Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Intetesuje me malo veće posiljke koje ne mogu stati u sanduce, a imaju broj UA... HU, jel postar ostavlja papir za preuzimanje u pošti ili ih neko mazne usput......Znam da te posiljke kad porucujem u dvorišnoj kući postar ih bukvalno baci preko ograde ili stavi na prozor, ali u zgradi u onim malim sanducicima to ne staje i deluje mi da ih mrzi da ostave papir za preuzimanje... ? Desava mi se da te posiljke ne stizu u stanu u zgradi, a one koje staju u kovertu stizu od dve do cetri nedelja preko Madjara.....
 
Poslednja izmena:
Danas stiglo, poručeno 22.03,imam sigurno bar 10 paketa koji su poručeni pre ovoga.
Koja je procedura kada pošiljalac otkaže, nešto nisam primetio da su mi vratili pare?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220426_173646.jpg
    Screenshot_20220426_173646.jpg
    120.7 KB · Pregleda: 56
@Alexxx1

Najbolja opcija je dogovor u lokalnoj posti.
Dogovoris da postar ne nosi posiljke na adresu ,
nego da ih skupljaju i da ces dolaziti par puta mesecno
u postu i preuzimati sta je stiglo.

@dedamrsoje

Totalno su urnisali interfejs , Financial tab vise ne postoji
u starom obliku.
Sada moras da se smaras sa sve glupljim Eva robotom.

@offline71

Da li tih 10-ak imaju status At locat delivery office ?

@kalin62

Posta Srbije + praznicni dani = o_O
( bice isporucene do leta )

Pitanje je da li su UA...HU posiljke od prosle nedelje
( status : Received by local delivery company )
tokom vikenda stigle u Srbiju i kada ce dobiti status
At locat delivery office
 
Status uglavnom ovaj, izvinjavam se što mi informacije nisu preciznije, više me je smorilo čekanje,nemam volje ni da gledam statuse :(
Pogledaj Refund information za tu narudzbinu
Ako možeš da mi objasniš gde to u aplikaciji da vidim, ne mogu da nađem.
Hvala.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220426_192725.jpg
    Screenshot_20220426_192725.jpg
    107.4 KB · Pregleda: 31
@offline71

Order Details > Refund information

Ako ne postoji informacija , moras da se
smaras sa robotom :(

Tek kada vidis status
At locat delivery office
onda ocekuj isporuku na kucnu adresu
( da li ce biti za 2 ili 22 dana zavisi od Poste Srbije )
 
Meni je trenutno oko 80€ "zarobljeno" na tim "at local delivery office"
Jedna stoji od 6.3 i od nje mogu da se oprostim, tj već jesam, a ove druge imaju još 20-30 purchase protection koji neće značiti ništa ako i dalje bude "at local delivery office" jer pare neće vratiti.
 
U zadnjih, šta znam 6-7 meseci mi je stiglo jedno 30-tak pošiljki, uglavnom za 30-40 dana,da mi stigne i ovih 27 što čekam, i dooobro ću da razmislim da li ću i dalje naručivati. Verovatno je već pisano, ne ulazim baš svakodnevno na temu, ali stičem utisak da se situacija pogoršava,umesto da se poboljšava posle korone...
I kao što jednom napisah, statusi za neregistrovane pošiljke, veze sa vezom nemaju, bar ja stičem takav utisak.
 
Nemoj te samo da mislite da je problem u Srbiji i u nasoj posti. Od pocetka korone poceo sam neke skuplje stvari da narucujem na adesu u Francuskoj, do 2022. bilo je sve ok, ali u zadnji par meseci bruka, pisao sam ovde za jednu posiljku da mi je kasnila i stigla posle 65 dana iako je bilo naznaceno da stize za 10 dana. Evo sad imam jos jednu narucenu poslata 22.02. ni traga ni glasa od nje, na sajtovima za pracenje nema nikakvog traga jos od 26.02. Aliexpress ne preduzima nista dok ne istekne 90 dana, videcu tada sta cu da radim. Takodjw za mnoge stvari shiping je skuplji nego za nas u Srbiji. Jos da dodam narucujem sa Alija jos od 2014. nisam prestao ni kada je pocela korona i za svo ovo vreme samo jedna posiljka mi nije stigla. Zadnje vreme mi je prosek nekih 30-35 dana da sve stigne ovde u Srbiju, evo danas neki kablovi mi stigli za 22 dana, da nije praznika mozda bi bilo i brze. Tako da ne krivite odmah nasu postu i Srbiju...
 
Ovo u zadnje vreme uopšte ne krivim našu poštu, pa stoje pošiljke, opet ako je i taj status tačan, po mesec dana u Mađarskoj.Pa onda malo, što da ne, do Rige, pa dok dođe do nas, izgubim volju... Ne znam što ne naprave preko Finske možda bi bilo brže :)
Nadam se da ovi sa Alija ne čitaju ovu temu da se mnogo ne zabrinu što ću razmisliti da li ću naručivati 😂
 
Ne, ne mislim da bi trebali da obrnu rutu, da probaju malo na istok preko Amerike, eventualno Paname pa do London... Mislim da je brze nego Riga, Budimpesta, Beograd...
 
Baš ima logike da iz Mađarske, ne znam koji grad a i nebitno je, ne ide direktno za Beograd, nego do Rige, pa onda u Beograd... Ali svakako mi tu ništa ne možemo.
Kako ovo protumačiti, za tu pošiljku sam pitao, koja je otkazana?
 

Prilozi

  • 2Q== (1).jpg
    2Q== (1).jpg
    83.3 KB · Pregleda: 27
  • 2Q==.jpg
    2Q==.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 33
Meni se danas desilo ovo
China Post Air Parcel u pitanju.
CPxxxxxCN označena pošiljka

Screenshot_20220426_215728.jpg
Nemoj te samo da mislite da je problem u Srbiji i u nasoj posti.
Kod mene (a i kod drugih) je problem izražen samo sa ovim UAxxxxHU pošiljkama.
Sve ostale pošiljke stižu u relativno razumnom roku.
Šta se dešava sa ovim pošiljakama ko će ga znati
 
Pa ja sve posiljke i imam UA...HU. Evo sad gledam u zadnjih 30 samo jedna je bila preko LV sredinom januara, od tada sve preko Madjara...
 
Danas stiglo, poručeno 22.03,imam sigurno bar 10 paketa koji su poručeni pre ovoga.
Koja je procedura kada pošiljalac otkaže, nešto nisam primetio da su mi vratili pare?
Imaš dve varijante, ne znam na koju misliš:
1. Ako prodavac pusti da istekne rok za slanje i ne dobiješ ni Tracking Number, pare će ti biti automatski vraćene (u istom roku kao da je dispute u pitanju, znači za 3-4 dana ili možda nešto više)
2. Ako si dobio TN ali tracking naknadno pokaže da je "shipment cancelled", onda nažalost moraš sam da tražiš refund, inače ga nećeš nikada dobiti automatski. To znači da kada vidiš da je pošiljka otkazana treba da odeš na listu ordera, nađeš taj konkretan koji je otkazan, klikneš na "open dispute", izabereš neki približno smislen razlog (ja izaberem "no tracking info" mada nije baš tačno ali u principu nije ni bitno), prihvatiš maksimalno ponuđeni iznos refunda i u komentaru kažeš samo "Shipment is cancelled". I to bi bilo to...dalje možeš da pratiš status disputea, ali obično se takvi slučajevi reše istog dana, naravno pozitivno.
 
Sigurno je već pisano, ali koja je fora sa tim UA..HU pošiljkama. Imam jednu od 21.4. At local delivery office. Pa me baš interesuje jel će stići to uopšte.

Al me generalno zanima koja je priča tu sa tracking brojevima, što recimo ti brojevi ne rade u sistemu naše pošte? Jel su fake brojevi ili?
 
Ua kasne, Malezija zato super, od 15 paketa koje čekam, neke krpe poslednje poručio, početkom aprila, i već stigle. Mađara još nema, ali kontam da će ovih dana
 
Dostava preko Letonije ( LV ) je obustavljena !!!
Ostala je tura posiljki sa kraja februara koja je
zbog zatvaranja vazdusnog prostora Rusije preusmerena i
prvo je zaustavljena u Budimpesti , pa je naknadno zavrsila u Rigi.
Vidi se po statusima da li su te posiljke prosledjene iz LVA ka Srbiji ....

UA...HU posiljke stizu uobicajenim tempom ( 20-40 dana ) i
do Srbije imaju precizne statuse.

Zasto se u Posti Srbije ne pusta u rad sistem za evidenciju posiljki
i zasto u nekim reonima/mestima ne funkcionise isporuka na kucne adrese
to je "duga prica"....

Posiljke koje trenutno prvo dobiju LP kod , posle dobijaju ili Rx..LT i imaju puno
pracenje ili Ux...MY gde pracenje apsolutno nema veze sa realnoscu !!!

@Markic

Moramo biti precizni !!!

Velika je razlika izmedju
Received by local delivery company ( posiljka je u Madjarskoj )
i At local delivery center / local delivery office ( posiljka je u Srbiji )


@dzokar

MY iz iste ture mogu da stignu za 15 , ali isto tako i za 45 dana ,
sa njima apsolutno nema pravila i nema pracenja
 
Sigurno je već pisano, ali koja je fora sa tim UA..HU pošiljkama. Imam jednu od 21.4. At local delivery office. Pa me baš interesuje jel će stići to uopšte.

Al me generalno zanima koja je priča tu sa tracking brojevima, što recimo ti brojevi ne rade u sistemu naše pošte? Jel su fake brojevi ili?

Da, pisano je više puta - nisu fake brojevi (u krajnjoj liniji taj broj mora da prođe parity check algoritam), nekada davno su prodavci koji ne žele da pošalju robu davali baš fake brojeve dok nisu shvatili da će ih to koštati kod AE. To se odavno ne radi, ali doduše postoji mogućnost (niko je bar nije demantovao) da neko dobije formalno validan broj koji je već dat nekom drugom za pošiljku, u tom smislu svi posle tog "originalnog" mogu uslovno da se tretiraju kao lažni jer su ispravni u formalnom smislu, ali su dati reda radi, a ne zato što je nešto i poslato sa njima. Ne znam da li AliExpress proverava da li su TN koji se daju uz njihov shipping (...HU u našem slučaju) već izdati nekom prethodno. Želim da verujem da proveravaju.

Svi brojevi koji se izdaju za neregistrovane pošiljke (dakle oni koji počinju sa U) "ne rade" u sistemu naše pošte samo zato što ih naša pošta ignoriše jer nije plaćena da ih obrađuje. Kada platiš veću poštarinu za registrovanu pošiljku, od tih para deo ide poštanskoj administraciji u zemlji prijema. Kod neregistrovanih pošiljki naši rade za džabe (ili skoro džabe, ne znam detalje pa da ne tvrdim), tako da nemaju interesa da se mlate više nego što moraju po međunarodnim ugovorima. Inače svaki bar kod se očitava na isti način, u tehničkom smislu nema razlike između raznih vrsta shippinga.

Da li će ti stići ta tvoja pošiljka nemoguće je reći. Veća je šansa da hoće nego da neće. To je jedino što može da se kaže u ovom trenutku. Inače, nije ni meni još ništa stiglo od 21.04, biće dobro ako išta stigne pre 1.maja....
 
Poslednja izmena:
Dostava preko Letonije ( LV ) je obustavljena !!!
Ostala je tura posiljki sa kraja februara koja je
zbog zatvaranja vazdusnog prostora Rusije preusmerena i
prvo je zaustavljena u Budimpesti , pa je naknadno zavrsila u Rigi.
Vidi se po statusima da li su te posiljke prosledjene iz LVA ka Srbiji ....

UA...HU posiljke stizu uobicajenim tempom ( 20-40 dana ) i

I ja sam primetio da već neko vreme koji god način slanja da izaberem (Cainiao Super Economy, Super Economy Global ili AE Saver shipping) sve ide na isti način preko Mađarske. Tako da je najbolje birati najjeftiniji shipping, osim ako se ne želi full praćenje.
 
Vidim da se mnogi zale na ove neregistrovane "Madjare" . ali sta reci kad meni ova REGISTROVANA STOJI evo skoro ceo mesec dana kod nas na izmenicnoj posti i NE MRDA, ili je neko " munuo" ili jednostavno tamo niko nista ne radi, opste rasulo na carini i posti !!!! Pisao sam carini mail i trazio odgovor da mi "pojasne" sta se desava sa posiljkom ali do dana danasnjeg nikakvog odgovora nisam dobio , "profesionalno " nema sta !!!
 

Prilozi

  • Stimer Posta Srbije.png
    Stimer Posta Srbije.png
    262.6 KB · Pregleda: 41
Ima li neko iskustva sa vremenom isporuke na adresu u Nemačkoj opcijom slanja Aliexpress Standard Shipping?
 
Nemam za Nemacku ali imam za Francusku i situacija je ista kao i za Srbiju, cak mi brze stize ovde nego u FR...
 
Pogledajte prilog 342513


@Grog01

Ako si sa NS podrucja , ovo nazalost nije nikakva novost :(
Jesam sa NS podrucja ali NIKAD mi se ovo nije desilo za mojih 5 godina kupovine preko : Aliexpressa, Joom-a , E-Baya itd , najduze sto je bilo to je da mi je neka od registrovanih posiljki zaglavila 7-10 dana u NS carini , mozda sam imao jednu od 15 dana da je cekala ali preko TRi nedelje e to mi je rekord i uvek je rec o registrovanim, nikad mi nije neregistrovana "zaglavila" na NS carini obicno je bez obzira na tezinu i vrednost prolazila bukvalno za dan-dva . Imao sam porudzbine u vrednosti od 40-70 $ koje mi je prodavac slao bez pracenja , doduse PRE korone i stizale su brzo, i bez ikakvih dazbina i pregleda na carini iako su neki paketi bili bas onako ' gabaritni " ... sta reci sve sto moze da se zakluci je da vise NEMA PRAAVIILA .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno