Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stiže jedan RF...SG, poslat 10.12. otpremljen danas sa carine ;)
 
Kako pratite posiljke preko joom-a? Samo preko aplikacije ili postoji i drugi nacin? Moja posiljka je zadnji put bila u PostNL.
 
I mene interesuje kako da pratim pošiljku sa Joom-a, dali su mi samo ovaj broj 1058845945. Da li je fake broj ili je to neka skroz nepoznata pošta preko koje šalju?
 
Je li čeka neko LV pošiljke sa statusom da su prosleđene ka Srb 16 i 18. decembra. Meni je jedna od 18. stigla prošle nedelje, još nekoliko komada još nema.
 
I mene interesuje kako da pratim pošiljku sa Joom-a, dali su mi samo ovaj broj 1058845945. Da li je fake broj ili je to neka skroz nepoznata pošta preko koje šalju?
JA sam imao jednu takvu i bila je fejk , obrati se JooM podrsci u vezi toga broja da oni provere , ako ti odgovore da ' ne mogu da ti pomognu i da neki put posiljaoci imaju svoj sistem slanja "to ti uglavnom znaci da sacekas da istekne rok i da otvoris dispute . Obicno kad narucujes od JOOM-a uvek pogledaj RECENZIJE za taj proizvod, ako nema nijedna recenzija NE NARUCUJ od toga prodavca , najbolje kad ima nekoliko recenzija sa fotografijama proizvoda, to ti je dobar orijentir ne vredi da gledas one procente za radnju kao na Aliexpressu jer mogu biti "naduvani" , ( mada sad sve vise toga ima i na Aliexpressu " .
 

Prilozi

  • lazni broj.png
    lazni broj.png
    245.6 KB · Pregleda: 68
JA sam imao jednu takvu i bila je fejk , obrati se JooM podrsci u vezi toga broja da oni provere , ako ti odgovore da ' ne mogu da ti pomognu i da neki put posiljaoci imaju svoj sistem slanja "to ti uglavnom znaci da sacekas da istekne rok i da otvoris dispute . Obicno kad narucujes od JOOM-a uvek pogledaj RECENZIJE za taj proizvod, ako nema nijedna recenzija NE NARUCUJ od toga prodavca , najbolje kad ima nekoliko recenzija sa fotografijama proizvoda, to ti je dobar orijentir ne vredi da gledas one procente za radnju kao na Aliexpressu jer mogu biti "naduvani" , ( mada sad sve vise toga ima i na Aliexpressu " .
Hvala na odgovoru. Narucio sam od verifikovane radnje, ima istu adresu na Joom-u i na Aliekspresu samo sto na aliexpresu nema opcije za slanje u Srbiju a na Joom ima. Na aliju radnja ima par hiljada pozitivnih ocena, a na joom-u je skoro otvorena. Nadam se da ce stici order, kontaktirao sam support da provere posiljku za svaki slucaj.
 

Prilozi

  • Screenshot (708).png
    Screenshot (708).png
    808.6 KB · Pregleda: 86
Juče mi je stigla preporučena pošiljka iz Singapura. Naručio sam 30. novembra, a na carini (Bgd) je bila od 23. decembra. Nisam platio carinu ni pdv, samo 100 din. iako je vrednost bila 30 evra (na pošiljci su Kinezi upisali vrednost 5 eur).
 
@ olimpik

Dve od tri ( AE-LV ) prosledjene 16.12 su stigle prosle nedelje.
Treca ce verovatno stici sa isporukom par komada
prosledjenih od 21 do 29.12.
 
Drugari da li je nešto naručivao neko preko DHL-a iz Nemačke u skorije vreme? Ona opcija gde DHL šalje do Srbije a onda preuzima naša pošta i procesuira dalje.

22.12. mi je poslata pošiljka od strane DHL-a i još nema statusa da je paket ušao u Srbiju.

Inače u pitanju je trgovina sa Bike-discount-a, više puta do sada sam naručivao i obično od kad DHL pošalje kod nas bude za sedam dana i nakon toga još tri dana da naši ocarine i pošalju do mene.
 
Drugari da li je nešto naručivao neko preko DHL-a iz Nemačke u skorije vreme? Ona opcija gde DHL šalje do Srbije a onda preuzima naša pošta i procesuira dalje.

22.12. mi je poslata pošiljka od strane DHL-a i još nema statusa da je paket ušao u Srbiju.

Inače u pitanju je trgovina sa Bike-discount-a, više puta do sada sam naručivao i obično od kad DHL pošalje kod nas bude za sedam dana i nakon toga još tri dana da naši ocarine i pošalju do mene.
Ja sam krajem novembra, poslato 24.11, ušlo u Srbiju 8.12, a meni isporučeno 17.12. Verujem da je sada jos malo sporije zbog praznika
 
To sam i ja mislio ali su me ponovo demantovali, registrovana posiljka sa Alija RFxxxxxxLT danas je ubacili u sistem i za pola sata prosla carinu i vracena u GPC.Nikad brze prosla carinu i ako je proslede veceras za moj grad bice sutra kod mene.Posiljka poslata 22.12,usla u Srbiju 31.12. extra brzo stigla.
 
Stiže jedan RF...SG, poslat 10.12. otpremljen danas sa carine ;)

Poštar danas zakačio za sandučiće moju cedulju sa pogrešnim prezimenom?! Pogledam tracking na sajtu Pošte, isto pogrešno prezime.

Da li će mi praviti problem sutra u Pošti?! Nisam do sada imao ovakvu situaciju...
 
Ako je na posiljci pravilno ime i prezime nema razloga za bilo kakve probleme. Verovatno je neko ko je zaduzivao pogresno ukucao.
 
To sam i ja pomislio na prvu loptu, hvala @jogi videćemo ujutru :)
 
Ljudi, cisto da znate, mozda nekome bude lakse...
Danas mi je dosao drugi "Madjar" od onih 20_set i nesto sto ih cekam....

Narucio sam ga na Aliexpressu 17. oktobra.

Prvi koji sam dobio pre jedno nedelju dana je bio narucen oko polovine novembra... tako da ne idu po redu....
 
Molim za pomoc. Sta znaci ovaj status.Vidim vise info na parcel..oce li konacno ovo stici !?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-01-08-16-38-13-204_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-08-16-38-13-204_com.android.chrome.jpg
    89.6 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_2022-01-08-16-38-01-707_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-08-16-38-01-707_com.android.chrome.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 66
Stici ce,proslo je carinu i vraceno u glavni postanski centar iz kog se otprema ka tvom mestu,a to ce biti verovatno u Ponedeljak,mislim kod tebe.
 
Ćao društvo, primate li još jednog člana sa bezbroj pitanja?
Zanima me, narucila sam par paketa sa ali expresa pa me zanima stavka koja je ispisana order is delayed, ako može neko da me uputi u stanje i praćenje ?
 
Kaka je trenutna situacija sa posiljkama porucenih sa Ebaya? Nisam porucivao neko vreme, pre je uglavnom sve dolazilo u nekom kratkom roku preko SpeedPak-a.
 
Kaka je trenutna situacija sa posiljkama porucenih sa Ebaya? Nisam porucivao neko vreme, pre je uglavnom sve dolazilo u nekom kratkom roku preko SpeedPak-a.
Situacija je solidna imajući u obzir celokupnu situaciju.

Svakako sve stiže brže nego sa Ali, imaš zadovoljavajuće praćenje, a postoji solidna zaštita prava kupca ukoliko nešto pođe po zlu ili kasni...
 
@ SaskaSkarin

To su genericke poruke sa AE - cesto lupaju gluposti , kao sto za neregistrovane posiljke postavljaju neprecizne i netacne statuse.

Prati temu i imaces uvid u trenutna desavanja.

xx....CN ne stizu
xx.....HU posiljke dosta kasne
trenutno veoma retko salju preko SG , NL i TR
LT , LV , MY stizu

npr. tokom ove nedelje ocekuj isporuke LV posiljki koje su iz LVA prosledjene izmedju 20 i 30.12.

pracenje

postal.ninja/en
parcelsapp.com/en
posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx - samo za Rx..xx
 
10.decembra naruceno preko joom-a, paket isao do Holandije, danas 10. januara dostavljeno na kucnu adresu.
 
10.decembra naruceno preko joom-a, paket isao do Holandije, danas 10. januara dostavljeno na kucnu adresu.
I meni isto NL

Danas stigo Mađar 5 dana pred istek ,svaki paket tako pred kraj stigne Order time: 11:37 Nov. 06 2021
 

Prilozi

  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    78 KB · Pregleda: 33
  • viber_slika_2022-01-10_17-09-05-924.jpg
    viber_slika_2022-01-10_17-09-05-924.jpg
    150.3 KB · Pregleda: 32
Poručena preko Ebay-a neka sitna memorija za pc, RUxxxxxxNL kod za praćenje....koliko se sećam ovo bi trebalo da ima full praćenje. Videćemo za koliko će stići :)
 
Danas odbijen dispute za jednog madjara,zastita istekla,a razlog za odbijanje je sto je zadnji status 30.11. Arreive at local delivery office
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno