.... Potencijalni problem je sto nema dovoljno paketomata koliko ima posiljki iz inostranstva... Kapiram da one camile u posti u magacinu dok se ne ukaze slobodno mesto u paketomatu... Ovo ne vazi za carinjene posiljke. One bi se podizale klasicno na salteru gde biste morali platiti porez, pdv i pregled.
 
Pa nece to tako moci, oni su placeni za urucenje i domacih i medjunarodnih. A pogotovo ocarinjenih. Nego njih mrzi da zive a ne rade, vode se parolom "radio, ne radio, svira ti radio" dok jos rucno ispisuju i prepisuju podatke u sveske i pecatiraju svaki paketic, kao da je 1923. a ne 2023. godina
 
Pošta nije zadužena za raznošenje online porudžbina za to postoje kurirske službe, a to da li im svira ili ne radio nije na nama da ocenjujemo.
 
Pismo je pismo a mali paket je nešta drugo, nije kod nas izjednačeno letter/small packet
 
Pošta nije zadužena za raznošenje online porudžbina za to postoje kurirske službe, a to da li im svira ili ne radio nije na nama da ocenjujemo.
Jeste zaduzena, kao sto su ostale poste na planeti zaduzene za raznosenje nasih pisama i paketa. A kurirske sluzbe samo sopstvenih. A to da li im svira ili ne radio je itekako na nama da ocenjujemo posto ih mi placamo
 
@dedamrsoje

Jesu pisma , ali sadrze robu komercijalnog karaktera.

Mora se napraviti izmena postanskih propisa i uskladjivanje najnovijih domacih
carinskih / poreskih propisa i najnovijih propisa Svetske Postanske Unije
koji donose novu klasifikaciju posiljki i uskladjuju carinski postupak
( sada sve posiljke treba da imaju elektronske carinske deklaracije -
sistem je vec u funkciji )

Problem je sto Posta Srbije veoma sporo radi na uskladjivanju i drze se
mnogih propisa od pre 50+ godina.
Takodje ni Carina ne radi dobro zbog velikih rupa u zakonu.
( npr. iako su sve posiljke sa AE komercijalnog karaktera , vecina nema taj tretman i prolazi bez naplate PDV-a )
 
Царина тако ради из истог разлога као што пошта не третира не регистроване пошиљке, немају довољно људи за толику количину пошиљки. Онда, кад прође скенер или рендген и упореди са оним шта је пошиљалац написао, одмах се процени да ли је мала вредност и лупа печат да не подлеже царини и пошиљка иде у пошту. Мањи је губитак на царини и порезу у односу на трошак радног времена цариника који би то отварали, тражили вредност по интернету...
 
Jelte, sta je sa ovom UA...HU? To mi stoji u "Out for delivery [RS] Arrived at local delivery center" preko mesec dana i ne mrda!? I ove LA...HU su spore ali dodju a od ove mrka kapa...
Screenshot_47.png
 
Carinicima nije posao da traže po netu vrednost već da provere ako im je sumnjiva vrednost na fakturi koja ne postoji ni u jednoj pošiljci sa AE. Na mesečnom nivou priliv komercijalnih pošiljki iz Kine se verovatno broji u milionima a treba to obraditi i dostaviti primaocima. Da se pridržava propisa 80% kod nas bi prestalo da poručuje jer uz pošiljku mora da postoji faktura i da li je uračunat ili ne PDV, taksa, porez ili već kako u kojoj zemlji nazivaju obaveze prema državi jer važi pravilo APP pa ako treba da se nešta doplati neisplativo je. Kasnije se zemlje medjusobno prebijaju oko te takse što naši za sada tolerišu a sigurno tim načinom prihod se ne malo umanjuje. Svi vidimo kako drugi ne rade ali ne vidimo sebe.
 
Kada se postuju zakoni i sistem - moze sve...
Moze u EU , moze u UK....

Jedino se u Srbiji stalno nalaze izgovori i stalno se nesto odlaze...


tax.jpg
 
Jelte, sta je sa ovom UA...HU? To mi stoji u "Out for delivery [RS] Arrived at local delivery center" preko mesec dana i ne mrda!? I ove LA...HU su spore ali dodju a od ove mrka kapa...
Pogledajte prilog 393172
Bog te pita. I meni neki paketi tako stoje po mesec ipo, dva... Ko zna da li ce to ikad stici. Neke posilljke sa tim statusom mi stignu kroz 5-10 dana. A neke evo jos nisu. Naravno mislim na te
UA HU

LA HU imaju pracenje i brze su dosta. Stignu od 1 do 5 dana nakon toga statusa u proseku
 
Bog te pita. I meni neki paketi tako stoje po mesec ipo, dva... Ko zna da li ce to ikad stici. Neke posilljke sa tim statusom mi stignu kroz 5-10 dana. A neke evo jos nisu. Naravno mislim na te
UA HU

LA HU imaju pracenje i brze su dosta. Stignu od 1 do 5 dana nakon toga statusa u proseku
Zar ovo nije sa pracenjem? Doplatio sam za opciju dostave sa tracking avaliable.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno