Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ The Filozof
Šta ti kaže praćenje za SG pošiljku u koje vreme je sletela?
Kod mene Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country i dalje ništa, nema izmenične
Aug 15, 2020 13:47 Arrival at Destination Serbia



Ja imam gomilu posiljki manje vrednosti uglavnom sa aliexpress koje su sve pre oko 15ak dana po podacima sa alija stigle u Srbiju. Da li tu dalje ima nesto dalje da se prati ili cekam da lokalne sluzbe to procesiraju do moje poste?

Najbolje proveri status tih pošiljki na sajtu pošte.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam gomilu posiljki manje vrednosti uglavnom sa aliexpress koje su sve pre oko 15ak dana po podacima sa alija stigle u Srbiju. Da li tu dalje ima nesto dalje da se prati ili cekam da lokalne sluzbe to procesiraju do moje poste?

Najverovatnije mislis na posiljke koje nemaju pracenje kroz Srbiju ... tako da ti to nije tacno (sto se tice statusa).
 
Ja imam gomilu posiljki manje vrednosti uglavnom sa aliexpress koje su sve pre oko 15ak dana po podacima sa alija stigle u Srbiju. Da li tu dalje ima nesto dalje da se prati ili cekam da lokalne sluzbe to procesiraju do moje poste?

Nema tu nista dalje da se prati. Sve posiljke koje sam imao u statusu koji ti pominjes, su dosle posle, otprilike, mesec I po dana na urucenje, od momenta objavljivanja da su "pristigle" u Srbiju (aerodrom).
 
Ja sam takodje narucio desetak stvari preko alike , sitnarije do 7-8 eur po paketu. Prodzbina izvrsena 17.07.2020. vecina posiljki je po pracenju stigla u Srbiju 26.07.2020 od tad nema nikakvih vise izvestaja , cekam nasu carinu da zavrsi posao. Interesantno da su dve posiljke isle preko Instabula i one su stigle po pracenju u Srbiju 07.08.2020 a meni su stigle na kucu danas 17.08.2020 . U cemu je tu stos zaista ne znam ali to dokazuje da carina kad hoce da radi moze al u vecini slucajeva ih bas zabole da procesuiraju nesto na sta ne mogu da naplate carinu ..... Pozdrav
 
@ Deda Mraz

Procitaj po 5-6 poslednjih strana na TOP AliExpress temama pa ce ti sve biti jasnije ;)

Posiljke se cekaju po par meseci
 
Da li se ovo Ali pere kod prodavca jer je Ali stadard shiping SG pošiljka?
Jul 22, 2020 08:26 Despatched to OverSeas Postal Admin to RS/BEG
Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country
a kod naše pošte još ne postoji u registru
 
Bice.. Za SG posiljke nekad prodje i dan dok se ne pojave u sistemu nase poste.. Ne brini.
 
Probaj kod za praćenje RB... SG uneti u praćenje naše pošte, ako piše Prispeće - Izmenična pošta, kod nas je. Ako ne, onda je u Litvaniji.
Moj ALTERNATIVNI kod za praćenje video sam na Postal Ninja i on je UD....LT i Postal Ninja za njega ne vidi ni jedan unos uopšte.
Da li taj alternativni broj važi tokom celog puta pošiljke ili tokom dela puta?
Počinje sa U - unregistered.

U mom gornjem postu dao sam screenshot gde se sve vidi, samo ne znam da li je moja pošiljka na putu ka Srbiji i da li ću dobiti još neko obaveštenje ili samo paket u sandučetu ili izveštaj da podignem u pošti. ;)
 
Zar nije pisano da ove UD...LT stizu preko Francuske?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Да, иду преко Француске. То су Cainiao и Sun You.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jel nekome stigao LT preko Malasevic station?
Koliko dana odprilike od Malasevic do izmenicne poste?
 
24 dana od dolaska u Malasevic station i još uvek ništa. 3.8. stigao paket u Vilnus i od tad nema novih statusa.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
@ Argentto
Imaš na predhodnoj strani Sgt. Major okačio za Malasevic čekao 9 dana dok nije krenulo dalje. Po meni to nastavlja vozom i ne ide za Litvaniju već se prosledjuje dalje a sad je pitanje kuda će voz pa računaj svaka stanica novo formiranje kompozicije te očekujem mesec dana od kad krene iz Malasevic.
Hvala za info za SG pošiljku, danas se pojavila u sistemu naše pošte.
LV pošiljke imaju zastoj i pitanje je kojim će putem ići, meni stoji od 06.08 u Rigi i ni makac, još nije ušla u sistem LV pošte
 
Poslednja izmena:
Moj ALTERNATIVNI kod za praćenje video sam na Postal Ninja i on je UD....LT i Postal Ninja za njega ne vidi ni jedan unos uopšte.
Da li taj alternativni broj važi tokom celog puta pošiljke ili tokom dela puta?
Počinje sa U - unregistered.

U mom gornjem postu dao sam screenshot gde se sve vidi, samo ne znam da li je moja pošiljka na putu ka Srbiji i da li ću dobiti još neko obaveštenje ili samo paket u sandučetu ili izveštaj da podignem u pošti. ;)
Probaj sada sa unosom SG broja u sistemu Pošte. Prati taj kod, ne UD.. LT. Prispelih ima dosta u Izmenicnoj posti, pitanje je sada idu li odmah na dostavu ili idu na mrcvarenje u carinu na 10 dana.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@amdpower, ja bih Yanwen, trebalo bi da ide preko Turske, oni su valjda sad najbrži ;)
 
Obicno yanwen ide preko turske, tako da ako zelis rizikuj i trebalo bi da ti posalju prek Turske i da ti stigne brzo.

Ja sam ranije kad mi treba par stvari birao tako po 3 razlicitih posti, mada zavisi od prodavca... kod nekih mozes da biras sta god hoces ali ce on poslati preko onoga sta mu se najvise isplati.
 
Cainiao super economy global ide preko France post.
Stigle 2 porucene od 4.7.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Stiglo juce:

Yanwen (broj za pracenje SXXXXXXXXXXXXXXXXX) - Promenjen posle u UH TR. (zadnji status 9. Avgusta)

Yanwen (broj za pracenje LPXXXXXXXXXXXXX) - Promenjen u UD LT (zadnji status 28. Jula )

3 Orange Connex (zadnji statusi 13. Avgusta)


Ako me ne bude mrzelo otici cu do poste u petak da napravim opet presek posiljki.
Nadam se da sam nekom pomogao... ako mu znaci nesto kad moze da ocekuje posiljku.
 
^ Koji je poslednji status za taj UH...TR, kada si poručio?
 
Ova Letonska koja putuje vec 72 dana juce dobila status na sajtu Letosnke poste:
18.08.2020
Parcel has arrived at transit location
18.08.2020
Parcel collected at transit location
18.08.2020
Parcel sent to last mile

Na 17track i postla ninja stoji i dalje 16.06. da je stigla u Rigu.

Imam jos jednu od 02.08. Letonsku za koju isto na 17track tj nindzi stoji da je u Rigi ali na sajtu Letonaca jos nema ovih statusa sent to last mile (pretpostavljam da su to statusi posle Rige - obicno Rusija pa odatle do nas).

Ova registrovan SYRM je krenula 6.8. i napustila GMTC 13.08. Lici mi nesto na Kirgistansku postu, videcemo dal je registrovana nesto brza od neregistrovane ako sam pogodio preko kog prevoznika ide.
 
^ Koji je poslednji status za taj UH...TR, kada si poručio?

Naruceno 20.7.2020, dobilo drugi broj UH TR 22.7.2020, stiglo u Istanbul 28.7.2020, krenulo iz istanbula 7.8.2020 prema sajtu 17. Track.

Zadnji status 9.8.2020 Destination Country, Processing by Destination postal office.
 
30 dana, odlično prolazno vreme [emoji56]
 
30 dana, odlično prolazno vreme [emoji56]

Bude cesto i brze, UH TR idu odlicno.

Nego je veliki problem sa UB... LV.

Evo uskoro 4 meseca, manji paketi su prosli, dok oni vecih dimenzija nisu jos.
Cak kad se upise na sajtu Letonske poste, da nije ni pristiglo u Rigu za par paketa.
Dok Postal Ninja postavlja lazne statuse da je pristiglo.

Nesto se desilo sa tim posiljkama pa cisto da vam javim da zatrazite povrat novca, jer to najverovatnije nikad nece stici.

Ako kojim slucajem bude stiglo, onda samo vratite prodavcu novac i to je to.
Takvo je moje misljenje da nece stici, ne znam sta ostali misle.
 
Pa moji paketi preko Letonske nisu vecih dimenzija, cak nasuprot su manjih, tako da sumnjam da ima veze sa velicinom. Ninja i ostali trackeri svi imaju zadnji status Riga, pa ako lazu lazu svi, no verovatno je problem da krene iz Rige. Pre korone je islo za Rusiju pa iz Rusije kod nas.
 
Kupio sam vanjske ip pokretne kamere 25.06. i od 3 servisa za praćenje nindža kasni sa apdejtom.
c20f8f21bfdbdd06492086877ccc733f.jpg
367a2816b3da08b251d0afd347cc9f2f.jpg
c3ca6cbe56e0004ecc977bd1bb399e5d.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ako nije trebalo nista da se placa ili 100din ...tako manja suma.
Vrlo je moguce da je postar sam potpisao tebe kao da si preuzeo pa je onda sutra tebi doneo posiljku.
Meni su tako radili par puta ali valjda nemaju pravo da to rade.

Ali ovo sto si poslao je da je tad stiglo na izmenicnu postu 17og.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno