Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je ikako moguće doći do broja za praćenje ako pošiljka nije stigla? Dobio sam pare nazad. Registrovana je pošiljka koja ide preko Malezije.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
RY***CN poručen 24.06 danas stigao u Sloveniju.
Ovi za Srbiju iz marta-aprila ili vraćeni prodavcu ili im se gubi trag u Pekingu posle security returna.
 
Sa Ebay narucio nesto (pobedio u aukciji) iz Nemacke 30.7.2020. i danas doslo.
Ja pomalo iznenadjen ali i zadovoljan.
Cekam jos jedan slican isto iz D i 3 iz UK.
Od tih iz UK 2 narucena 14.7.'20. i jos im nema traga ni glasa, pracenje pokazuje da je samo dat tr broj.
Kako si prosao sa carinom sa tom posiljkom iz DE? Pitam, posto i ja cekam jednu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
UBxxxxxxxxLV pošiljke baš putuju i putuju. Kao da ih peške donose iz Kine.
 
Pracenje letonskih posiljki bilo je nepouzdano i pre ove situacije, sad se bukvalno za svaku posiljku (osim slabo isplativih DHL paketa) moze samo gledati u pasulj, a svako urucenje brze od 2 meseca smatrati velikom srecom.
 
Najjaca fora je sto su brdo posiljki preko Letonije i stigle, ali to nisu one koje su poslate u Maju... nego one posle njih.
Sto znaci da ili uzimaju sa gomile ili ko zna sta je ...
 
Šta mu dođe "accepted by last mile carrier"?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
@ The PunisheR
Znači da je došlo u Srbiju i sad čekaš min. 10 dana da poštar zazvoni jedino ako nisu ubrzali posle ujdurme sa efektivom.
Meni su do prošlog meseca i LV i LT stizale za manje od mesec dana a sad ću čekati izgleda dva meseca
 
@ The PunisheR
Znači da je došlo u Srbiju i sad čekaš min. 10 dana da poštar zazvoni jedino ako nisu ubrzali posle ujdurme sa efektivom.
Meni su do prošlog meseca i LV i LT stizale za manje od mesec dana a sad ću čekati izgleda dva meseca

Uopste nije tako :)

Sa LV nema pravila kad ce stici... moze biti za 2-3 nedelje a moze biti i 2-3 meseca.

Drugo, taj status ne znaci da je stiglo u SRB, vec u Letoniji. Desava se nekad da odatle otputuje za Rusiju ili Francusku pa tek posle bude prosledjena za Srbiju.

U poslednje vreme stizu brze one posiljke koje su poslate kasnije nego one koje su poslate jos pre 3 meseca, tako da nema vise pravila... kad stigne, stiglo je.
 
Letonci - tokom maja je presecen tranzit preko Rusije , sada idu nekim alternativnim pravcima.

Vecina posiljki koje su od sredine maja do pocetka juna stigle u Rigu su tek pocetkom jula prosledjene ka Srbiji.
Deo je stigao , deo je jos uvek negde u tranzitu
Malu kolicinu su uspeli da proslede krajem maja - pocetkom juna i to je stiglo tokom juna.

Pogledajte statuse na https://pasts.lv/en/Category/Tracking_of_Postal_Items/

Evo samo jedan primer ( isporuceno prosle nedelje )

ULV.jpg

Imam podatak za jednu posiljku da je 7.7 stigla u Rigu - videcemo kada ce biti prosledjena




Turci su isto stali pocetkom maja . Do tada su stizali svakog petka uz zadrzavanje do nekih 20 dana u Istanbulu.

@ The PunisheR

Ne znaci nista .
Kao kupac kada otvaras spor ( dispute ) ces imati mnogo manje problema nego sa Arrive at destination country.
 
Danas mi stigao jedan paket od 17. marta. Kako i odakle Bog Sveti zna. Iz tog perioda mi ostalo jos 6 paketa. Valjda ce jos koji stici....uskoro
 
@milicevic

Svaka posiljka ima neki kod za pracenje !!! i moze se utvrditi koja je posta bila zaduzena za otpremanje iz Kine.
 
@ qwerty96
Arrived at destination country je kad stigne u Letoniju što naši ljudi odma shvate da je pošiljka stigla u Srbiju a Accepted by last mile carrier da je prihvatio neki prevoznik i vozi na adresiranu destinaciju. LV ne znam kojim putem sada ide, bila je Rusija na zadnjim pošiljkama koje sam dobio, očekujem par pošiljki i posle 20 dana se ne pojavljuju u Rigi. Moguće da ide vozom jer mi jedna R...LT ide vozom iz Kine a otprilike isti dan krenule. Zadnji status koji imam za R...LT je Alataw odakle je poslata dalje 29.07. LT pošiljke su do prošle nedelje dolazile preko Francuske.
 
@milicevic

Svaka posiljka ima neki kod za pracenje !!! i moze se utvrditi koja je posta bila zaduzena za otpremanje iz Kine.

Singapurska posta, zaostaci iz marta. Jos uvek ih pratim jer imaju status "Dispatched to overseas". Pre mesec dana stigao jedan, sada jos jedan. Rekoh zaostalo mi je jos 6 iz tog perioda.
 
Msm paketi su skoro i poručeni, pa mi je taj status stigao a ja se iznenadio kad pre..
Ja nikad nisam imao problema sa pošiljkama itd

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Evo vec nedelju dana nista od paketam, ocekujem oko 50 malih paketa i od tih 50 nije stiglo nista.
Bas cudno, ima i registrovanih i onih koji nisu... oko 5-6 razlicitih posti preko kojih ide.
 
I Banggood mi otkaza narudzbinu i pored enormno visoke postarine od cca 20 USD koju su postavili na sajtu. Stvarno smo postali rupa i pored velike "ljubavi" naseg rezima i PRC-a.
 
I Banggood mi otkaza narudzbinu i pored enormno visoke postarine od cca 20 USD koju su postavili na sajtu. Stvarno smo postali rupa i pored velike "ljubavi" naseg rezima i PRC-a.
Kako bre ljudi ne mozete ili necete da shvatite da svuda i svetu tesko funkcionise avio saobracaj uopste,kako komercijalni tako i kargo, nema to veze ni sa rezimom ni sa Kinom nego sa Koronom.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ja sam u martu naručio nešto, paket je imao RB........SG broj i od 18.03. je stajao status "despatched to overseas". Nije stiglo do jula, pokrenem dispute, prodavac mi odmah napiše da je upravo primetio da mu se to još davno vratilo i da pristaje na full refund, Ali mi sutradan vrati pare.

I to meni sad stigne. :D

Moram da cimam Kineza da vidimo kako da mu opet platim. I još nisam platio ni dinar carini, a na samom paketu se adresa jedva vidi, sve ostalo je izbledelo od sedenja u nekom magacinu.
 
Jaoooo...valjda ce i meni stici...ja sam trazio 50% refund za neku sitnicu od 19$... :D
 
Moj je merni instrument od 20 dolara, nije baš mali paket kao kad su u pitanju USB memorije, slušalice itd. :D
 
Zasto trazite delimicno refundiranje kad vam roba uopste ne stigne?
 
Pa ja sam trazio zato sto sam svestan situacije da je sve zatvoreno, plus pise da je paket u tranzitu, tako da se nadam da ce stici... :D
 
jel imao ko iskustva sa syrm u skorije vreme, posla mi danas prodavac preko jel SunYou, koliko sam pretrazio jedini izgleda koji uopste salje taj proizvod icim drugim a da nije dhl i slicno uz neku sitniju doplatu. Ostali minimum mnimuma 30usd postarina pa navise a SYRM 4usd.
 
Pa ja sam trazio zato sto sam svestan situacije da je sve zatvoreno, plus pise da je paket u tranzitu, tako da se nadam da ce stici... :D

Nemas potrebe to da radis.

Kad ti ne stigne predmet, trazis zbog ove situacije da ti produze zastitu na 120 dana, ako ne stigne za toliko proveris opet broj za pracenje i ako vidis da jos nije ni izaslo iz Kine (ili odakle si vec narucio) trazis refaund, ako vidis da je vec na putu ka nama npr. kao Singapur ovih dana i da ostalima stize.. mozes da sacekas jos 14 dana i da zadnjeg dana zatrazis refaund (sto nije bas preporuka jer mozes da zaboravis pa da isteknu ta 15 dana i onda nista nisi napravio.

Kad ti nekad stigne predmet (ako stigne), kontaktiras prodavca da je stiglo i onda se dogovororite da li ces da mu vratis ceo iznos, ili deo novca bez onog dodatka za dostavu (ako je naplatio od osiguranja) ili nesto trece.

Uglavnom on ce ti dati neki oglas, gde ces ti ici na ono da odaberes drugi nacin placanja... pa na ono Place order i on ce ti prometini cenu na koju se dogovorite i platis i to je to. Ispadnes faca time i prodavac ce ti vrlo verovatno sledeceg puta dati neki popust ili cak poslati neki poklon kad budes narucivao nesto drugo.


Ovako ovo sto ti radis sa 50% povrata od ukupne cene koju si platio nema smisla... jer moguce da nikad nece ni stici.


Zamisli situaciju kupis neki Tesla elektricni auto, od 100 000e... on ti posle 4-5 meseci ne stigne zbog korone i ti ih kontaktiras sa upitom da ti vrate samo 50 000. I ostalih 50 000 poklonis Ilonu Masku za jos neki satelit :)
 
Ma kontam ja sve...ovo se samo jednom desilo, ostalih puta sam trazio full refund i to je to...svakako cu sada samo sitnice da porucujem, pa ako dodje, dodje, ako ne, nista strasno... :D
 
Pitanje za iskusnije. Kod za praćenje VRxxxxxYP ( RExxxxxxxLT )...ovaj alternativni bi trebalo da može da se prati u Srbiji kada uđe.
Pošto je nešto skuplje, a ima praćenje zanima me mišljenje kada bi moglo da stigne (da bih znao otprilike ) jer do sada nisam imao ovakvu kupovinu sa ovim tracking kodom...postaviću dole trenutne statuse.

Jul 22, 2020 23:29 Picked up
Jul 25, 2020 17:05 Data received
Jul 25, 2020 20:30 Received by the dispatch center
Jul 28, 2020 01:00 Dispatched from the dispatch center
Aug 1, 2020 04:20 Arrived at Alataw Pass
Aug 1, 2020 13:27 Released from customs
Aug 4, 2020 18:20 Arrived at station Dostyk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno