Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SunYou
SYRM********* predugo cekam............ovako stoji jos od 11 marta

2022-03-11 16:39

H500aa15a28e84fc8b66fdfd9000d5e337.png

Out for delivery
Serbia, In transit
 
I haven't seen a single aliexpress letter in my box for 1 month even tho I have around 15 of them incoming. Some parcels are stuck for 60..80 days.
Anyone here to suggest how to compose an official complaint for the local post office?
45 days w/o a single parcel in my box. It looks like the Post ceased to function for me. I have 15 parcels from aliexpress in transit from ~35 to ~95 days. EVERY small parcel did enter Serbia's territory. The majority of orders are in transit for over 50 days. And it seems like the thievery happens on masse...

Aliexpress seems to not going to refund anything at all (see the 1st attached screenshot).

Honestly, Neither me nor my friends ever experienced anything like that before and I ordered from aliexpress ALOT in the past.
 
Poslednja izmena:
The reasons might be various and the thievery is definitely one of the options. The other one is that for some reason people in our Main Postal Distribution Center are stockpiling the parcels.
I would suggest that you first check in person at your delivery Post Office, there is some chance that your postman is very lazy guy and that he neither delivers the arrived parcels nor drops the info about them.
But you should definitely try to open the dispute on all parcels that are not handled by AliExpress Shipping (all that don't have TN with Hungary Post), as they are treated differently by AliExpress.
Also, are you aware of the fact that you exposed your full delivery address in the attached picture ?
 
Polovna apple olovčica sa ebay.de licitacije plaćena kikiriki stoji već dve nedelje na carini. Miriše da ću da platim carinu i porez više nego olovčicu.
 
@Vipera

Od statusa Arrive at destination country do Arrive at local delivery office prodje
desetak dana i posle toga je isporuka za 2-5 dana ( veoma cesto ne vazi za NS :( ) .

Sa statusom Arrive at local delivery office su nesto poceli da brljaju

@Nedad

GPC BG , NS , Nis ?
Bio si u pravu, juče sitgle u local delivery office obe, nadam se da ću ih imati u rukama do sledećeg petka.
 
Izgleda da su UA...HU posiljke malo usporile

jos uvek nema statusa Departed country of origin
15.03 Custom clearance successful
12.03 Arrived at departure transport hub

@Skamer

SYRM treba da ima i Rx...xx kod


@ ostali

Ko god ima ceste probleme sa isporukom , treba da se zali na
posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije.aspx
i zahteva preuzimanje u posti ( Post-restant ) , da
bi izbegao postara i komsije ( tj. mrzovolju postara da donese posiljku na adresu
i mogucnost kradje od strane postara ili nekog od komsija )

@ nidza

Jel registrovana posiljka , pa vidis da je na carini ?
 
iskoristio sam tvoj link i poslao screenshots i tekst. cekam 34 dana hebeni aliexspress sun you.
 
@Skamer

Koji link ?
I nije dovoljan samo jedan status....

Sta prikazuje



Da li se vidi Rx...xx kod ?
 
taj broj kod mene ne postoji nigde


Feb 26, 2022 01:38
SunYou Logistics
Departed
GMTC
Feb 28, 2022 22:40
SunYou Logistics
Arrived at destination country airport
Serbia
Mar 8, 2022 00:00
Lithuania Post
The shipment is sent abroad
Vilnius Logistics Center, metal g. 5, Vilnius
Mar 8, 2022 06:22
SunYou Logistics
Arrived at Facility
Serbia
Mar 8, 2022 10:22
Serbia Post
Reception
LT-2132NM
Mar 8, 2022 14:22
Aliexpress-Cainiao
[CHINA]Serbia, Arrived at Facility
Mar 11, 2022 08:39
SunYou Logistics
Serbia, In transit
Mar 11, 2022 16:39
Aliexpress-Cainiao
[CHINA]Serbia, In transit
 
taj broj kod mene ne postoji nigde


Feb 26, 2022 01:38
SunYou Logistics
Departed
GMTC
Feb 28, 2022 22:40
SunYou Logistics
Arrived at destination country airport
Serbia
Mar 8, 2022 00:00
Lithuania Post
The shipment is sent abroad
Vilnius Logistics Center, metal g. 5, Vilnius
Mar 8, 2022 06:22
SunYou Logistics
Arrived at Facility
Serbia
Mar 8, 2022 10:22
Serbia Post
Reception
LT-2132NM
Mar 8, 2022 14:22
Aliexpress-Cainiao
[CHINA]Serbia, Arrived at Facility
Mar 11, 2022 08:39
SunYou Logistics
Serbia, In transit
Mar 11, 2022 16:39
Aliexpress-Cainiao
[CHINA]Serbia, In transit
Postavi broj posiljke pa cemo videti gde je i sta je,ta posiljka bi trebalo da ide iz Vilnijusa za Srbiju,i to traje otprilike oko 10-tak dana.
 
SunYou ima zbunjujuce statuse tokom tranzita posiljke kroz Litvaniju :(
8.3 je stigla u Viljnus , a status od 11.3 najverovatnije znaci da je tada
prosledjena za Srbiju

Kada saznamo RF...LT kod videcemo na posta.rs tacne statuse.

Evo primer za posiljku koja je u LT stigla 11.3 , jos nije stigla u Srbiju.

rflt03.jpg
 
Svi izgleda cupkamo i cekamo Litvanske, kod ove se bas oduzilo, prethodna je 7. marta imala status Prijem, 11. stigla u GPC, 14. urucena.

Mar 11, 2022 7:21 AM
Reception, LT-2132NM
 
Svi izgleda cupkamo i cekamo Litvanske, kod ove se bas oduzilo, prethodna je 7. marta imala status Prijem, 11. stigla u GPC, 14. urucena.

Mar 11, 2022 7:21 AM
Reception, LT-2132NM
Imam i ja 2 jedna prijem 9 jedna 11.3 izgleda tamo i stoje dok ne krenu ka nama.
 
Isto čekam od 11.3. Obično stigne u Srbiju za max 7 dana:confused: Nadam se da će stići za 2/3 dana:rolleyes:

C0E962AA-B284-4340-B167-CC7B239EA552.jpeg
 
Поштовани,



Пошиљка са наведеном ознаком је нерегистрована, односно „обична“ међународна писмоносна пошиљка. Сагласно важећим прописима, којима се уређује обављање поштанских услуга, за исте није предвиђена опција евиденције и праћења статуса. Имајући у виду наведено, као и да све пошиљке из Кине пролазе више логистичких складишта и претоварних тачака, подаци о статусу нерегистрованих пошиљака које нуде портали за електронску трговину нису поуздани и не могу бити потврђени од стране поштанских оператора, док се за разлику од њих, регистроване пошиљке у међународном саобраћају могу пратити.

Напомињемо да се сав поштански материјал у долазу из међународног саобраћаја сортира и након спроведеног царинског надзора отпрема према надлежним поштама, а сходно назначеним адресама прималаца.

У вези са наведеним, нисмо у могућности да Вам пружимо више информација овим поводом.



С поштовањем,



Пошта Србије
 
@Skamer

Na npr.
postal.ninja
parcelsapp.com
ces za SYRMxxx dobiti i RF...LT kod.

Nisi dobio tacan odgovor jer Posta Srbije ne registruje posiljku po SYRMxxx kodu

SYxxx su neregistrovane posiljke
SYRMxxx,SYAExxx su registrovane posiljke i dobijaju i Rx...xx kod.
 
Poslednja izmena:
Hvala upalilo je. gle sta pise


08.03.2022 10:22:00LT-2132NMPrijem
 
Sledeci status je 11003 Izmenicna posta - Prispela ( kada posiljka dodje u Srbiju )

prflt.jpg
 
predugo je ovo. zaglavila negde tamo u litvaniju. umesto da sam uzeo sa amazona i da mi stigne za 4 dana....nikad vise sa Alija :)
 
Nikad ali nikad mi se nije desilo da posiljka ne stigne a narucivao sam stotine, mislim da sam blizu 1000. Ubedjen sam da su ovo ljudi koji nesto nisu dobro popunili, ime, adresu sta vec. Sta ima neko da krade portiklu za bebe...
Evo ja koristim dugo Ali, nisam dobio dosta paketa koje sam porucio,naravno to su neregistrovane posiljke,one registrovane stizu redovno.Tako da to nema veze sa pogresno popunjenim podacima i slicno.Ili se posiljke izgube u tranzitu ili nasi kradu na Aerodromu.
 
Imam jednu HU pošiljku poručenu još 26.01, poslednji status je da je 12.03. stigla u Srbiju, ali do sada ni traga ni glasa od nje. Takođe imam i jednu UB LV gde prvi put vidim da je navodno 13.03. imala status arrival at airport Budapest, a onda potom 21.03. arrival LVA. Od kada to pošiljka iz Kine ide do Budimpešte, a onda u Letoniju?
 
Imam jednu HU pošiljku poručenu još 26.01, poslednji status je da je 12.03. stigla u Srbiju, ali do sada ni traga ni glasa od nje. Takođe imam i jednu UB LV gde prvi put vidim da je navodno 13.03. imala status arrival at airport Budapest, a onda potom 21.03. arrival LVA. Od kada to pošiljka iz Kine ide do Budimpešte, a onda u Letoniju?

Litvaniju. :D Ma ko zna da li je taj tracking istinit. Ali realno ne znam gde bi mogle zavrsiti.
 
Moje iskustvo za RF..... LT je da se nakon statusa Reception LT-2132NM, pošiljke pojavljuju za nedelju dana na našoj carini (Bgd). Posle toga sve zavisi od carine (kod mene: 1 do 10 dana), a zatim oprema do poštanskih centara i pošta.
 
Sinoc se pojavio a jutros izgubio sledeci status (Serbia, in transit) za RF****LT nakon Reception LT-2132NM, koji po ranijim posiljkama je status pre no sto se pojavi u izmenicnoj posti.
Isto, dve posiljke dobile in transit serbia status 21.3, na 17tracku receive receptacle. I od jutros vratilo na stare. Tako je bilo i ranije, nesto se mulja samo tako :) A reception lt status ima sad vec dve nedelje. Posiljke su LP00xxxxx i dobijen RF LT kod pa bi trebalo da su pracene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno