Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje prvi put nesto narucujem sa aliexpresa. Naručili smo 4 predmeta ali jos nisu stigla. Pre mesec dana sam pitao neke koji naručuju i oni se rekli da je mozda na csrini i da ce da bude od nedelju do mesec dana. Da li postoji mogućnost da je naša posta nesto zeznula? Tj da postar nije dostavio? Sta vi mislite..
ef606a2d85d697b74514216aaa9e0ef5.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Meni u zadnje vreme stalno neki maleri sa pošiljkama. Ajde razumem za sve ove jeftinije vidove slanja, ali UPS pošiljka mi već 4 dana ima status "order processed, ready for UPS" i ne mrda nigde.
Nije mi jasno zbog čega, obično su ljudima stizali paketi za nekih deset dana preko UPS-a u vreme korone, a meni nije još ni krenuo 4 dana.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
To je do prodavca, ne do UPS. Možda taj prodavac ima neke cikluse predavanja pošiljki pojedinim kurirskim službama. Recimo 2x sedmično ili svakog utorka i sl.
 
Poslao sam poruku prodavcu da vidim šta on kaže. Nekoliko puta sam produžavao processing time, stalno je imao neke probleme da pošalje.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje prvi put nesto narucujem sa aliexpresa. Naručili smo 4 predmeta ali jos nisu stigla. Pre mesec dana sam pitao neke koji naručuju i oni se rekli da je mozda na csrini i da ce da bude od nedelju do mesec dana. Da li postoji mogućnost da je naša posta nesto zeznula? Tj da postar nije dostavio? Sta vi mislite..
ef606a2d85d697b74514216aaa9e0ef5.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Sad fino provjeri tracking na postinom sajtu i na 17track. Pa onda vidi gdje su. Ako su reg.posiljke. p.s. mesec dana je nista...prolistaj malo ovaj thread..
 
pet dana mi stoji paket na otpremi u gpc novi sad. sve čekam ali ništa. pre toga je bilo nedelju dana za carinu, tako da kontam da je istu prošlo, sad samo da dostave na limanu i da poštar uzme?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako ti treba stići u 21102 ne nadaj se uskoro... Izgleda da sve pošte osim 21102 funkcionišu normalno. IMG_20200426_124746.jpg
 
Ja idem sutra u 20101 da podignem jedan za koji su mi ostavili izvestaj, sve se nadam da ce naci jos neki moj paket.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje prvi put nesto narucujem sa aliexpresa. Naručili smo 4 predmeta ali jos nisu stigla. Pre mesec dana sam pitao neke koji naručuju i oni se rekli da je mozda na csrini i da ce da bude od nedelju do mesec dana. Da li postoji mogućnost da je naša posta nesto zeznula? Tj da postar nije dostavio? Sta vi mislite..

Koliko vidim to je Cainiao shipping, tek sad stižu na isporuku one pošiljke koje su po trackingu ušle u zemlju pre mesec dana. Ja čak čekam i nekoliko koje su kao stigle 12.03, a od 28.03 pola mi je stiglo pre neki dan, a pola još ne.
Tako da računaj da bi trebalo da dobiješ u sledećih 7-10 dana, ali ni to nije 100% sigurno.

Inače šanse da je tvoja pošiljka zadržana na carini (u smislu da čeka da bude ocarinjena) su ravne nuli. Mada jeste tačno da kad bi kojim čudom neregistrovana pošiljka bila zadržana na carini, ti to ne bi mogao da vidiš u trackingu.
 
Poslednja izmena:
Mrdaju ali se duze ceka jedno mesec dana mora da stoji da bi se poslala van SG iz iskustva licnog kazem a i pisao sam pre neki dan.
 
To je tačno, ali posle toga ide sledeći problem - kada će stići kod nas, evo meni su dva paketa već više od mesec dana negde u tranzitu...
Pri tome je čudno što uopšte šalju za Srbiju, kad smo na njihovom sajtu na spisku zemalja u koje trenutno ne šalju.
 
Ne znam meni pre nekih7 dana poslase, videcemo kad ce stici.
Inace krenula mi dva paketa jedan LV posta, jedan LT posta i cekam jednu posiljku iz DE njihova posta.
Bas iz tih zemalja ne iz Kine i sa AE.
Bas da vidim koliko ce im trebati iz Evropskih gradova da dodje u Srbiju.
 
Ostalo mi je jos 2 dana do isteka Protection perioda. Pokusao sam da otvorim dispute i zatrazim refund, posto mi se prodavac ne javlja, evo vec 2 nedelje (od 13.04), od kada mu trazim da mi produzi zastitu. Problem je u tome sto sistem odbija dalju mogucnost disputa, jer je paket, prema trackingu Aliexpress-a, napustio zemlju porekla (Kinu). Paket ide preko Singapura, a kada ce i da li ce stici ovde, u ovoj situaciji, to niko ne zna. Pokusacu sa otvaranjem disputa ponovo, za dva dana kada istekne zastita, ako mi ta mogucnost uopste bude dozvoljena.
 
Možeš da otvoriš dispute kada istekne zaštita, čim istekne sistem će ti dozvoliti da pokreneš dispute. Imaš 15 dana od isteka zaštite da pokreneš dispute.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mrda se polako, danas stigao jedan CN u Srbiju.
Koliko je tacan ovaj postal.ninja kad je YANWEN u pitanju? Po njima imam cetiri paketa koji su stigli u Srbiju 14. i 25. marta i ni jedan jos nisam dobio.
 
@milicevic

Dosta prodavaca, iz meni nejasnog razloga, uopšte ne čita poruke (danima stoji _unread_). Kada otvoriš dispute, velika je šansa da će ti se javiti tek kada to vidi i onda će da kuka da zatvoriš/sačekaš ili već nešto tako. Vrlo često sam imao priliku da vidim da mnogi od njih uopšte ne znaju kako platforma funkcioniše jer su mi tražili potpuno besmislene i nepostojeće stvari. Ti ćeš svakako dobiti svoj refund (eventualno može AliExpress da sam donese odluku da se sačeka još desetak dana pre odluke), ali ćeš verovatno, kad jednom dobiješ paket, imati grižu savesti što si oštetio prodavca. Mnogi onda krenu da javljaju da se dogovore oko "vraćanja povraćaja", što sam i sam često radio. I to je ono što me nervira, što zbog nekompetentnog prodavca moram više puta da gubim vreme i živce, a on se pojavi samo kad treba da zapomaže...

I da, trenutni sistem dozvoljava otvaranje disputea posle 10 dana od objavljivanja slanja ako prepozna neku grešku u shippingu (nije uopšte krenulo, greška u skladištu, shipment cancelled i sl.). U ostalim slučajevima traži da istekne ceo osnovni protection time (može prodavac u međuvremenu i sam da ga dodatno produži, ali time ne sprečava otvaranje dispute-a posle isteka pomenutog vremena)
 
Mrda se polako, danas stigao jedan CN u Srbiju.
Koliko je tacan ovaj postal.ninja kad je YANWEN u pitanju? Po njima imam cetiri paketa koji su stigli u Srbiju 14. i 25. marta i ni jedan jos nisam dobio.

Nije to posebno vezano za postal.ninja, svi čitaju iste podatke. Da li su ti datumi ulaska u Srbiju tačni, mogao bi da nam kaže samo neki insajder iz Pošte. Ako ti je lakše, to o čemu pričaš dešava se uglavnom svima, tako da ne treba da brineš, bar ne samo zbog toga.
 
Nije to posebno vezano za postal.ninja, svi čitaju iste podatke. Da li su ti datumi ulaska u Srbiju tačni, mogao bi da nam kaže samo neki insajder iz Pošte. Ako ti je lakše, to o čemu pričaš dešava se uglavnom svima, tako da ne treba da brineš, bar ne samo zbog toga.

JEdino što je merodavno za Srbiju što se tiče praćenja je praćenje sa sajta pošte Srbije...
 
Znam da je jedino merodavan sajt poste, ali LP ne mogu da se prate preko postinog sajta.
Inace RExxxxxCN koji je juce usao u zemlju danas dostavljen na moju adresu kao u stara dobra vremena. :)
 
Ja se izvinjavam ako je vec negde bilo pisano ali sam vidno iznerviran zbog ovih nasih, imam nekoliko narudzbi koje nisu stigle iz kine iako je proslo vise od dva meseca od narudzbine ali su sitne pa nije toliko vazno, ali imam i dva paketa koji su po broju za pracenje i po nasem sajtu za pracenje istih stigla 24.3. pise za oba paketa prispela tog datuma. Evo vise od mesec dana i paketa jos nema na adresi, da li uopste nasa posta raznosi posiljke ili jos cekamo da se smiluju? Postari koliko vidim rade, uredno nose racune. Hvala.
 
okaći SS sa poštinog sajta pa ćemo ti odgovoriti

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Evo ss prispeca posiljaka
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-04-27 Праћење пошиљке(2).png
    Screenshot_2020-04-27 Праћење пошиљке(2).png
    50 KB · Pregleda: 131
  • Screenshot_2020-04-27 Праћење пошиљке.png
    Screenshot_2020-04-27 Праћење пошиљке.png
    50.3 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Upravo kako ZAP rece tvoj paket je u Kini ne u Srbiji, dzabe pljujes po nasim postarima.
 
Kod mene je situacija sledeca tri paketa su mi stigla u Srbiju u razmaku od sedam dana sa oznakama: RE CN i dve UA TO.
Dok UW CN nemrda nista se ne desava vise od 60 dana...
Samo mi recite da li ce biti sta od ovog paketa kolko vidim vratio je se u kinu:
RP898652062CN

Staklo Nilkin za Mi9...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kod mene je situacija sledeca tri paketa su mi stigla u Srbiju u razmaku od sedam dana sa oznakama: RE CN i dve UA TO.
Dok UW CN nemrda nista se ne desava vise od 60 dana...
Samo mi recite da li ce biti sta od ovog paketa kolko vidim vratio je se u kinu:
RP898652062CN

Staklo Nilkin za Mi9...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Nije se baš vratio u Kinu jer ni izašao iz Kine, vrti se već 2 meseca po Pekingu. Trebalo bi da poleti u nekom trenutku, tj. šanse su još uvek dosta dobre, ali u ovoj situaciji teško je bilo šta tvrditi.

@sasa22
tek sad sad video da si na ovo odgovorio, ali da ne brišem sad ...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno