Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigla 2 UB... LV paketa za 25 dana, poslednji status 8.10. I jedan zaostali putovao 59 dana isto UB... LV, verovatno je tad upao u onaj zastoj sa Letoncima.
Deluje da su krenuli ponovo dobrom brzinom Letonci.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
UB..LV posiljke

Stigle u Rigu i nema novih statusa

19.09
22.09
01.10
05.10
16.10

---

Stigle u Rigu i isti dan krenule dalje

07.10 - isporucena u Srbiji
14.10
18.10
 
@ PJ
Da li su tražili neke dodatne papire ili iz taka izvukli vrednost pošiljke i samo prosledili na adresu?
Da li je vrednost 40$ ukupna ili samo ono iz paketa?

Proizvodi su oko 25$ plus transport 40$.
Prošli put sam od istog dobavljača imao račun, baš kako treba, bez greške u podacima, sa sve decimalama.
Sada je isti prodavaca samo popunio CN nekim bezveze brojevima, mislim da je zbir bio 9e, ali je DHL HK dodao neki papir na kome je sve to pisalo. Kao da je DHL HK potvrdio da je tolika vrednost.
 
“PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
Frankfurt am Main, DE”

Jel ovo last mile radi nasa posta? Ako jeste, jel brze prolazi carinu ili samo dodaju u ostale posiljke sa alija i slicno

Ne mora da znači. Poslednjih nekoliko DHL paketa mi je isporučio DHL Srbija.
Kad bolje razmislim, kao po pravilu, ako je putovalo avionom, donese DHL, ako je išlo kamionom, u Evropi, carinio sam preko Pošte.
Sve avionom mi je bilo na ime.
Sve kamionom na pravno lice.
 
UB..LV posiljke

Stigle u Rigu i nema novih statusa

19.09
22.09
01.10
05.10
16.10

---

Dodaj na spisak i 10.8.2020 - Post office collection (nije stiglo)

11.9.2020 - Arive at destination Riga (nije prosledjeno)

5.10.2020 (isto kao tvoja nije prosledjeno)

23.10.2020 (nije stiglo) Post Office collection. depart from transit country of district. x2 kom.


Imam jos par ali me mrzi da pisem. Cekam jos nesto da stigne pa da napravim lepo presek.
Haos sa UB LV :)
 
Jedan od otpisanih UB...LV danas posle više od dva meseca od slanja, i više od mesec dana nepromenjenog statusa od kada je ušao u Letoniju, promenio status u:

"Delivering
Shipment arrived at country of origin post office"

Tako da će možda i stići...
 
Ne, sigurno nije vraćeno u Kinu, to jeste prilično nejasno kod višestrukih tranzita, izgleda da je u ovoj fazi "country of origin" Latvia, ista ona koja je prethodno bila "destination country".
Otprilike u praksi znači "nije se izgubilo, tu je i dalje u Rigi". Iz mog dosadašnjeg iskustva dobre su šanse da stigne u narednih par nedelja, ali može da se zalomi i duže.
 
@kure1982

@thx1138



Izgleda da dzabe pisemo svakih par dana kako se sta i gde prati i sta treba da napisete kada nesto pisete :S:
 
Letonska pošta, UBxxxLV:


Poručeno 2. avgusta, stiglo tokom septembra (Arrive at transit country or district 2020-08-26 09:33:28)
Poručeno 3. avgusta, nije još stiglo, poslednji status (Post office collection. 2020-08-19 10:47:45)
Poručeno 3. avgusta, stiglo tokom septembra (Post office collection. 2020-08-20 13:53:02)
Poručeno 5. avgusta, nije stiglo, (Depart from transit country or district 2020-09-03 09:55:37)
Poručeno 1. oktobra, nije stiglo, (Depart from transit country or district 2020-10-14 17:47:08)
Poručeno 1. oktobra, nije stiglo, (Post office collection. 2020-10-14 17:47:08)
Poručeno 1. oktobra, nije stiglo (Arrive at destination 2020-10-12 13:30:00)
Poručeno 3. oktobra, nije stiglo (Depart from transit country or district 2020-10-14 16:58:05)
Poručeno 3. oktobra, nije stiglo (Arrive at transit country or district 2020-10-14 16:58:05)
Poručeno 5. oktobra, nije stiglo (Depart from transit country or district 2020-10-20 16:24:15)
Poručeno 6. oktobra, nije stiglo (Arrive at destination 2020-10-14 14:30:00)
Poručeno 6. oktobra, nije stiglo (Depart from transit country or district 2020-10-21 20:02:49)
Poručeno 9. oktobra, nije stiglo (Depart from transit country or district 2020-10-18 13:24:21)
Poručeno 12. oktobra, nije stiglo (Post office collection. 2020-10-19 11:20:19)

Imam još par poručenih poslednjih par dana, to već ko zna kad će... Mada sam otpisao i ono poručeno avgusta, teško da stigne.

Ranije je moglo na sajtu letonske pošte da se vidi kad krene za Srbiju, sad ni toga nema, već moramo da verujemo glupom cainiao praćenju za koje sam ubeđen da je netačno.
Za svaki UBxxxLV broj javlja ovako: https://i.imgur.com/fw36X3W.png
 
Pisao sam pre par dana za te UB... LV ako ne izadju iz Letonije do sredine sledeceg meseca, tacnije negde do 20.11.2020. Mozemo da slobodno otpisemo te posiljke da ce stici ove godine jer ce ih uhvatiti tura 11.11.2020. i sve zivo ima da bude blokirano. Prosle godine se isto desilo iako nije bilo korone. Sad tek ima da bude katastrofa.
 
Letonci imaju fore do oko 15.11 da raskrce skladista .
Posle toga stizu porudzbine od 11.11 i Black Friday - kraj novembra.

https://parcelsapp.com/en
https://postal.ninja/en

UB..LV koje imaju poslednji status
Arrival at airport RIGA / Arrive at destination
i posle toga danima nemaju novi status , ko zna kada ce biti prosledjene iz Rige.

One koje isti dan ili posle par dana od dolaska u Rigu dobiju status
Collection LVA / Depart from transit country or district
prilicno brzo stizu u Srbiju

Neke oktobarske porudzbine preko LV su vec stigle , a ima posiljki kojih nema od letos.

@ nidzesi

Procitaj sta pisemo za Cainiao !!!

Prati na

https://postal.ninja/en
https://parcelsapp.com/en


Trgovcima Cainiao prikazuje dolazak posiljke u Rigu.
Nama kupcima ne pokazuje - pise samo Airline arrive at destination country

Sa trgovcima koji i posle niza primera i objasnjenja da Riga nije u Srbiji i dalje tvrde da je posiljka
stigla u Srbiju vise ne komuniciram i svi ce dobiti negativne ocene.

bflv.jpg
 
@sasa022

Dakle, ako ima status "Depart from transit country or district" onda znači da je krenulo za Srbiju?

Poručena 5. avgusta: https://i.imgur.com/qFCaWB0.png 3. septembra dobila depart, ali je nema.
Poručena 3. avgusta: https://i.imgur.com/LKGmfGg.png 19. avgusta dobila depart, isto je nema.

Ili ih naši kradu ili se usput izgube, šta znam sad šta je u pitanju...
 
Jedan od otpisanih UB...LV danas posle više od dva meseca od slanja, i više od mesec dana nepromenjenog statusa od kada je ušao u Letoniju, promenio status u:

"Delivering
Shipment arrived at country of origin post office"

Tako da će možda i stići...

Sad su mu promenili statzs u "Depart from transit country or district."...
 
Nisam imao slucaj da imam ovakav kod za pracenje i ovo GMTC arived. Ima li ko kakva iskustva?
9c4e8e4bf143ef17e2b5f228294fd446.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Sun You ne daje pravi broj za praćenje i ti statusi ne znače ništa.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@kure1982

Ako nindza kaze OTX Logistics - Departure LVA , znaci da je posiljka
krenula iz Letonije . Posle toga ostaje da cekas . Moze da stigne za 2 nedelje ,
a moze i za 2 meseca....


@Gilgamesh

Ovo je SunYou
kao SYRM i LPxxx posiljke

Posiljka je stigla u neku tranzitnu tacku
GMTC - Global Mail Transit Country


syae.jpg


EDIT :

Cesto znaju da slazu sa statusom da je posiljka stigla u Srbiju .
To za SY nije nikakva novost :S:
 
Poslednja izmena:
Da dodam za LV pošiljke.
Pre neki dan što je stigla pošljka koja je po statusu bila u tranzitnoj zemlji 09.09 sva je bila izlepljena nalepnicama, bila nalepnica preko adrese i druga nalepnica preko deklaracije, pa su skinute i zalepljena je nova sa adresom na poledjini jer je sve loše čitljivo. Da li su LV menjali rutu pa vraćali iz jedne tranzitne zemlje da bi slali preko druge pojma nemam.
 
@ sasa022
Ljudi čitaju samo status pošiljke a ne i ko je objavio, objave Alija su uvek da je stiglo u Srbiju
Oct 2, 2020 21:30 Arrival at airport RIGA OTX Logistics
Oct 2, 2020 21:30 Arrive at destination Aliexpress-Cainiao
Evo i primera i gde je logika da je u 21:30 po nečijem vremenu pošiljka stigla i u Rigu i do odredišta?
 
Poslednja izmena:
Ja uglavnom biram Yanwen jer obično ide preko Turske, u poslednje vreme dosta brzo...
Istina, mada u poslednje vreme SunYou ide preko Honkonga nekim letovima i stize kao i Yanwen ako ne i brze.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@ Mali Mrav

Cainiao pravi opstu pometnju sa tim statusom.
Kinezi trgovci se u vecini slucajeva prave ludi i pozivajuci se na taj status
tvrde da je posiljka stigla na odrediste.
Kupci koji nece da razmisljaju i nece da pogledaju nista drugo nego samo
pracenje koje im AliExpress servira kroz aplikaciju misle da je sve istina
i da ih posta zeza i postari kradu paketice...

Najtuznije od svega je sto i pojedini clanovi foruma koji su ovde danima prisutni
nece da nauce sta i kako treba da rade. :mad:
 
@tumbe

Sve je to izmesano .
Cainiao - Yanwen - SunYou - 4PX

Hajde reci mi sta ces da izaberes ako je cena identicna ???

I ko ce i kuda da transportuje posiljku ???

cainiao.jpg


I Yanwen - Turska se desi da posiljke iz iste ture ne prosledi u isto vreme iz Turske i stignu
Srbiju u sasvim razlicitim terminima.
 
@tumbe

Sve je to izmesano .
Cainiao - Yanwen - SunYou - 4PX

Hajde reci mi sta ces da izaberes ako je cena identicna ???

I ko ce i kuda da transportuje posiljku ???

Pogledajte prilog 291510


I Yanwen - Turska se desi da posiljke iz iste ture ne prosledi u isto vreme iz Turske i stignu
Srbiju u sasvim razlicitim terminima.
Slazem se u potpunosti, ali u mom slucaju Cainiao global meni najbrze stizu. Ako nije Yanwen ili SunYou, opet iznosim svoja iskustva. U poslednje vreme SunYou stize najbrze i bez greske pracenje. Mozda je samo trenutno, kako god meni odgovara :)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno