Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ e46glogi

Sam si kriv - prisutan si ovde i znas da "madjari" kasne i nisi reagovao...
Da si trazio , dobio bi mesec dana produzenje roka i za to vreme ce posiljka najverovatnije stici.

Treba cimati trgovce i AE podrsku u vezi "madjara".Kada se skupi dovoljan broj prituzbi onda drugacije reaguju.
 
@ e46glogi

Sam si kriv - prisutan si ovde i znas da "madjari" kasne i nisi reagovao...
Da si trazio , dobio bi mesec dana produzenje roka i za to vreme ce posiljka najverovatnije stici.

Treba cimati trgovce i AE podrsku u vezi "madjara".Kada se skupi dovoljan broj prituzbi onda drugacije reaguju.
Pa valjda je trbao da ode do pošte ako je 30.11, imao status Arreive at local delivery office. Od desetak Mađara sam pokupio sve sa tim statusom, s tim što sam za polovinu morao sam do pošte da ih podignem.
 
@ e46glogi

@ lukav74

Sa "madjarima" je cudna situacija....

Vidimo da se pise da stizu sa zakasnjenjem - ko je krivac tesko mozemo utvrditi
jer se kod nas u Posti prave ludi i ne zanimaju ih Ux...xx posiljke.

Svi kojima nisu isporucene posiljke a imaju status Arrive at local delivery office treba da traze produzenje zastite i cimaju AE podrsku.
Posle odredjenog broja prituzbi obracaju paznju na problematicne isporuke.
Nije neka vrednost u pitanju , ali sto ne iskoristiti zastitu ?


@ Akizozi

Novi Sad :( :( :(
 
@bvcbvb

Nisu registrovane posiljke !!! , ali sada sve posiljke imaju pracenje ( objasnjeno vec 100x ) ,
samo je pitanje koji sistem i pravilnik primenjuje posta u zemlji gde se posiljka isporucuje.

Na tom primeru gore se vidi da u Grckoj objavljuju statuse i za neregistrovane posiljke.

Posta Srbije , iako poseduje opremu , nije pustila u rad kompletan sistem.
Jos uvek se kao pijani plota drze pravilnika i sistema od pre 50+ godina ,
u kom pise da za neregistrovane posiljke ne postoji obaveza evidentiranja.

Evo kako funkcionise u Makedoniji
( vidi se da je posiljka iz LV u Skoplje dosla tek posle mesec dana )


mk22.jpg
 
EDIT :

UA531511881HU

Vidi se koliko je sporo posiljka isla iz Madjarske ( Budimpeste ) u Grcku

29.11 je posiljka stigla u Budimpestu
7.12 je prosledjena za Grcku
28.12 je stigla u Atinu
7.1 je isporucena u Grckoj.
 
traži od pošte da ima prava, kao i druge u Evropi
Nisam na tvojoj strani
Koristim Google prevodilac, pregledam situaciju u okolnim zemljama
Mađarska dostavlja podatke svim zemljama
 
Moj madjar je registrovan, ali preko nase poste nema pracenja, samo na postalninja. Sta mi onda vredi ici u postu, jer neverujem da ista videti.
 
Pa ako stigne, sticice bez obzira da li imao zastitu ili ne.
Pa nije tako , meni Mađari samo jedan nije stigao produzio zastitu smaro 10 dana pred istek i kinez posalje poruku da produzim jos jednom ako ne stigne vraca pare, sve ja to snimam i cuvam
nakraju ipak vratili pare 12,5 eu bilo para
Mada ovi Mađari katastrofa sve 5-10 dana pred istek stigne roba
 
Pa nije tako , meni Mađari samo jedan nije stigao produzio zastitu smaro 10 dana pred istek i kinez posalje poruku da produzim jos jednom ako ne stigne vraca pare, sve ja to snimam i cuvam
nakraju ipak vratili pare 12,5 eu bilo para
Mada ovi Mađari katastrofa sve 5-10 dana pred istek stigne roba
Nisu samo Madajri u pitanju, oni stvarno zatezu ali nasa carina je jos gora , ne razumem da l ije manjak osoblja, velika kolicina posiljki ili neka treca stvar ali da nasa carina drzi posiljke po 10-tak dana to je vec bez veze pogotovo sto ove male pismo-pakete samo treba da proture kroz rentgen ili skener zbog provere sadrzaja i to je to . Meni jedna registrovana stigla na carinu 5.01 , pa je onda 11.01 prebacena na carinu Novi SAd i evo ne mrda ni danas a kad ce videcemo
 
@bvcbvb

Prevod je los :(

Madjari nisu nikakav izuzetak.
Uvedene su elektronske carinske deklaracije koje prate svaku posiljku u medjunarodnom saobracaju.
I za neregistrovane posiljke koje imaju kod u bilo kom formatu postoji pracenje ( po par parametara / na osnovu par dokumenata )
do GPC ( glavnog postanskog centra ) u okviru kog se vrsi i carinska kontrola u zemlji u kojoj se posiljka isporucuje.

Posta Srbije samo treba da aktivira sistem koji vec poseduje - moze da prikaze status
o pristizanju apsolutno svake posiljke sa kodom.
Posto svaka lokalna posta poseduje bar kod citac moguce je pracenje i neregistrovanih posiljki.


@ ostali

Da li imate na cekanju UB..LV posiljki koje su prosledjene oko 20.12 iz LVA ???
 
@bvcbvb

Prevod je los :(

Madjari nisu nikakav izuzetak.
Uvedene su elektronske carinske deklaracije koje prate svaku posiljku u medjunarodnom saobracaju.
I za neregistrovane posiljke koje imaju kod u bilo kom formatu postoji pracenje ( po par parametara / na osnovu par dokumenata )
do GPC ( glavnog postanskog centra ) u okviru kog se vrsi i carinska kontrola u zemlji u kojoj se posiljka isporucuje.

Posta Srbije samo treba da aktivira sistem koji vec poseduje - moze da prikaze status
o pristizanju apsolutno svake posiljke sa kodom.
Posto svaka lokalna posta poseduje bar kod citac moguce je pracenje i neregistrovanih posiljki.


@ ostali

Da li imate na cekanju UB..LV posiljki koje su prosledjene oko 20.12 iz LVA ???
Ocekujem posiljku koja je prosledjena 22.12. iz LVA, trebalo bi uskoro da stigne.
 
Danas stiglo 3 kom, prosleđene iz Letonije 27. 12. Još 2 kom sa istim datumom i jedna od 22.12 nisu stigle, nadam se da će sutra.
 
Ne znam po kom redosledu nasa posta prima te posiljke. Meni treba da stigne punjac i kabl za telefon, jedan paket.
 
Ja imam i LV iz novembra sa zadnjim status. Sve mi lici da je moj postar odsutan na godisnjem/bolovanju cim nista nema.
 
Znaci , ima nas vise koji cekamo

Najverovatnije je ponovo guzva u GPC-u pa ne idu redom , dan za danom ,
nego prosledjuju nasumicno onako kako dohvate koju vrecu sa gomile.

@ e46glogi

Ako je takvo stanje , vreme je da odes do lokalne poste
i zamolis "da obrate paznju na ponasanje".
Bolje da imate saradnju na lokalnom nivou nego da ih
cimaju iz BG ako ulozis par zalbi
 
Ne znam po kom redosledu nasa posta prima te posiljke. Meni treba da stigne punjac i kabl za telefon, jedan paket.
Stize na aerodrom na gomilu pa kad prepuni odnesu do GPC Zemun na gomilu pa kad prepuni onda sta prvo dohvate.
A ko nije BGD i okolina tek onda u GPC Novi Sad/Nis na gomilu pa kad prepuni onda sta prvo dohvate.
Efikasnost na nivou
 
@ e46glogi

Ako je takvo stanje , vreme je da odes do lokalne poste
i zamolis "da obrate paznju na ponasanje".
Bolje da imate saradnju na lokalnom nivou nego da ih
cimaju iz BG ako ulozis par zalbi

Sacekacu jos sutra, pa cu se cuti sa mojim postarom, sa njim imam odlicnu saradnju.
Uvek posalje poruku da je ostavio u sanduce paket ili ako ne staje u paket dogovorimo se gde da ostavi.
 
Kasne dosta paketi,ne znam do kad traje praznicna atmosvera ali treba preko 45 dana da stignu paketi.
Imam specifican problem,posiljka nije poslata prodavac mi je rekao da otvorim dispute i da ce mi novac biti vracen.
Rok za vracanje je 7 do 21 dan tako mi je rekao kad sam ga kontaktirao posle 15 tak dana.
Nisam puno ni obracao paznju ali novac i dalje nije vracen. Pise "Dispute Finished"
Da li pretstavlja neki problem sto je racun dinarski a oni vracaju u evrima?
Mada koliko sam razumeo to banka obracuna i vrati u dinare.
 
Jel ima neko iskustva sa ukrainskom postom. Deset dana stoji isti status... Izgleda da su mi posiljku zarobile proruske snage. 😂
 
@ ntop

Ili daj kod ili statuse sa

parcelsapp.com/en

postal.ninja/en
 
Evo ga kod RG066610909UA. Da li i oni zbog Bozica usporili ili su inace spori, ali od kako je dosla iz Harkova u Kijev 4. janura ne mrda.
 
Kasne dosta paketi,ne znam do kad traje praznicna atmosvera ali treba preko 45 dana da stignu paketi.
Imam specifican problem,posiljka nije poslata prodavac mi je rekao da otvorim dispute i da ce mi novac biti vracen.
Rok za vracanje je 7 do 21 dan tako mi je rekao kad sam ga kontaktirao posle 15 tak dana.
Nisam puno ni obracao paznju ali novac i dalje nije vracen. Pise "Dispute Finished"
Da li pretstavlja neki problem sto je racun dinarski a oni vracaju u evrima?
Mada koliko sam razumeo to banka obracuna i vrati u dinare.
Po gledaj u aplikaciju kartice verovatno pise RSD-EU bar kod mene tako prebacujem A1 mvalet
 
Stigla jedna prosledjena iz Rige 3.1.
Čekam još par komada od 27. 12. i jednu od 22.12.
Jedna preko Malezije takođe stigla, u putu je bila celih15 dana
 
Sacekacu jos sutra, pa cu se cuti sa mojim postarom, sa njim imam odlicnu saradnju.
Uvek posalje poruku da je ostavio u sanduce paket ili ako ne staje u paket dogovorimo se gde da ostavi.
Sacekao i jedan paket stigao, koji je 28.12. otisao na carinu LP pa posle RF sa pracenjem. Na vrednost paketa 33eur uzeli su 800din. Ostaje mi posle kad pokupim paket da vidim da li je samo taj ili ima jos nekih. Postar se samo javio da dogovorimo gde ce ostaviti i za tih 800din kako da regulise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno