Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam i jednu preko Solomonskih ostrva UA...SB narucena 21.12.2020, ali je jos uvek nema..
 
Stigla jos jedna UA.... SB naručena 22.12.2020

Tako da ovo preko Solomonskih ostrva stiže u razumnom roku[emoji4] Brže od očekivanog

Sent from my Mi10T using Tapatalk
Imam i jednu preko Solomonskih ostrva UA...SB narucena 21.12.2020, ali je jos uvek nema..
Stigo danas jedan paket preko Solomoskih ostrva narucen 22.12. poslednji status od 05.01. Za 22 dana, odlicno prolazno vreme [emoji23]

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Kako su se Singapurcani ispiskiriskili preko Turaka, koji su inace izuzetno brzi i fantasticni.

singapur.png

Za 5 dana od dana narucivanja da stigne kod nas ni u filmu nije moglo da se vidi !
Izgleda da ce da kidaju kao pre.
 
Jeste... imas negde moj SS, RH...TR za 4 dana stigao na RSBEG.
Ali to je bio jedan jedini put, uglavnom je oko 10 dana.
 
Stigle dve pošiljke. Ipak ispade da je info sa trecking bio ok. Čekam još 2. Ništa carina ništa porez.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210114_154641_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210114_154641_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    294.8 KB · Pregleda: 91
  • Screenshot_20210114_154709_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210114_154709_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    287.8 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20210114_134439.jpg
    IMG_20210114_134439.jpg
    1,023.1 KB · Pregleda: 91
@Animal
Sta odaberes kao opciju za slanje za SG Post? Ima konkretno SG Post ili je to jedan od mogucih nacina slanja preko Yanwena itd... nesto na sta ne mozes da utices? Nisam vidjao pa zato pitam.
 
Stigao 1 uzbekistanac za 34 dana...
417017e8a27265acad0a4c704dee4880.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
UB LV juce stigao posle 82 dana.
UV UZ najbrze stigao za 17 dana a najsporije 40 dana.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Hajde da ponovim po ko zna koji put

UB..LV

Airline arrive at destination country / Arrive at destination
znaci da je posiljka stigla u Letoniju - aerodrom Riga - RIX

HGH01 je Hangzhou Airport

Kinezi to vide na Cainiao pracenju i u vecini slucajeva se prave
ludi i ignorisu poruke .

lvbf.jpg

Na postal.ninja se to vidi.

Post office colection i Depart from transit country znaci prebacivanje
u Marupe LVA tranzitni centar i prosledjivanje ka Srbiji.

Ni jedan od tih statusa nikada nije znacio da je posiljka
stigla u Srbiju !!!


Evo najsveziji primer kako lazu i dalje

ub-lv-bf.jpg

Do sredine maja 2020 je tranzit isao preko Rusije i posiljke su
u vecini slucajeva posle prosledjivanja iz LVA za 2-3 dana bile u Srbiji.
Od kada je prekinuta ta tranzitna linija UB..LV drasticno kasne.
 
@ Villy_Da_Man

Nisi napisao da je u pitanju SYRM kod !!!
Vidi se da su posiljke dobile RF...LT kodove

SunYou opet laze - Statusi koje ti gledas nisu korektni

Evo korektnih statusa za RF..LT ( za tvoja dva paketa )

SYRM-RFxxxLT.jpg
 
@Animal
Sta odaberes kao opciju za slanje za SG Post? Ima konkretno SG Post ili je to jedan od mogucih nacina slanja preko Yanwena itd... nesto na sta ne mozes da utices? Nisam vidjao pa zato pitam.

Ja pisao da mi ne salju sa ovim sporim metodama i naveo koji su i koliko treba da stignu kod nas..
Napisao da je najbolje da posalju Turskom postom jer jako brzo stize kod nas ili sa Singapurcanima jer sam cuo da su ponovo poceli da rade i poslali mi preko Singapura inace nema nigde regularno opicija da se izabere.
Isto kao sto prodavci imaju samo DHL, FedEx i slicno i sa njima se u porukama dogovorim kako da mi posalju.. Naravno nece svi da pristanu, ali ono nadje se..

@sasa022, mislim da niko od nas nije corav hvala svevisnjem, tako da ne vidim razlog niti potrebu da pises ogromnim slovima, i jos jednom da shvatis da ne provode svi na temi ceo dan kao ti, ne znaju ljudi udju u temu i to je to, nema potrebe svaki put da se iscudjavas kako ne znaju ljudi..
 
@ Animal

Hajde napisi kako zamisljas da odgovor
koji se ponavlja vec ko zna koliko puta ostane uocljiv ???

Mozemo ga napisati jos 1000 puta i posle par dana ce doci neko ko ne prati
temu i postavice potpuno isto pitanje po 1001 put....
 
Druze tvoj odgovor ce se zatrpati kroz 2 dana i nece biti apsolutno nikome uocljiv, mozes da pises zlatnim slovima ne vredi, tako da sto bi rekli dzaba si krecio.

Tema je ogromna, niti ocekujem da je iko cita celu niti od pocetka, a i non stop se menjaju stvari i nacini slanja, cekanja, ovo ono..

Tako da pomiri se sa tim niko te ne obavezuje da odgovaras..

Inace kada narucujete nesto sa Alija i birajte nacin slanja tako da izbegnete ove sugave UB ** LV a u note prozoru navedite sledece : ''You can note "Do not modify your logistics method" on your order so that our system can recognize your special request.''
 
@Animal

Molim te reci da se salis ;)

Koga je bre briga za tvoje posebne zahteve za porudzbinu od 1-2-5$ ???


SunYou - prica je ista vec godinama.

UB...LV - mesecima se nista nije promenilo.


Posta Srbije - ne vredi pominjati :S: :mad:
 
Nije to poseban zahtev, nego je odredjeni vid slanja to jest odabir poste koja prevozi i dostavlja paket iz padajuceg menija prilikom odabira.
Kada sam pitao prodavca zasto je poslao preko ovoga a narucio sam preko onoga, on mi je to rekao, dakle da se navede u note poruci da ne menjaju nacin slanja od onoga koji je odabran do strane kupca, sto ce da umanji sansu da vam posalju nekim drugom nacinom od onoga koji ste odabrali.
Ma skoro sve moze da se dogovori, ja sam upravo dogovorio sa Kinezom da salje preko neregistrovane Turske poste i ako mu je jedini nacin slanja FedEx, do duse rekao je da ga ne krivim ako se paket izgubi sto je prilicno ok sa njegove strane i pristao sam na to.

Menjaju se stvari mnoge, evo sta mi prvo pada na pamet, sada S****** prevoze Holandjani a do pre 4-5 meseci su isli preko Turaka itd.. tako da pusti ti tvoje price ;)
 
@ Animal

Iskreno , voleo bih da se javi jos ljudi koji su uspeli da obezbede slanje
sa Aliexpress-a po njihovoj zelji.
Govorimo o 1-2 komada sitnica do maksimum 5$.

Meni ni jednom nije uspelo za sitnice.

Mozda je za neke vrste sitnica moguce...

Yanwen - Sxxx idu i preko TR i preko NL

Nedavno sam imao primer 2 narudzbine od istog trgovca u istom danu.
Oznaceno Yanwen - paketic preko TR stigao , drugi preko NL je u tranzitu.

Cainiao sta god da oznacis od 3-4 vrste , distributeri ce poslati kako njima odgovara.
 
Kod mene trenutno 6 komada UV...UZ, 5 poslato pocetkom decembra, jedan krajem novembra, ni traga ni glasa..
Po statusima svi su oko 20.12 stigli u Srbiju...
 
Preko koje kurirske službe idu paketi čiji brojevi počinju sa RIEL a zatim ima 18 cifara?

Paket ide iz Nemačke u Nemačku.
Postal Ninja kaže da je broj neispravan...
 
@ Animal

Iskreno , voleo bih da se javi jos ljudi koji su uspeli da obezbede slanje
sa Aliexpress-a po njihovoj zelji.
Govorimo o 1-2 komada sitnica do maksimum 5$.

Meni ni jednom nije uspelo za sitnice.

Mozda je za neke vrste sitnica moguce...

Yanwen - Sxxx idu i preko TR i preko NL

Nedavno sam imao primer 2 narudzbine od istog trgovca u istom danu.
Oznaceno Yanwen - paketic preko TR stigao , drugi preko NL je u tranzitu.

Cainiao sta god da oznacis od 3-4 vrste , distributeri ce poslati kako njima odgovara.
Ja sam uspeo u drugom talasu korone, nekoliko prodavqca kod kojih sam ja kupovao su imali samo opciju dhl. Pisao sam im i slao screenshotove da mi ostali salju yanwenom, sunyou itd. za Srbiju uz neki minimalan shipping. Pet sest prodavaca je pristalo i poslalo yanwenom i sunyou uz pristojan shipping. Imam osecaj kao da nisu ni znali da mogu tako da salju ili jednostavno nece da se cimaju i uvrste u opcije slanja. Mizerni smo mi za njih

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Danas mi stigla dva paketa.

Jedan UB LV poručen 01.12. sa poslednjim statusom 07.12. i jedan UV UZ poručen 07.12. sa poslednjim statusom 25.12.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sunyou, preko solomonskih ostrva, poslat 21.12, stigao 11.1

Btw ljudi kakvo je stanje trenutno sa Speedpak - ebay? Je l stiže to redovno?
Ne umem da pretraži temu sa telefona
 
Ovaj UPS kida. Brat poslao paket iz Holandije 13.1 stiglo danas 15.1..brže nego da sam slao paket ovde po Srbiji Bex-om ;)
 
Sunyou, preko solomonskih ostrva, poslat 21.12, stigao 11.1

Btw ljudi kakvo je stanje trenutno sa Speedpak - ebay? Je l stiže to redovno?
Ne umem da pretraži temu sa telefona

Ja cekam jedan SpeedPak, napustio je kinu 17.12. Jos nema promene statusa.
Na ebay stoji: "Deliveries from China may be delayed".
 
Uskoro krece Kineska nova godina, ne preporucujem nikome da narucuje u ovom trenutku posiljke jer ce nastati haos sigurno.
Ja sam narucio cisto onako par stvari kao test pre par dana i pola od njih i nema nikakvih statusa a uskoro ce vise od nedelju dana kako bi trebalo da je poslato.
 
Ja cekam SpeedPak sa zadnjim statusom 09.12. Departed Country of Origin (ShenZhen, CN).
 
@ Animal

Iskreno , voleo bih da se javi jos ljudi koji su uspeli da obezbede slanje
sa Aliexpress-a po njihovoj zelji.
Govorimo o 1-2 komada sitnica do maksimum 5$.

Meni ni jednom nije uspelo za sitnice.

Mozda je za neke vrste sitnica moguce...

Yanwen - Sxxx idu i preko TR i preko NL

Nedavno sam imao primer 2 narudzbine od istog trgovca u istom danu.
Oznaceno Yanwen - paketic preko TR stigao , drugi preko NL je u tranzitu.

Cainiao sta god da oznacis od 3-4 vrste , distributeri ce poslati kako njima odgovara.

Evo vidis javio se covek, tako nije da to ne moze nego ti ne umes ili ne znas kako ;) Naravno da nece pristati svaki moguci, ali ono moze da se nadje, a ako planiras da objasnis u 2 recenice sve i to ti nece proci, napises osrednji tekst lepo objasnjeno i sa referencama da moze covek da pogleda kako i sta ako vec hoce da se cima i kada mu bude jasno vidi da to moze tako onda ce verovatno i da posalje, svima je u cilju da prodaju ako je nesto provereno i funkcionise.

Ja Yanwen vec 4-5 meseci dobijam iskljucivo i iskljucivo preko Holandjana, niti jedan jedini preko Turaka a imao sam ih dosta.

Nadjes lepo koji ti Cianiao najvise odgovara i kako sam napisao lepo ostavis poruku u note-u napises da ti ne menjaju logisticki metod i da posalju LP***** jer najbrze stize i da ne salju UB**LV jer posiljkama treba 3-4 meseca da stignu i da se otvara dosta dispute na tu vrstu posiljki...


Ja sam uspeo u drugom talasu korone, nekoliko prodavqca kod kojih sam ja kupovao su imali samo opciju dhl. Pisao sam im i slao screenshotove da mi ostali salju yanwenom, sunyou itd. za Srbiju uz neki minimalan shipping. Pet sest prodavaca je pristalo i poslalo yanwenom i sunyou uz pristojan shipping. Imam osecaj kao da nisu ni znali da mogu tako da salju ili jednostavno nece da se cimaju i uvrste u opcije slanja. Mizerni smo mi za njih

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Bravo, neki uopste ne znaju. Ovo sto sam narucio da mi posalje covek preko Turske poste a samo ima u ponudi preko FedEx-a, rekao mi je da im Ali ne dozvoljava da imaju takav vid slanja u onim opcijama za odabir a da ko zna od prodavaca da to tako radi i moze da nije nikakav problem da posalje kroz dogovor u porukama.. Pitao sam ga i za Singapur posto su poceli ponovo da rade, kaze da trenutno ne zna nista oko toga ali proverice.

Evo ovde na ovom sajtu Kinez moze da zakaze da mu dodju iz te neke poste da pokupe paket koji ce ici preko Turske poste : http://www.etg56.com/, pa mozete pokusati da predocite ''vasem Kinezu'', naravno ako bude hteo da se cima, sve zavisi ima ih svakakvih.

EDIT : Da, takodje mi je rekao i ovo : ''As the New Year's holiday approaches, the freight rates have increased.''
Pa imajte u vidu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno