Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Rax032
Šta misliš da li neko potpisuje prijem poštanske vreće? Da li postoji materijalna odgovornost za ne poštovanje rokova isporuke pošiljki .........? Postoji zakon o poštanskim uslugama i Svetska poštanska konvencija
 
Ja opet da ponovim pitanje, šta ima bilo ko od nas ko naručuje sa AliExpressa sa letonskom ili bilo kojom poštom?
AliExpress garantuje rok isporuke od 90 dana, i on vrši povraćaj novca a ne letonska pošta. A to što neko otvara dispute i blage veze nema da li mu je pošiljka registrovana ili ne, pa na kraju traži novac nazad zbog tamo nekog statusa to je i bezobrazluk u neku ruku.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
@ Rax032
Vidiš i sam kakva su pisanja i na ovom forumu u smislu gde je moja pošiljka dobio sam mail da čekam poštara a da ne pišem ono kako moje pošiljke nema a svi vi dobili te kako da otvorim dispute moju pošiljku poslali za Tursku a SS pokazuje da ide preko LV i sl.
Jeste da Ali vraća pare ali neka pošta plaća penale.
 
@Mali Mrav

Svi veliki sistemi su digitalizovani i sve prolazi "skener" ,
tako da neka nas manu price da nije poznato gde se posiljke nalaze.

Problem su pravilnici iz proslog veka , koji nisu promenjeni na svetskom nivou.
 
@ sasa022
Nisu zakoni iz prošlog veka na svetskom nivou su od 2016. do 2019.
Ali sve poštanske službe su zatvorene tako da nema nikakvih informacija a to da se u svakom trenutku zna da gde je pošiljka istina je. Čak i Bgd skenira i još jurili pre neku godinu da budemo kargo tranzit iz Kine
 
Izgleda da sam ga izduvao za onu moju UB*********LV posiljku.. Vise od mesec dana ne menja status iz Rige a ni Kinez vise ne odgovara na poruke :/
 
Дошао UB******SG наручен почетком априла. Прелепљене су три налепнице. Ко зна где је ово све путовало.
 
28/09 poslato, SunYou, imala tracking, nekih 2-3USD koštala poštarina, danas stigla, preko LT išla. Originalni broj bio SYRMabc, dobila LZ broj RFxyzLT, koji može da se vidi na sajtu naše pošte, ali ovaj SYRM se vidi na postal.ninja sve, poslato, tranzit zemlja, Srbija (poslednji unos delivery in progress). Evo je za sada lični rekord za koliko mi je nešto stiglo :)
 
Yanwen preko Turaka za sada ide odlično [emoji16][emoji108]IMG_20201009_180730.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel ovo znaci da je stiglo kod nas ili je tek napustilo Litvaniju?

Sep 16, 2020 15:24 YANWEN Logistics
Yanwen Pickup scan
Sep 17, 2020 00:43 YANWEN Logistics
Processing information input
Sep 18, 2020 10:09 YANWEN Logistics
Yanwen facility - Outbound
Sep 18, 2020 12:09 YANWEN Logistics
Last mile=> Destination country post, number RE240239956LT
Sep 20, 2020 18:21 YANWEN Logistics
Data received
Sep 20, 2020 20:30 YANWEN Logistics
Received by the dispatch center
Sep 24, 2020 11:00 YANWEN Logistics
Dispatched from the dispatch center
Sep 30, 2020 18:47 YANWEN Logistics
Forwarded by transport
Oct 9, 2020 00:00 Lithuania Post
The shipment has been sent abroad
Vilnius Logistics Center, Metalo str. 5, Vilnius
Oct 9, 2020 06:37 Serbia Post
Reception
LT-LTVNOA
 
28/09 poslato, SunYou, imala tracking, nekih 2-3USD koštala poštarina, danas stigla, preko LT išla. Originalni broj bio SYRMabc, dobila LZ broj RFxyzLT, koji može da se vidi na sajtu naše pošte, ali ovaj SYRM se vidi na postal.ninja sve, poslato, tranzit zemlja, Srbija (poslednji unos delivery in progress). Evo je za sada lični rekord za koliko mi je nešto stiglo :)
Da li ti je isporučena istog dana kada je bio status "delivery in progress", ili je prošlo neko vreme?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Deliery in progress status je juče bio, danas mi doneo poštar.
 
Ja sam imao jednu SunYou sa praćenjem, išla preko Litvanske RF...LT. Delivery in progress bio juče, danas isporučena.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
EE pošiljka sa Ebaya ušla u sistem 25. septembra, 2. oktobra izašla iz Kine, danas mi stigla. U trackingu i dalje piše da je izašla iz Kine.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Jel ovo znaci da je stiglo kod nas ili je tek napustilo Litvaniju?

Tek je ušlo u Litvaniju, tu će bitzi 3-4 nedelje, toliko je moj paket bio.

https://t.17track.net/en#nums=RE240239956LT


Ova moja, da li je prošla našu carinu?

lt.jpg
 
Jel imao ko sta skoro preko registrovanih Holandjana, sta se desava nikako da sleti iz Kine u Holandiju ?
Pre je islo oko 20 dana do nas..
 
Jel imao ko sta skoro preko registrovanih Holandjana, sta se desava nikako da sleti iz Kine u Holandiju ?
Pre je islo oko 20 dana do nas..
Imao sam ja postNL, jedan stigao za 28 dana. Statusi kasne bas, a druga stigla za 30 dana.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Meni su pre neki dan stigli u Holandiju, jedan paket posle 20-ak dana, a drugi posle 45! Totalno su usporili, nikad nisu ovako.
@a c a protrčalo je carinu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
28/09 poslato, SunYou, imala tracking, nekih 2-3USD koštala poštarina, danas stigla, preko LT išla. Originalni broj bio SYRMabc, dobila LZ broj RFxyzLT, koji može da se vidi na sajtu naše pošte, ali ovaj SYRM se vidi na postal.ninja sve, poslato, tranzit zemlja, Srbija (poslednji unos delivery in progress). Evo je za sada lični rekord za koliko mi je nešto stiglo :)
Odlično baš sam nešto gledao da uzmem sa ali-a, a piše SunYou [emoji106]
 
Kod mene novi rekord..

RH... TR, stigao na iznenicnu postu za 4 dana
 

Prilozi

  • Screenshot_20201010_181655.jpg
    Screenshot_20201010_181655.jpg
    149.6 KB · Pregleda: 93
Meni RH.....TR iz nekog razloga nije mrdnuo iz TRISTA od 24.9.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Meni su pre neki dan stigli u Holandiju, jedan paket posle 20-ak dana, a drugi posle 45! Totalno su usporili, nikad nisu ovako.
@a c a protrčalo je carinu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Ma katastrofa stoji status The item is ready for shipment od 29.09. sve kontam stize u Holandiju stize, kad tek danas dobijam status The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed, znaci za ovih 12 dana jos nije krenulo iz Kine za Holandiju :(
 
Konačno pristigao u izmeničnu

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
cc69938145b995a9834fde81fe0ab2ea.jpg
 
Poslednja izmena:
Znaci sutra/prekosutra se moze ocekivati neregistrovani turcin :D

Konacno se i holandjanin posle 13 dana dovukao iz Kine za Holandiju.
 
Posiljka plaćena 27.9. jutros isporučena Cainiao Super Economy Global
Do sada nisam imao brzu isporuku [emoji4]

Sent from my Mi MIX 3
 
Pošiljka pod brojem UD...LT stigla iznenađujuće brzo.
e6ea21af627e0967441b65e96eb719c0.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
E meni je ovo čudno. Posle reklamacije (zamenska baterija je u pitanju, nije se punila i čak se nadula) prodavac je rekao da će mi poslati novu besplatno. Mesec dana nije bilo nikakvih informacija na sajtovima za praćenje, a onda rekoh da proverim na sajtu naše PTT. I pojavi se ona da je stigla, ali me čudi zašto iz Beograda ode za Novi Sad na proveru za carinjenje?! Krajnja adresa gde bi pošiljka trebalo da stigne je Beograd. Da mi Kinez nije dao lažni broj za praćenje? To jest da nije dao broj za neku pošiljku koja ide za NS i pitaj Boga šta je to.

AE_status.jpg
 
Ili ti je dao tuđi broj ili su greškom prosledili za NS pa će vratiti za BG. Dešavalo se i jedno i drugo. Videćeš u narednih nekoliko dana ili nedelju ili dve šta je slučaj prema sledećim statusima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Stigli Turcici :D
Od 18.09. pa sve do 28.09. sto je naruceno, stiglo isti dan.
 

Prilozi

  • turcici.jpg
    turcici.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 100
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno