Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako najavis da zelis da paket dodje u paketomat? nikad nisam to radio za pakete sa Aliex-a
 
Adresiras na adresu paketomata.

Meni je samo stiglo obavestenje da paketi idu u paketomat ali imao sam unapred instalirano sve. Zapravo mi vise odgovara da ih ostavljaju u paketomat jer se smanjuje mogucnost da paketic dobije noge.

Inace, s lokalnim postarom sam pricao na temu paketomata, navodno ne odlucuju oni sta ide u paketomat nego kako sistem razreze.
 
@baneand

Mozes da izaberes , ali i ne moras - u posti kupe sa gomile pa deo ubacuju u paketomate ,
a deo raznose postari.

Nece mesecima da poslusaju savet , da iskeniraju sve posiljke koje im
stoje u lokalnim postama.
Vecina ljudi bi u kratkom roku svratili do poste i pokupili paketice.
Za 2-3 nedelje bi krenula redovna isporuka bez ikakvih zastoja.


@Lanikor

Mislim da postar lupa gluposti , jer za Ux...xx nemaju pojma gde se nalaze
jer ih nigde ne skeniraju.
Ako 3-4 paketica idu na isto ime - posalju poruku za samo jedan :(
Znaci od 3-4 skeniraju samo jedan - nista tu sistem ne odredjuje sam.
 
Sada je pitanje da li ce sve 3 biti u istom sanducetu ?
Ako budu , da li ce sistem detektovati preuzimanje svih
ili samo one posiljke za koju se skenira kod da bi se otvorila vrata...
 
Preuzeo, sva tri u razlicitom sanducetu.

Edit: 4ta spojena bila, 2x kablici.

Super stvar po meni.
 
A kako najavis da zelis da paket dodje u paketomat? nikad nisam to radio za pakete sa Aliex-a

Nisam uopste trazio. Ranije sam nesto slao Post Expressom u poslednjih 6 meseci i isto mi je tako stiglo obavestenje na Viber da mi je prispela PostNet uplata i da mogu da podignem u bilo kojoj posti.

Meni licno je bolje da mi ostave u Paketomatu, posta mi na 200 metara, sve sa telefonom obavim, sigurica mi je i ne jurim postara kada ce da donese ako mi nesto gori pod nogama da mi treba sto pre kada pratim status paketa. A bilo je situacija, postar donese pakete poručene sa Aliexpress/Ebay-a i zadene za kapiju, ni ne dozove me :eek:.

Moja pretpostavka je da se Pošta uvezala u sistem preko ovog Direct4.me, jos ako Pošta u evidenciji ima broj telefona sa tvojim podacima, automatika završava sve sa skeniranjem praćenja paketa. Čim nemaš potrebu za plaćanjem otvaranja pošiljke ni carinjenja, sve ide lakše.
 
Arrived at local delivery center, Serbia

Već 20 dana stoji ovaj status. Šta ovi rade da mi je znati...

UA..HU
 
Udarih offtopic na drugoj temi...pa da pitam i ovde - za iskustvo.

Pošiljka iz USA, vrednosti cca 100$ (dakle podleže carini i porezu) je stigla u Srbiju 22.05. (poručeno i plaćeno 14.05.) - još nije stigla, a nemam mogućnost da je pratim (do dolaska u Srbiju, pratio sam putem goglobalpost.com jer mi je prodavac dao taj link).

Postoji li "fora" (način) da saznam šta se događa sa ovime? Imao sam mnogo problema sa lokalnom poštom kada su u pitanju porudžbine sa Alija, pa imam bojazan da ovo ne stigne....ne završi tamo gde ne treba ili bude vraćeno nazad...
 
Ako ti odrezu carinu onda problem lokalne poste otpada . To se onda vodi kao vrednosna posiljka i zavodi na vise mesta.
Za bioritam carine ovih dana poseti temu o carini.
 
Meni je juce stigao jedan nakon 33 dana tog statusa.
Imam i jednu koja ima taj status još od 27. aprila, nje sam se već i odrekao, čak i dobio refund...
Zanimljivo da sam pored te imao još jednu sa istim datumom i ta je stigla...
 
Imam i jednu koja ima taj status još od 27. aprila, nje sam se već i odrekao, čak i dobio refund...
Zanimljivo da sam pored te imao još jednu sa istim datumom i ta je stigla...
Na kraju mozda stigne i ta sto si dobio refund....jel bila neregistrovana ili registrovana ta sto si dobio refund?
 
@Vipera


Da li je poslednji status bio Received by local delivery company ili [RS]Arrived at local delivery center ?

I koji nivo ti je nalog - Platinum / Diamond ?

Pitam , jer mnogi nisu dobili refund ako je status [RS]Arrived at local delivery center.
 
Arrived at local delivery center, Serbia

Već 20 dana stoji ovaj status. Šta ovi rade da mi je znati...

UA..HU
Ne brini meni nakon mesec i 10 dana stigla poruka da je u paketomatu sad u subotu. Tako da laganica, stici ce i tebi.
A dobio sam pre par dana refund kad sam trazio, pisao sam pre neki dan.
 
@Vipera


Da li je poslednji status bio Received by local delivery company ili [RS]Arrived at local delivery center ?

I koji nivo ti je nalog - Platinum / Diamond ?

Pitam , jer mnogi nisu dobili refund ako je status [RS]Arrived at local delivery center.
Arrived at local delivery center. Gold nalog, ništa specijalno.. verovatno je do prodavca.
 
RB...SG vec mesec dana zaglavljen na Arrived in transit country (ANKER sluske)
 
Upravo sada ubacena posiljka u paketomat, zadnji status [RS] Arrived at local delivery center bio 06.06.2023.
 
porucujem led trake za TV sa AE, i bitno mi je da stigne, da se ne zagubi kao sve UA posiljke

imam opcije:
Aliexpress standard shipping (tracking unavailable) - 19dana dostava
Cainiao standard for special goods (tracking available) doplata 1$ - 35dana dostava

u zadnje vreme mi stigla LA posiljka vrlo brzo a UA posiljke, u zadnjih 6m od njih skoro 10 - ni jedna

Hteo sam samo da proverim sta su ove opcije, posto, do sad sta god sam birao od shippinga to je uglavnom islo kao UA tj neregistrovane posiljke...

Aliexpress Standard je verovatno UA posiljka preko madjarske, samo mi nije jasno ovih 19 dana... to je verovatno do srbije da dodje za tih 19dana jer do mene nece sigurno :)
Sta je Cainiao? to su LA***HU posiljke, jel da?
 
Doneo postar danas 5 posiljki UA... HU, porucene u periodu 11.5.-16.5. sa zadnjim statusima 31.5.-5.6.
 
porucujem led trake za TV sa AE, i bitno mi je da stigne, da se ne zagubi kao sve UA posiljke

imam opcije:
Aliexpress standard shipping (tracking unavailable) - 19dana dostava
Cainiao standard for special goods (tracking available) doplata 1$ - 35dana dostava

u zadnje vreme mi stigla LA posiljka vrlo brzo a UA posiljke, u zadnjih 6m od njih skoro 10 - ni jedna

Hteo sam samo da proverim sta su ove opcije, posto, do sad sta god sam birao od shippinga to je uglavnom islo kao UA tj neregistrovane posiljke...

Aliexpress Standard je verovatno UA posiljka preko madjarske, samo mi nije jasno ovih 19 dana... to je verovatno do srbije da dodje za tih 19dana jer do mene nece sigurno :)
Sta je Cainiao? to su LA***HU posiljke, jel da?
Aliexpress standard ima pracenje i trenutno je ili RB...SG ili LA...HU, nema pravila. U oba slucaja stize brzo,, s tim sto je moguce da RB...SG zadrze na carini iz nekog razloga, pa je dzabe sto je stigao za 15 dana na izmenicnu. Poslednji LA...HU mi je dostavljen za 14 dana.
 
Izgleda da je i cainiao standard for special goods LA...HU posiljka
 
Aliexpress standard ima pracenje i trenutno je ili RB...SG ili LA...HU, nema pravila. U oba slucaja stize brzo,, s tim sto je moguce da RB...SG zadrze na carini iz nekog razloga, pa je dzabe sto je stigao za 15 dana na izmenicnu. Poslednji LA...HU mi je dostavljen za 14 dana.
Aliexpress standard cesto nema pracenje cak i kad pise da ima, a ne kad sami kazu da nema...dok Cainiao standard for special goods uvek ima pracenje
 
Aliexpress standard cesto nema pracenje cak i kad pise da ima, a ne kad sami kazu da nema...dok Cainiao standard for special goods uvek ima pracenje
Imam nekih 15ak Aliexpress standard od decembra na ovamo i sve sem dve poslednje posiljke je bilo RB...SG koji imaju pracenje. LA...HU takodje ima pracenje.
Prilicno pouzdana opcija po mom iskustvu.
Ne znam kakva je situacija sa jeftinijim proizvodima i Aliexpress standard koji je free shipping, moguce da ima neke razlike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno