Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko u toku koliko se sada ceka na EMS posiljke iz EU... kao ekspresne su a skoro 10 od slanja nema je jos u Srbiji? Koje su aktuelne poteskoce i nepremostivi problemi poste sada i eventualno carine? Pretpostavljam da ce carina to drzati par nedelja i vise kao sto mi je drzala DHL ekspres...
 
EMS su prolazile carinu brzo, ja nikad nisam čekao duže od 1 dan. Dešavalo se i ranije da stoje po nedelju-dve negde u EU. Kakva je sad situacija nemam pojma.
 
Da li stižu MY pošiljke ili je neki zastoj. Poštar otišao na odmor pa me interesuje kakav je novi a zadnje što je stiglo je 26.05. krenulo iz Malezije a ono što je krenulo dan posle ni traga ni glasa više od nedelju dana od poslednje primljenih.
 
UD..MY trenutno idu neverovatno brzo - stizu za 10-ak dana

@ Mashinac

Ako sumnjas na novog postara , idi u lokalnu postu i trazi da licno preuzimas posiljke
 
Znam da brzo stižu, dobijao sam ali od proslog utorka nema ništa a ne mogu da sačekam poštara na zameni da vidim da li mu uopšte daju da raznosi takve pošiljke. Zato sam i pitao ovde da li ste dobijali MY pošiljke u zadnjih nedelju dana jer može da bude i gužva na carini.
 
Meni je poštar danas ostavio cedulju da je stiglo 12 pošiljki bez praćenja, javiću sutra kada podignem da li ima Malezijaca u gomili.
 
LP posiljke idu izgleda nikad bolje, danas stigle 3 porucene 3-4.06. Dok sve LV sto imam od ranije i dalje se cekam. Da ne spominjem NL koji je porucen na HR adresu 01.05. tek juce se pojavio u HR.
 
Hvala na odgovorima, poštar danas doneo na vrata gomilu MY čak se pojavili i LV koji su krenuli 02.06. iz Rige. Nije bio problem već poštar koji je na zameni opslužuje i svoj i reon gde je zamena pa se prošeta jednom nedeljno ako nema ništa hitno.
 
Danas pristigle LV i MY bez praćenja. LV je ubrzao jer su mi stigle pošiljke koje su imale zadnji status početkom juna. MY ide brzo, svi paketi stigli za 20-25 dana.
 
Juce dam zvao posiljaoca nemca da ga pitam sta je sa posiljkom.Odgovorio je da je bio u posti i da su mu rekli da ponovo pregledaju carinu.Trajace najmanje dve nedelje.Razlog ne mogu da objasne!Sta Vi mislite o tom slucaju? Jos mi je posiljaoc napomenuo da je elao paket u Izrael i da je stiga za tri meseca...110.JPG
 
Juce dam zvao posiljaoca nemca da ga pitam sta je sa posiljkom.Odgovorio je da je bio u posti i da su mu rekli da ponovo pregledaju carinu.Trajace najmanje dve nedelje.Razlog ne mogu da objasne!Sta Vi mislite o tom slucaju? Jos mi je posiljaoc napomenuo da je elao paket u Izrael i da je stiga za tri meseca...Pogledajte prilog 310454
Ja mislim da su Evropljani pukli i da se raspadaju... Evo meni u Finskoj 9 dana vec stoji posiljka u njihovim postama nikako da krene, dok posiljka koju sam poslao za daleki istok napustila je Srbiju posle 2 radna dana i posle 12 dana sletela u Japan. Sve ovo obicna posta...
 
Evo iznadjenja! Molim Vas recite kolko bi se kod nas zadrzavalo i kojim putem posilka ide carinjenje ili...Platio sam 29+20 evra.111.JPG
 
Evo iznadjenja! Molim Vas recite kolko bi se kod nas zadrzavalo i kojim putem posilka ide carinjenje ili...Platio sam 29+20 evra.Pogledajte prilog 310472
Meni su zadnji put DHL expres na carini drzali 2 nedelje. I to je bilo nesto sto sam kupio na Amazonu iz US stiglo za dan-dva do Srbije i platio unapred sve troskove i carinjenja i spedicije samo da prodje i donesu mi kuci. Dakle nisam morao da se cimam da zovem DHL za dokumentaciju oko uvoza... Carina i katastar su dve najgore sluzbe u zemlji, doduse i zdravstvo i tu cekas mesecima za snimanja da dodjes na red...

Inace, ako nekog zanima... Na japanskoj carini posta za carinjenje se zadrzava svega tri sata i vraca posti na putu ka primaocu. To sam se danas uverio na trackingu necega sto sam slao za Japan... Dakle u Japanu na carini obicna posta 3 sata, u Srbiji DHL ekspres 2 nedelje
 
Poslednja izmena:
Je li neko imao praćenje UD...NL? Nikad nisam imao to praćenje, u pitanju je neka glupost na akciji, košta 30 centi.
 
Данас стигла UB...LV пошиљка послата 03.06. На Али-ју још увек стоји обавештење да је у Летонији.
 

Prilozi

  • 01_posiljka_Ali.jpg
    01_posiljka_Ali.jpg
    140 KB · Pregleda: 52
Je li neko imao praćenje UD...NL? Nikad nisam imao to praćenje, u pitanju je neka glupost na akciji, košta 30 centi.
Imao sam UD....NL koji je dostavljen u sredu, putovao je oko 30 dana, s tim što je možda zadnjih 7-10 dana proveo u lokalnoj pošti jer nisu uopšte nosili ništa. Tek na kukanje poštaru kako ništa ne stiže je pregledao vreće i doneo sve zaostalo, neke su bile poručene i pre 2,5 meseca...
 
Pošiljka UUxxxxxxCN, statusi. Nije mi stizalo odavno preko China Post ništa, ako su statusi tačni nije loše.
Novčanik neki, 7 dolara.
Prvi:
- May 27, 2021 09:11 / China Post / Shenzhen International Treatment Center
Zadnja dva:
  • Jun 8, 2021 00:50 / China Post / Despatched by airline Turkish Airlines
  • Jun 9, 2021 08:45 / China Post / Arrive at the location Belgrade
Ova posiljka danas urucena.
 
Trenutno je verovatno guzva oko letnje rasprodaje.
Da li imate primere da su posiljke dobile kodove ( S0000... , LP..... , UB...LV ) , ali da po par ( 4-5 i vise ) dana nisu registrovane u prijemnim centrima ?
 
LP su dobile MY broj a LV su lapo lapo sa učitavanjem u sistem. Izgleda da treba min 24h da prodje do prvog statusa posle prijave pošiljke. LV koje su prekjuče predate juče su bile u sistemu dok jučerašnjih i današnjih još nema.
Zavisi iz kog grada se šalje a gužva im je sigurno pa je zato i kašnjenje sa preuzimanjem pošiljki.
 
Danas mi je stigla još jedna pošiljka poručena 10.06. putem Ali-ja. Prevoznik SunYou SYRM11.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno