»RSS Benchmark sajt

Strana 498 od 532 PrvaPrva ... 398448488494495496497498499500501502508 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 7.456 do 7.470 od ukupno 7977

Tema: Pracenje posiljki

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Prate, potvrdjeno vise puta.
        Ne znam tacno na koji nacin, ali pretpostavjam, posto sam vise puta video cetvorocifreni broj, veliki, napisan markerm ili crvenom hemijskom, da uz pomoc njega to rade.
        Kako im stize neregistrovana posta u lokalnu postu, oni beleze 3078 Ime Prezime Adresa, 3079 Ime Prezime Adresa, 3080 Ime Prezime Adresa, 3081 Ime Prezime Adresa, 3082 Ime Prezime Adresa, 3083 Ime Prezime Adresa, 3084 Ime Prezime Adresa, ...Ovo samo pretpostavljan, nisam siguran.

Ti kad odes i das im ImePrezimeAdresu, njima izadje u tabeli 3081, 5073, 7045, i kaze ti imaju tri posiljke koje cekaju za vas. Ode u svoj sobicak i pronadje ih pomocu broja, sortirano, i donese ti. Izgleda da prate odredjeno vreme, oko mesec dana i onda resetuju sve i krenu od 0000.

Potvrdjeno, licno. Otisao sam zbog registrovane posiljke. Kada je pogledala rekla je, ima jos jedna, ceka za vas. Kako je to znala kada je imala samo "izvestaj o prispecu" za tu registrovanu posijku ? Kad je unela ImePrezimeAdresa izasao je najverovatnije cetvorocifreni broj za registrovanu posiljku i za neregistrovanu koja je cekala. Skoro sigurno za registrovanu posiljku je dovoljan registracioni broj, a ne samo ImePrezimeAdresa, (mada mogu i oba i moze da proveri da li se slazu) da bi dobila svoj lokalni cetvorocifreni broj.

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        493
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
        • INET: Kablovska
      4. Naravno da kada neka pošiljka uđe u Poštu mora nekako i da se zavede tj. registruje. Nema nikakve logike da to neko tamo baci na gomilu i ne evidentira, nije ni po zakonu, ako ništa drugo. Ne možeš u poslovnom objektu da imaš robu koja nije zavedena i ne zna joj se poreklo. To nema veze sa time da li je registrovana ili neregistrovana pošiljka. Svakog dana Poštar sa terena vrati neuručene pošiljke i možeš da ih preuzmeš u Pošti narednog radnog dana, pošto oni moraju da ih sve zavedu u sistem u tvojoj Pošti. Dostava često ide iz veće Pošte, pa ako ne uspe da uruči, šalje se u manju lokalnu poštu gde možeš sam da je preuzmeš.

Kada odeš u Poštu, kao što reče Marko, možeš da pitaš da ti na osnovu lične karte provere da li ima neka pošiljka za tebe u Pošti.

Neregistrovane se ne zavode kroz taj njihov CRM sistem, ali se vide u njihovoj internoj evidenciji.

Drugo je pitanje kada poštar malo oseća bolove u određenim preponskim predelima, pa ti ne ostavi nikakakv papir, a kao bio je na uručenju neregistrovane pošiljke, ali nikoga nije bilo kući. Onda ti ne možeš da znaš da je tvoja pošiljka u Pošti, osim da dva meseca svake nedelje ideš kao neki manijak u Poštu i pitaš tetu na šalteru i ispadaš jadnik.

Naravno, kod neregistrovanih kao što tvoj poštar zna da ne mora da se cima da ti to uručuje i popunjava onaj žuti papirić, tako to isto zna i onaj što sedi u pošti u Maleziji, Litvaniji itd... Previše faktora može krenuti pogrešnim smerom, jer ne postoji jedinstveno praćenje tih pošiljki. Još ako su sve te pošiljke osigurane na osnovu nekih međunarodnih poštankih konvencija - nikoga tek tada nije briga, ako se to zagubi negde.
        Menjao marantz : 17.08.2019. u 10:21

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Da, upravo tako kako marantz kaze.

Postar sigurno pokusa da uruci neregistrovanu i ako ne uspe vrati u tvoju lokalnu postu, gde je interno zabeleze. Ti mozes neko vreme da odes u nju i sa svojim ImePrezimeAdresa ili sa licnom kartom da je preuzmes. Problem je sto postara mrzi da napise svoj papiric i da ostavi u sanducetu i tako jadna posiljka ceka odredjeno vreme i onda je vrate. Vracaju i neregistrovane, takodje, mogu da potvrdim da je bar jedna uspesno vracena. (naravno procenat uspesnosti vracanja je nepoznat, ali ne bi me cudilo da je 10%, mozda i vise).

Kad se setim te neregistrovane koju sam preuzeo jer mi je rekla da ceka dok sam preuzimao drugu registrovanu. Ona bi najverovatnije cekala tako i bila vracena ili ko zna sta, da nisam dosao tog dana da preuzmem drugu postu. Nikakav papiric nije ostavljen za nju.

Mada, malo je neprijatno da ides u postu kao manijak i da sa svojim licno pisanim papiricem ImePreimeAdresa proveravas svake nedelje. Ima da te zapampte tamo.

I da ubaci nepopunjen papiric je dovoljno.
        Mozda ne sme nepopunjen da ne bi bio iskoriscen u negativne svrhe, ali moze da uzme hemijsku i da nazvrlja u sredini bilo sta.
        Ili ako mu je tesko da vadi hemijsku, uzme papiric i pocepa ga na pola i ubaci jednu polovinu u sanduce.
        Menjao djalf : 17.08.2019. u 11:35 Razlog: Koristi edit, ne pisi poruku za porukom

Newcomers Avatar korisnika vodka_commando
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        421
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4440
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury 1600Mhz DDR3
        • VGA: MSI N750 Ti TF 2GD5/OC
        • MON: Asus VE247
        • HDD: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB, WD RED 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: Integrisana + Razer Carcharias
      8. Meni je poštar pre za neregistrovane pošiljke ako ne mogu da uđu u sanduče ostavljao onaj papirić gde napiše moje ime i prezime i odakle je pošiljka, bez broja za praćenje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Meni isto (u slucaju kada je ostavio papiric). Ime prezime i zemlja odakle je poslato.

Member
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        585
        Šta bi moglo biti sa posiljkom koja ima ovakav status?
        U pitanju je nekakav plastični deo za automobil, nije baš da može da se ostavi u sanduče. 19.90eur je cena, pojma nemam sta od papira prati pošiljku.
        Ako će da ga carine, nije problem, samo niko me nije zvao (prodavac ima sve moje kontakt detalje ali ne znam da li ih je bilo gde naznačio) a evo već tri dana stoji taj status da je u GPC i "otpremljen".
        Ima li svrhe zvati nekoga u Zemunu i raspitati se o posiljci?

Member Avatar korisnika sasa022
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        @ giovanni

Novi prikaz , vidi u starom obliku http://www.postexpress.rs/struktura/...-and-trace.asp
        gotovo sigurno ide na carinski pregled.
        Od Korisnickog servisa putem telefona nema vajde , a tokom vikenda ne odgovaraju putem mejla.
        Ako se neko javi u GPC-u , verovatno ces dobiti informaciju.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        To je cekanje na carinu, bez sumnje. Jedan dan cekanja jedan 10200-10200 status. Moze da ceka i vise od 10 dana neki put.

Member
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        585
        @sasa022

Stari sajt izbacuje da ne postoji pošiljka.

Ništa, vidim da ću da zovem carinu u pošti u zemunu u ponedeljak...

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Da rezimiram ovo sto sam pitao da ljudi ne bi morali sve da čitaju ako ih slično zanima.

Pitanje:
        je bilo, da li se događa da poštar ne ostavlja "izveštaj o prispeću pošiljke" u slučaju neuspelog uručenja.

Odgovor:
        je izgleda, DA, događa se i niko ne reaguje.

Posledica:
        Kod registrovanih pošiljki prednost je jer može da se prati i primaocu nije potrebno dodatno obaveštenje o prispeću.
        Kod neregistrovanih je potrebno, inače ga pošiljka čeka 5+ dana u posti i posle biva "vraćena". (nepoznata statistika ove aktivnosti). Jedino da primalac periodično proverava u pošti za vreme čekanja pošiljke.

Ostalo:
        Primalac na osnovu svog ImePrezimeAdresa (primaryKey )
        [lična karta poželjna, izveštaj o prispeću nije potreban, preporučuje se nepokazivanje neregistrovanog koda službeniku koji počinje sa U da se ne bi izazvala refleksna reakcija kod njega gde odbija da potrazi pošiljku(ne mora da za znači da će)]
        uvek može da proveri kod službenika u posti da li ga čeka neka pošiljka i da li ih je bilo u proteklom mesecu nepreuzetih (nezavisno da li su registrovane ili neregistrovane, sve su lokalno ubeležene[registrovane], po ImePrezimeAdresa, koje se nalaze u posti ili su bile u prethodnom mesecu).

Zaključak:
        Zaključuje se da nije yanwen, malezija post ili nesto slično svaki put kriv. Moguće da je skoro svaki put pošiljka došla u lokalnu postu i ostala nepreuzeta zbog neobavestenja primaoca od strane poštara.

Zaključak -Dejstvo:
        Treba kontrolisati rad poštara i popraviti ga.

Zaključak -Preporuka:
        Dok se ne popravi, preporučuju se registrovane pošiljke a neregistrovane izbegavati u slučaju da počnu ne stižu. (može da se testira ako imate dobrog poštara i ako imate sreću).
        Testirati sve ovo napisano ovde. Ne uzimati zdravo za gotovo.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        Evo da i ja podelim informacije do kojih sam dosao tokom dana

Nazalost najmanje koristi je bilo od telefonskog poziva upucenog Korisnickom servisu

Za posiljke iz USA ( USPS) sam nasao sledece
        Lx..US posiljke koje stizu u Srbiju imaju pracenje , ali to pracenje ne ide po standardnoj proceduri i vidljivo je samo kod USPS.
        Na sajtu Poste Srbije nema pracenja , iz korisnickog servisa putem telefona ( po obicaju ) tvrde da za te posiljke ne postoji nikakva evidencija ,

ali evidencija postoji i Posta i USPS razmenjuju podatke po nekoj posebnoj proceduri i USPS ima i objavljuje podatke o kretanju posiljke.

Vidim da sam u vezi informacija vezanih za neregistrovane posiljke napravio neke greske i zbog toga se javno izvinjavam !!!

Pri dolasku , u lokalnim postama se evidentira samo broj prispelih neregistrovanih posiljki
        ( ali se iste ne evidentiraju po broju za pracenje i imenu i adresi primaoca )

Ono sto je najvaznije i gde sam napravio gresku je da i za neurucene neregistrovane posiljke postoji obaveza da se
        primalac obavesti o prispecu posiljke !!!

Medjutim postoje razlike u postupanju

U malim sredinama i u gradskim reonima gde sluzbenici i postari "dobro poznaju teren" retko se desava da i kabaste posiljke koje postari nisu
        u mogucnosti da smeste u sanducice ne uruce u roku od par dana jer uglavnom znaju gde ili kod koga mogu da ostave posiljku.
        Ili jave / ostave poruku-izvestaj da se dodje po posiljku.

Posto sam i ja i ostali primaoci cije posiljke mogu da pratim iz takvih sredina , nikada nismo videli/dobili potvrdu o prispecu
        neregistrovane posiljke.

U sredinama gde rade neiskusni ili se cesto menjaju postari , pa ako se desi da i sluzbenici koji vrse manipulaciju i evidentiraju protok posiljki
        ne postuju proceduru je totalni haos.

I primaoci koji su u takvim sredinama cesto ne koriste mogucnosti ( prava ) koje im se nude
        https://www.posta.rs/lat/stanovnistv...benoj-duznosti

Takodje mnogi nece da prijavljuju nepravilnosti , pa oni sluzbenici koji ne obavljaju svoj posao kako treba prolaze nekaznjeni.

@ Marko299

Posiljke u medjunarodnom saobracaju koje nisu urucene treba da cekaju 15 / 30 dana , a ne 5 kako si napisao

Bahate i nemarne postare i sluzbenike treba redovno prijavljivati unutrasnjoj kontroli.
        Ne treba im dozvoljavati da se nesavesno ponasaju.
        Zar je u danasnje vreme tesko pozvati nekoga telefonom ili poslati poruku.
        To je lakse i svrsishodnije uraditi nego voditi evidenciju i vrsiti povracaj posiljki.

https://www.posta.rs/cir/korisnicki-...a-pitanja.aspx

https://www.posta.rs/cir/korisnicki-...klamacije.aspx

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        Da li je ovo samo slucajnost ili i neregistrovani "turci" pocinju da kasne ?

Imam podatke o par komada , imaju staruse od 09.08 i 10.08 u razlicito vreme
        İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR - Item Forwarded to Destination Country

Obzirom da su neke sitnice u pitanju i da idu na BG podrucje , ovo je neuobicajena situacija.
        Do pre 10-ak dana od prosledjivanja iz Istanbula do urucenja kod nas je maksimalno prolazilo 5 dana.
        Menjao sasa022 : 18.08.2019. u 03:55

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        58
        Da se malo uključim u temu, do sada sam imao 60-70 pošiljki sa alija. Od toga svaka četvrta neregistrovana. Za sada svaku sam preuzeo. Verujem da je do poštara u pitanju. Mene, recimo, poštar uvek pozove telefonom, kada nešto pristigle, nebitno da li je registrovana ili ne. Desi se da ove ne registrovane nekada ubaci u sanduče. Mada sam mu ja rekao, da slobodno uvek pozove, kada nešto stigne, ne mora da se cima oko cedulja. I obično kada preuzmem pošiljku, častim ga koji din. da ima za "kafu". To je moj neki sistem i za sada prolazi bez ikakvih problema :-)

Member Avatar korisnika dedamrsoje
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.081
        Meni otkako je stari postar otisao u penziju , neregistriovane posiljke su rizicne

Newcomers Avatar korisnika vodka_commando
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        421
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4440
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury 1600Mhz DDR3
        • VGA: MSI N750 Ti TF 2GD5/OC
        • MON: Asus VE247
        • HDD: Seagate Barracuda 7200rpm 1TB, WD RED 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: Integrisana + Razer Carcharias
      21. Isto i kod mene, odkako je stari poštar otišao sano jedna neregistrovana mi je isporučena.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Strana 498 od 532 PrvaPrva ... 398448488494495496497498499500501502508 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •