Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se vec brinem, moj paket dva dana pre tvog stigao na carinu :D ahahha Logicno da statusi kasne, pa ja sam lud, oni da rade nocu hahahahahha
 
Krecu iz Kine

SR - UA355911322HU , UA353443485HU
HR - UA355913323HU , UA352943480HU
BG - UA355913385HU , UA354943289HU
 
Neki je problem sa SG izgleda, tri paketa mi vec duze stoje sa statusom "Arrived in transit country/region"
 

Hvala, ovo je po meni vrlo bitna informacija, jer se npr. kod Slovenije i Kipra jasno vidi da se "received by local delivery company" odnosi na međunarodni sabirni centar u nekoj drugoj tranzitnoj zemlji (u oba ova slučaja Mađarskoj), što bi valjda moglo da se iskoristi za dispute ako nema statusa "Arrived at local delivery center [RS]". Ali naravno mogu i da me oduvaju i ne mogu im ništa.
Doduše imao sam povremeno i slučajeve da mi nešto od ovih OMP preko HU stigne i bez tog zadnjeg statusa, tako da ne znam koliko je on precizan.
Ja imam trenutno nekih 6-7 pošilljki sa zadnjim statusom "Received by local delivery company" od 18.aprila, i još nekoliko od 02. maja. I naravno ništa od toga nije stiglo.
 
Izgleda da je negde usput nastao problem sa tranzitom sa RB...SG, sad preuzeh paket za koji sam ocekivao da je spojen i ipak nije.

Tako da je meni jedan RB....SG zapravio zaglavio na "Arrived in transit country/region" od 11.05.
 
Juče je počelo ludilo sa paketima. Stigao jedan sa Arrived od 23.05. danas jedan od 12.05, dva od 29.05. Dva iz aprila MIA.
 
Ista prica i kod mene, tri dana za redom po nekoliko paketa i to sve UA.... HU, i to uglavnom 20-30 dana od porudzbine.... Moj postar se vratio posle sigurno godinu dana,nema vise da mi šalju na pektomat,ubaci u sanduce ili javi da je ostavio kod komsije u lokalu...e sad da li je do njega, do poste generalno ili se sve poklopilo.

Bicu iznenadjen ako sutra ne dobijem jos koji😂
 
Takodje danas stigli paketi UA-HU koji su poslati pre 20 i 35 dana
 
Stigla danas jedna LA...HU AE standard shipping tacno posle 21 postar ostavio u sanducetu prekljuce30.05) dosla na nas aerodrom, juce spavala i danas doneo postar.
Nema bas sve statuse recimo nisam znao da ce mi danas stici jer nema onog statusa da mi je stiglo u moju postu a to do sad nije bilo da nema, cudno je.
Druga krenula iz Budimpeste koja je kao i ova krenula nakon 7 dana spavanja u Madjarskoj.
Treca danas stigla na nas aerodrom opet 7 dana kod brace Madjara znaci to onda tek u ponedeljak sudeci po ovoj prvoj i ona ce biti 21 dan.
Sve tri su LA...HU imam ih jos koje su tek sletele u HU sad 7 dana kuliranja pa idemooo.
Ne kontam sto tacno 7 dana drze ove LA....HU(bar u mom slucaju) sto ne proslede odmah, sutra, prekosutra...
SG mi je za 10/11 dana stizao a ovaj LA...HU evo koliko vidim po sablonu ravno 21 dan tj tri nedelje.
Na zalost sporo u odnosu na SG al bolje a povoljnije nemamo🤬
 
Staje ovo sad posle 5 dana , ako stigne dobro je ako ne stigne nikom nista oni opravdani
 

Prilozi

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    64.8 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    57.2 KB · Pregleda: 41
LA...HU prosao carinu za manje od 24h, sitan paket.

RB...SG i dalje sporo prolazi, ali dobro.
 
Tri paketa LA HU poslata u isto vreme pre 13 dana
2 stigla na nasu izmenicnu,juce poslato iz HU
1 danas poslat iz HU,sto znaci sutra na izmenicnoj
1 paket preko Singapura poslat kada i ovi preko Madjarske lezi vec 9 dana u tranzitnoj zemlji (Singapur) "arrive at transit country or district"....sto je razocaravajuce,izgleda da Madjari bolje rade rade nego oni sada
3 paketa UA HU,stigli odavno u nasu zemlju jedan 5.maj,drugi 12.maj,treci 18.maj ,ni jednog jos nema a ovaj prvi je inace poslat pre 48 dana,ova druga dva 1.maja pa oni jos nisu u kriticnoj zoni,izgleda da rade kako zavate posto mi je stiglo izmedju gomila ovih UA HU a sve poslato posle ovog prvog a neki i posle ovih drugih.Inace Arrived ne znaci da je u vasoj posti,posto sam licno proverio da ih nema a i poznajem postara dobar covek.Arrived dobije na izmenicnoj a posle verovatno zaglavi u GPC dok proslede u postu isporuke,naravno moguce da kod nekih zaglavi i u vasoj posti.
 
I meni stoje 2 RB...SG paketa sa istim statusom, jedan od 11.05. a drugi od 22.05.

Za ovaj prvi sam pisao SG posti, pa cemo da vidimo sta ne stima ako odgovore ikad.

Zanimljivo je da su oba paketa isti (Anker BT slusalice, dakle sitni), naruceni sa jos necim (BT zvucnici) od istog posiljaoca i oba puta bas to zaglavi a ne ovo vece.
 
I meni stoje 2 RB...SG paketa sa istim statusom, jedan od 11.05. a drugi od 22.05.

Za ovaj prvi sam pisao SG posti, pa cemo da vidimo sta ne stima ako odgovore ikad.

Zanimljivo je da su oba paketa isti (Anker BT slusalice, dakle sitni), naruceni sa jos necim (BT zvucnici) od istog posiljaoca i oba puta bas to zaglavi a ne ovo vece.
Meni isto Anker slusalice zaglavile na tom statusu,previse naruceno,zaustavila carina da ne bi bilo nestasice u Kini :D
 
Ja napokon dobio UAxxxxHU,stigao u zemlju jos 28.04, danas isporucen.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-02-12-43-50-203_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-06-02-12-43-50-203_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 21
I meni stoje 2 RB...SG paketa sa istim statusom, jedan od 11.05. a drugi od 22.05.

Za ovaj prvi sam pisao SG posti, pa cemo da vidimo sta ne stima ako odgovore ikad.

Zanimljivo je da su oba paketa isti (Anker BT slusalice, dakle sitni), naruceni sa jos necim (BT zvucnici) od istog posiljaoca i oba puta bas to zaglavi a ne ovo vece.
Kako prolaze Anker zvučnici na carini ?
 
Sve zavisi sta ti Kinez napise i kako je carinik raspolozen u datom momentu.

U svakom slucaju ja sam platio dadzbine na to sto je Kinez napisao, nije bilo strasno.

@Bojan42 videcemo kako ce da ide, nekako mi je neverovatno da bas slusalice zabodu i tebi i meni :D
 
Pre dve godine niška carina mi je za soundcore 2 naplatila 600din. Sada čekam da vidim za isti ponovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno