Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li se u bilo kom trenutku UA....HU posiljke vide na posta.rs?
Hvala
 
@</Miki>

Danasnji status nije dobar - posiljka nije stigla u Srbiju nego u Litvaniju.
Kada je prihvate u LT-2132NM - Vilnius Logistics Center
pojavice se status i na posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx

@Zekiyu

Posta Srbije ne prikazuje statuse ni za jednu neregistrovanu posiljku

Kada za UA..HU vidis status Arrive at local delivery office znaci da je stigla u Srbiju.
Nema pravila za koliko dana posle toga dodje u lokalnu postu.
 
Evo ( ponovo ) primeri za RF...LT

sy22.jpg



@dedamrsoje

Isporuka UB..LV posiljki koje su iz Rige prosledjene polovinom februara pocela je pocetkom prosle nedelje ***
*** Mozda preko GPC NS kasne
 
Za sve koji cekaju NL, posiljka LSxxxxNL koja je imala poslednji status 24.02. The item is on transport to the country of destination danas je promenila status u The item has arrived in the country of destination Serbia.
UB LV naso u sanducetu, 15.02 Depart from transit country or district,
Ja imam nekoliko sa istim statusom i jos nista
 
Mene bas nece, refundovao sam 2 stvari poslate u novembru i decembru (pocetkom) obje UB LV sa zadnjim statusom
Out for delivery
Leaving transit country

Iz istog perioda stigla jedna HU i 2 LPxxxxxxxxxxxxxxx i jedna narucena u januaru stigla relativno brzo, UA HU. Sad je problem sto cekam 2 UA HU i jednu SY iz januara i februara i eo nista.. ove hu su
At local delivery center i Received by local delivery company a ova sy koja je zapravo UD MY stoji zadnje
Mar 2, 2022 14:14

SunYou Logistics

Arrived at Facility
Serbia
 
Danas zvao carinu za dve HU za koje piše da su još početkom februara u "Local post office".

Dobio očekivan odgovor za našu javnu administraciju.

"To je možda zagubio poštar, možda je zagubljeno negde kod nas, znate li koliko mi posla imamo? Evo probaću da nađem po imenu ali sledeći put platite da imate praćenje i u našoj zemlji ako nećete da vam bude izgubljen paket."

Odustao sam od ove dve pošiljke a i od kupovine sa AliExpress-a neko vreme.
 
Ako nekog zanima oficijalni odgovor Pošte za neregistrovane pakete, možda je i već bilo:

 
Zanimljivo LSxxxxxNL posiljke mogu da se prate preko postinog sajta
 
Meni paketi UB.....LV nema ni posle 2 meseca 4 komada,inace ti paketi vidim od drugih kupaca u drugim zemljama dodju posle plafon od mesec dana i to ocigledno bez problema kod njih,znaci da je problem ovde u ovoj zemlji,dali je to carina, ili posta ili lokalna mala posta u gradovima,to nebi bilo lose da neko ko radi u posti ili ima nekog da radi,a da zna objavi,jer definitivno oni ili kradu pakete ili ubitacno sporo rade,trece nema,ja cu do petka sledece nedelje otici u lokalnu postu i videti dali nije negde tamo,jel neko uspeo da nadje svoj paket,tako sto je sam otisao u postu

 
evo ga ogromni update, sa svim posiljakama od kraja prosle / pocetka ove godine! i datumima narucivanja i stizanja na moju adresu. neki prosek ispande ~24 dana! LV su tu uglavnom za 20-ak dana, dok su HU i NL tu za mesec.
nije toliko strasno kao sto sam mislio. i ako sam se zalio da mi nema pekteta, to sam samo ne strpljiv bio lol. ovo su solidna vremena cekanja. tako da eto pozz

aliexpress:
UB44******6LV
narucen dec. 22 2021
stigao jan. 11 2022
-- 20 dana --

UB460*****3LV
narucen jan. 17 2022
stigao feb. 08 2022
-- 22 dana --

UB47******5LV
narucen feb. 07 2022
stigao mar. 01 2022
-- 22 dana --

UB47******4LV
narucen feb. 08 2022
stigao feb. 28 2022
-- 20 dana --

UA5*******8HU
narucen feb. 10 2022
stigao mar. 11 2022
-- 31 dan --

UA5******8HU
narucen feb. 11 2022
stigao mar. 08 2022
-- 25 dana --

bangood:
RU9******28NL
narucen feb. 08 2022
stigao mar. 10 2022
-- 30 dana --
 

floppy drive

ne znam sta bi onda nama ostalima moglo biti,meni nema vec 2-2,5 meseca par komada,a prvi put mi stiglo za 15 dana,jako cudno,vidim da su mi ni granici valjda tu valjda zabilo,cekacu do petka pa cu da idem u postu da vidim,vidim da i jos nekima nema,mozda i postar zajebava,mrzi ga da nosi,pa odvoji jedan dan i nosi redom,znam da su ovi LV paketi dosta brzi,zato me i cudi
 
Naručeno skoro dvadeset paketa, svi otišli preko Mađarske. Očigledno da ruta preko Letonije ne funkcioniše najbolje, zato Kinezi i ne šalju trenutno tom trasom. Jedan LV mi je nekako stigao danas, ali imam još 7, 8 komada koji su zaglavljeni i već skoro dve nedelje ne menjaju statuse, još su u Kini i spremi za transport, ali od toga izgleda nema ništa
 
I ja sam primetio da preko Letonije više ne funkcioniše kako treba. Uglavnom šalju preko Holandske pošte ove veće pakete.

Jel zna neko šta se desilo sa Turskom poštom? Već nekoliko meseci niko ne šalje preko RH TR brojeva.
 
Jel zna neko šta se desilo sa Turskom poštom? Već nekoliko meseci niko ne šalje preko RH TR brojeva.

Zatvorena ruta, jos onomad kada je ono kao otkazano 7000 letova u par dana zbog novog talasa virusa, to je bilo pred NG, od tada ne moze preko Osmanlija..
''The previous Turkey channel was cancelled.''
''The previous transportation channel has not yet been opened. At present, there is a channel called 4PX-S small package registration (B1) that can be arranged for you. Do you think it is acceptable? This method of transportation can also be tracked throughout.''

Jos uvek nisam nista narucio da vidim preko cega ide taj 4PX-S... Holandjani znam da sigurno nisu, mislim da je Singapur..
 

floppy drive

ne znam sta bi onda nama ostalima moglo biti,meni nema vec 2-2,5 meseca par komada,a prvi put mi stiglo za 15 dana,jako cudno,vidim da su mi ni granici valjda tu valjda zabilo,cekacu do petka pa cu da idem u postu da vidim,vidim da i jos nekima nema,mozda i postar zajebava,mrzi ga da nosi,pa odvoji jedan dan i nosi redom,znam da su ovi LV paketi dosta brzi,zato me i cudi
ne znam i meni je stiglo iz vise puta, cak i ovih par sto bi bilo ociglednije da su stigli odjednom (8, 10, 11 mart) bilo bi ociglednije da sam ih sve dobio isti dan, lepse i meni i postaru, ali neeee. tako da vrv posta zeza i zato nema paketa. meni je sve uredno stiglo.

a mozda zavisi i od mesta. ja sam iz manjeg grada.
 
Da li je neko u poslednjih 20-ak dana za sitne porudzbine dobio kod koji nije UA..HU ?


Statusi za UD...MY nemaju veze sa realnoscu , ali cisto zbog neke orijentacije
ako neko ocekuje posiljku neka napise poslednji status.

Jedna koja je isporucena 24.02 je imala statuse
2022-02-20 Leaving transit country
2022-02-26 At destination country
2022-02-28 Out for delivery

Jedna na cekanju

2022-02-27 Out for delivery
2022-02-25 At destination country
2022-02-19 Leaving transit country
 
Da li je neko u poslednjih 20-ak dana za sitne porudzbine dobio kod koji nije UA..HU ?


Statusi za UD...MY nemaju veze sa realnoscu , ali cisto zbog neke orijentacije
ako neko ocekuje posiljku neka napise poslednji status.

Imam jednu MY, stoji mi od danas : 13.03 - arrived GMTC

Nekoliko LV koji su mi poslani u poslednjih 15-20 dana svi stoje u Kini od 01.03 ili od kasnije (Nancheng za 4px, za Yanwen ne piše gde je)
Oni LV koji su izašli iz Kine do 25.02 navodno su stigli u Rigu
Još jedno 3-4 ordera su automatski prebačena na HU iako sam birao LV
Mislim da će rutu preko Latvije morati da stopiraju. Moguće je da još nisu obavešteni svi prodavci, tj. njihovi shipperi, pa zato ovih par LV. Ali verujem da će da ih ili vrate pošiljaocu, ili još verovatnije da ih prerutiraju preko nekog drugog načina, najverovatnije preko Mađarske
 
sve u zadnjih 2 nedelje naruceno bilo kojim cainao ide preko hu. osim for special goods. ako je nrsto sitno ide preko MY. i to je za sada najbolje.

poslednji statusi za LV, ma gde paket bio je od 1og marta. jedan je zakucao u šenženu i ne mrda.

definitivno idem na special goods slanje ili ne narucujem. HU je ubedljivo najgore slanje sa alija ikada.

par dinara razlike a stigne 3 nedelje ranije ipak vredi.
 
Da li neko zna koliko se čeka BG carina? Imam nešto iz USA pristiglo 4. marta. Nema praćenje u SRB.
 
Meni se pojavilo u petak na statusu da je na carinjenju, iz DE. Pre neke 2 nedelje je bio poslednji status iz nemačkog DHL.

Slično je bilo i iz U.S, samo što sam tu imao i pokušaj špedicije od kog sam se uspešno odbranio, tako da sačekaj još neki dan.
 
LSxxxxxNL za poslednjim statusom od 24.02. stigao danas
UbxxxxLV sa poslednim promenama od 22,02, 15.02, i 16.02. isto stigli danas
UAvvvvHU sa poslednim promenama 06.03. isto stigli danas
Vecina stvari narucena 05.02.
 
Pokrenuli se LV ovih dana. Naruceni 21.02.
  • Arrive at destination
    2022-03-13 22:15:00
  • Hand over to airline
    2022-03-11 21:09:35
  • Received by line-haul
    2022-02-23 15:56:23

  • Hand over to airline
    2022-03-14 10:34:08
  • Received in Shenzhen
    2022-02-24 19:17:35


Izmena: Sada vidim da je ovaj prvi preusmeren na Budimpestu. Izgleda imaju neki problem i preusmeravaju na madjarsku postu

Mar 13, 2022 22:15
OTX Logistics
Arrival at airport
Budapest
 
Poslednja izmena:
Danas isporuceno

UD..MY
poslednji status 2022-02-27 Out for delivery

UA...HU

2022-03-12 At local delivery center - Out for delivery
ovaj status je napisan posle potvrde prijema
2022-03-04 Received by local delivery company
2022-02-27 At destination country
 
Stigao jedan UA_ HU :)

Arrive at local delivery office
2022-03-12 16:22:00

Arrive at destination country
2022-03-04 18:20:23

Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
2022-02-27 19:02:00

Hand over to airline
2022-02-26 22:00:00

Export clearance success
2022-02-25 16:23:02

Received by line-haul
2022-02-23 21:43:16

Outbound in sorting center
2022-02-23 02:31:25

Inbound in sorting center
2022-02-22 20:56:04

Accepted by carrier
2022-02-22 17:05:54
 
Dva Mađara stiglo danas za okruglo 30 dana
A JOOM debelo podbacio
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-03-15_14-50-06-328.jpg
    viber_slika_2022-03-15_14-50-06-328.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 27
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno