Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta se dogadja sa Letoncima? Na postal Ninja I dalje stoje regularno statusi, ali ih na 17track jos uvek nema. Jel neko dobio neki UB...LV? Imam jedno 10-tak komada, najstariji je od 10.08, 26.08 itd., pa dalje iz septembra
 
Pošiljka pod brojem UD...LT stigla iznenađujuće brzo.
e6ea21af627e0967441b65e96eb719c0.jpg


Poslato sa Nova 5t
Meni danas isporučen jedan UD LT. Poručen 18.09. a još 29.09. je stigao u Srbiju.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni UB LV porucen 06 pise da je stigao u Srbiju ako ne lazu :) ovo mi mozda bude najekspresnija dostava u zivotu sa alije, jednom mi se pre deslio da je stiglo kroz 2 nedelje
 
Za moj UB LV pise svuda "Stopped", a zadnji status 11.09. "In transit - Departed waypoint LVA "

A zasto je "stopped" nemam pojma,imam i nekih drugih koji su i stariji ili vec isporuceni pa su brojevi jos aktivni ...Kazu : "Package tracking stops if there hasn't been any updates for a long time or delivery service has notified that there will be no further statuses provided on the package."
 
To sto pise da je stiglo u odredisnu destinaciju je ustvari status da je stiglo u Letoniju. Kad ce stici u Srb. to niko ne zna.
 
UB--LV stoje mi poslednji status 11.09 i ne stiže još uvek..

Odakle naručujete ove turke, hteo bih da pazarim nešto? Banggood? Aliexpress Yanwen?
 
@ zmurke
@ duki92

Pogledajte sta se pise mesecima unazad !!!

AliExpress - Cainiao obmanjuje korisnike nepreciznim statusom.

Cini mi se da ce sa LV biti isti scenario kao i sa Malezijom :S:

AliExpress - Yanwen = TR
 
UB--LV stoje mi poslednji status 11.09 i ne stiže još uvek..

Odakle naručujete ove turke, hteo bih da pazarim nešto? Banggood? Aliexpress Yanwen?

Imas na Aliexpressu i Ebay. Idu preko Yanwena, na Aliexpressu dobijas kod koji pocinje sa S********** pa idu brojevi a na Ebay UD*********YP..
Problem je sto i kada selektujes Yanwen dosta prodavaca posalje necim drugim i onda krece ispravljanje krive Drine oni tvrde kako je to to, da to mora tako, a ti znas da nije i onda se prepires sa njima, neki preprave kod i nacin slanja neki ne odustaju pa ti putuje po 50 dana preko UB******LV...
 
Koliko se ja sećam EMS (Express Mail Service) ima EE broj...
 
speedpak ide preko Nemacke ako se dobro secam. Ja sam ih dobijao bez pracenja kroz Srbiju, ti posto si platio toliki iznos dodatno... ces verovatno imati pracenje.
 
Danas doneo postar jedan UB LV sa zadnji statusom 11.09. "In transit - Departed waypoint LVA " pa ako jos neko ceka tako nesto moze da se nada...
 
Svraticu onda sutra do poste. Mada opet su zeznuli stvari kod mene i zamenili postara... haos sta rade.
 
Danas doneo postar jedan UB LV sa zadnji statusom 11.09. "In transit - Departed waypoint LVA " pa ako jos neko ceka tako nesto moze da se nada...
Bas imam jedan takav medju inima skunutim preko LV. Znaci ima nade...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
UB..LV - definitivno nema pravila :( :(

Cainiao Super Economy - YANWEN Logistics
Cainiao Super Economy - 4PX Express - imaju i LPxxx kod

negde su statusi samo do Rige
Aliexpress-Cainiao - Arrive at destination , pa je u vecini slucajeva nemoguce dokazati
trgovcima da posiljka nije stigla u Srbiju

a negde posle par dana ide

OTX Logistics - Collection LVA
Aliexpress-Cainiao - Post office collection
Aliexpress-Cainiao - Depart from transit country or district

par primera :

19.9 - Hangzhou - Riga - nema novih statusa
1.10 - Hangzhou - Riga - nema novih statusa
5.10 - Hangzhou - Riga - nema novih statusa
7.10 - Hangzhou - Riga - ide dalje Collection LVA - Depart from transit country or district

( medju ovima od 1 , 5 i 7.10 ima od istog trgovca - narucivano u razmaku od par dana )
 
Sta mu dođe ovaj znak uzvika i kada dođem mišem na njega piše stoped?
0708b971dd2f5c54a70c5377089689b0.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Ili ti je dao tuđi broj ili su greškom prosledili za NS pa će vratiti za BG. Dešavalo se i jedno i drugo. Videćeš u narednih nekoliko dana ili nedelju ili dve šta je slučaj prema sledećim statusima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Dakle ipak me je Kinez prevario. Dao mi je tuđi broj za praćenje, meni isteklo vreme za prigovor (dispute) i sad mogu da se slikam.
Lazni_TrNo.jpg
Ovo je nauk za ubuduće, možemo da se dogovaramo dok traje vreme za dispute, ali onda nema opraštanja. :mad:
 
Imas 15 dana nakon isteka zastite da otvoris. Ako je proslo i to onda jedino da se obratis aliexpres timu, gledaj nekako da zaobidjes ono vnog* od robota Evu i da dodjes do pravih ljudi i objasni im tvoj problem. Stace na tvoju stranu sigurno.


Sto se tice posiljki, bio sam do poste i nije stiglo nista od UB LV. Onaj kolega gore je mozda iz Beograda pa mu je proletelo kroz GPC i carinu (jer nije carinjeno) i odmah otislo u lokalnu postu.
Kod nas dole to malo drugacije funkcionise... dok ga GPC BG prosledi nama dole pa dok to prodje carinu itd. Pa ne ide istog dana do moje lokalne poste nego dan kasnije itd. Tako da ako je nesto i stiglo ne ocekujem ga ove nedelje.

Jedino sto je stiglo je SunYou... zadnjim statusom od 30.9.2020 i preko te nalepnice je prelepljena UD LT... islo preko Litvanije. Nalepnica izbledela i pozutela... verovatno je postar ovaj novi nosio na isporuku onog dana kad je padala kisa paa se sve namokrilo. Sigurno nije znao gde je kuca pa ga vratio u lokalnu postu.
 
Mislim da imas pravo i posle isteka za zalbu aliexpress timu i ja sam jednom prilikom dobio povrat novca od njih u fazonu da imas valjda jednom pravo na povrat i posle isteka zastite ali ako ti je neka sitnija suma u pitanju ja ne bih za sicu koristio tu mogucnost.

Poslato sa Nova 5t
 
@ milirad
Šta očekuješ od trgovca, poštenje?
Čim istekne zaštita udariš odma dispute pa ako stigne kasnije obavestiš ga da hoćeš da mu nadoknadiš pa neka on nalazi načine na koji način. Ono u stilu idi do lokalne pošte, poslaću ti ponovo, problem sa logistikom zbog virusa, geškom prosledili u drugi grad ne pije vodu, klasične kineske prevare.
 
Ja se izvinjavam sto cu malo otici u off ali da pokusam ovde posto na drugom mestu nisam dobio odgovor. Da li je neko kupovao na Joom i kakva su vam iskustva? Mozete mi pisati i u inbox da ne idemo u offtopic.

Poslato sa Nova 5t
 
Pitanje
Paket mi je poslat 26.06.2020. U Srbiju je stigao 13.07.2020. Paket je imao pracenje ali u Srbiji u nasoj posti nema.
Posto je proslo 90 dana a nisam dobio paket otvorio sam spor (dispute).
Aliexpress je odlucio da mi ne vrati novac jer pretpostavlja da sam paket dobio. Na trakingu se vidi da je paket u Srbiji.
Sta sada ja mogu da uradim. Kako mogu da se zalim nasoj posti i gde da nadju moj paket.
Vradnost paketa je 30$.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno