Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde se više ne radi o Royalmailu, znam za hakerske napade i znam kako je to išlo. Ovo je isporučeno još 3. maja u Beograd, tako da su oni odradili posao odlično. Da sam poručio nešto nelegalno već bi nekim kanalima stiglo i to je čitav naš apsurd.
 
Drugari zdravo,

cekam 4x male posiljke (maske za fon) porucene sa Aliexpressa jer se za taj model LG telefona maske ne mogu uzeti nigde kod nas. Posto nisam mogao poruciti kao registrovane posiljke idu kao obicne, vrednosti po 2evra.

Od 27.04.2023 pise da su stigle u SRB i to u local delivery center (NS) kao u prilogu, preko Aliexpress aplikacije pise da je paket Out for delivery od 27.04.2023.

Ja nijedan od ta 4 paketa nisam dobio a kontaktirao sam Postu Srbije preko mejla, pa postu carinarnice u NS i postu na Limanu koja mi je najbliza i ono
sto mi ne bude uruceno preuzimam tamo, svi me uveravaju to ce to biti uruceno, nije ukradeno, i ubaceno mi u postansko sanduce ali za sada nista, sta je vas predlog?

Hvala!
 

Prilozi

  • Aliex posiljka.jpg
    Aliex posiljka.jpg
    228 KB · Pregleda: 53
Sacekaj stici ce ti kako i kazu ja sam na iste pakete neregistrovane cekao mesec i po do dva isto sam mislio kao i ti. Lagano
 
Nesto se desava na carini, da li su interni strajkovi, otkazi, ali jako se oduzilo vreme cekanja.
 
Pa izgleda kako kome. Sve ide nasumično pa kome šta zapadne. Prosto znaju da im se može i da iznad njih nema nikoga kome će snositi odgovornost.
 
Zna li neko kako funkcionisu ove manje poste u smislu da li dobijaju pakete dnevno ili mozda nedeljno? Kod mene u kraju postar ide ponedeljkom i juce sam dobio 4 od 8 paketa koji od istog datuma imaju status [RS] pa me interesuje da li svakodnevno dopremaju pakete iz lokalnog prijemnog centra
 
Ako je prica kao sa PE paketima, vrlo je moguce da ih donose par puta nedeljno a ne svaki dan.
 
Zna li neko kako funkcionisu ove manje poste u smislu da li dobijaju pakete dnevno ili mozda nedeljno

Пронађи своју пошту, кликни/тајни на иконицу поште, видећеш радно време, број тф поште, па провери.
Неке раде добијају пошту сваки дан, неке два-три пута недељно, неке једанпут. Није свуда исто
 
Ove godine porucio sam gomilui paketa. Najvise je islo preko Singapura SG Post i to je stizalo jako, jako brzo kao i pre Korone. Carina zaBeograd nista . Ddosue bile su sitnice...

A situacija sa Madjarima je pomesana.

UA****HU posiljke su najbrze (barem meni) i stignu za od 15-20 dana. Nema pracenje u Srbiji.
UB****HU su najsporije i dostave mi takve pakete od 60 do 70 dana Nema pracenje u Srbiji
LA*****HU nema pravila. Jedan paket mi stigne za 15 dana, drugi za 60 dana. Dobro je sto ima pracenje i na sajtu Madjarske poste a vide se i u sistemu nase poste kad udju u Srbiju. PRIJEM, OTPREMA, ZA CARINU ILI DALJI TRANSPORT...

Sve u svemu, ide nekako.
 
La hu morate da pazite, ako je aliexpress shipping onda stize brzo, ako je cainiao onda putuje sto god.
 
05hu.jpg

Juce isporuceno na kucne adrese , par komada sa istim statusom 12.05 (RS)
- isporuka preko LPC S.Pazova
 
Ja cekam da jedna UA...HU posiljka (kljuc koji je trebalo da stigne navodno jula) prestigne RB...SG posiljku koja odmara na carini vec par dana, ceka ostatak drustva iz Kine izgleda

Inace

Anker - 6 od 6 RB...SG posiljki
 
Posta u subotu radi do 13h. Likusa vidim stavila do 19h. Posiljka na Zvezdaru point is necu moci sutra da podignem pare tek u ponedeljak? :) (post net)
 
Za subotu je mahom nebitno što je do 19h. Ako je poslato danas, biće isporučeno sutra do 13h (ako ta pošta radi subotom). Pare svakako vidiš tek od ponedeljka, uvek je tako bilo ma šta god stavio.
 

dzonihsv

To sto si napisao blage veze sa istinom nema.
 
hah tacno u 13:00 mi stigao viber sms, jedino da idem biciklom u neki veci grad 😁
 
Ćao svima,
Početkom marta sam poručila neke slušalice i još mi nisu stigle. Može li tu nešto da se uradi? Piše da su me kao zvali za isporuku, ali se ja nisam javila. Meni nije stigao nikakav poziv ili poruka. Slala sam i zahtev za povrat novca, ali rekli su da nusta ne moze da se uradi jer su stigle u Srbiju. U posti su u fazonu da to nije do njih i da ne mogu da provere jer je UA....HU posiljka.
Unapred hvala! :)
 
Ćao svima,
Početkom marta sam poručila neke slušalice i još mi nisu stigle. Može li tu nešto da se uradi? Piše da su me kao zvali za isporuku, ali se ja nisam javila. Meni nije stigao nikakav poziv ili poruka. Slala sam i zahtev za povrat novca, ali rekli su da nusta ne moze da se uradi jer su stigle u Srbiju. U posti su u fazonu da to nije do njih i da ne mogu da provere jer je UA....HU posiljka.
Unapred hvala! :)
Ko ti je rekao da te zvao?
 
U aplikaciji tako pise kada pogledam status. Kao kontaktirali su me, ali nisam odgovorila. Drugarica je narucila iste slusalice i njoj je stigla SMS poruka da ode na paketomat da preuzme.
 
U aplikaciji tako pise kada pogledam status. Kao kontaktirali su me, ali nisam odgovorila. Drugarica je narucila iste slusalice i njoj je stigla SMS poruka da ode na paketomat da preuzme.
Na aliexpress-u ti pise da si kontaktirana za neregistrovanu posiljku UA HU?
 
Da, a u pošti kažu da ne mogu ništa da provere jer je - neregistrovana pošiljka.
 
Da, a u pošti kažu da ne mogu ništa da provere jer je - neregistrovana pošiljka.
Moze sreenshot toga pracenja sa Alija,za UH posiljke na aliju je zadnja poruka uvek ista a to je ova sto navodim ispod....za neregistorave niko nikog ne zove a da i pozove postar to alija nece znati posto se to ne zavodi za neregistrovane,cekas ako donese postar i to je to ili eventulano da te ceka u paketomatu.

Out for delivery
[RS]Arrived at local delivery center
 
Da, izgleda da su sad opet vratili na taj status.
 

Prilozi

  • 2c03f524-4635-4c23-9ba9-05bc20f4d1ee.jpeg
    2c03f524-4635-4c23-9ba9-05bc20f4d1ee.jpeg
    73.9 KB · Pregleda: 39
Da, izgleda da su sad opet vratili na taj status.
To je genericka poruka i ne pise da si kontaktirana,nego molim vas kontaktirajte svoju postu posto nakon ulaska u zemlju destinacije nema pracenja,ti si kontaktirala i oni su kao i svima rekli da je to neregistrovana posiljka i tu se zavrsava,ako stigne super a ako ne stigne to je rizik koji svi znamo i svakom se je desilo.Nazalost ne mozes nista da uradis.....cekas ako dodje dodje.
 
Hvala na odgovoru, mada cisto sumnjam da ce stici posle 3 meseca. Prosla narudzbina mi je stigla za 20 dana, mozda cak i manje.
 
U poslednje vreme se dosta ljudi zali da im nije stiglo ili da pola porudzbine stigne, a pola ne. Ne znam stvarno sta rade, ali nisam sigurna da li cu ikada vise nesto narucivati, a i ako budem, to sigurno nece biti uskoro. :)
 
U poslednje vreme se dosta ljudi zali da im nije stiglo ili da pola porudzbine stigne, a pola ne. Ne znam stvarno sta rade, ali nisam sigurna da li cu ikada vise nesto narucivati, a i ako budem, to sigurno nece biti uskoro. :)
Registrovane posiljke dolaze brzo i prate se do kraja,kod njih neces imati problem....ali one su uglavnom za malo skuplje stvari npr iznad 700-800din ....za ove jeftine ispod 500din uvek je neregistrovana i sama po tim kocka u nasoj zemlji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno