Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su sve te pošiljke navodno "stigle u Srbiju" pre više od mesec dana, a onda su volšebno ponovo krenule iz Kine sa novim TN kodovima kao što reče Sasa022, i sad bi otprilike trebalo da su tu negde.
Rekao bih da su ih sve vratili nazad, pa sve ispočetka (samo to SunYou nije našao za shodno da publikuje detaljno). Ili nisu nigde ni krenule, nego su dobile izmišljene statuse, pa su tek sad krenule ?
 
Da li moze clan porodice preuzeti posiljku, trebalo bi stici sutra, a necu biti u drzavi?
 
Moze u principu. Zavisi od postara, meni ostavlja ukucanima kad nisam tu, ali se znamo.
Po pravilu mora da mu pokazes tvoju LK da vidi jel isto ime i prezime pa tek onda ostavlja, u praksi verujem da svi ostavljaju ukucanima ili bar vecina.
 
A koliko stoje posiljke u posti ako znas? Ja sam pre vidjao ono 5 dana da se pokupi kao, medjutim neke su mi imale 30 dana limit.
 

sasa022

To je po zahtevu primaoca, inace se posiljke cuvaju 20 dana, osim sudskih. Ranije je bilo 5 radnih dana.
 
"
Поштанске пошиљке, осим судских писама, чувају се у пошти 20 (двадесет) дана, осим у следећим случајевима:

  • 5 (пет) радних дана - за поштанске пошиљке за примаоце који користе поштански преградaк;
  • 30 (тридесет) дана - за поштанске пошиљке адресоване на пост рестант;
  • 30 (тридесет) дана - за пакете из међународног поштанског саобраћаја за примаоце на подручјима на којима се достава врши једном недељно;
Рокови за чување поштанских пошиљака теку од наредног дана од дана остављања извештаја о приспећу пошиљака, односно од дана приспећа за пошиљке које гласе на пост рестант и кориснике поштанских преградака.

Рокови утврђени овим чланом примењују се уколико Пошта са пошиљаоцем није уговорила другачије рокове чувања."
 
Kod mene ( Niš ) ove nedelje zatišje sa pošiljkama UAxxxxxxHU....izgleda ih mrzelo da čeprkaju malo više gomilu a moje sve na dnu 😂🤣
 
Dve posiljke narucene 26 avgusta, prema kodu za pracenje stigle u Srbiju 6. I 9. septembra jos nisu isporucene. Jedna je UA druga LP. Koji je razlog ne znam.
 
Kod mene ( Niš ) ove nedelje zatišje sa pošiljkama UAxxxxxxHU....izgleda ih mrzelo da čeprkaju malo više gomilu a moje sve na dnu 😂🤣

Meni 5 paketa prosto nema, od toga su 3 od prodavaca od kojih sam ranije kupovao i stizali normalno. Isao sam u postu da se raspitam, jer nemam pojma sta da radim vise, shvatio sam da se isplati raspravljati sa sluzbenikom sa 30-godisnjim iskustvom...
 
U aplikaciji postoji nova brljotina sto se tice
grafickog prikaza pozicije posiljke.


Cainiao Super Economy za UA...HU dobro prikazuje statuse

AliExpress Saver Shipping /
Aliexpress Selection Super Economy nema dobar prikaz.

aesse.jpg






UA...HU stizu na kucne adrese za 3-10 dana nakon
statusa RS.At local delivery center
( LPC SM-St.Pazova )

Za SunYou LP.... - Ux...xx apsolutno nema pravila
( i oduvek je tako )
 
Poštansko carinske čarolije.
Paketić iz USA, maketa aviona vredna 15 dolara, sa 30 dolara poštarine, i USPS trackingom, kupljena krajem avgusta online u USA , stigla na Surčin 9. septembra, stajala u nekom "limbu" 30 dana i vratila se za Čikago. Tamo bila 24 časa, ponovo nadoslata za Beograd, stigla preko Varšave 18. oktobra u BG, , na Surčinu bila od 15-00 do 21.10 čas, kad je odletela za Dablin i dalje za Čikago.
Uopšte nije uspela ni do carine da dođe. Al dva puta tamo nazad preko Atlantika.
Po trackingu vidim da je ok adresirana, PAK je moj, nije roba koja podleže nekim posebnim pregledima, obična plastična igračka, male vrednosti.
Apsolutno nemam ideju šta je dva puta moglo da pođe po zlu, kad ne uspeva da prođe Surčin.
Pišem trošak od 45 $ ako još ne bude i dodataka za tour-retour...
 
Poručio sam nešto sa Aliexpress-a, veći je paket u pitanju, aliexpress standard shipping plaćen nekih 12-13 dolara. Singapore post je broj, pisalo je rok za isporuku je 13-13 dana, i naravno probijen je rok (poprilično). Beše imam pravo da otvorim dispute kada stigne pošiljka i tražim naknadu u visini shipping-a?
 
@daxyco
To je samo procenjeno-ocekivano vreme isporuke ( Estimated delivery: xx-xx days )
- nije garantovano

Awaiting delivery
The system will automatically confirm receipt after xx days.

Ako posiljka ne stigne u tom roku , a AE ne produzi zastitu , onda
imas pravo da trazis refund.
 
Danas doneo postar 4 paketa UAxxxxxHU, sa zadnjim statusima:
29-09 [RS] At local delivery center
06-10 [RS] At local delivery center
17-10 [RS] At local delivery center

Ostao mi je jos jedan zaglavnjen sa zadnjim istim statusom od 21-09 [RS] At local delivery center
 
I meni je stiglo 9 komada krajem prošle nedelje i u ova dva dana ove nedelje.
Svi UA......HU sa različitim datumima kupovina, najstariji polovina jula, najmlađi pre dve nedelje (što je super brzina isporuke).
Naravno imam onih maturanata maj-jun koji nikad neće stići i gde sam dispute već pogubio.


________________________________________________________________________________________________________________________
Što se tiče "dogovora" sa kinezima oko načina slanja, možda je slučajnost, a možda i ima pozitivnih pomaka.
Prekjuče mi iskočila opcija biranja više vrsta načina dostave:
Shipping Method:

- Free Shipping
From China to Serbia via AliExpress Standard Shipping
Estimated delivery: 17-17 days
Tracking Unavailable

- Free Shipping
From China to Serbia via Cainiao Standard For Special Goods
Estimated delivery: 59-59 days
Tracking Available

- Free Shipping
From China to Serbia via China Post Air Parcel
Estimated delivery: 61-61 days
Tracking Available

- Shipping: US $28.28
From China to Serbia via AliExpress Premium Shipping
Estimated delivery: 42-42 days
Tracking Available

- Shipping: US $30.27
From China to Serbia via UPS Express Saver
Estimated delivery: 43-43 days
Tracking Available

- Shipping: US $32.27
From China to Serbia via UPS Expedited
Estimated delivery: 10-10 days
Tracking Available

- Shipping: US $43.54
From China to Serbia via Fedex IP
Estimated delivery: 17-17 days
Tracking Available

- Shipping: US $69.58
From China to Serbia via DHL
Estimated delivery: 19-19 days
Tracking Available

Prvo pitao kineza da li ovi besplatni načini slanja pošiljke gde piše da je moguće praćenje statusa dostave stvarno imaju praćenje, što je on potvrdio, pa sam pri plaćanju odabrao Cainiao Standard For Special Goods, a on poslao RBxxxxSG koja jeste u poslednje vreme malo sporija, ali provereno ima praćenje svake faze dostave.

Eto možda ovo nekom pomogne u smislu da ne treba brati odmah prvi ponuđenu besplatnu dostavu jer je to u poslednje vreme skoro u 100% slučajeva UA....HU koja je neprativa i ima lažne statuse čim izađe iz Kine.
 
Poslednja izmena:
Blago vama, status mojih.
06 Сеп 202218:51
Arrive at local delivery officeСрбија
I druga
09 Сеп 202202:00
Received by local delivery company
 
stize mi ruter preko fedExa direktno od proizvodjaca, nije sa aliexpressa

fedEx mi trazi u mejlu da popunim 3 dokumenta sa svojerucnim potpisom, skrinshotovima sa sajta, i naplacuje 4800 dinara svoje usluge carinjenja, pored regularne postarine, drzavne carine i poreza

jel sve to normalno i uobicajeno tolika procedura i dranje?
 
Dve posiljke narucene 26 avgusta, prema kodu za pracenje stigle u Srbiju 6. I 9. septembra jos nisu isporucene. Jedna je UA druga LP. Koji je razlog ne znam.
Ja imam jednu od 9.9 at local delivery i nema je a na Aliju su mi produžili delivery time na 64 dana.

Imam 3-4 od 21.10 sa statusom at local delivery center (rs) ali ne verujem ni to da će do nove godine stići.
Ako i stigne.
 
Stigao jedan UA...HU, poslednji status [RS]At local delivery center 20.10.
 
stize mi ruter preko fedExa direktno od proizvodjaca, nije sa aliexpressa

fedEx mi trazi u mejlu da popunim 3 dokumenta sa svojerucnim potpisom, skrinshotovima sa sajta, i naplacuje 4800 dinara svoje usluge carinjenja, pored regularne postarine, drzavne carine i poreza

jel sve to normalno i uobicajeno tolika procedura i dranje?
To je za posiljke iznad 50 evra, mada mene su hteli odrati i za jednu od 9 dolara, sve sa racunom dosla i nije sa Alija. Od tada ih ne koristim
 
Jel ovo neka nova moda da "pracenje" radi na aliju i parcelsapp ali ne i na postal ninja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno