»RSS Benchmark sajt

Strana 497 od 532 PrvaPrva ... 397447487493494495496497498499500501507 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 7.441 do 7.455 od ukupno 7977

Tema: Pracenje posiljki

Member Avatar korisnika tiha
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.283
        Citat Citiram korisnika: sasa022 Pogledaj poruku
        Neregistrovane posiljke nemaju pracenje i postari ne ostavljaju izvestaj o prispecu.
        Jesi li siguran za ovo? Kako onda da znaš da ti je nešto stiglo a nisi bio kući? Moguće je da je sada tako (sada ponekad ne ostavljaju izveštaj ni za one sa praćenjem) zbog situacije u pošti ali meni se čini da ranije nije bilo tako.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        sasa022, hvala na odgovoru.
        Pitao sam prvo na elitesecurity forumu, pa sa onda ovde jer tamo manje korisnika diskutuje. Hteo sam da obrisem tamo da ne bude na dva mesta i da duplo ljudi angazujem, ali nije mogo da se obrise, pa sam zato ovde obrisao.

Da, izgleda da nikako ne mozes da znas da li je stigla posiljka, posebno za yanwen koji stize za oko 6+-3 meseca.

Receno mi je da je vracena 2019.07.19. a ne zna kada je stigla, ali pretpostavlja da je oko 2019.07.06. iii 2019.07.07. i da je cekala dok nije vracena.

Jedino, da mozda da ides na svakih 5 dana i proveravas

Member Avatar korisnika sasa022
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        Neregistrovanu posiljku postar ostavlja u sanducetu , pored sanduceta , moze da je zakaci na ogradu , a moze i da je ne isporuci , jer se njeno kretanje zvanicno nigde ne evidentira

Click image for larger version. 

Name:	ptt.jpg 
Views:	67 
Size:	32,8 KB 
ID:	273597

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Ne znam kakva je situacija u posti, ali ne ostavljaju nikakav izvestaj. Ni za registrovane ni za neregistrovane.
        Za registrovane na praćenju vidiš da je stiglo u poštu i odeš i uzmeš.
        Za neregistrovane jedino perioricno da ides do poste i proveravas i tako 6 meseci.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        inace, posiljka je UC594194916MY

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.283
        Pa onda mogu i da potpuno ukinu poštare i da svako ide sam po svoju pošiljku. Taman da uštede nešto para za kupovinu novih limuzina za menadžment

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        Bar 100 puta je ponovljeno da je status
        Malaysia Post - Item Posted Over The Counter to Serbia
        samo nagadjanje

Imali smo mnogo tih primera tokom maja i juna.
        Negde su pogadjali , negde nisu.Posiljke na kucne adrese su stizale za 2 dana ali i za 2 meseca posle pojave tog statusa.

Bar 100 puta je ponovljeno za sve ostale neregistrovane posiljke do koje tacke u tranzitu
        postoji validno pracenje.

Sve posle toga je nagadjanje !!!

Ko ovo hoce neka shvati i prihvati , ko nece neka u nedogled postavlja ista pitanja
        jer nazalost moderatori nece nista da ucine da sprece ovu pojavu.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        @sasa022, ne razumem sada sta si hteo da kazes. Niko ni ne gleda tracking za UC594194916MY, obicno je fake. Mozda nije na maleziju, al iza yanwen sigurno jeste. Posiljka stize za 3 dana. Tako da to niko niti gleda, niti prati.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        @Marko299

Objasnavam , ali vidim da i ti nisi shvatio - posiljke UC...MY imaju tacne podatke o pracenju do prosledjivanja iz Malezije.
        Posle toga nema pravila da li ce i kada ce da stigne u Srbiju i svi naknadni statusi su samo nagadjanje.

Takodje , hteo sam da kazem da u lokalnoj posti lupaju gluposti u vezi te UC..MY posiljke.

Ako izuzmemo slucaj kada je neregistrovana posiljka ocarinjena i treba da se izvrsi naplata
        postar je ( po pravilu ) ostavlja na kucnoj adresi bez obaveze da je licno uruci.

Neregistrovane posiljke se ne vracaju posiljaocu osim mozda u slucaju kada se odbije prijem ocarinjene posiljke.

Niko nikada nije potpisivao potvrdu o prijemu neregistrovane posiljke.
        Postari nemaju nikakvu obavezu da potvrde urucenje.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        kod, sifru UC...MY niko nije gledao i svi su je ignorisali.
        U posti mogu da pogledaju za tvoje ime i adresu da li je bilo posiljki u prethodnom mesecu.
        Kazu da je bila jedna, medjunarodno pismo, cekala je i vracena je 2019.07.19.
        Kako ja to da znam, da je cekala, ako mi niko nije rekao ?

Member Avatar korisnika Gadjan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.951
      12. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5450 & Thermaltake Silent Tower
        • MoBo: Asus P5QL-E
        • RAM: 6 GB DDR2
        • VGA: 8500 GT
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Kingston UV400 120 GB + 4xHDD 1 TB
        • SND: Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
        • LAP: MSI CR500X
        • INET: DSL
        • Ostalo: SkyStar HD2
      13. Sad ne razumem ni ja, da li je moguće da je neka od nepristiglih pošiljki tamo negde u pošti i čeka, opet pitanje do kada?! Mada ne verujem, adresa na koju mi je sve poručeno je firma koja radi svaki dan, samo treba da pozvoni i preda. Jedino da nisu ni donosili..
        Gde bih trebao, u koju poštu da odem i proverim da li ima nešto za mene?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        @Gadjan
        Kada slubeniku u posti das "izvetaj o prispecu posiljke" on krene nesto da kuca na kompjuteru i ode i malo posle ti donese posiljku. Kada pogledas izvestaj, sta na njemu ima. Tvoje [Ime Prezime Adresa] i sifra posiljke, ako je pracena, ako nije pracena nedostaje.

Ako sumnjas da te nesto ceka u posti, jer je vec trebalo da dodje, uzmes beli papir i napises citko, stampamo, [Ime Prezime Adresu], koje bi trebalo da su na tim posiljkama koje ocekujes. Odes u postu, das papir i pitas: "Moim vas, pogledajte, da li je stiglo nesto za mene i da li je bilo icega u prethodnih mesec dana". Sluzbenik, ako je raspolozen, i ako si lepo i citko napisao na papiru da se ne muci da cita, uzme tvoj bei papir kao dao je "izvestaj o prispecu posiljke" i uradi isto kao za njega, pogleda da i ima nesto za tebe ili je bilo a nije uzeto.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        15
        Ako mozes da dodas jos neki podatak o posiljci, dodas.
        Npr. sifru posiljke, cak iako je nepracena.

Ako je nepracena posiljka, na njoj ce i dalje pisati njena sifra, iako je svi "ignorisu". Kada uzme posiljku i vidi njenu nepracenu sifru da je ista kao tvoja na papiru, bice dodatni dokaz da si vlasnik posiljke.

Autentifikacija vlasnika paketa je, cini mi se, naucna fantastika za nasu postu. Ukoliko je nepracena, ti bi teoretski mogao za bilo koga da napises adresu i njegovo ime, na ovaj nacin, da proveris da li je stiglo nesto i da podignes iz poste.

Naravno, ne mogu posiljke sa licnim urucenjem gde je potrebna licna karta i potpis.
        Ovo takodje nije savrseno. Ako se ulazi u jako malo verovatne detalje.
        Tu posiljku moze da preuzme bilo koja osoba sa istim imenom, jer se ne proverava da li je adresa prebivalista u licnoj karti ista kao adresa dostave. Posiljka moze da je upucena na tebe ako si, na putu, na toj adresi, i zato niko ne proverava da li je to tvoja adresa prebivalista ili da li je uzela osoba kojoj je upuceno ili bilo koja druga osoba sa istim imenom i prezimenom.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        2.812
        @Marko299

Onda je tvoja posta neki izuzetak , tj. izgleda da samo oni vode evidenciju o neregistrovanim posiljkama.

Name:	ptt2.jpg 
Views:	63 
Size:	83,3 KB 
ID:	273606

Name:	ptt.jpg 
Views:	57 
Size:	32,8 KB 
ID:	273607

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.283
        Nešto od tih šifri koje se ne vide na sajtu se ipak vode u sistemu. Tako se npr. na USPS sajtu može da vidi da su L pošiljke iz USA isporučene u Srbiji:

Name:	LPosiljka1.png 
Views:	60 
Size:	16,1 KB 
ID:	273610

Strana 497 od 532 PrvaPrva ... 397447487493494495496497498499500501507 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •