Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U litvaniju je bio paket jos pre 4,5 dana juce su mi napisali na mail da je posiljka stigla u moju drzavu.
Kako god bitno je da stigne i da bude sve u redu.

Eto sta pise.

eto.png
imam i ja toga koliko hoces, jedino MY stize malo brze ali nema pravila
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    74.2 KB · Pregleda: 30
  • 05-12-2021 09;56;37AM.JPG
    05-12-2021 09;56;37AM.JPG
    120.8 KB · Pregleda: 47
@ Čika_Kure

Mozda postoji problem sa postarom.

Imas ovde par potvrda da su porudzbine kreirane u martu i aprilu stigle.


@ kalin62

Posto imas gomilu SY posiljki , postavi statuse
( tj. napisi kada je koja isporucena u odnosu na status da je stigla u Srbiju )
 
@ Miki_

Za svaki primer moras da napises kod / kodove za pracenje.

Ako imas registrovanu SY posiljku i Rx..LT kod - jasno se vidi gde je posiljka.
Ako je registrovana SYxx... a nije ti poznat Rx..xx kod onda imas par nepreciznih statusa
koje SunYou objavi , ali se na kraju statusi u Srbiji poklope.
Rx...xx mozes pratiti na posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx
 
Nemaš provere, neregistrovane su ti pošiljke i čekaš kad ti poštar zazvoni. Ne diži paniku ovde i kad već pitaš nešta napišeš da li je registrovana ili neregistrovana pošiljka a napisao sam ti da prelistaš malo temu da se uputiš pošto imaš vremena sasvim dovoljno dok čekaš da poštar donese pošiljku.
 
Nov si, ali te zato mrzi te da prolistaš par strana unazad, ajde više ne smaraj ljude ovde. O tome što ti pitaš je pisano x puta
Bez uvrede ali forum zato i sluzi,pa necu ja da saltam hiljade postova da citam. Procitao sam 5 prethodnie strane i mislim da je dovoljno.
 
@ Miki_

Nije dovoljno 5 strana

Ali dovoljno je da precizno odgovoris sta te pitamo , pa da saznas sta te interesuje.

Moras da napises broj tj. kod za pracenje ili samo tacan format koda.

Koji kod si dobio - UB...LV , SY..... , SYRM..... , Rx....xx ???

Neregistrovane posiljke su S..... , LP...... ( najcesce dobiju i Ux..xx ) i one koje odmah dobiju Ux...xx
Ako je SunYou , SY.... je neregistrovana , SYRM,SYAE su registrovane posiljke.
Neregistrovane nemaju puno pracenje i cesto imaju apsolutno neprecizne statuse.
Registrovane posiljke ( Rx...xx ) imaju puno pracenje , ali SYxx... u jednom delu ima neprecizne statuse.
Ako za SYxx pre nego sto ti dospe u ruke dobijes i Rx..xx kod onda mozes da vidis precizne statuse.

Ovo je ukratko o najzastupljenijim metodama dostave iz Kine u Srbiju u redovnom postanskom saobracaju.
Pojave se sporadicno jos neki kodovi.

Dostava iz i slanje u neke druge zemlje i regione ima neke druge specificnosti.
 
@ Miki_

LV je Letonija
LT je Litvanija

SunYou logistika registrovane posiljke uglavnom salje preko Litvanije.
Te posiljke imaju SYxx..... i naknadno i Rx....LT kod.
x je neko slovo , umesto tackica idu brojevi

Ako imas UB.....LV kod ( UB 9 brojeva LV ) to je neregistrovana
posiljka koja je oznacena kao Cainiao pa jos neki naziv , koju u Kini preuzme
Yanwen , SunYou ili 4PX logistika i preko Letonije prosledjuje za Srbiju.
UB....LV posiljke koje idu u Srbiju imaju pracenje do dolaska u Rigu ili do prosledjivanja
iz Letonije iz tranzitnog centra Riga-Marupe LVA

Od polovine maja prosle godine tranzit od LVA do Beograda najcesce traje oko mesec dana ,
mada ima i velikih odstupanja.
Posiljka od preuzimanja u Kini do Rige stigne za u najvecem broju slucajeva maksimalno 20-ak dana.
Sa aerodroma Riga ide u tranzitni centar Riga-Marupe LVA.
Tu moze da prodje za dan , a moze da stoji i 2-3 meseca.

Na postal.ninja/en vidis statuse.
Vidi se i "glupi" Cainiao status koji unosi najvecu zabunu ( uokvireno )

Ova posiljka je u Srbiji isporucena 10.05


1LV.jpg
 
@ Miki_

Pisi kodove za pracenje !!!

I ovaj primer sto si postavio je neregistrovana posiljka bez preciznog pracenja.

Desi se da stignu za manje od mesec dana , ali ima i slucajeva da ih mesecima nema.

Evo jedna koja je isporucena krajem aprila

lpkg.jpg
 
Bitno mi je samo da bude u redu pa kad stigne.
Ne znam samo zasto prodavac (ako je uopste prodavac) produzava rok.
Bilo je 10 dana pa 40 evo sad vec 60 dana.

yy.png
 
Stiglo za neverovatnih 11 dana, jeftina sitnica bez poštarine...
Čudno mi da se broj pošiljke promenio kad ga kopiram u Track Checker aplikaciji, nisam to dosad primećivao?!
 

Prilozi

  • IMG_20210518_151519.jpg
    IMG_20210518_151519.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20210518_151243.jpg
    IMG_20210518_151243.jpg
    96 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Nisam pratio forum nekih mesec dana. Zašto se čeka na carinjenje više od 10 dana? U aprilu mi je na carini stajala pošiljka samo 2-3 dana.
 
Vise ne pratim nista jer nema pravila,
Order time: 23:40 Mar. 31 2021 , stiglo 3 paketa UD....MY , Order time: 10:49 Apr. 28 2021 6 paketa UD.....MY
Order time: 23:35 Apr. 23 2021 stiglo 4 paketa UB....LV Latvia
 
Za nedelju dana mi istice rok isporuke. U pracenju posiljke, ako je uopste validno, mi stoji:

2021.03.12 18:57 (GMT-7): Serbia, Arrived at destination country airport

Dakle da je paket stigao pre vise od dva meseca, 12.03., na aerodrom u Srbiji i posle toga nista.

Sta raditi po isteku roka ako paket ne stigne? Imam li pravo na dispute?
 
Da li ste imali sitaciju da na Ali-ju vidite detaljno tracking kroz našu zemlju, ali se ti podaci ne vide na sajtu naše pošte?!?

...ovo:
M*********v, 64-****8
********** br.8, Serbia, SRB, *****
  • 2021-05-19 15:00
    GMT+8

    Delivering
    [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 Shipment arrive at Serbia (Rep.) distribution center
  • 2021-05-19 15:00
    GMT+8

    [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 Delivery failed.【 Reason: 】
  • 2021-05-16 13:47
    GMT+8

    Clearing Customs
    [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 Customs clearance in progress
  • 2021-05-15 23:45
    GMT+8

    [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 Arrived at the destination country
  • 2021-05-01 08:49
    GMT+8

    [Serbia (Rep.)]【Oversea Distribution Center】 Shipment transiting to destination country
  • 2021-04-30 18:32
    GMT+8

    [Serbia (Rep.)]【Oversea Distribution Center】 Arrived at Oversea Distribution Center
  • 2021-04-22 13:48
    GMT+8

    [Serbia (Rep.)]【Oversea Distribution Center】 Arrived at Oversea Distribution Center

Dakle, sve sa dospećem na carinu, carinskim procesom, i onda neki failed?!?
Buni što na sajtu naše pošte nema ni reči o tom tracking broju? Kod nas piše: "Pošiljka nije pronađena. Proverite ispravnost unetog broja"
Prvi put mi se događa da nešto na Ali-ju ima trag kroz Srbiju, sve sa carinom, a na sajtu naše pošte ni traga o tome.

Tracking broj je SF60********73 i znam da ti brojevi u principu nemaju praćenje kroz SRB. Ali takvi tada ni na Ali-ju nemaju nikakve detalje iz Srbije.
Na sajtu https://www.sf-international.com/ koji bi trebalo da je operater SF****** pošiljki, piše samo da je "Shipment arrive at 【Belgrade service point】"

Sada me najviše buni, otkud Ališi podaci tipa Clearing Customs, [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 Customs clearance in progress, [Serbia (Rep.)]【Serbia (Rep.)】 ...
...ako je pošiljka bez tracking-a kroz Srbiju, tj. sa SF**** trackingom?!? Tih podataka nema na sajtu sf-intenational, ni na našoj pošti?!?
Ima ih na 17track, ali ni kod njih nije jasno od koga dobijaju te podatke?!?

Inače, Ališa mi javio da je pošiljka Failed u Srbiji, i kaže mi: "Please contact your local post office for more details..."
A local post office naravno nema pojma o SF*** pošiljkama?!?
 
Nisam bio aktivan dugo, ali koliko se ja razumem u te stvari. Ti taj broj SF ne mozes da pratis preko sajta nase poste. Taj broj se menja u RF LT ili neki drugi broj koji ti mozes da vidis tek kad ti stigne paket. Proveri sa nekim drugim, ali ja sam ubedjen da je 100% tako. Pozdrav.
 
Da, jeste, broj je negde promenjen. U Turskoj, Litvaniji, Holandiji...

Ali Aliexpress ima navodno status baš iz Beograda, baš sa carine. Otkud njima taj status?!?
I da li se negde može ispratiti koji novi tracking je pošiljka dobila?

Sećam se da sam za neke pošiljke uspeo da uđem u trag novom tracking broju koji sam dalje pratio do kuće. Ovaj ne mogu. A očigledno ima track kroz Srbiju.
 
Da li neko ima iskustva sa UF...SG? Naruceno u februaru, evo tracking.2021-05-20 14_55_28-Window.png
 
@NShappy
Kontaktiraj prodavca i on može da ti da standardni broj pošiljke ako je voljan jer je registrovan na sajtu logističke kompanije preko koje je poslao pošiljku.
Ti brojevi SF, SY i slični su brojevi koje dodeljuje logistička kompanija (interni broj) a kasnije dobijaju standardni broj pošte preko koje se šalje, stim što ne ažuriraju standardni broj za javnu upotrebu i sajtovi za praćenje skidaju tracking sa SF sajta. Naša pošta ima praćenje za pošiljke koje su ušle u zemlju ili su najavljene samo preko standardnog broja te iz tog razloga ne vidiš putešestvije tvoje pošiljke kroz Srbiju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno