Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po postarima nikad i po svakom ko radi posteno posao nikad ali po institucijama da.

pa posiljke su ti prispele ali u postu u kini. nisu jos uvek dosle do Srbije.
kad budes imao
11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
tad je u Srbiji

http://parcelsapp.com/en/mail-centers/CNBJSA

Hvala druze.

Da li je pametno sada narucivati nesto sa alija. Mislim kolika je verovatnoca da ce doci u Srbiju naruceni paket?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ce doci doci ce, samo pitanje kada, ja imam na cekanju 9 paketa od februara-marta nista stiglo nije, a jedan narucen krajem marta stigao pre par dana. Jednostavno nema pravila.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Po postarima nikad i po svakom ko radi posteno posao nikad ali po institucijama da.



Hvala druze.

Da li je pametno sada narucivati nesto sa alija. Mislim kolika je verovatnoca da ce doci u Srbiju naruceni paket?

Pazi samo kada porucujes kod mnogih opcije za jeftino slanje sada ne postoje. Gledao sam par stvari i za jedni stvar od 1.56 eura jedina opcija shipping za Srbiju je bio DHL od 133 eura. Druga stvar je bila 3.76 eura, a najjeftiniji shipping preko malezijske poste 4.05 eura. Tako da ako ti nije frka mozda je bolje sacekati malo, em ce verovatno stici u isto vreme, em ce biti jeftinije.
 
Sta da radim?...5. marta sam porucio vratanca za fotoaparat sa Aliexpressa(17$).
Do 4 aprila, nije uopste nista pisalo, a posle toga je na Aliespressu pisalo Arrived at destional country i sa istim vremenom je pisalo Accepted by last mile carrier(3.17.20)
Kada odem na 17track, tu pise despatched to overseas(Country code: RS) i tako stoji vec mesec dana.
Za 5 dana istice rok dostave...ako prodavac ne produzi, da li da idem na dispute ili ne? :)
 
18.05 krece i avio saobracaj(putnicki, jer cargo je i do sad leteo ali nisu mogli svi paketi da idu u cargo) pa ce vise paketa stizati u zemlju i polako ce se sve vracati u normalu.
 
Prvo ide arrived in destination country pa onda Shipment arrived at country of origin post office ovo je predzadnja stavka pa onda zadnja stavka Accepted by Last Mile Carrier sta to znaci? Ovo je na ali sajtu za pracenje posiljke.
 
Poslednja izmena:
Prvo ide arrived in destination country pa onda Shipment arrived at country of origin post office ovo je predzadnja stavka pa onda zadnja stavka Accepted by Last Mile Carrier sta to znaci? Ovo je na ali sajtu za pracenje posiljke.
To je sigurno LV pošiljka i stigla je u Bgd, sad čekanje 10-15 dana da ti donese poštar. Meni danas uručio a stigla 15.04 i prethodna se čekala isto tako. Pojam Accepted by Last Mile Carrier je preuzet iz pomorskog transporta i znači da je u zadnjim miljama, čeka se da se uruči-
 
Nek nam je sa srećom [emoji3526]
5dfa2b2555ee5d5b0dc380377da2b28f.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Sta da radim?...5. marta sam porucio vratanca za fotoaparat sa Aliexpressa(17$).
Do 4 aprila, nije uopste nista pisalo, a posle toga je na Aliespressu pisalo Arrived at destional country i sa istim vremenom je pisalo Accepted by last mile carrier(3.17.20)
Kada odem na 17track, tu pise despatched to overseas(Country code: RS) i tako stoji vec mesec dana.
Za 5 dana istice rok dostave...ako prodavac ne produzi, da li da idem na dispute ili ne? :)

Ja bih sigurno otvorio dispute.


Nek nam je sa srećom [emoji3526]
5dfa2b2555ee5d5b0dc380377da2b28f.jpg

Da častiš! :beer:
 
Čim se otvore kafići [emoji16]
Ako nekog zanima stiglo mi je i od 20.3 i 30.3. UB... LV preko Cainiao economy.



Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Stigao mi danas paket RP xxx xxx xxx CN poručen 26.01.2020. Doneo poštar.

Sent from my Redmi Note 7
 
29.04.2020 09:01:04 RSBEGC Отпремa
29.04.2020 08:38:17 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
12.02.2020 19:52:00 CN-CNBJSA Приспелa
08.02.2020 13:36:00 CN- Пријем

Evo i meni stigla u SRB jedna neregistrovana CN, poslata pocetkom februara...
 
Jutros mi je stigao "kinez rekorder" UW..CN posle tacno 5 meseci - trebalo mi je pola dana da pronadjem od kada je porudzbina ( 29.11 )

Danas su isporucene i UB..LV
status - Arrive at destination country 2020-03-28 oko 14h
 
Meni UBxxxxLV niti jedna od 4 koliko ih imam nisu isporucene.
1: Arrive at destination country (2020-03-12)
3: Arrive at destination country (2020-03-28)

Dokle god nekom stize ima nade :)
 
Singapur zatarbio nacisto, naruceno 12.03., zadnji status:
Mar 18, 2020 Enroute to Carrier’s Depot to be shipped via [Singapore Post]

Imam i ovaj porucen 03.04.
SpeedPAK EE1000673****A0N, zadnji status kaze:
Apr 20, 2020 Flight landed in destination country
FRANKFURT MAIN
To mi je ranije dosta brzlo stizalo posle ovog statusa, obicno 5-6 dana.
 
Poslednja izmena:
Ma da, SG propo. Meni na AE stoji departed coutry of origin već nedeljama, a na 17track potpuno nestao, ne postoji, dok je do juče imao kao neki status. Nije jeftina stvar, 50ak $, valjda će stići jednog dana.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Meni UBxxxxLV niti jedna od 4 koliko ih imam nisu isporucene.
1: Arrive at destination country (2020-03-12)
3: Arrive at destination country (2020-03-28)

Dokle god nekom stize ima nade :)

Meni stigao jedan UB..LV, cainao super economy, bez carine
narucen 16. marta, 45 dana

arrive at destination country 03.04.
accepted by last mile carrier 15.04.
 
Yanwen pošiljka bez praćenja poslata 08.04 danas uručena.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Drugari, kako beše na onim što dobiju turski broj, posle koliko stižu kad dobiju status "Destination Country, Item arrived to destination country." ?
 
Zavisi kako kad, nekada nedelju dana, nekada dve, nekad mesec a često i nikada.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sto smo kupovali na aliju kupovali smo. Ako niste primetili mnoge stvari vise nemaju mogucnost slanja u Srbiju a one koje imaju postarine su astronomske. Recimo centralni poklopci za felne 4 komada lot 6.5e a slanje je 36e a bilo je ista cena a postarina ili dzabe ili 1-2e. Da li je to privremeno videcemo, nadam se da jeste.
 
U pravu si, sad sam baš gledao u wish listi, sigurno 30% artikala više ne šalje za Srbiju, a još 30% ima sulude cene slanja.

Pretpostavljam da je sve to privremeno, dok se ne smiri situacija sa virusom... E sad, to "privremeno" ćemo videti koliko će da traje ;)
 
Ma da, SG propo. Meni na AE stoji departed coutry of origin već nedeljama, a na 17track potpuno nestao, ne postoji, dok je do juče imao kao neki status. Nije jeftina stvar, 50ak $, valjda će stići jednog dana.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Isto

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne treba ni da šalju. Dok su slali u toku virusa i dovijali se kako su znali i umeli, nama je smetalo što je sve jako sporo i jedva smo čekali da otvaramo dispute čim istekne 60 dana.
Plus je problem u tome što sam video da mnogo ljudi ne želi da vrati novac kasnije Kinezima nego se još hvale kako su im ostale pare i dobili nešto džabe. Ovde na forumu ne, ali po društvenim mrežama i u mom okruženju čuh mnogo takvih primera.
U Singapuru je novi talas virusa, i preko njihove pošte ko zna koliko pošiljki stoji po raznim skladištima. Meni lično kineska pošta odbila paket i posle sedam dana otkazana dostava. Tako da im je jedino ostalo da šalju DHL-om, UPS-om i FedEx-om ili da nas skinu sa liste.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Vidim u HR ako se salje sve normalno, ovo je privremeno 100%

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Stigla mi posiljka u sredu,tako da na carini je bila kratko.

Planiram jos neke stvari da narucim,preko koje poste ide najbrze?
Turci,singapurcani,kinezi...?
 
Poslednja izmena:
Iz nekog razloga Srbija je na crnoj listi, primer rucica menjaca 7e i postarina 1-2e ako se salje za albaniju isti taj artikal postarina sa Srbiju 35e neki artikli recimo se salju za albaniju isti taj artikal ako izaberete zemlju za slanje Srbija dobijete da nije moguce slanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno