Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jel?
A kako?

Da bi posiljka bila registrovana nije dovoljno samo da bude skenirana...
 
Ama bre necemo registrovanje posiljki, hocemo pracenje. Jel pise u 10 bozjih zapovesti da posiljka mora da bude registrovana da bi bila pracena?
 
@ bakara

Kako su u Makedoniji nasli racunicu ?
Kako je EU uvela novi sistem ?

Npr. u Sloveniji su napravili portal
uvoz-izvoz.posta.si

Videli smo primer iz Grcke...


Objasni zasto onda u Srbiji nije moguce napraviti to isto ( a Posta poseduje potrebnu opremu ) ???
 
Poslao sam poruku posti u vezi posiljke koja ima status "Arrive at local delivery office" od 11.12.2021 i odgovor je da te posiljke nisu pracene nigde u sveu pa ni kod nas...
 
Za Italiju isto neregistrovana a pratio do zadnjeg dana , plus ponudio mi kinez profakturu ,

stigli paketi JOOM
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    60.3 KB · Pregleda: 32
  • januar 11.png
    januar 11.png
    48.4 KB · Pregleda: 29
An example for Russian Post.
For delivery to Russia, registered parcels delivery fee might be as low as 0 euro (it depends on parcel's weight) and delivery time is around 2 weeks. Yes, you read it right: two weeks for free delivery parcels.
For example, a track for this low weight item (cost was around 0.7 euro, delivery was free):
Clipboard01.png

It started as unregistered free delivery UBxxxxx item and then got combined with my other orders and became a registered one with new RMxxxxxx track number. See for yourself:
Clipboard02.png
 
Poslednja izmena:
Ama bre necemo registrovanje posiljki, hocemo pracenje. Jel pise u 10 bozjih zapovesti da posiljka mora da bude registrovana da bi bila pracena?
Pa objasnite vi meni kako?

Uz svu dobru volju, da kompjuter odradi ceo proces automatskog razvrstavanja i registrovanja neregistrovanih posiljki te posiljke se nece same zaduziti i razduziti po postanskim ispostavama, i zaduztiti svakog pojedinacnog postara za svoj reon.

To nije povecanje neplacenog posla za 10% nego verovatno za 500% jer je mnogo vise neregistrovanih nego registrovanih posiljki.
Svako glupo pismo treba da ima pracenje...gde je logika?
 
Sada je sistem takav da bi radnici poste morali da rade isti posao kao da je posiljka registrovana. I da, posiljka mora da bude registrovana da bi bila pracena.
Da li to moze da se promeni, moze sigurno. A sta ce biti sa tim, ako to budu radili vrhunski strucnjaci Poste Srbije, kao pre mesec dana kad su razbucali PE?
Nece to skoro.
 
Well, untrackability would be okey-ish if "arrival to Serbia -> arrival to local post office" would be within a few days. But its absolutely atrocious if this untrackable time takes us much as several months... I'm sorry to put it straight but it feels like Serbia lives in Stone Age. I do hope that the situation will change soon.
I've ordered the very same item from the same aliexpress seller twice: the first time to Russia and delivery took 12 days and was free; the second time I ordered it to Serbia, delivery took 46 days and delivery fee was 1 euro.
 
Poslednja izmena:
Pa objasnite vi meni kako?

Uz svu dobru volju, da kompjuter odradi ceo proces automatskog razvrstavanja i registrovanja neregistrovanih posiljki te posiljke se nece same zaduziti i razduziti po postanskim ispostavama, i zaduztiti svakog pojedinacnog postara za svoj reon.

To nije povecanje neplacenog posla za 10% nego verovatno za 500% jer je mnogo vise neregistrovanih nego registrovanih posiljki.
Svako glupo pismo treba da ima pracenje...gde je logika?
?!
Jel postoji sistem za skeniranje? Postoji.
Jel postoji sistem za prikaz podataka? Postoji.
Jel problem da se sve puste kroz sistem i da se sve prikazu na https://posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx?
Jel to birokratski ili patoloski problem?!
Kakvo zaduzivanje i razduzivanje, kakvi crni postari, samo da se vidi aerodrom > gpc > izlaz (regionalni gpc ili lokalna posta) ili bar to sto "vide" partneri/kinezi
 
Zaboravio si samo da postu ne raznose kompjuteri nego postari ljudi.

posta ne zaradjuje nista na raznosenju tih posiljki, i to je definisano medjunarodnim ugovorima o medjusobnoj saradnji gde se sve poste obavezuju da ce besplatno dostavljati takve posiljke.
Ne idu istim kamionom, ne idu istim dzakom, ne broje se samo se isteresu i sortiraju...

Sad bi trebalo da se obesmisle registrovane vrednosne posiljke koje ne bi niko placao ako bi tu uslugu imao besplatno?

I sve to zbog kineske futrole za mobilni od 1.5$

Sistem nije neuredjen, samo su vasa ocekivanja nerealna, i korona je sve ovo poremetila, scene su otisle, putevi dostave se promenili...
Ako vam je bitno gde vam je paket platite pracenje, ako vam je skupo nemojte porucivati,
Ako vam nije bitno kada ce stici tek tada uzmite neregistrovanu opciju.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio si samo da postu ne raznose kompjuteri nego postari ljudi.

posta ne zaradjuje nista na raznosenju tih posiljki, i to je definisano medjunarodnim ugovorima o medjusobnoj saradnji gde se sve poste obavezuju da ce besplatno dostavljati takve posiljke.
Ne idu istim kamionom, ne idu istim dzakom, ne broje se samo se isteresu i sortiraju...
O jbt bog, pa ti si zreo za direktora poste ili nekog ministra... Kakvi bre medjunarodni ugovori, registrovane posiljke (i pisma) raznose isti oni koji raznose neregistrovane. Idu istim kamionima, mogu da se sortiraju posle skeniranja umesto pre kao sad (a mogli bi i istim dzakom, ionako se ponovo mesaju i dele po reonima/postarima u lokalnim postama), bez ikakvog dodatnog posla.
 
They're masochists, often with these

61v8juCswZL.__AC_SX300_SY300_QL70_ML2_.jpg


on their heads
 
O jbt bog, pa ti si zreo za direktora poste ili nekog ministra... Kakvi bre medjunarodni ugovori, registrovane posiljke (i pisma) raznose isti oni koji raznose neregistrovane. Idu istim kamionima, mogu da se sortiraju posle skeniranja umesto pre kao sad (a mogli bi i istim dzakom, ionako se ponovo mesaju i dele po reonima/postarima u lokalnim postama), bez ikakvog dodatnog posla.
Ti aposolutno nisi razumeo čoveka i u prvu je potpuno.
Da li jos nekome nisu stigle posiljke prosledjene iz LVA 22.12?
Imam jednu sa tim datumom koja nije stigla i već sam digao ruke od nje
 
O jbt bog, pa ti si zreo za direktora poste ili nekog ministra... Kakvi bre medjunarodni ugovori, registrovane posiljke (i pisma) raznose isti oni koji raznose neregistrovane. Idu istim kamionima, mogu da se sortiraju posle skeniranja umesto pre kao sad (a mogli bi i istim dzakom, ionako se ponovo mesaju i dele po reonima/postarima u lokalnim postama), bez ikakvog dodatnog posla.
dzabe psujes boga...
jedino mesto gde se registrovane i neregistrovane posiljke spajaju je u postarskoj torbi
a cak ih i tad drzi razdvojene, jer za registrovane nosi posebnu svescicu i za svaku tu posiljku je posebno zaduzen i kada se vrati treba da ih razduzi. (potpis/novac)

po tebi bi to trebao da radi za svako pismo, razglednicu ili racun koje nosi u torbi...
u stvari vama su bitna samo kineska pisma, o ostalim niste ni razmisljali.
 
Jeste, u toj torbi su i registrovane i neregistrovane strane a i domace i registrovana i neregistrovana pisma i racuni i penzije i sve zivo. A spajaju se i pre u lokalnoj posti, gde sve sto stigne raspakuju pa dele postarima pojedinacno, ne u dzakovima (kao sto sve sto saljes ide na gomilu pa onda u dzakove pa dalje)...a spojene su i kad dodju na aerodrom, i tokom transporta i prilikom istovara, jer inace partneri i saobracajci ne bi znali da je stiglo. Kao sto se (interno) zna i gde/kad je u Srbiji otislo (i stiglo).
Dakle svi uslovi postoje, nema nikakvog dodatnog posla da se postojeci info javno prikaze umesto sto se krije (zapravo to neprikazivanje im je dodatni posao)
 

antena

pogresno razmisljas, skroz​

 
Danas mi stiglo pet-šest UA....LV sve poručene nedelju dana pre i pet dana posle nove godine, dakle, oko mesec dana, neke koji dan više, neke koji dan manje.

Meni je ovo vrlo zadovoljavajuća brzina isporuke.

Imam i par LP.... koje su stigle tako za mesec do mesec i po.

Naravno par HU su još malo pa punoletne, a još nisu stigle. :)
 
7 dana džudži na carini, i to ne računajući vikende. Koliko se dugo čeka ovih dana?
 
Jeste, u toj torbi su i registrovane i neregistrovane strane a i domace i registrovana i neregistrovana pisma i racuni i penzije i sve zivo. A spajaju se i pre u lokalnoj posti, gde sve sto stigne raspakuju pa dele postarima pojedinacno, ne u dzakovima (kao sto sve sto saljes ide na gomilu pa onda u dzakove pa dalje)...a spojene su i kad dodju na aerodrom, i tokom transporta i prilikom istovara, jer inace partneri i saobracajci ne bi znali da je stiglo. Kao sto se (interno) zna i gde/kad je u Srbiji otislo (i stiglo).
Dakle svi uslovi postoje, nema nikakvog dodatnog posla da se postojeci info javno prikaze umesto sto se krije (zapravo to neprikazivanje im je dodatni posao)
Ma pusti ga , vidis da ne shvata da u 21 veku sve moze da se odradi na linijiza skeniranje i sortiranje , on brka registrovane i pracene posiljke, sve posiljke koje imaju BILO KAKAV kod mogu u danasnje vreme da se prate e sad sto nasa posta ne zeli da OBJAVLJUJE STATUSE tih ' neregistrovanih , to je druga prica , a sto se tice postara , evo ja sam mog "licnog" postara .koji mi donosi " kineze" malo "propitivao ", on NEMA BLAGE VEZE sta su ' registrovane' " neregistrovane", sta je ' pracenje" , kaze on meni samo da mu neki put daju posiljku za koju ja moram da potpisem prijem a na moje pitanje zasto sto . on mi kaze " nemam pojma, tako sam dobio jutros da isporucim". desavalo mi se da skuplje posiljke oko 25-40$ dobijem kao ' neregistrovane " ( ranije pre korone ) ali da sam morao za njih da poptpisem prijem a evo sad imam primer gde sam primio u januaru 4-5 registrovanih posiljki i NI ZA JEDNU NISAM MORAO DA POTPISEM PRIJEM . Kada se covek malo raspita kod postara i salterskih sluzbenika ( pogotovo u manjim mestima kao sto je moje) shvati da oni rade kao i pre 50-60 godina po istim pravilnicima i "rucnom tehnikom" kad su imali 1-2 paketa za celu nedelju da isporuce (osim ako nije iz mesta otislo njih vise u vojsku pa se salju paketi da nam " sinak" ne bude gladan " ) :)
Jednostavno nasa posta ne zeli da se zna kada , gde i kuda idu nasi paketi , ne znam zasto , ali je vrlo glupo da u 21 veku stranke MORAJU DA ZAVISE OD DOBRE VOLJE POSTE da li ce ili im nece biti isporucena neka posiljka. I ne radi se samo o " futrolama i staklima za mobilne telefone" nek iod nas narucuju predmete KOJE JE NEMOGUCE NABAVITI U SRBIJI ili su JAKO SKUPI a onda dozivmo da nam ne budu isporuceni jer je neko tamo na carini ili posti ' shvatio " da mu bas to treba. I da u pravu je neko ovde sto je rekao da se u Novom Sadu moze na Najlon pijaci naci dosta robe sa Aliexpressa i to kod nekolicine uvek istih ljudi ali samo nisam siguran da li su preprodavci ili " imaju vezu na carini ii posti " ....
7 dana džudži na carini, i to ne računajući vikende. Koliko se dugo čeka ovih dana?
Ja imam jednu od 23.01 koja sedi na carini RF043644762LT
Takodje danas sam primio 7 posiljki , od toga dva madjara , jedan porucen 28.11 i jedan porucen 22.12 2021 ,ne vidim ikakvu logiku da stignu u isti dan a mesec dana razlike u narucivanju i skroz razliciti datumu kada su stigli i otisli iz Budimpeste. Ostalih 5 komada su sa JOOm-a poruceni od 29.12 2021 i 01.01. 2022 ( novogodisnji kuponi da se iskoriste) , jedan registrovan , 4 neregistrovana i svi za mesec dana isporuka, sto je super za uslove. Sve vise prelazim na Joom, nema zezanja sa shipongom, brza isporuka, a Aliexpress sad samo cu da koristim ako bas na JOOM-u ne mogu da nadjem nesto sto mi bas jako treba ...
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje, zašto mi posiljka ide kao neregistrovanih iako sam izabrao opciju sa trackingom, u pitanju je AliExpress standard shipping poslat preko Mađara (UAxxxxxxxHU-LPxxxxxx)? Nisam pratio duže ovu temu pa mi nemojte zameriti ako sam postavio možda glupo pitanje... Koliko znam posiljke koje su registrovane počinju sa Rxx. Sumnjam da me je Kinez zeznuo :)?!
IMG_20220201_144718.jpg
 
Tako je, registrovane pošiljke počinju sa R, što dalje implicira da te Kinez malo zeznuo ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno