Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naruceno 19 marta stize email daje roba stigla u srbiju, videcemo koliko im treba do kuce
 

Prilozi

  • viber_image_2021-04-02_08-15-30.jpg
    viber_image_2021-04-02_08-15-30.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 44
Porucio misa 13.03 sa Aliexpressa. Poslat preko Cainiao Standard For Special Goods, broj za pracenje neki levi od 15ak cifara.
Stigao danas, dakle 20i dan od porucivanja, a platio i carinu.
 
Please za savet i za pomoć,Naručio sam nešto sa Alija vrednost robe je sa dostavom oko 8.5€ .U ponudi je pisalo da se šalje Mađarskom poštom iz Mađarske ali je prodavac poslao iz Kine DHL-om.Da li će to do Mađarske ići DHLom ili do Srbije da li da očekujem neke import fees.NA DHL sajtu stoji da je u pitanju Packet International Standard (PKD).Nadam se da to nije ona njihova skupa express varijanta.Poštarina je bila svega 0,81€ Pogledajte prilog 302526

Procitaj moj post sa vrha stranice.
I ja sam se prvi put susreo sa nekim drugacijim brojem koji navodno ide preko DHL-a, standardni brojevi gde su samo cifre stizu jako brzo iz cele Evrope za svega 2-5 dana, medjutim ovaj format broja koji sam dobio sa slovima + brojevima nisam imao nikada do sada i poslat je iz Nemacke 23.03. i jos stoji da je tamo u Nemackoj a kao DHL.. Pa uporedi broj koji si dobio sa mojim to jest format, ako je to to, onda je to neki ''spori DHL'', svakako da cu pitati kurira kada donese sta se desava.
 
Malo sam se posle preko 10 godina vratio forumima, čitao i naišao na temu, pa rekoh da se uključim. Otud mi je ovo i prva poruka :)

Aktivan na Aliju naročito u ovo vreme korone, sitna zadovoljstva, šta li je. Vidim da ima puno ljudi sa iskustvima poput mojih. Realno od nekih 170 paketa 2 nisu nikad stigla. Sve ostalo su slična iskustva, jednom mi se desilo da je paket stigao posle 6 meseci prošle godine. U...LV.

Javljam se jer mi je naleteo problem na koji nisam do sada naišao. Naravno, jedan od važnijih paketa, neka WiFi hranilica za akvarijum. U pitanju je Yanween, koji je uredno dobio tracking broj RH...TR. Sve je bilo regularno do ukrcavanja u avion i poslednjeg statusa. Navodno je stigao u Srbiju, ali naša Pošta ga nije registrovala. I to je tako od 19.03. Videh da je neko od kolega imao sličan slučaj.
Kontaktirao našu poštu, oni kod njih na trackingu vide samo TR-TRISTB i kaže kada dođe videće se.

Jako čudno, Turci su do sada uvek bili pouzdani.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-03-00-07-28-915_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-04-03-00-07-28-915_com.android.chrome.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 57
Inace zna li neko strucno lice koje je imalo DHL iz raznih zemalja da pripomogne ? Obicno DHL iz Evrope stize veoma brzo par dana.. kod bude u formatu 10 numericnih brojeva i moze da se prati na dhl.com, dhl.rs..
Sada sam dobio broj u formatu CD*********DE i mogao samo da se prati na dhl.de u pocetku, tek je pre 2 dana moguce da se prati i na ostalim dhl sajtovima. Pise da je ''Za ovu pošiljku je zadužen: DHL Parcel'', poslato je iz Nemacke 23.03. i jos uvek se muljaju statusi svaki dan ali ne izlazi iz Nemacke, ne znam jel ovo pravi DHL ili je stvarno tolika katastrofa u toj Nemackoj da im je i DHL toliko usporen ?
I ja sam se prvi put susreo sa nekim drugacijim brojem koji navodno ide preko DHL-a, standardni brojevi gde su samo cifre stizu jako brzo iz cele Evrope za svega 2-5 dana, medjutim ovaj format broja koji sam dobio sa slovima + brojevima nisam imao nikada do sada i poslat je iz Nemacke 23.03. i jos stoji da je tamo u Nemackoj a kao DHL..

To je standardni poštanski broj za pakete. Nije DHL Express nego obična pošta. Tako uglavnom putuju sve pošiljke iz Nemačke pošto je pre par godina DHL kupio njihovu poštu (ili obrnuto, ne sećam se). Možeš i da ga pratiš na sajtu naše pošte. Pošto se vodi kao paket moraće da ga otvore na carini tako da planiraj 300 din samo za to. Sa druge strane verovatno će nešto brže da prođe carinu a može da se desi da ga isporuče i subotom ako se tako zalomi. Inače to obično nose PostExpress kuriri, barem u Bg.
 
03.04. je prispela kod nas na carinu sada vidim, tako da si u pravu nije DHL, samo ne znam zasto su mi dali da pratim na DHL sajtu da dodatno zbune.
U pitanju je 2 grama najnovije Arctic paste koje sam dobio na poklon / probu, naduvana Artikova vrednost na sajtu je 7e, ako ce to da otvore i lupaju PDV alal im bilo.
 
Kinez mi je odgovorio da je to neki njegov specijalni let da ce njime kao to stići u Mađarsku a iz Mađarske valjda njihovom poštom. A na DHL sajtu promena nema.
 
JOOM bas brzo stize ,stiglo danas
 

Prilozi

  • Screenshot_55.png
    Screenshot_55.png
    112.5 KB · Pregleda: 37
Prodavci veoma cesto nisu distributeri i nemaju kontakt sa robom i logistikom.
Logistika nije njihov deo posla i jednostavno vecina ih nije zainteresovana
da se nesto cimaju oko nacina slanja.
U vecini slucajeva dobijam genericke odgovore.

Izuzetak su trgovci i distributeri koji su u direktnom kontaktu sa robom i logistikom.

Danima za neke stvarcice od 30-ak $ pokusavam da pronadjem jeftinu dostavu
( 3-5$ ) sa punim pracenjem kao za zemlje EU u okruzenju
( Madjarska,Hrvatska,Slovenija ) i ne uspevam.
Pitam za Yanwen,SunYou,direktno Post NL TR...
Preko 20 upita i svi su mi odgovorili - samo DHL za Srbiju.
 
@sasa022
Većina prodavaca radi drop shipping i nemaju nikakav uticaj na slanje robe. Malo ima prodavaca sa svojom robom i mogu da naprave izuzetak sa onim čuvenim sellers shipping method za slanje stalnim kupcima, jer plaćaju kazne AE ako idu mimo uslova iz ugovora. Kupac se sa prodavcem dogovara da prihvata gubitak pošiljke na svoj teret i neće udarati dispute a oni koji jure i pošiljke od 0,01e bi im verovatno napravili problem. Prodavci gledaju ocene kupca kao što i mi gledamo ocene proizvoda i ocene prodavnice, gledaju i koliko bilo dispute i za šta te nemoj da te iznenadjuju odgovori prodavca.
 

vlad1982, kao sto ti rece masinac, to je onda verovatno slicna fora kao ovo sa mojim slucajem.

Inace verovali ili ne mala pasta u spricu od 2 grama je otisla na carinski postupak, bas me zanima sta su ovi iz Artika napisali na pakovanju i zasto su zadrzali paket, em je tezina presmesna, em je vrednost isto mala. Ovo mi se za ovih mnogo godina nikada nije desilo da tako neka sitnica ode na carinski pregled, bas me zanima sta ce da rade kada otvore i vide mali spric od 2 grama, mozda ce da misle da je za fiksanje :ROFLMAO:

Ja sam imao srece da nadjem neke prodavce iz Kine koji salju po dogovoru, sve se u porukama dogovori kao gospoda i idemo preko Osmanlija.
Inace UB*LV, LP** i SY** ne stizu evo vec preko 45 dana, nista ni da se pojavi.
Jedino sto je stizalo su UH**BE i Turci.
 
Kinezu ništa ne verujem. Iako je rekao da tracking nije tačan i da je tn pro forma. Da li ja imam pravo da odbijem pošiljku ako ne želim da je uzmem. Vidim da se juče promenio status u onaj close bag znači uskoro šalju u Srbiju pa ću onda da se češem gde me ne svrbi.
 
Imas naravno to ce biti i moj slucaj sada ako mi nesto klepe za ovih 2 grama paste, mislim neku nerealnu cifru, samo sto sam ja u prednosti jer sam do dobio besplatno i predmet i postarinu, svakako da se necu brukati za par stotina dinara ako mi nakaleme, ali ako nakaleme neku cifru koja je nerealna samo cu lagano da kazem da vrate da nisam zainteresovan da podignem.
E sada ti ako vratis vraca se prodavcu u Kinu i on ce ti najverovatnije odbiti cenu postarine od para koje ti bude vracao.
 
Imas naravno to ce biti i moj slucaj sada ako mi nesto klepe za ovih 2 grama paste, mislim neku nerealnu cifru, samo sto sam ja u prednosti jer sam do dobio besplatno i predmet i postarinu, svakako da se necu brukati za par stotina dinara ako mi nakaleme, ali ako nakaleme neku cifru koja je nerealna samo cu lagano da kazem da vrate da nisam zainteresovan da podignem.
E sada ti ako vratis vraca se prodavcu u Kinu i on ce ti najverovatnije odbiti cenu postarine od para koje ti bude vracao.
E pa to i neće biti problem, jer sam dostavu platio 0,81€. Nije meni toliko problem sve i da sam platio skuplje dostavu. Nego mi je frka da mi ovi iz DHL-a ne nakarikaju kojesta i da jos trkeljisu paket. Kad ide regulare preko pošte samo bi verovatno proslo bez nekih velikih troškova jer je paket mali.
 
Malo sam se posle preko 10 godina vratio forumima, čitao i naišao na temu, pa rekoh da se uključim. Otud mi je ovo i prva poruka :)

Aktivan na Aliju naročito u ovo vreme korone, sitna zadovoljstva, šta li je. Vidim da ima puno ljudi sa iskustvima poput mojih. Realno od nekih 170 paketa 2 nisu nikad stigla. Sve ostalo su slična iskustva, jednom mi se desilo da je paket stigao posle 6 meseci prošle godine. U...LV.

Javljam se jer mi je naleteo problem na koji nisam do sada naišao. Naravno, jedan od važnijih paketa, neka WiFi hranilica za akvarijum. U pitanju je Yanween, koji je uredno dobio tracking broj RH...TR. Sve je bilo regularno do ukrcavanja u avion i poslednjeg statusa. Navodno je stigao u Srbiju, ali naša Pošta ga nije registrovala. I to je tako od 19.03. Videh da je neko od kolega imao sličan slučaj.
Kontaktirao našu poštu, oni kod njih na trackingu vide samo TR-TRISTB i kaže kada dođe videće se.

Jako čudno, Turci su do sada uvek bili pouzdani.

Inače desio se update. Danas se paket pojavio na našoj carini. Ovo mi se do sada nije dešavalo sa TR pošiljkama, da prođe 17 dana od statusa da je ukrcan u avion, stigao i da se tek onda pojavi na našoj carini. Da je nešto drugo u pitanju stvarno bih pomislio da su lažni statusi...
 
Kod mene nedelju dana proslo od "Arrive at transit airport", i dalje nista. Singapurcani. Nego, s obzirom na to da sam porucio direktno sa sajta prodavca, uzeh malo da iscitam informacije na sajtu i snimim ovo:
2.JPG
Pri porudzbini sam imao opcije "DHL/Fedex/EMS (7 days)" i "China Post (15-60 days)", prva opcija 16$, ova druga 9$. Naravno, izaberem prvu opciju, smatrajuci da ce mi paket stici za 2 nedelje maks. Za koji dan ce se navrsiti tacno 3 nedelje od datuma porudzbine, pa cu da im trazim refund. Iako znam da ce se sigurno napraviti ludi i okriviti pandemiju. Sto kog djavola stavljaju DHL ili Fedex, kada to nema bas nikakvih dodirnih tacaka sa DHL-om... Nego je paket poslat preko 4PX, pa SG post.

1.JPG
Kada odem na checkout:
3.JPG
 
@vlad1982, ne ide ti to DHL-om 99.99%, to ti je fora kao kod mene stici ce ti preko nase obicne Poste, e sada kojim servisima ce to sve ici to ces mozda tek moci da vidis kada ti stigne.
Tako je i kod mene slucaj bio, za sve te sitnice i smesne stvari ne secam se da sam ikada nesto platio, ali evo ti ova sada pasta od 2 grama pa ode, inace zavrsen je carinski pregled, zadrzavanje trenutno u BG je 1 dan, sutra ce postar da donese pa da vidimo na cemu sam.

@fanste992 kod mene 20 dana, pa nista, rekao sam ti da je Singapur jako usporio ne znam zasto i samo mozemo da cekamo.
To su garant kao sto sam objasnjavao kod Fasttecha, postarine za neke druge zemlje i onda kada uletimo mi nama nakarikaju jos da platimo, ili u ovom tvom slucaju nisu ti poslali ekspress sluzbama jer kosta mnogo vise za nasu zemlju zato su ti poslali sa onim sto je jeftinije..
 
Šta je ovo ljudi samo 12 dana lol


Number: RHxxxxxxxxxTR
Package status: Pick up
Country: Turkey -> Serbia
Destination:
2021-04-07 06:45, RS, 26101 PANČEVO 1, In charge of home delivery
2021-04-07 04:39, RS, 26200 PC PANČEVO, Dispatch
2021-04-06 22:48, RS, 10200 GPC BEOGRAD, Dispatch
2021-04-06 16:12, RS, RSBEGC, Dispatch
2021-04-06 14:31, RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Arrived
2021-03-30 07:52, TR, TRISTB, Receipt
Origin:
2021-04-06 18:12, Serbia (Yurt Disi), Send item to domestic location (Inb)
2021-04-06 16:31, Serbia (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Inb)
2021-03-30 16:00, Turkey, The item was forwarded to the destination country (Otb)
2021-03-30 10:52, İSTANBUL(AVR), BAŞAKŞEHİR, Accepted
2021-03-29 20:02, Turkey, Istanbul, Item arrived to Istanbul
2021-03-29 12:25, Origin, Item departed from origin
2021-03-27 06:00, Origin, Item is at agent warehouse
2021-03-26 22:25, Origin, Origin, Item Is Ready for Ship
2021-03-25 17:29, Origin, Item Is Pre-advised
======================================
Powered by www.17track.net
 
Stigla malopre 3 UB..LV, na putu od 30-40 dana. Kirgistanaca nema, čekam više komada (najstariji 45 dana na putu)
 
I meni danas stigao jedan UB**LV porucen 23.02., u tom periodu i tih dana sam porucio vise paketa mislim oko 10 komada, eto samo jedan stigao, verovatno ce ostali ovih dana.
Stigao i jedan Turcin neregistrovani, porucen 14.03. znaci 24 dana, registrovani idu brze.

Onaj CD**DE, sto sam mislio u pocetku da ide preko DHL-a, paket u kome je sadrzina proizvoda 5 grama, otvore na carini naplaceno 300 din za tu globu, zatvoren i prosledjen meni, samo mi nije jasno zasto su otvarali sta su mislili da je heroin u spricu..
 
Ako se pošiljka vodi kao paket mora da se otvori. Verovatno je to neki zastareli propis još iz doba SFRJ ali ga se uglavnom pridržavaju. Do pre 5-6 godina su morali i da stave olovnu plombu i uvežu paket kanapčetom. Možda će neko tamo da shvati da je i pregled skenerom dovoljno dobar.
 
Tiha strikes again.
Eto objasnjenja zasto je otvarano, nema mi ni logike ni smisla ni pameti zasto su otvarali ali to objasnjenje menja sve.
Bar da znamo sada da izbegavamo pakete.

Trebao bi definitivno cesce da posecujes ovu temu, imas mnogo korisne informacije u par recenica u odnosu na one koji pisu romane i nista :)
 
Imaju paketi i dobrih strana : trebalo bi da imaju bolje praćenje i da idu na vagu svaki put kad se skeniraju pa bi se možda lakše utvrdilo gde je eventualno nešto ukradeno. Isto tako bi trebalo da imaju prioritet nad pismonosnim pošiljkama. A dešava se da brže prođu carinu. Ovaj tvoj je prošao za jedan dan a mojih par L i R pošiljki koje su stigle isto 3. aprila još čekaju. Donose ih PostExpres kuriri mada to i ne mora biti plus.
 
Ako standardni poštanski broj počinje na E ili C onda je paket, R i L su pismonosne pošiljke. Mnogo prodavaca šalje U pošiljke koje naša pošta nažalost ne prati. Ako nema broja ili nije standardan onda odokativno proceniš po veličini šta možeš da očekuješ :)
Inače kada ima opcija da se bira način slanja ako piše samo Registered, First Class i sl. to je pismonosna a ako je Priority Mail ili tako nešto to je paket. A vidi se razlika i po ceni.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko poručivao skoro preko sajta vitacost? U njihovom call centru mi je rečeno da za Srbiju nema praćenja pošiljke. Koriste DHL global poštu za 9.99 dolara. Koliko je trebalo vremena da porudžbina dođe do adrese kupca? Kako su mi rekli, može da traje i do 90 dana. Zbog toga se uglavnom i ne usuđujem da poručujem jer mi uskoro trebaju neki suplementi.
 
@Animal Da, jasno. Opet su mogli to da mi naglase, ovako sam ocekivao da ce stici relativno brzo, oslanjajuci se na informacije sa njihovog sajta.
 
Mi imamo sreće što preko LT, LV i ostalih jeftinih pošti imamo koliko toliko orjentaciju gde se nalazi U pošiljka. UUxxxCN pošiljke imaju samo praćenje dok ne predaju prevozniku i posle čekaj kad stigne. Evo primera primera praćenja kombinacije YW-CN post i gde se završava praćenje
2021-04-02 21:23План испоруке авиокомпанијама на превоз
2021-04-01 21:27Достављено превознику на превоз
Post automatically merged:

Mi imamo sreće što preko LT, LV i ostalih jeftinih pošti imamo koliko toliko orjentaciju gde se nalazi U pošiljka. UUxxxCN pošiljke imaju samo praćenje dok ne predaju prevozniku i posle čekaj kad stigne. Evo primera primera praćenja kombinacije YW-CN post i gde se završava praćenje
2021-04-02 21:23План испоруке авиокомпанијама на превоз
2021-04-01 21:27Достављено превознику на превоз
 
tako meni brzo stigle dve posiljke, cekam jos tri

@kalin62 ovo sto si postavio da ti je preko SY*** stiglo za 15-tak dana posiljka.. koja posta bude preko tog koda ispod, mislim ko dostavlja tacno pa je tako brzo ?

Moj SY** je otisao na Malezijsku postu i trebalo mu je 47 dana da stigne.

Potpuno razliciti statusi, veze s mozgom nema.. Tako da sta je pisalo na tvojoj koverti cija posta je dostavila tacno ?
 

Prilozi

  • 1617887501659.jpg
    1617887501659.jpg
    225 KB · Pregleda: 25
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno