Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ,na paketu je pisalo 15dolara, ja sam iskoristio cupon i dao 13 dolara.
Unutra u paketu nije bilo fakture...barem ja nisam video, ili je bilo pa su je zadržali za sebe ali ne verujem.
Kupio sam kao fizičko a ne pravno lice.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako je navedena cena. Ali svakako cena mora da bude preko 50$ da bi se carinilo. Fizicko lice ne placa carinu i pdv do 50$. A sto se tice fakture,kako fakturisati fizickom licu robu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Procitao sam upravo. Ali nije mi jasno,kome ce da napise fakturu,tj kome ce da fakturise robu. Meni kao fizickom licu ne moze. Moze jedino da ubaci neku profakturu koja nema naznacenog primaoca.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kinezi ne ubacuju fakture .
Beogradski carinici odlicno poznaju materiju
 
Procitao sam upravo. Ali nije mi jasno,kome ce da napise fakturu,tj kome ce da fakturise robu. Meni kao fizickom licu ne moze. Moze jedino da ubaci neku profakturu koja nema naznacenog primaoca.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Faktura i račun su sinonimi.


Kinezi ne ubacuju fakture, ali pišu cene koliko ja znam, bar je tako bilo na nekim mojim paketima. NS carina je uredno ocarinila sve koji su imali napisanu cenu na njima ili račun unutra, a evo pre neki dan mi nije naplatila ništa za paket od 20 evra u kojem nije bilo računa, niti je cena bila napisana bilo gde na pakovanju ili unutra.
 
Stoji mi status posiljke na postinom sajtu "zaduzena za dostavu" ali supruga kaze da niko nije dolazio niti je ostavio cedulju.
Da li taj status znaci da mogu da odem danas u posticu da trazim posiljku jer pretpostavljam da je trebala da stigne danas.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nova tura Letonskih stizu u SRB za vikend ili u narednoj nekoliko dana.
 
Evo potvrde. Da li su toliko dokoni da otvaraju i carine, hm.

a083b4cf46f37d0cb2b8fc508d45a1fd.jpg


Na paketu pise jasno 15 a oni lupe 20 :whip:

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo potvrde. Da li su toliko dokoni da otvaraju i carine, hm.

a083b4cf46f37d0cb2b8fc508d45a1fd.jpg


Na paketu pise jasno 15 a oni lupe 20 :whip:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam šta se dešava, kao da je NS carinik došao u BG. Meni su pošiljku od 20$ procenili na 30, pdv + otvaranje skoro 800 din. Ali na 50 pošiljki 2 puta carina, podnošljivo.. ;-)
 
Moguće neka zamena haha.
Carina 400 + postaru 200, nije njima loše..
Skupi se..

Izvinjavam se moderatoru znam da je off pa neka premesti ako moze na odgovarajuću temu.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko nekad status Received in HGH01, konkretno u pitanju je jedna Letonska posiljka i zna li se sta znaci?

@ mcnie7
koliko vidim imao si ovaj status za jednu porudzbinu, jel to kineska carina vratila nazad prodavcu ili je nesto drugu posredi?
U pitanju su neke plasticne, kako da ih nazovem, trzalic za poravnavanje i skidanje viska silikona
 
Poslednja izmena:
Kinezi uglavnom ne šalju račune, ali pišu vrednost pošiljke na nalepnici na paketu. Carinici znaju da oni pišu manje iznose i to i ne gledaju nego kad otvore paket procenjuju vrednost. Nije tačno da se do 50€ ne plaća carina i PDV, PDV se plaća na svaki iznos osim kad carinik udari pečat da ne podleže carini.
Inače, 100dinara je naplata za otvaranje (i zatvaranje) paketa, 45 dinara je provizija pošte za uplatnicu, i to je najmanji trošak. PDV se obračunava na procenjenu vrednost pošiljke, a carina ako je >50€, pa porez i na to.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Naručujte onda stvari u BiH ako imate nekoga tamo. Ja naručio Redmi Note 7 sa Alija, na carini mi tražili izvod sa banke (bilo oko 150€) i na kraju sav trošak bio otvaranje paketa 3.2KM (1.8€). Jedino što su foliju na kutiji oštetili prilikom otvaranja :d.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Narucio neku kuhinjsku plastikariju I prevoz je isao preko Turske, registrovana posiljka RH....TR. Preko Turaka u principu ide jako dobro I do sada imam samo pozitivna iskustva. Ima sigurno nekih godinu dana I mozda malo vise od poslednje narudzbine koja je isla preko njih. Prateci ovu posiljku preko 17track, 29.09 objavljeno da je pristigla u Istanbul I istog dana poslata u Srbiju kao I da je 30.09 stigla u "destination country", sto je objavljeno I preko turskog sajta za pracenje, sa svim podacima koji stoje (moja adresa u Srbiji), a koji su potpuno ispravni. I tamo je poslednja promena od 30.09 da je posiljka stigla na odrediste. Jedino na sajtu nase poste, evo vec skoro nedelju dana, nema nikakve objave o prispecu, sto mi je jako cudno, obzirom da je u pitanju registrovana posiljka, dok mi druge posiljke dolaze bez problema (preko Singapura, China Posta). Znam da se ponekad za posiljke iz Singapura ceka po par dana (2 dana najvise) da se registruje prispece kod nase Poste u odnosu na objavu preko tracking sajtova, medjutim ovde je to poprilicno odmaklo na nedelju dana.

Screenshot_20191006_094431_yqtrack.app.jpg
 
Poslednja izmena:
@miccosmo

Hangzhou Airport (HGH) - sa tog aerodroma polece prema Letoniji ( LV )

Od one najave za UB...LV da stizu za vikend izgleda nece biti nista :(
Imam pracenje za jednu posiljku koja je stigla 03.10 u LV i nema novih statusa.


Turci od 10.9 mi jos nisu stigli , ima i jedna posiljka od 24.9 i jos je nema na kucnu adresu.

EDIT:

@milicevic

Registrovana posiljka - sta prikazuje na https://www.posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx ???
 
Poslednja izmena:
Nije isto !!!

17track prikazuje status da je posiljka stigla u Srbiju !!!
 
Ako pratis situaciju i ako posiljka ide preko Yanwen Logistics kao posrednika , onda je sve jasno***...

*** i UC..MY i sada XX..TR koji idu preko Yanwena kao posrednika IMAJU LAZNE statuse
 
Ako pratis situaciju i ako posiljka ide preko Yanwen Logistics kao posrednika , onda je sve jasno***...

*** i UC..MY i sada XX..TR koji idu preko Yanwena kao posrednika IMAJU LAZNE statuse

Naruceno da ide preko Turkish Post-a, shipping 2.80 evra. To je bila najpogodnija varijanta. China Post izbegavam ako mogu, kao I sve neregistrovane varijante (osim 4PX OM Pro eventualno). Uzimam obavezno Aliexpess Standard Shipping ili registrovani Singapore Post, ukoliko su u ponudi, medjutim ovde je pored China Posta bio jos samo Turkish Post, pa sam izabrao njih.
 
Biće da je nebitno dal je registrovano ili ne ako je nesretni Yanwen u pitanju. Ja čekam 20.9. a tvoj je tek 29.9. Pre nekih 5 dana je stigla od 10.9. preko turske pošte.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@sasa022
Hvala

Pa dosad im uglavnom trebalo 3-4 dana do nas od dana kad stignu u Letoniju.

A zastoji, cini mi se, a samim tim i kasnjenja odnosno nepristizanje posiljki su nekako uvek vezana za Guangzhou.
 
Poručio sam dva paketa preko AE. Koliko vidim sada su poslali preko Yanwen Logistics. I ranije sam poručivao iz iste prodavnice, bila je China post. Elem, već sam dobio reply u AliExpress temi I pratio sam status oba paketa preko Postal Ninja sajta. Oba paketa su prispela u Srbiju.
2674c1d350ab29cc274eb58083449afc.jpg


Pitanje No1.:
Preko 17track ne mogu da se prate Yanwen pošiljke(svakako su im fake brojevi za praćenje).
Pitanje 2:
Analogno tome, Yanwen pošiljke se ne mogu pratiti preko Poštine aplikacije kad uđu u Srbiju?
Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ nikokaoya

Tvoj problem je sto neces da citas ili uopste ne razumes ono sto je mnogo puta napisano i objasnjeno :( :( :(

To su neregistrovane posiljke i nemaju pracenje u Srbiji.

Posiljke koje idu preko Yanwena kasne i imaju lazne statuse
 
Nemam toliko vremena da pratim sve što me zanima, generalno sam shvatio da kasne I da imaju fake brojeve za praćenje. Proverio sam OP u ovoj i AliExpress temi, ali ništa na tu temu nisam pronašao.
Mislim da si mi ti ostavio link u AE temi ka Postal Ninja sajtu. Koja je svrha praćenja Yanwen pošiljki, preko tog sajta, ako sve što prikazuju je fake?
Kod:
.Posiljke koje idu preko Yanwena kasne i imaju lazne statuse
.. nije mi jasno da li to važi i za Postal Ninja sajt?

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I 17track i postal.ninja samo skupljaju i prikazuju statuse.
Na postal.ninja ti pise ko je objavio status

Evo ti primeri posiljki ( sitnice od 2-3€ koje sigurno ne leze na carini ) koje jos nisu isporucene u Srbiji

bfyw.jpg

EDIT :

Procitaj i ovo :

ux.jpg
 
Poslednja izmena:
Pitam samo da li ono što je prikazano na Postal Ninja, kao status, relevantno, ili takođe fake, uz obzir na dosadašnja iskustva?

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednji validan status za Ux..TR je İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR Item Forwarded to Destination Country

Turkey, ISTANBUL, Item was uplifted to flight to destination country i Destination Country, Item arrived to destination country su Yanwen izmisljotina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno