Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dncH7DR.png


Evo kako to radi HK posta, zadnjih 5 paketa koja sam narucio preko njih dolaze bukvalno za manje od jednog dana na nasu carinu, ranije im je trebalo po 4 dana sad su ubrzali, a nisam upucen da imamo direkt let SRB-HK, mozda i imamo, dok kad paket narucim preko CN poste on putuje(od kad krene iz CN) 6-10 dana, ovaj jucerasnji sto sma dobio danas je 10 dana putovao iz CN do carine nase.
Ovde 19. stigne u postu u HK 21. napusti HK, 22. na nasoj carini, napusti HK za 2 dana, dok ovi iz CN poste smaraju paket po 7-10 dana dok ne izadje iz CN.
Nekako imam utisak da mi ovo nista ne znaci jer cu se nacem od nase carine. :D
 

Prilozi

  • International Track and Trace. Trackitonline. 2015-01-22 22-15-44.png
    International Track and Trace. Trackitonline. 2015-01-22 22-15-44.png
    22 KB · Pregleda: 197
Poslednja izmena:
Jel' stiglo?

Mene vec pocinje da brine, ne znam koliko kakao sme da stoji uospte, ko zna na kojoj ga temperaturi cuvaju :( dodje mi i to da preko Nemacke/Austrije donosim!
Stiglo. Oba paketa..
I mene brinulo to, jer sam imao neke probiotike.. Ali siguran sam da je neko hladno skladište gde stoje svi ti paketi, pa verovatno nije problem.

Nešto ima što kasne paketi sa iHerb, jer imao sam puno stvari naručenih sa raznih strana i samo je na ova dva paketa trebalo 50+ dana, sve ostalo stiglo ranije iako praznici bili.
Aj videćemo sad kad su prošli praznici.. ja planiram već sada da naručim novi paket, jer džaba ako mu treba ovoliko da stigne..

Stići će ti sigurno ovih dana jer očigledno počeli svima postepeno da puštaju pakete sa iHerb-a :p
 
Poslednja izmena:
5.01.2015 12:29:00 NL - NLAMSC Prispeće

kako ovo mozete da prokomentarisete...?? stanje se ne menja odavno.. :p :O
 
Aj videćemo sad kad su prošli praznici.. ja planiram već sada da naručim novi paket, jer džaba ako mu treba ovoliko da stigne..

Stići će ti sigurno ovih dana jer očigledno počeli svima postepeno da puštaju pakete sa iHerb-a :p
Moj je poslat 16. 12., tvoji su bili 3-5.12. koliko se secam?:)
I ja sam iz tih razloga porucivao unapred, ali ovo treba 2x unapred vec ;)
 
Jel ima neko da ceka paket preko SG? Meni od 15.01 putuje, nesto mi je to mnogo??
 
Meni jos uvek nije stigao paket sa iHerba, a poslat je krajem novembra.. Je l moze da se nekako proveri da li je uopste na carini?
 
Meni jos uvek nije stigao paket sa iHerba, a poslat je krajem novembra.. Je l moze da se nekako proveri da li je uopste na carini?
Moze zoves broj koji je bio ovde napisan 100000 puta i pitas za taj tvoj tracking broj.
Oni ti kazu tacno gde je i eto.
 
iHerb nema tracking tako da je bezveze zvati carinu, jedino ti prostaje da cekas
 
danas sam dobio tracking broj 5200003809928 bez slova, samo broj.. ne znam kako da ga pratim, navodno preko 17track, s obzirom da sam tek sad dobio, jos se nije pojavio na pracenju.. jel ima neko iskustva sa ovakvim pracenjem.. aliexpress je u pitanju, a roba je male vrednosti (4e)
 
danas sam dobio tracking broj 5200003809928 bez slova, samo broj.. ne znam kako da ga pratim, navodno preko 17track, s obzirom da sam tek sad dobio, jos se nije pojavio na pracenju.. jel ima neko iskustva sa ovakvim pracenjem.. aliexpress je u pitanju, a roba je male vrednosti (4e)

Moj broj je regularan sa Alija pa se pojavio tek posle 5-6 dana :)
Tako da sta znam, pricekaj mozda neki dan. Mada koliko znam obicno idu i slova..
 
Taj broj koji si sad dobio je broj porudzbe i njega dobijas automatski od alija, a tracking ces da dobijes za koji dan od samog prodavca, kada ga on posalje...
 
Taj broj koji si sad dobio je broj porudzbe i njega dobijas automatski od alija, a tracking ces da dobijes za koji dan od samog prodavca, kada ga on posalje...

slika.jpg

nije broj porudzbine, bas tracking number... poslao sam mu poruku da mi kaze preko koje je to poste i kako da pratim..
 
Da to je poslato preko ajde da kazem agencije neke a ici ce preko CN poste, bilo je reci o tome, svaki put kad dobijes TN sacekaj 3-5 dana da se on pojavi u sistemu poste kojom ti salju.
Samo opusteno, za par dana pogledaj i videces status svog paketa.
Sto se tice pracenja za ovaj broj, pogledaj sa desne strane pise ti:"Sellers shipping method" klikni tu i odvesce te na stranicu gde mozes da pratis taj broj.
 
Nego meni i ovaj drugi paket(onaj od juce sto sam ponjao da je dosao za 1 dan) prodje odmah bez carine, iako sam ovo narucivao vec 8 put ovog puta nema carine a bas sam mislio da cu da se nacekam sad 20 dana dok ne puste sa carine.
Sutra uzimam paket, neverovatno za 5 dana u mojim rukama, pa ovo kao da sam DHL-om narucio 19 u HK posti a 24 kod mene u rukama, vrh.
Eh kad bi mi svaki paket ovako prolazio kao zadnja dva.
 
Zna li neko do kog su datuma stigli sa carinjenjem?
 
U ponedeljak rade 14.1.
 
Zna li neko ko uopste radi dostavu za iHerb kod nas? Koliko se secam, njihove pakete nikad nisam dobijao od redovnog postara, vec kao da je neka kurirska sluzba bila u pitanju (post express?). Pitam zato sto je ovo drugi put da mi posiljka sa iHerba nestane, i malo mi dodje da nekog pocastim psovkama na racun uze i sire familije.
 
@psaras
SG Post ocigledno nema bas neke redovne linije isporuke ka ovim prostorima. I meni stoji jedan kao despatched od 15og.
 
Zna li neko ko uopste radi dostavu za iHerb kod nas? Koliko se secam, njihove pakete nikad nisam dobijao od redovnog postara, vec kao da je neka kurirska sluzba bila u pitanju (post express?). Pitam zato sto je ovo drugi put da mi posiljka sa iHerba nestane, i malo mi dodje da nekog pocastim psovkama na racun uze i sire familije.

DHL Global Mail se koristi kao onaj najjeftiniji nacin, ali od carine to ide obicnom postom. Meni postar redovni donosi te pakete (tj. doneo je jednom, uvek mi ostavi onaj smor papir, pa moram sledeci dan da cekam :D)

Nestala ti je ranije posiljka od iHerba?? Kada je poslata, koji shipping si izabrao i sta je bilo dalje (sa iHerbom)?
 
slika2.jpg


Okacio sam ovo ranije, ali nisam dobio nikakav odgovor... Malo mi je cudno sto je stiglo u Srbiju 09.01, a nikakvo obavestenje se nije pojavilo na nasoj posti.. Jel ima neko ideju sta je zakazalo i sta bi moglo da bude razlog, gde je paket? U pitanju su mali zvucnici sa alija, smesna neka vrednost..
 
@ivanuj Verovatno je stigao u Srbiju, Tako i meni bilo medjutim dobri ljudi s foruma me posavetovali da budem strpljiv
 
DHL Global Mail se koristi kao onaj najjeftiniji nacin, ali od carine to ide obicnom postom. Meni postar redovni donosi te pakete (tj. doneo je jednom, uvek mi ostavi onaj smor papir, pa moram sledeci dan da cekam :D)

Nestala ti je ranije posiljka od iHerba?? Kada je poslata, koji shipping si izabrao i sta je bilo dalje (sa iHerbom)?

Ne znam, meni su svaki put iHerb pakete donosili neki levi ljudi, obicno dosta kasnije u odnosu na postara koji je tu uvek oko 10. Samo dodju, pruze paket i to je to, nikakvo potpisivanje, nista (osim ako je ocarinjena posiljka, onda bude daj pare). Uvek sam birao onaj standardni najjeftiniji international shipping (bez trackinga). Poslednji paket je poslat 12. decembra, jedino mi daje nadu to sto vidim da jos nekim ljudima kasni u poslednje vreme, pa mozda nekim cudom ipak stigne.

Sa prethodnim zagubljenim nista – kontaktirao sam iHerb, ali oni ne daju refund osim ako ne dobiju paket nazad, tako da sam se slikao sa tih nekih 40-50 dolara :D

Btw. posebno mi je zabavno sto sam hteo da ih kontaktiram i u ovom slucaju, i kako sam popunio formu i poslao, na mejl mi je stigao samo "Delivery Status Notification (Failure)" :d
 
@slavijaj stiglo je danas.. fora je bila sto se etiketa ishabala i onda nisu kucali u racunar.. :O
 
Poslednja izmena:
Stiglo u Srbiju a na carinu pretpostavljam sutra, i pocinje igranka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno